Eesti Anastasia Foorum

 

Hiljutised postitused

Leheküljed: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Põliskülad / Mis takistab mind põliskülasse elama minekut ?
« Viimane postitus postitatud kasutaja Humanoid 11 jaanuar, 2016, 21:43 »
Toetan Teie mõtte kujundlikkust oma kujunditega maapealsest paradiisist põliskülade/kodude näol.
32
Toitumine / Põldosi - suurima RÄNI sisaldusega taim
« Viimane postitus postitatud kasutaja Humanoid 11 jaanuar, 2016, 20:05 »
Kasulikkus nahale, küüntele juustele - see on naiste jaoks, kuid üldiselt sõltub ränist tervelt 38% kogu tervisest. Räni on inimkeha ainuke pooljuht-piesoelement. Terve peenelektroonika oma biovoolude ja alfa-beeta võnkumistega baseerub ränil. Aju ei suuda oma käske organitele edasi anda, kui pole küllaldaselt räni.
Meie maal leidub räni kõige rohkem põldosjas. Seal kõikidest ainetest moodustab ta ligi veerand. Kõige rohkem on toiduainetes seda PANsoolas. 100 g kohta 360 mg. Järgmisena..mg 100 grammi kohta: nõges 120, odrajahu 34, nisukliid 26, hirsitangud 15, rosinad 14, näkileib, kaerahelbed 13, petersell 12, verileib 11, mandlid 10, ananass ja maks 9, banaan ja till 8, kibuvitsamarjad ja riis 7, soolaseened 5, kurk, maasikad, rasvane juust 4, mustsõstrad, spinat 3, redis ja lehtsalat 2. Ülejäänud toitudes on kas alla 1 mg või pole üldsegi. Sõltumata söögi valikust võiks kasvõi kordki nädalas teha põldosja teed ja toite teha ainult pansoolaga. Kurb tõsiasi on selles, et mida vanem on inimene, seda rohkem ta oma kehast räni kaotab, kuid seda rohkem ta seda ka vajab. Inimorganismis asub räni põhiliselt kilpnäärmes ja lümfisõlmedes - eriti tähtsates kohtades. Kilpnääre reguleerib ainevahetusprotsesse ja lümfisõlmed - see on meie kaitsevägi, mis võitleb kõigi ebatervislike elementide ja nähtuste vastu.
33
Toitumine / Kuuenurkne vesi. Ülim lahus
« Viimane postitus postitatud kasutaja Humanoid 11 jaanuar, 2016, 19:11 »
 24
KUUSNURKSE VEE ALLIKAD
 
Looduslikud allikad
Planeedil on mitmeid looduslikke allikaid, kus on öeldud, et vesi on kuusnurkse molekulaarstruktuuriga. Paljud neist kohtadest on tuntud kui tervendavad allikad, mõned on pühad pärismaalaste kultuuridele sajandeid. Paljud neist kuusnurkse vee allikatest asuvad kohtades, kus on erilised magnetilised ja/või geoloogilised tingimused. Enamik asuvad piirkondades, kust vesi tuleb sügavalt maa alt. Mõned jää veevarud väidetakse olevat samuti kuusnurkse struktuuriga. Kuigi võib olla mitmeid allikaid loodusliku kuusnurkse veega, võib struktuuri stabiilsus asukohati varieeruda. Enamasti arvatakse, et vee struktuur halveneb hetkest, mil see jõuab pinnale või lahkub piirkonnast. On üks looduslik kuusnurkse vee allikas, mis näib säilitavat struktuurilist stabiilsust erakordselt pikka aega. See Jaapanis Magnetic Mountain’ist tulev vesi on pärit kohast, kus magnetväli on ebatavaliselt kõrge. Tegelikult on kogu mägi püsivalt magneeditud. Mägi ise on tekkinud veealusest vulkaanipurskest, mis tekkis miljoneid aastaid tagasi umbes samal ajal, mil meteoriitidesadu hoiustas magnetid mäe sisse. Vesi sellest mäest, mil see pinnale tuleb, on oma magnetväljaga, mida mõõdetakse peaaegu 30 gaussiga. Selle vee magnetväli väheneb aja jooksul, kuid ei haju täielikult mitte kunagi – üks põhjus, et vesi võib olla stabiilne. See vesi on läbinud mitmeid kliinilisi uuringuid, mis toetavad selle tervistparandavat mõju. 
Liikumine ja loodusjõud
Enamik inimesi teavad piisavalt, et mitte juua seisvat vett. Kui vesi jätta piisavalt pikaks ajaks seisma, sünnitab see baktereid ja haigusi. Aga kui vesi liigub vabalt, siis loomulikult paraneb see end ise. Looduses on turbulents tervisliku vee võti; ainus kord, mil vesi on tõesti tundlik välistele jõududele on siis, kui see liigub. Vaba vesi (mitte vesi, surutud läbi torude surve all) kihistub, sest see liigub – kihid, mis pööravad ja libisevad üksteisest üle mil vesi paisub ja kahaneb. Igal laienemisel ja kokkutõmbumisel neelab vesi elektrone ja energiat. Turbulents ja vibratsioon kipuvad avama molekulaarstruktuuri, suurendades vee kuusnurkset organiseerumist ja energeetilist potentsiaali. Loodus kasutab pidevalt keerist, et koguda ja säilitada energiat. Kõikjal on see ilmne – väikseimast DNA ahelast suurima galaktikani. Lihtne vee liikumise vaatlemine näitab spiraalse pöörise kordumist, see tekitab keeriseid ja pööriseid kui see liigub. See keeris puhastab vett, vabastades vibratsioonilise reostuse, samal ajal ioniseerides mineraale ja lisades struktuuri. Kui vee kihid libisevad üksteise suhtes, võetakse sisse hapnik, täiendades vee täielikku puhastumist läbi liikumise. Loodus kasutab ka muid loodusjõude, et vett ergastada, puhastada ja struktureerida. Nende hulka kuuluvad maa magnetväli, päikese infrapunakiirgus, erinevad mineraalained, mis toetavad vee struktuurilist stabiilsust ja teisi looduslikke sagedusi ja jõude, mida on raske hinnata. 
Kuusnurkse vee valmistamine
Selleks, et muuta vee struktuuri, tuleb see allutada energeetilistele jõududele ja sagedustele, mis häälestavad vee ümber kuusnurksesse kristallvõresse. Sõltuvalt
 25
meetodist võivad toodetud joogiveed olla paljude erinevate kuusnurksete tasemetega. Seega võib stabiilsuse ja sidususe tase toodete vahel olla väga erinev. Täna on olemas hulk "kuusnurkse" vee tooteid – igaühel on unikaalsed omadused ja eripära – mõned paremad kui teised. Mitmed tooteid müüakse "valmis-et-juua", teised on saadaval kontsentraatidena. Saadaval on ka keeris-masinad, (vesivarustuse)trassil/ torul struktureerimise seadmed ja ionisaatorid, mis toodavad kuusnurkset vett kodus. Erinevus nende toodete ja kuusnurkse vee, mida need toodavad, vahel, võivad olla üsna suured. Sõltumata sellest, millist meetodit kasutatakse, kui vesi on valmis, on kuusnurkne võre kõige stabiilsem kui hoida vett jahedas, eemal elektromagnetilistest kiirgustest ja otsesest päikesevalgusest. 
Kontsentraadid
Paljud on mõelnud, kuidas saab "kontsentreeritud" kuusnurkne vesi toota kuusnurkset struktuuri suuremas mahus. Kuusnurkne vesi on kristall – vedelal kujul. Kristallid moodustavad väga kiiresti küllastunud lahuseid – eriti siis, kui siirdatakse kristallide "seeme". Kuusnurkse vee "kontsentraadid" toimivad kui "seeme" või muster, mis aitab levitada sama struktuuri ja sagedust läbi kogu vee. Kuna kuusnurksel veel on suurem suutlikkus energiat hoida ja seda üle kanda, võib see kergesti levitada samu struktuurseid omadusi ja sisestatud/jäljendatud sagedusi suuremasse mahtu. Kuusnurkse vee kontsentraadid on väga erinevad. Mõned on jäljendatud sagedusega, mis toetavad vaimset selgust, loovat mõtlemist, immuunsusust, rakuregeneratsiooni jne. Need, kes müüvad kontsentreeritud kuusnurkset vett, soovitavad lahjendustegureid, et maksimeerida nende konkreetsete toodete tõhusust. 
