Eesti Anastasia Foorum

Põliskodud => Lapsed => Postitus alustatud kasutaja: Priit järgi 18 aprill, 2012, 23:45

Tiitel: Huvitavaid mänge lastele.
Postitatud kasutaja : Priit järgi 18 aprill, 2012, 23:45
Mõtlesin teha koha kus saab kirjutada huvitavatest mängudest, mõningad on isegi populaarsemad aga mõned vähem populaarse. Ehk mõni mäletab oma lapsepõlvest mõnda väga huvitavat mängu :)

Mina mäletan ühte väga kihvti mängu kus tuli hüüda mina prii puudutades välja valitud kohta või puud...

Mängu põhimõte on selline, et valitakse üks koht, sein või puu kus üks hakkab lugema kokkulepitud numbrini, näiteks sajani. Kui sada on käes siis hüüab et ... Tulen või... hmm ei mäletagi, ühesõnaga hakkab otsima inimesi kes on end vahepeal ära peitnud, kuid otsija ei tea kus nad on ja väga ettevaatlikult peab hakkama ümbrust kontrollima, kui ta kedagi märkab siis jookseb ta kiirelt lugemiskohani ja puudutab välja valitud kohta ja hüüab märgatud inimese nime. Aga kui see peitja jõuab enne lugemiskohani jooksta ja hüüda "Mina Prii" siis ta ei pea järgmisel korral kindlasti lugema... Ma ei mäletagi nüüd mis määras täpsemalt järgmise lugeja kas esimene kätte saadud inimene või siis viimane.
Muidugi seda võib olla ka täiskasvanuna lahe mängida aga põõsa taha on kuidagi keerukam end peita  :P
Tiitel: Huvitavaid mänge lastele.
Postitatud kasutaja : Priit järgi 24 aprill, 2012, 10:08
Just äsja kokkutulekul käiduna sai mängitud lendavat taldrikut  :) Ma mäletan, et olen seda mänginud ka väikestega aga siis muidugi väikse vahemaaga... Nad õpivad suht kiirelt õieti viskama  ;)
Tiitel: Huvitavaid mänge lastele.
Postitatud kasutaja : Ingrid järgi 24 aprill, 2012, 14:01
Mulle meeldis lapsena selline mäng, kus oli kaks või rohkem meeskonda ja üks meeskond peitis suurele alale (üle terve küla) teisele rühmale pabereid ülesannetega. Need tuli üles otsida, vihjeks olid kriidiga teele või kividele joonistatud nooled või muud märgid. Eelkõige meeldis see mäng mulle sellepärast, et sai palju seltskondlikult jalutada:) Nüüd ülikoolis tegevusõppe laagris mängisime ka seda:) Tegevusõppe laagris oli üldse palju toredaid mänge, aga neid ma ei hakka siia praegu ümber kirjutama. Kirjutan lapsepõlvest mõned.

Midagi sarnast nagu Mina prii mängisime ka. Mängisime sageli Triffaad (vähemalt kõlas nimi kuidagi nii), see vist oli sarnane.

Katkist telefoni mängisime: istutakse reas, rea alguses üks sosistab teisele midagi kõrva, see sosistab kuuldu edasi järgmisele ja nii edasi kuni rea lõpuni. Viimane ütleb valjusti välja, mis sõnum temani jõudis. Tavaliselt sõnum moondub teel, sest kuuldakse midagi valesti ja pannakse ise juurde.

Hundid-haned mängisime: ema kutsus hanepoegi koju, aga hunt oli tee peal ees. Siis haned pidid lendama ehk hundist mööda jooksma ja hunt kellegi kinni püüdma. See, kes kinni püüti, oli järgmine hunt.

Värvipood oli sarnane, poemüüja sosistas igale lapsele, mis värv tema on. Siis tuli keegi värvi ostma ja küsis, kas teil seda ja toda värvi on. Värvid ei tahtnud ostetud saada ja pidid jällegi eest ära jooksma. 

Ilusaid kive kogusin ja tegin aknalaual näituse.

Kodumängud muidugi nukkudega.

Kummikeks, kriidiga joonistatud ruutudega keks, hüppenööriga hüppamine, lumest memmede ja majade ehitamine...

Mulle meeldis üsna varases eas juba väikseid lapsi hoida, algklassides käisin küla peal lapsi hoidmas.

Kõige sagedamini lugesin lihtsalt raamatuid.

 
Tiitel: Huvitavaid mänge lastele.
Postitatud kasutaja : Leili K järgi 24 aprill, 2012, 14:19
Legendaarne kulli mängimine, kes kätte saadakse on kull :) Palju jooksmist ja nalja aga paljud mängud tekivad ise inspireerituna nähtunust ümber ringsest.