Eesti Anastasia Foorum

Põliskodud => Lapsed => Postitus alustatud kasutaja: Capsu järgi 07 aprill, 2011, 11:23

Tiitel: Kin's School - Bright Tidings (Hõimukool) filmiõhtu Tartus
Postitatud kasutaja : Capsu järgi 07 aprill, 2011, 11:23
Kin's School - Bright Tidings (Hõimukool) filmiõhtu Tartus

Teema on siis selline, et kui palju huvilisi oleks see kuu (Aprill 2011) Tartus tulema seda filmi vaatama Lektooriumisse?

Kuupäev on momendil lahtine, aga alustaks sellega, et uuriks välja kui paljud tahaksid üldse tulla.

Suure tõenäosusega toimuks see mõne tööpäeva õhtul millalgi peale kella 18.

Filmil on eesti keelsed subtiitrid!

Filmi tutvustust saab lugeda siit:

http://www.lektoorium.ee/videod/item/hoimukool-head-sonumid
Tiitel: Re: Kin's School - Bright Tidings (Hõimukool) filmiõhtu Tartus
Postitatud kasutaja : Kristiinag järgi 10 aprill, 2011, 00:27
Tere!
Elades Pärnus ja õhtuti koolipingis olles, ei oleks kahjuks võimalik nädala seesTartusse sõita, aga teeksin ettepaneku Lektooriumi õhtu korraldada Pärnus või siis hoopis mõnel nädalavahetusel. Kas see oleks mõeldav?
Muidu äärmiselt põnev film tundub.

Ilusat soovides
K
Tiitel: Re: Kin's School - Bright Tidings (Hõimukool) filmiõhtu Tartus
Postitatud kasutaja : Capsu järgi 09 mai, 2011, 14:02
Ja saigi aprill läbi  :D
Mul tekkis ootamatust suunast endal võimalus film ära näha ja filmi kokkuvõtteks võin omalt poolt öelda, et see kool on puhtalt vene kultuuri põhine. Ma ei kujuta hästi ette miks peaks keegi väljaspoolt Venemaad tahtma sinna õppima minna? Igal riigil võiks ikka oma kultuuri põhine kool olla.
Waldorf koolid, mis on ka Eestis, on nt Saksamaa põhised.

Samas mulle tundub, et seal Kin's koolis on teadmine, mis kuluks ära kogu maailmale hariduse edendamiseks, aga otseselt sellest filmis ei räägitud. Nagu ma aru sain siis Venemaa tahtis olla ette pürgiv oma hariduse erilisusega, ütleme võrreldes Ameerikaga ja ilmselt seetõttu seda informatsiooni väga laialt ka ei levitata.
Aga jah, nipp kuidas lapsed teisi lapsi õpetavad - see on põnev teema millest tahaks rohkem teada saada :)
Olen näinud eksperiment videosid kus jäetakse arvuti kuskil tehnoloogiast võrdlemisi puudutamata kohta ja lapsed lihtsalt uudistamise käigus õpivad arvuti kasutamise selgeks ja õpetavad üksteisele. Aga kuidas laiemalt lapsed lapsi õpetada oskavad ja nt algselt ise info vastu võtavad et seda välja anda - see on väärt teada saamist küll!

Ühesõnaga Anastasia ökokülade kõrvalt võiks me hariduse ka ette võtta!  8-) Kuna mind sügavalt on häirima hakkanud tänapäevane haridussüsteem ja laste ja noorte kohtlemine neid nn "harides", olen võtnud selle endale südameasjaks. Vähemalt siis oleks minu mõistes lootust normaalsele elukeskkonnale kuhu oma lapsi sünnitada.

Nagu üks lause on levima hakkanud - et muuta maailma tuleb alustada iseendast. Näis kuhu siis aastad lõpuks välja viivad  ;) Kas saame oma eluajal neid ideevilju lõigata või jääb see tulevastele põlvedele...