Pöörismasinad
Spiraalne liikumine on eelduseks kõigis elavates süsteemides. See on olemas looduslikes veevooludes jõgedes ja ojades, inimese vereringes ja planeetide liikumises kosmoses. Looduses tekib lugematuid pöörised kui vesi puruneb vastu kive ja muid takistusi. Need keerised tegutsevad kui võimsad resonantsstruktuurid, suurendades energiat, puhastades ja ioniseerides vett kui see liigub. Pöörises/keerises voolavad vee sisemised kihid palju kiiremini kui väliskihid. Keerises on kiiruse korrutis raadiusega konstantne. Teoreetiliselt tähendab see, et kiirus keerise keskmes on lõpmatu. Kuna jõud keerises läheneb lõpmatusele, ja kihid paisuvad ja tõmbuvad kokku, hakatakse vesiniksidemeid vee molekulis venitama. See avab vee molekulaarstruktuuri pidevale elektronide lahtisidustamisele ja vahetusele. Kui kuusnurkne struktureerimine suureneb, suurendab ka vee võime kanda vibratsiooni ja sageduslikke andmeid. Pöörissegajad-masinad kasutavad kuusnurkse vee loomiseks vastupidi-pöörlevat magnetvälja, struktuuri-tegemise ioonide ja looduse spiraalsete keeriste kombinatsiooni. Need seadmed on köögi jaoks piisavalt väikesed. Need võivad anda külluslikult kuusnurkset vett perele, lemmikloomadele ja taimedele. 
Liiniseadmed
Turule on ilmunud mitmed kuusnurkse vee tegemise seadmed. Need on mõeldud asetamiseks peamisele veeliinile või vee väljundotstes kasutamiseks (nt aiavoolik või kraan). Enamik neist seadmetest on kavandatud uimedega või keermetega veetoru sees,
 26
luues pööriseid kui vesi neist mööda voolab. Mõnedes seadmetes kasutatakse vastupöörlevaid keeriseid ja erinevaid mineraale korpuse sees, et lisada veele stabiliseerivat/ energetiseerivat mineraalide sageduste mõju. 
Ionisaatorid
Ionisaatorites kasutatakse elektrolüüsi põhimõtet, et vees ioone eraldada. Positiivselt laetud ioonid kalduvad negatiivse elektroodi suunda, samas negatiivselt laetud ioonid liiguvad vastupidises suunas. See tekitab kahte tüüpi vett – happeline vesi ja aluseline vesi. Aluselist vett on soovitatav tarbida ajal, mil happelist vett on palju kasutatud terapeutiliselt kui paikset lahust. Ioniseeritud vesi on kuusnurkselt struktureeritud, kuid ioniseeritud vee kvaliteet ja stabiilsus on täielikult sõltuv kasutatavast seadmest ning ainete olemasolust vees. 
Alusta "puhta" veega
Sõltumata meetodist on soovitatav, et vesi oleks enne struktureerimist saasteainetest puhastatud. See nõuab veefiltri kasutamist või ostetud puhast vett. Suurepärased on mõned põlised mineraal- või arteesia veed. Kui sa pole kindel, on soovitatav kasutada destilleeritud või kõrge kvaliteediga pöördosmoosi vett. Vastavalt dr Wolfgang Ludwigile on vibratsiooniliste saasteainete kõrvaldamiseks mitmeid meetodeid. Esimene ja lihtsaim viis on turbulents – vee korduv segamine (vibrosegamine). Teine meetod on ravida vett magnetvälja energiaga ja/või laseriga. Viimane kasutab röntgenkiiri (seda meetodit ei soovitata muude tüsistuste võimalikkuse tõttu). Destilleerimist kasutatakse ka vee mälu "kustutamiseks" (puhastades vett vibratsioonilistest saasteainetest). Kuigi protsessi tulemuseks on väga madala energiaga vesi, tundub, et see töötab hästi nii kaua, kuni temperatuurid on piisavalt kõrged. Samas, kui destilleeritud vesi on aktiveeritud kuusnurksete kontsentraatidega või muude seadmetega, tõuseb sagedus, tootes suuremat energiataset ja see vesi on tõhustatud kristallstruktuuriga.   
KUUSNURKSE VEE JOOMINE – MIDA OODATA 
Millal ja kui palju Üks parimaid kuusnurkse vee joomise kordi on esimese asjana hommikul. Peale kuut kuni kaheksat tundi veeta olemist tuleb keha varusid täiendada. Kuusnurkse vee joomine niisutab/hüdraadib seedeelundid ja "sätestab" neid enne hommikusööki. Hea on juua klaasike (120-240 grammi) vett 20-30 minutit enne igat söögikorda. See aitab ära hoida veesäästurežiimi ja kõiki selle komplikatsioone. Enne sööki joomisel on muid eeliseid. See aitab organismil eristada janu ja nälga. See on oluline nende jaoks, kes jälgivad oma kaalu, sest enamik inimesi kipuvad sööma vähem, kui nad joovad esmalt vett. Kui vesi on ära kasutatud enne iga söögikorda, närivad isikud tavaliselt ka põhjalikumalt, selle asemel et oma toitu alla loputada. Selle tulemuseks on parem seedimine ja suurem söögi nautimine; samuti luuakse lähem side söödava toiduga. Enamik tervishoiutöötajaid on nõus, et parem on liiga palju vett koos toiduga mitte juua, sest see lahjendab seedimiseks vajaliku maohappe.
 27
Parim on tarbida vett regulaarselt kogu päeva ulatuses. Üldreeglina peaks joodava vee kogus olema 1/32 keha kaalust. Nt kui sa kaalud 70 kg, siis on sinu päevane joogivee vajadus 70:32=2,2 kilo ehk 2,2 liitrit. Vesi on eriti oluline enne ja pärast treeningut. Pingutava tegevuse ajal väheneb vere kogus. See on tingitud vee üldisest vähenemisest organismis (veres on 85-94% vett). Vähendatud vere mahu puhul väheneb lihastes hapnik ja sellel on hilisem mõju vastupidavusele ja jõudlusele. Paljud sportlased tunnustavad täiustatud hüdratsiooni pakkuvat kuusnurkset vett. Kuna vesi on väga oluline toitainete ja elektrolüütide omastamisel raku tasandil, on kuusnurkne vesi täiuslik koos toidulisanditega võtmiseks. See aitab tõhusamalt toitainete omastavusel. Samal põhjusel ei tohi ravimit võtta koos kuusnurkse veega. Ravimil võib olla tugevam toime ja võib olla liiga kange. Ravimit on soovitatav võtta kas üks tund enne või üks tund pärast kuusnurkse vee joomist. Samuti on hea mõte teha koostööd tervishoiutöötajaga kui tarbida kuusnurkset vett, eriti kui te võtate retseptita ravimeid. Mõned inimesed on suutnud teatud ravimite kogust vähendada või need ära jätta. Kuusnurkse vee toodete tootjad soovitavad juua erinevaid koguseid – kõik nad soovitavad aga juua igapäevaselt vähemalt mitu klaasi nende toodet. Kuigi see on tihti piisav, et saada palju kasu, leiavad mõned inimesed, et nad tahavad tarvitada ainult kuusnurkset vett. Kui leiad, et see on sulle sobiv, siis pea meeles, et alustaksid tasapisi. Kuusnurkne vesi võib olla mürkide võimsa eemaldamise efektiga, vabastades kauakogutud toksiine, tuues sageli kaasa puhastusreaktsiooni. 
Puhastusreaktsioonid Kui inimese kehas on piisavalt vett ja energiat, on see võimeline toitma ja puhastama ennast regulaarselt. Vesi on sageli piiravaks teguriks. Kui vett on kas ebapiisavalt või on see ebaefektiivne, "peidetakse" mürgid ja ladustatakse üle kogu keha jäätmete hoidlates. Jäätmete kuhjumisel tekib kahjuks haigus. Kuusnurkne vesi võib anda olulise tõuke nii energia suurenemisele kui raku tõhususele. Nende jaoks, kellel on mürkideküllus, reageerib keha prügi väljutamisega – sageli ummistades väljumise koridori. Kui mürgikoormus on organismis liiga suur, võib isik puhastumise alguses tunda külmetust või grippi. Puhastustunnusteks on valud, peavalud, väsimus, kõhulahtisus ja/või lima teke. Igaüks neist on märk sellest, et keha teeb mida ta tegema peab. Siiski on alati mugavam, kui isik saab puhastuda järkjärgult. Võtmeks on aeglane algus. Tavaliselt on kõige parem alustada kuusnurkse vee joomist vähehaaval. Üle 50aastased või tervisehäiretega peaks kaaluma tasapisi kasutuselevõttu – mitte rohkem kui 110-170 ml (grammi) päevas esimesel nädalal, samal ajal tarvitades normaalset kogust puhast tavalist vett. Kui oled noor ja terve, siis klaasitäis (220 ml) päevas ei tohiks põhjustada puhastussümptomeid. Neile, kellel on juurdepääs biotagasiside seadmele, võib olla kõige parem "küsida kehalt." Paljudel tervishoiutöötajatel on meetodid määramaks kui suure koguse kuusnurkse veega võib keha nõustuda, et isik ei tajuks puhastusreaktsiooni. Kui sul tekivad puhastussümptomid/tunnused (tavaliselt nädal või kaks), lõpeta kuusnurkse vee joomine kuni sümptomid raugevad – siis alusta jälle tasapisi. Oluline on jõuda 1/32 oma keha kaalust ja selle kogusega jätkata. 
 28
Järeldused Dr Albert Szent-Györgyi oli inspiratsiooniks paljudele, kes on aidanud kaasa meie mõistmisele veest. Teised, sh Viktor Schauberger ja Dr. Mu Shik Jhon on aidanud meil vee imet demüstifitseerida. Dr Szent-Györgyi ütles: "Kuna vee molekulaarstruktuur on kogu elu olemus/tuum, siis isik, kes suudab kontrollida seda struktuuri rakusüsteemides, muudab maailma." Me oleme nüüd tunnistamas tõde sellest ilmingust. Järgmine paar aastat tõotavad saada monumentaalseks kui me paljastame rohkem osasid sellest, mida dr Mu Shik Jhon nimetas vee puzzleks. Me võime tõestada seda, mida paljud juba usuvad – et kuusnurkse vee joomine mitte ainult ei paranda hüdratsiooni, suurenda toitainete imendumist, tõhusta ainevahetuse efektiivsust ning aita kaasa tõhusamale toksiinide eemaldamisele, vaid see on ka vahend ummistunud mustrite puhastamiseks, mis on aeglustanud meie valgustumist. Kuusnurkne vesi võib hoida võtit mitte ainult meie tervisele vaid ka meie võimele liikuda edasi järgmisele teadvuse tasandile. Kui oleme valmis, et “saada veeks" ja võimaldada meie ühendumist iga teise inimkonna liikmega, et toetada teadvust ja ühtset tegevust, siis kogeme kvanthüppeid meie võimes luua lahendusi, mis ravivad vee, planeedi ning kogu inimkonna. Kuusnurkse vee joomine võib aidata meil selleni tõusta. Ülim lahus võib olla sama lihtne kui meie valmisolek juua vedelkristalli, tuntud kui kuusnurkne vesi.   
Autorist 
MJ Pangman on kirjanik, kes on spetsialiseerunud täiendavale meditsiinile. Tema haridus ja taust taimeteaduses annab talle mõistmise bioloogiast, keemiast ja muudest teaduspõldudest. Samas, tema võime selgitada keerulist lihtsates mõistetes teeb tema töö hõlpsasti loetavaks. Alates 2000. aastast, sellest ajast, mil ta avastas selle võimsa efekti oma enese kehal, on MJ kirjutanud struktureeritud veest – ta tunnistab, et see on ainuke vesi mida ta joob. Mj töötas koos tunnustatud teadlase dr Mu Shik Jhon’iga, et teha tema raamat (kokkuvõte üle 40 aasta väldanud teadusuuringutest) ingliskeelsena saadavaks. See raamat, The Water Puzzle and the Hexagonal Key (Vee puzzle ja kuusnurkne võti), on müügil Amazon.com. 
Mj oma kodu lähedal jõe ääres, Wanship, Utah 
Tõlkinud Aigar Säde (jaanuaris 2015)
34
Toitumine / Kuuenurkne vesi. Ülim lahus
« Viimane postitus postitatud kasutaja Humanoid 11 jaanuar, 2016, 19:05 »
Kuusnurkne vesi Ülim lahus 
Avastus, miks kristallilise vedeliku, tuntud kui kuusnurkne vesi, joomine võib pakkuda head hüdratsiooni, tõhustada toitainete imendumist, võimendada mürkidest vabanemist, suurendada ainevahetuse tõhusust ning parandada rakkude omavahelist suhtlemist. 
Uuendatud versioon 2007 MJ Pangman, M.S.   
Eessõna 
Olles kirjanik täiendava meditsiini valdkonnas, olen sukeldunud paljudesse uusimatesse terviseteemalistesse avastustesse. Aga vesi? Nagu enamik meist, teadsin ka mina, et oluline on juua puhast vett, kuid mul polnud aimugi, et vee struktuuri saab muuta. Seega oli mõiste "kuusnurkne" (ingl k hexagonal) vesi mulle täielik üllatus. Esialgu katsetasin struktureeritud vett meetodiga, mis mõõdab keha vastust erinevatele energiavormidele (bio-tagasiside). Need katsed olid täielikult positiivsed. Tegelikult olid need nii positiivsed, et ainus viis kirjeldada mõõtmistulemusi oli see, et need olid "graafikutest väljas". Kui ma hakkasin seda vett jooma, kogesin märgatavat energia tõusu ja mitmeid rakkudest mürkide väljutamise näitajate paranemisi. Tundes, et olen millegi jälil, hakkasin uurima selle toime tagamaid. Avastasin, et struktuurse vee kohta on olemas piisavalt tõendeid. Olen ka avastanud, et vee struktuur, mis ümbritses viivitamatult DNAd ja muid makromolekule, oli väga korrastatud (struktureeritud). Aga kas klaasitäis vett võiks hoida kindlat struktuuri/ülesehitust pikema aja jooksul? Selgus, et seda on meie praeguse tehnoloogilise taseme juures peaaegu võimatu tõestada. Kirjutamise hetkel ei ole meil meetodeid, mis võimaldaksid meil molekulaarstruktuuri reaalselt "näha". Lisateabe otsingute ajal leidsin viiteid Korea raamatust, mille oli kirjutanud tuntud teadlane dr Mu Shik Jhon. Oma 40aastase põhjalike uuringute jooksul aitas dr Jhon luua üldise ettekujutuse struktureeritud veest või nagu ta ise seda nimetas, "kuusnurksest veest." Kahjuks polnud selle raamatu ingliskeelset tõlget. Siis, aastal 2003, pakuti mulle struktureeritud vee tegemise seadme tootja poolt võimalust töötada koos dr Jhoniga, et toimetada ja tõlkida tema raamat (nüüd avaldatuna inglise keeles kui The Water Puzzle and the Hexagonal Key). Protsess oli silmiavav kogemus. Tema raamat andis kuusnurkse vee mõistele eheduse. Samuti esitles ta piiratud testimiste tulemusi, mis näitasid, et kuusnurkse vee tarbimine, kasutades meetodeid, mida ta kirjeldas, mõjus inimorganismile positiivselt. Dr Jhon suri varsti pärast tema raamatu ingliskeelse tõlke ilmumist, kuid tema teadustöö ja nägemus on sünnitanud täiendavaid uuringuid ning hulga "kuusnurkse" vee tooteid. Oleme viimasel ajal õppinud "jäljendama" vett peentel energilistel sagedustel ja kaugel pole ka päev, kui vett kasutatakse esmase meditsiinilise sekkumisena/kiirabina.
 2
Kuid paljud teadlased on skeptilised, sest puudub piisavalt "kõva teadus." Küll ka see tuleb. Vahepeal on palju tervishoiutöötajaid, kes on kasutanud erinevaid energia- ja biotagasiside katsemeetodeid, et kinnitada kuusnurkse vee tarbimise efektiivsust. Need meetodid näitavad, et kuusnurkne vesi on inimkehale väga kasulik – võimeline tegema sügavat erinevust tervises ja heaolus neil, kes seda joovad. Lisaks on tervishoiutöötajate kasvav arv, kes kasutavad mingil kujul kuusnurkset vett oma ravimeetodite täiendusena, tähelepanuväärne märk selle efektiivsust. Muidugi ei ole kõik kuusnurkne vee tooted võrdsed. Mõned on paremad kui teised; kõik ei saavuta samu tulemusi. Nagu ikka, peaks tarbija kasutama kaalutlusõigust kui valib kõrgeima kvaliteediga kuusnurkse vee toodet või kuusnurkse vee tegemise seadet.   
Kuusnurkne vesi
Ülim lahus
SISSEJUHATUS 
Täna on üldteada, et paljude haiguste põhjuseks on vedelikupuudus (dehüdratsioon), et vananemine on raku veekao funktsioon ja et 50-75% ameeriklastest on kroonilises vedelikupuuduses. Vee teemal on kirjutatud tuhandeid raamatuid püüdes tõendada "fakte", kuid lihtne fakt jääb: me oleme alles hakanud oma jalgu märjaks saama informatsiooniookeani piiril hämmastava aine kohta, mis reguleerib elu siin planeedil. Teedrajav teadustöö on kinnitanud, et vesi ei ole lihtsalt vesi – pole vahet kui puhas see on. Meie teaduse areng on lõpuks võimaldanud meil uurida peidetud kvaliteeti ja omadusi, mis muudavad vee täiesti ainulaadseks – omadusi, mis annavad veele "elu" ja "energia". Üks neist omadustest on selle "struktuur." Ungari biokeemik ja Nobeli preemia saaja (1937) Albert von Szent-Györgyi ütles: "Vesi on elu alge ja maatriks" (ema ja toitekeskkond/meedium). Ta tunnistas, et vesi oli elu algus ja alalhoidmine ning ta tunnistas, et vesi tähendas palju rohkem kui teadlaskond sel ajal teadis. Dr Szent Györgyi oli aktiivne vee uurimise pooldaja. Ta osales ja soodustas oluliselt algstaadiumis teadusuuringuid, mis tegelesid vee struktuuriga. Dr Szent-Györgyi on ka öelnud: "Avastamine koosneb nägemisest, mida kõik on näinud ja mõtlemisest, mida keegi pole mõelnud." Tema väide on täielikult tasakaalus kuusnurkse vee arutelu alguse kohta. See kirjeldab praegust teaduslikku seisukohta vee suhtes: "nägi, mida kõik on näinud", ja võimalust näha aina suuremat pilti. Oma olemuselt on teadlaskond sageli viimane, kes tunnistab uusi ideid ja arenguid. Kuigi peavoolu teadus pole seni kuusnurkse vee mõistet omaks võtnud, on teadustööde uputus hakanud toetama selle olemasolu. Järgnevatel lehekülgedel esitame tõendeid nii kuusnurkse vee olemasolust kui ka sellest, et sel on potentsiaali paremaks hüdratsiooniks (vee imendumiseks või veega liitumiseks/kombineerumiseks), toitainete imendumise soodustamiseks ja mürkide väljutamise tõhustamiseks, ainevahetuse tõhususe suurendamiseks ja rakkude kommunikatsiooni parandamiseks. 
 3
VEE PÕHITÕED 
Vesi on palju enamat kui lahusti või meie keha toitainete laialikandmise süsteem. Vesi on sisuliselt elu ise. See on maantee, mis pakub elektromagnetilisi hoovuseid, et toita meie rakkude reaktsioone. See on resonantsväli, mille kaudu meie rakud suhtlevad. Vesi osaleb DNAst saadavate andmete edastamisel ja vibratsioonilise teabe edastamisel. Vesi veab/transpordib, stabiliseerib, signaliseerib ja hüdreerib/niisutab. Aga me oleme alles hakanud mõistma, et vee konkreetne struktuuriline vorm, mida dr Jhon nimetas "kuusnurkseks" veeks, aitab kaasa palju tõhusamale transpordile, suuremale stabiliseerimisele, selgemale signalisatsioonile ja ülimale hüdratsioonile. 
Vee kvaliteet – rohkem kui puhtus
Meie joogiveest füüsiliste ja keemiliste saasteainete eemaldamiseks on kulutatud miljoneid dollareid. Kuid isegi kõige puhtam vesi võib veel sisaldada vibratsioonilist reostust. On öeldud, et vesi on planeedil kõige programmeeritavam aine. Seda seetõttu, et veel on unikaalne võime, mida nimetatakse vee "mäluks", säilitada energeetilist allkirja, mida iganes sellesse on pandud. Veel on isegi ilmselt ainulaadne võime talletada ja edastada vastavat teavet inimese kehas. Vesi, mis on energeetiliselt reostunud, võib olla sama kahjulik kui vesi, mis on keemiliselt saastatud. Mida rohkem me vett taasringlusse laseme, seda rohkem muutub see energeetiliselt reostatuks. Kuna vesi on kaasatud igasse bioloogilisse toimesse ja kuna meis on sõltuvalt meie vanusest ja tervislikust seisundist 50 kuni 90% vett, on ilmne, et kui joodav vesi ei ole puhas (keemiliselt ja vibratsiooniliselt), võib see avaldada meie keha toimimise võimele suur mõju. Üks teine tegur on kujunemas olulisimaks osaks meie joodava vee kvaliteedis – molekulaarne struktuur/ülesehitus. Molekulaarstruktuur, vee molekulide korraldus korduvas geomeetrilises mustris, näib olevat sama oluline kui vee keemilised ja vibratsioonilised seisundid. Molekulaarstruktuur tundub mängivat märkimisväärset osa vee liikumises läbi kogu keha (hüdratatsioon), samuti erksas ja selges energia ja teabe edastamises. 
Vee anomaaliad – seletatavad vee struktuuri abil
Vesi on unikaalne aine; see ei sobi teiste vedelike mustrisse. Tegelikult on üle 40 erineva vee kõrvalekalde/anomaalia, mis annavad talle võime säilitada elu. Teadlased on avastanud, et neid anomaaliaid saab seletada vee struktuuriga. Füüsikalised omadused nagu soojusmahtuvus, survetugevus, viskoossus, dielektriline läbitavus ja pindpinevus – kõik muutuvad temperatuuri muutumisega viisil, mis viitab vee struktuurimuutustele. Vee kõige ilmsemaks anomaaliaks on märgitud vee muutumist temperatuuriga – muutuva struktuuri peegeldus kui vesi läheneb külmumistemperatuurile (kristalliseerub). Nagu kõik ained, tõmbub ka vesi jahtudes kokku. Siiski, just enne külmumist (4°C), algab vee paisumine. Atmosfäärirõhul paisub vesi külmudes 9%. See on põhjuseks, miks torud talvel sageli lõhkevad. See on ka põhjuseks, et jää hõljub pinnal selle asemel, et veeklaasi põhja vajuda. See unikaalne omadus kindlustab, et järvede ja jõgede kinnikülmumine algab ülevalt alla, pakkudes isolatsiooni ja kaitset elule allpool. See tunnus on ka kõige ilmsem viide, et vesi on struktuuriga – kristalne struktuur, mis tuleb ilmsiks vee külmumisel.
 4
Veel on suur soojusmahtuvus – kaugelt suurem kui muudel vedelikel. Teisisõnu, sel on tohutu võime energiat salvestada ja edastada. Ebatavaliselt suur soojusmahtuvus võimaldab veel neelata märkimisväärset soojushulka minimaalse temperatuuri muutuse juures. See on põhjus, miks temperatuur ranniku kohal on palju mõõdukam/stabiilsem. See seletab ka, miks, koosnedes ligikaudu 70% veest, oleme võimelised taluma suuri temperatuurikõikumisi alajahtumiseta või ülekuumenemiseta. Vesi väljastab ka märkimisväärset hulka soojust külmumisel. See on põhjus, miks paljud põllumehed udutavad oma saaki, et kaitsta seda külmakahjustuste eest. Dr Mu Shik Mon selgitas, miks struktureeritud vesi võiks olla suurema erisoojuse väärtusega kui tavaline vesi. Tema töö näitas, et kuusnurksel veel oleks veelgi suurem potentsiaal neelata temperatuurimuutusi, väljutada jäätmeid ja kaitsta keha energeetiliste häirete eest. 
Vesinikside
Kui kõik hapniku aatomid ühinevad kahe vesiniku aatomiga moodustades vee, siis kulutavad elektronid vesinikuaatomitelt rohkem aega tiirlemaks ümber suurema hapniku tuuma kui ümber oma vesiniku tuuma. See viib selleni, mida nimetatakse polaarseks molekuliks – üksus, millel on positiivselt laetud pool ja negatiivselt laetud pool. Tavaliselt kujutavad keemikud di-polaarset vee molekuli "V" kujulisena, määratud ülekaalus vesinikuaatomite nurgaga külgneva hapnikuaatomi suhtes. Aktsepteeritud nurk "V" vabal vee molekulil on 104,5 kraadi. (Joon. 1) Kuna veemolekul omab positiivselt laetud külge, on ta tõmmatud kõrvalasuva veemolekuli negatiivselt laetud küljele. See moodustab nn "vesiniksideme." Vesiniksidemed vastutavad omavahel seotud veemolekulide võrgustiku moodustumise eest, andes veele struktuursed omadused. Vesiniksidemete arvele langevadki kogu vee niinimetatud anomaaliad. On üldteada, et suurem vesiniku side näitab omavahel ühendatud ühikute suuremat arvu ja ulatuslikumat struktuuri veele. Igal ajahetkel võivad omavahel ühendatud vee molekulide juhuslikud rühmitused koosneda 20 kuni 90 üksikutest H2O ühikutest. Vesiniksidemete ulatus sõltub asjaoludest nagu temperatuur ja rõhk. Unikaalne energeetiline olukord aitab luua vee struktuurset vormi, mida dr Jhon on nimetanud kuusnurkseks veeks. 
 5 
Joonis 1
 Vee dipool
 Veel on positiivne ja negatiivne külg, mis tuleneb vesinikuaatomite ülekaalus asendist hapniku aatomi suhtes.     
MIS ON KUUSNURKNE VESI? 
Tavaolukorras lagunevad ja taassünnivad vesiniksidemed vee molekulide vahel pidevalt. Vee molekulid võivad vahetada partnereid igas pikosekundis (10-12s). Seetõttu on oluline mõista, et termin "struktuur" on ainulaadne tähendus viitega veele. Struktuur tähendab fikseeritud asendit, mida ei juhtu kunagi molekulaarses maailmas. Vee puhul viitab termin struktuur tihedalt vesinik-seotud võrgustikule, mis on rohkem/paremini organiseeritud kui tavaline vesi. Mõiste kuusnurkne vesi viitab konkreetsele kristalsele ülesehitusele, aga üldiselt on tunnustatud see eksisteerivaks ainult tahkistes (jää). Kuigi vee molekulid on pidevas liikumises, loovad mõned keskkonnad vesiniksidemete ühtseid mustrid, mis eksisteerivad ulatusliku ajaperioodi vältel. Pikemaajalist struktuurset stabiilsust on mõõdetud koos teatud mineraalide ja proteiinidega, kus vesi koheselt neid struktuure ümbritsedes oleks piltlikult öeldes "nii, nagu oleks see külmutatud olekus." Vesiniksidemed loovad võimaluse molekulaarse korra lõpmatu hulga jaoks vees. Identifitseeritud on arvukalt geomeetrilisi struktuure. Kõige stabiilsem nendest struktuuridest on pentameer (koosneb viiest vesinik-seotud veemolekulist) ja heksameer (koosneb kuuest veemolekulist). Kui heksameeri rühmitused ühinevad, on tulemuseks jääsarnane vedel kristall. Dr Jhoni poolt läbi viidud uurimus näitas, et selle kuusnurkse võrgustiku moodustumisel vees on olnud tohutu bioloogiline tähtsus. Erinevus tavalise vee (struktuurne konglomeraat ehk struktuurne erinevatest üksikisikutest koosnev tervik) ja kuusnurkse struktureeritud vee vahel (organiseeritud kristalne maatriks) on sarnane erinevusele kvartsitüki ja kvartskristalli vahel. Kuigi need
 6
on keemiliselt samad, on kvartsitükk struktuurselt juhuslik ja peaaegu läbipaistmatu. Kvartskristallid, mis on korraldatud täiuslikku geomeetrilisse sümmeetriasse, on "kristall"selged. Kvartskristalle kasutatakse arvuti- ja ajanihke tööstuses nende eriliste piesoelektriliste omaduste tõttu, mida mittekristalne kvarts ei oma. Arvutikiibid ja kvartskellad tuginevad kvartskristallide piesoelektrilistele (elektriliselt pingetundlikud) omadustele, valmistatud kristallstruktuuri geomeetria abil täpse infovahetuse tarbeks. Vees on struktuurne stabiilsus tingitud sirgematest, tugevamatest vesiniksidemetest. Stabiilsus tuleneb ka vastastikusest toetusest ja ühistööst muudetud/sulatatud külgnevate vee molekulide poolt kui vesi moodustab ühtse, sidusa mustri. Sisuliselt, kui vesiniksidemed suurenevad, suureneb ka saadava vee ühtsus, luues ulatuslikumat struktuuri ja palju stabiilsemat, "avatud" vee võrgustikku. Avatud vee võrgustik on loodud kuusnurkses vees siis, kui nurk "V" (hapniku ja vesiniku aatomite vahel) laieneb, luues 3-mõõtmelise mustri. 104,5 kraadise nurga asemel on kuusnurkse vee molekulaarne nurk 109,5 kraadi. Seda peetakse "täiuslikuks" neljatahuliseks nurgaks vee jaoks, kus iga vee molekul toimib kahe elektroni doonorina ja aktseptorina. See nurk ja sellest tulenev geomeetria annavad aluse kuusnurksele võrgustikule – samasugune molekulaarne asetus/ülesehitus on leitud jääs.   
Joonis 2 
Vee heksameer 
Tavaline 10°C vesi on umbes 20% kuusnurkselt struktureeritud. Kuid nõrga magnetvälja mõju võib suurendada kuusnurkset struktureerimist kuni 80%-ni. Teatavad muud energeetilised mõjutused loovad vees samuti rohkem struktureerimist. Need hõlmavad: elektrivälju, madalaid temperatuure, teatud mineraalide juuresolekut ja mõnesid vibreerivaid sagedusi. Mõne või kõigi ülaltoodud faktorite kaasamine ergutab
 7
kuue veemolekuli grupeerumist, mis formeerib sidusa geomeetria, mida nimetatakse kuusnurkseks veeks. Kuusnurkne vesi on vedelkristalne vesi. On oletatud, et sel on koherentsed (sidusad, moodustades terviku) omadused, kus elektronide spinnid on koos ja infovahetus on peaaegu silmapilkne. Kuusnurkne vesi omab kõrgema energia seisundit – võtmepositsiooni pakkuda kiiret hüdratsiooni, palju tõhusamat energia ülekannet ja mitmete ainevahetuslike protsesside tõhustamist nagu on kirjeldanud dr Jhon. 
Energia potentsiaal
Enamus vett planeedi pinnal on kuusnurksete ühikute segu, eraldatud teiste struktuuride üksustega ja väikese hulga vaba vee molekulidega. Kuigi vesi on kõrge energeetilise potentsiaaliga võrreldes teiste vedelikega (vesiniksidemete tulemus), ei sobi see kristallilise (kuusnurkse) vee energiapotentsiaali jaoks. Kui vee molekulid ühinevad kuusnurkse maatriksi loomiseks, siis tugevnevad vesiniksidemed. Kuna energia salvestatakse vesiniksidemetesse, siis suurendab suurem kogus vesiniksidemeid vee potentsiaalset energiat. See on lisaenergia – nagu lisaakude järjestikühendamine suurendab pinget – mida rohkem vesiniksidemeid vee võrgustikus, seda suurem saab olema potentsiaalne energia lahuses. 
Kuusnurkse vee kontrollimine
Lawrence Berkeley National Laboratory on üks vähestest laboritest, kus on võimalik füüsiliselt vaadelda (skaneerimine tunnelmikroskoobi abil) heksameeride olemasolu vees. Teised meetodid "punktivad" struktuurilisi erinevusi veeproovides. 
Füüsikalised omadused
Külm vesi on suurema hulga vesiniksidemetega – selle kasvava struktuuri tundemärk kui see läheneb kristalliseerumisele külmumistemperatuuril. Paljud vee füüsikalised omadused näitavad muutusi temperatuuril. Sageli võivad need muutused olla seotud struktuursete muutustega (nt viskoossus, tihedus, kokkusurutavus, soojusjuhtivus, erisoojus, dielektriline konstant, pindpinevus). Kui need füüsikalised omadused muutuvad ilma temperatuuri või rõhu erinevuseta, on see tõendiks, et vee struktuur on muutunud. Nende omaduste mõõtmine võib pakkuda kasulikke viiteid vee struktuuri kohta. 
Viskoossus
Viskoossus on vedeliku voolamisel tekkiva sisetakistus mõõt – mõnikord mõeldakse selle all paksust või kleepumist. Viskoossus sõltub jõududest, mis hoiavad molekule koos. Tihedalt vesinik-liimitud (külma) vee molekulid ilmutavad suuremat kohesiivsust, mida tõendab viskoossuse suurenemine. Toatemperatuuril (20°C) on vee viskoossus 1,0 cP. Vee viskoossus 5°C juures on 1,5 cP. 
Tihedus
Üks tuntud vee anomaaliaid on tiheduse anomaalia, mille arvele langeb asjaolu, et jää hõljub vee peal. Enamiku vedelike jahtumisel lähenevad molekulid teineteisele ja tihedus suureneb. Vesi on erinev. Selle tihedus suureneb ootuspäraselt vahetult enne selle külmumist – misjärel (4°C) hakkab see paisuma. Sel temperatuuril ületab
 8
vesiniksidemete määr (ja järgnev struktureerimine) jahtumise mõju selliselt, et tihedus väheneb; vesi paisub kui see moodustab kristalse võrgustiku. Temperatuuril 4°C on vee tihedus 1,00 g/cm3. Mõlemal pool seda temperatuuri tihedus väheneb. Kuusnurksel veel, mida on nimetatud ka "madala tihedusega" veeks, on tihedus 0,96 g/cm3 (mõõdetuna makromolekulide lähedal). See väike erinevus on palju avatuma struktuuri peegeldus, põhjustatud sirgematest, palju paremini organiseeritud vesiniksidemetest. Kuusnurkselt organiseeritud vee molekule iseloomustab nelja naabermolekuli (vesinik-liimitud) olemasolu. Tavaline vesi toatemperatuuril koosneb viie lähima naabriga vee molekulidest; ja need ei ole tingimata vesinik-seotud. 
Kokkusurutavus
Kokkusurutavus on tiheduse määr vastuseks survele. Kuna surve suurendamine/ tõstmine lõhub vesiniksidemeid ja lammutab vee struktuuri, on struktureeritud vett võimalik pressida suuremal määral kui tavalist vett. Seda illustreerib varieerumine vee kokkusurutavuses erinevatel temperatuuridel (45,9 ühikut 20°C vs 50,5 ühikut temperatuuril 2°C). 
Soojusjuhtivus
 Soojusjuhtivus, võime juhtida (üle kanda) soojust, väheneb tavaliselt vees temperatuuri alanedes. Huvitav, soojusjuhtivus jääs on üle kolme korra suurem kui tavalises vees. Põhjus peitub molekulide kristalses struktureerimises. Ühes hiljutises avaldamata uuringus näitas arvutisimulatsioon, et pannes vee elektrivälja (mis põhjustab molekulide formeerumise jääsarnasesse kristalsesse maatriksisse), tõsteti soojusjuhtivuse potentsiaal 3-kordseks. See näitab molekulaarse korralduse olulisust kui see seondub energia ülekandega. 
Erisoojus
Erisoojus näitab palju on vaja soojust, et tõsta aine temperatuuri ühe kraadi võrra. Vee erisoojuse väärtus on teadaolevalt üks kõrgeimaid. Veelkord, see on tingitud vesiniksidemete hulgast. Vee kuumutamisel kasutatakse energiat esmalt vesiniksidemete käänamiseks ja murdmiseks. See ei tõsta viivitamatult temperatuuri – see lihtsalt vähendab struktuuri. Et tegelikult vee temperatuuri tõsta, on vaja täiendavat soojust. Külm vesi (rohkem struktureeritud) on suurema erisoojusega kui soojem vesi, sel on võime hoida endas rohkem energiat ja vastu seista energeetilistele muudatustele on suurem selle ulatusliku vesinik-seotud võrgu tõttu. 
Dielektriline konstant
Dielektriline konstant on mõõt, mil määral aine avaldab vastupanu elektriväljas. Kuna vesi on polaarne molekul, võiks mõelda, et see on väikese dielektrilise läbitavusega (madal vastupidavus joondumisele). Kuid vesiniksidemete tõttu on vesi tegelikult suure dielektrilise konstandiga. Tegelikult, mida rohkem vesiniksidemeid, seda suurem on dielektriline läbitavus. See on hiljuti korreleeritud (vastastikseosesse viidud) määraga, milleni vesi on struktureeritud.   
 9
Pindpinevus
Pindpinevust defineeritakse kui atraktiivse (sidus)jõu mõõtu, mis esineb vedeliku pinnal. Kuna vesi on kõrgema määra vesiniksidemetega ja selle molekulid hoitakse tihedalt koos, on vesi suure pindpinevusega. See on põhjus, miks vesi moodustab "helmeid" siledal pinnal. Iga tegur, mis suurendab vesiniksidemete arvu ja tugevust, suurendab ka pindpinevust. Näiteks külmal veel (koos suurema struktuuri ja vastavalt tugevamate vesiniksidemetega) on suurem pindpinevus kui toatemperatuuriga veel: 75 düüni/cm temperatuuril 5°C vs 72,7 düüni/cm temperatuuril 20°C. See võib tunduda vastuolus mõnede teooriatega, mis väidavad, et vähendatud pindpinevus võimaldab paremat hüdratsiooni. Samas, kui arvestada, et suurem pindpinevus toodab tugevamat kapillaarset mõju (võime liikuda vastu raskusjõudu), on hüdraatimise paranemist kuusnurkse veega lihtsam mõista. 
Spektroskoopia
Igal molekulil või ainel on oma võnkumise struktuur või vibratsioon, mis on mõõdetav elektromagnetilistes lainepikkustes erinevate spektroskoopia kujudena/ vormidena. Vesi saadab välja erinevaid energiasignaale olenevalt üksikute molekulide liikumisest. Kui need signaalid registreeritakse, on pilt nagu kaardil. Ühes intervjuus kinnitas tuntud Saksa füüsik Wolfgang Ludwig, et tulevikus me hindame vee kvaliteeti mitte ainult keemiliselt, kuid mis veelgi tähtsam, spektroskoopiliselt. Vastavalt Ludwigile on sagedusspekter vee geomeetrilise struktuuri füüsiline koopia. Tema eksperimendid suutsid näidata spektraalseid erinevusi veeproovides ja ta suutis vees sagedusi transformeerida/ümber muuta. 
NMR 
Paljud uurijad on ühel meelel, et NMR (NMR ehk Nuclear Magnetic Resonance - Tuumamagnetresonants) on väärtuslik vahend vee struktuuri uurimiseks. Kuna vesi on polaarne aines (positiivse ja negatiivse poolega), siis saab see magnetväljas joonduda. Tuumamagnetresonants (NMR) mõõdab aega, mis kulub molekulaarsetel objektidel naasmiseks oma algsetele positsioonidele peale magnetilist joondumist. Aeg, mis sellele kulub, on seotud objekti suuruse, kuju ja liikumise vabadusega. NMR pakub ka vesiniksideme geomeetria läbivaatamise vahendit/seadet. Viimased mõõtmised on kinnitanud külmale (palju rohkem struktureeritud) veele iseloomulikke sirgemaid/ tugevamaid vesiniksidemeid. 1970-tel alustas dr Raymond Damadian rakusisese vee molekulaarstruktuuri uurimist. Kasutades MRI (NMR vorm), leidis ta, et vähirakud sisaldavad nn "lohakat" vett, mida iseloomustab vee molekulide "suurenenud liikumisvabadus". Vastavalt tema uurimistööle seisnes tervete rakkude ja vähirakkude erinevus vee organiseeritusest raku sees, eriti oluline oli see DNA ümber. Dr Damadian oli esimene, kes soovitas MRI kasutada vähi diagnoosimiseks. Tema töö lõi aluse laialdaselt kasutatavate diagnostiliste vahendite loomisele, mis tavapäraselt mõõdavad vee organiseeritust rakus mitmete vähivormide diagnoosi tarbeks. Vee mõõtmiseks kasutatakse 170-NMR. Dr Jhoni sooritatud mõõtmiste järgi on kuusnurkselt struktureeritud vee sagedus 60 kuni 70 Hz. Kraani(trassi)vesi võib olla vahemikus 85 kuni 150 Hz sõltuvalt vee kvaliteedist. Enamik kraanivett täna on 100 Hz või rohkem.
 10
Kuusnurkse vee stabiliseerimine
Kui vesi on paigutatud elektri- või magnetvälja, joonduvad ja võtavad molekulid paremini organiseeritud, kuusnurkse kuju. Kui väli on eemaldatud, hakkab vesi üldiselt kaotama oma struktuuri ja taastama oma vähemorganiseeritud kuju. Mis siis loob kuusnurkse vee mingigi stabiilsuse? Kas teised energeetilised mõjud või nende kombinatsioon loob sidususe taseme vee struktuuri vajalikuks stabiliseerimiseks? Mõned teadlased ütlevad: "Jah."   Paljud usuvad, et keerise energia mõju, mida on raske mõõta, aitab struktuuri stabiliseerida. See idee on ühenduses Austria teadlase Viktor Schaubergeri tööga, kes on saavutanud fantastilise hüdroloogilise vägiteo, kasutades vee energeetilise potentsiaali optimeerimiseks keerise põhimõtet. Mõtle ka, et kui vee molekulid on omavahel seotud võrgus, teevad vesiniksidemed koostööd, et hoida võrku koos. Mõnel juhul on koostöösidemed hinnanguliselt kuni 250% tugevamad kui side, mis hoiab koos kahte veemolekuli. See, koos suvalise sidususe tasemega, aitab kaasa vee võimele hoida kuusnurkset struktuuri. Miljoneid aastaid tagasi oli Maa magnetväli palju tugevam kui see täna on. Paljud usuvad, et sel ajal võis vesi planeedil olla ka rohkem kuusnurkselt struktureeritud. Tegelikult mõned usuvad, et Maa nõrgenenud magnetväli ja kuusnurkselt struktureeritud vee vähenenud kogus maa peal on omavahel seotud. See selgitab, miks bioloogilised organismid vastavad poolehoiuga vee kuusnurksele vormile. See seletaks ka, miks teatud sümptomid, mis on seotud magnetvälja vaeguse sündroomiga, kaovad, kui isikud on korduvalt kokku puutunud tugevama magnetväljaga. Järgmine küsimus on ilmselt: “Kui Maa magnetväli oli tugevam, pidi vesi planeedil loomulikult säilitama suurema struktuurse stabiilsuse?” Me ei pruugi seda kunagi teada saada. Täna on vesi planeedil nõrgas (0,5 Gauss) magnetväljas. Vesi on tihti ka nii reostatud, et see ei suuda endale kuusnurkset kuju luua isegi siis, kui see külmub. Dr Emoto on näidanud seda oma raamatus "Messages from Water – sõnumid veest". Nii reostus kui ka planeedi nõrgenenud magnetväli võivad seletada vähemat kuusnurkset struktureerimist meie tänases vees.     
KUUSNURKNE VESI JA BIOLOOGILINE FUNKTSIOON 
Vesi on toitaine – lõppkokkuvõttes palju tähtsam kui teised toitained, sest ilma veeta ei saa rakuliste protsesside tarbeks imenduda või olla kättesaadavad isegi parimad vitamiinid ja mineraalaineid. University of Michigan Integrative Medicine Clinical Services muutis hiljuti tervisetoidu püramiidi (Healing Food Pyramid), kujutades vee toidupüramiidi allosasse/põhja, tunnistades seda meie tervise jaoks fundamentaalseks "toiduks". Bioloogiline elu on arenenud vaid koos veega. Juba see, et me koosneme enamasti veest, on tõend keerukatest suhetest vee ja bioloogiliste süsteemide vahel. Vesi on seotud iga bioloogilise funktsiooniga ja mängib olulist rolli ka vananemisel. 
 11
Vananemine
Aastal 1986 pakkus dr Mu Shik Jhon vähktõve sümpoosionil välja täiesti uue teooria vananemisest. Tema teoorias, mille ta nimetas molekulaarse vee keskkonna teooriaks (Molecular Water Environment Theory); märgitakse järgmist: 
Vananemine on kuusnurkse vee kadu organitest, kudedest ja rakkudest ning üldine vee hulga vähenemine kogu kehas. 
Antud teooria esildisele on vee rollist vananemise puhul järgnenud palju uuringuid. Üks teadlane, dr Seiji Katayama, kasutas magnetresonantstomograafiat (MRI) testimaks oletust, et rahvastiku vananemine on seotud rakusisese vee struktuurimuutusega. Oma uurimuses analüüsis ta nelja samasse geneetilisse põlvkonda kuuluvate rakkude vee koostisosade struktuuri. Ta järeldas, et vanus oli tegelikult seotud bioloogilisi makromolekule ümbritseva vee struktuurimuutusega ja pakkus, et "vee seisund organismis [oli] tihedalt seotud vananemise mehhanismiga." Täna on märkimisväärseid tõendeid selle kohta, et noorendamine võib olla sama lihtne kui rehüdraatimine. Vastavalt dr Mu Sink Jhon teooriale "võib kuusnurkse vee taastamine meie kehades suurendada elujõudu, aeglustada vananemisprotsessi ja ennetada haigusi." Raku tasandil on kaks veega seotud tegurit, mis on vananemisega tihedalt seotud. 
1. Vee kogus inimorganismis väheneb vanusega. Vastsündinus on üle 90% vett. Kuid lapse aastaseks saamisel on temas ainult 70% vett; eakates on tihti vähem kui 50% vett.
 2. Vee liikumine rakku ja rakust välja aeglustab vanusega. Kuna vee liikumine (käive) aeglustub, on vee suhe rakkude sees ja väljaspool rakke dramaatiliselt mõjutatud. Rakud toimivad paremini kui 60% kogu keha veest asub rakkudes. Siiski, vanusega väheneb vee kogus rakus järkjärgult – sageli kuni 40%-ni. See pöörab rakumembraanil osmootse potentsiaali vastupidiseks ja muudab raku taashüdraatimise (rehüdraatimise) väga raskeks. Võibolla on see üks põhjus, miks on eakal inimesel raskem oma rakke taashüdraatida ja miks see kauem kestab. 
Reaalaja vereanalüüs
Faasi-kontrastmikrosoopia kasutamine reaalaja vereanalüüsiks pakub unikaalset võimalust vaadata verd reaalajas. See on kasutusel paljude tervishoiutöötajate poolt maailmas. Andes tumeda tausta, muutuvad vere punased verelibled ja muud komponendid selgesti nähtavaks – nagu tähed vastu öötaevast. Koolitatud tehnikud ja praktikud suudavad tähele panna parasiitide, seente, bakterite ja muude olude esinemist veres, mis aitavad kindlaks määrata tervendamiseks vajalikud tegevussuunad, samuti ka seireprotsessi. Reaalaja vereanalüüsis leitud üks kõige levinumaid olusid on seisund, mida nimetatakse "Rouleau," kus punalibled on kokku kleepunud. Rouleau’ga isikud tunnevad sageli väsimust ja kipuvad liigselt tarbima valke ja rasvu; selle tulemuseks on suurenenud väsimus ja kehakaalu tõus. Kleepunud (aglutinatsioon) punaste vereliblede puhul väheneb kudedes nii hapnikuvahetus kui ka toitainete kasutamise, raku tõhusus ja
 12
jääkainete eemaldamine. Aglutinatsioon veres tekitab loidust nii vereringes kui lümfisüsteemis, ilmset immuunsuse ja perifeerse vereringe vähenemist. Isikud jätkuva Rouleauga on ideaalsed kandidaadid haigustele ja tõbedele. Vastavalt biokineetikule Stefan Schoemanile avaldab tavalise vee joomine Rouleau’le vähest lühiajalist mõju. Kuid vaid klaasitäie kuusnurkse vee joomine toob nähtava paranemise minuti jooksul – mõnikord koguni 80%-se paranemise. Ta teatab: 
Minu kogemuse põhjal on nõudnud keha ja vere taashüdraatimine tõsist pikaaegset pingutust. Seda silmas pidades olen väga üllatunud, avastades, et vaid mõne minuti jooksul peale kuusnurkse vee joomist hakkab Rouleau mõju taanduma. Ma usun kogu elustiili muutmisse; aluseliseks muutumine nõuab muudatusi toitumises ja igapäevast kuusnurkse vee joomist. 
Joonisel 3 olevad fotod illustreerivad kiiret Rouleau lahustumist peale klaasitäie (227ml/g) kuusnurkse vee joomist. Vasakul pildil (enne kuusnurkse vee joomist), on punased verelibled koondunud tihedalt kokku peaaegu nagu müntiderullid/tulbad. Rouleau piirab punaste vereliblede pindala, piirates/limiteerides sellega ka toitainete saadavust ja hapnikuvahetust. Parempoolsel fotol (peale kuusnurkse vee joomist) on näha punaste vereliblede eraldumine, suurem maht/pindala hapniku tarbimiseks ja tõhusamaks toitainete kasutamiseks.   

Joonis 3. Reaalaja vereproovi näidis –  enne (vasakul fotol) ja 10 minutit peale (paremal fotol) kuusnurkse vee joomist Foto: Stefan Schoemanni annetus, Biohouse kliinik, Lõuna Aafrika 
Südame löögisageduse muutlikkus (Heart Rate Variability - HRV)
Südame löögisageduse muutlikkuse (HRV) testimine on mitteinvasiivne (kehasse mittetungiv), meditsiiniliselt kinnitatud, arvutipõhine süsteem, mille eesmärk on pääseda üksiku terviseseisundisse, määrates stressi autonoomses närvisüsteemis. Näidud on nii täpsed, et need võivad ennustada südameinfarkti tunni aja jooksul. Peale kuusnurkse vee tarbimist paranesid lühikese aja jooksul eeltestimiste HRV hinded (kuni 30%). Dr Bruce Shelton, meditsiinidoktor DiHom FBIH (Diplomate (DiHOM) of The British Institute of Homeopathy – Briti Homöopaatia Instituudi diplomaat) kommenteeris testimise tulemusi: 
 13
Testimine seadeldisega, mis on loodud mõõtma isiku täpset terviseseisundit, näitab selgelt, et vesi, ravitud/töödeldud [selle seadmega], parandab mitmeid tervise parameetreid – mõne minuti jooksul. Katsed meie büroos, mis toimusid enne ja pärast klaasitäie (227 ml) vee joomist, näitasid olulist paranemist. Südame löögisageduse muutlikkuse (HRV) näidud paranesid, näidates keskmiselt 29,4%-list paranemist 5-10-minutilise ajavahemiku jooksul. Nagu märgitud eespool, on see selgelt positiivne samm parema tervise suunas. See on oluline täiendus täielikule tervishoiu- ja hooldusprogrammile. 
Valk
Organiseeritud vesi on tunnistatud tähtsaks paljude bioloogiliste funktsioonide jaoks. On isegi öeldud, et pingelained, moodustatud hubiseva vee klastrite abil, võivad ühendada valgu molekulaarset vibratsiooni kandvat informatsiooni läbi keha rakusiseste komponentide. Valgud on välise vee juuresolekuta mitteaktiivsed. Et olla bioloogiliselt aktiivsed, peavad need tarastuma teatud kolmemõõtmelistes koosseisudes. Seda saab teha vaid vesi, mis aitab kaasa/toetab nii energia kui stabiliseerimisega. Esimene veekiht, mis ümbritseb elutervet valku, on kõrgelt/väga struktureeritud veega. Eluterved valgud on ümbritsetud kuusnurkselt struktureeritud veemolekulide kõrgeima määraga; vähirakkudel on vähenenud arv kuusnurkseid struktuure ja suurenenud arv viisnurkseid struktuure. Hiljutised uuringud näitavad ka, et terveid valke ümbritseva vee esimene kiht on prootonite suure edastuskiirusega. See on teine struktuuri näitaja.   
DNA
Vesi on DNA struktuuri lahutamatu osa. Tegelikult, alguses ebaõnnestusid DNA arvutisimulatsioonid täielikult, kuni kaasati vesi kui simulatsiooni funktsionaalne osa. Hiljem avastati, et vesi suhtleb DNA kaksikheeliksi (kaksikspiraali) iga osaga. Struktureeritud vett on vaja heeliksi ribade täpseks replikatsiooniks (taasloomiseks/ kopeerimiseks). See stabiliseerib kogu spiraalse konfiguratsiooni, vormides vesiniksidemed koos fosfaatrühmadega. Nagu teiste valkudega, on vee esimene kiht, mis ümbritseb elutervet DNAd, organiseeritud vesi. See stabiliseerib ja kaitseb DNAd energeetiliste mõjutuste, mis võivad põhjustada tõrkeid ja moonutusi, eest. Kasutades arvutisimulatsiooni, tegi dr Jhon kindlaks, et üks erinevusi normaalsete ja ebanormaalsete DNAde vahel oli esimese hüdratsioonikihi veemolekulide arv. Ta leidis ümber tavalise DNA suurema arvu vee molekule kui ümber ebanormaalse DNA. Ta leidis ka, et ümber tavalise DNA olid veemolekulid vähemliikuvad (väga struktureeritud), kuid olid vähemorganiseeritud ümber ebanormaalse DNA. 
Rakusisene vesi
Vesi raku sees erineb strukturaalselt veest väljaspool rakku. Juba 1989. a tehti ettepanek, et peaks olema vee kahefaasiline struktuur, kus sidus faas (iseloomulik koospöörlevatele molekulidele) moodustas vee elektrodünaamilisi omadusi, samas moodustas kõikuv faas (iseloomulik juhuslikult liikuvatele molekulidele) vee termodünaamilisi omadusi.
 14
Phillipa Wiggins ja teised on öelnud, et igas rakus võib olla vaheldumisi mikrovaldkondi, kus nii madala tihedusega (kuusnurkne) kui ka kõrge tihedusega (kraani)vesi mängivad olulist rolli rakusiseste lahustunud ainete tasakaalu säilitamises. See teooria põhineb sellel, et teatud ioonid (nn struktuuri tegemise ioonid) kalduvad toetama vee struktureerimist ja teatud muud ioonid (edaspidi struktuuri purustamise ioonid) tegelikult takistavad vee struktureerimist. Kaalium (K+) on struktuuri-lõhkuv ioon, mis on teadaolevalt rakus väga kontsentreeritud. See tõmbub looduslikult kuusnurkse vee poole ja põhjustab seejärel kuusnurkse struktuuri lagunemist. Teisalt, naatrium (Na+) on struktuuri tegemise ioon. Seda on leitud väljaspool rakku suurtes kontsentratsioonides. Wigginsi töö näitas, et struktuuri purustamise ioonid loovad kohaliku osmootse rõhu gradiendid (vahed), mis on kaotatud kuusnurkse vee konverteerimisega (teisendamisega) selle vähemstruktureeritud vormile. See võiks olla mehhanism (vastupidiselt aktsepteeritud teooriale), mis on vastutav rakumembraani naatrium/kaalium ioonvahetuse eest. 
Energiaallikas
Vesi on organismi peamiseks energiaallikaks. Vastavalt tuntud raamatu Your Bodv's Many cries for Water – (Sinu keha kisendab vee järele) autorile dr Batmanghelidj’le, vee vool läbi rakumembraani annab elektrienergiat sarnaselt turbiinidele hüdroelektrijaamas. Kuusnurksel veel on võime selle struktuuri tõttu hoida endas rohkem energiat kui tavalisel veel. Samuti suudab see kanda/edastada rohkem energiat (vt Soojusjuhtivus & Erisoojus, lk. 8). Ainult siis, kui on piisavalt vett, on meil piisavalt ja pidevalt energiat, eriti kui me vananeme. Kuusnurkse vee tarbimine suurendab sageli energia koguse kättesaadavust kehas nagu on selgitatud eespool ja seda tõendab suurenenud energia, tunnetatud paljude poolt, kes seda vett tarbivad. Mõnedel isikutel kõrvaldab klaasitäie kuusnurkse vee joomine pärastlõunal täielikult pärastlõunase väsimuse. Kuusnurkne vesi võib mõjutada ka energia salvestamist ja vastupidavust. Hiljutine uuring näitas, et hiired, kes said kuusnurkse vee toodet, suutsid ujuda 47% rohkem enne väsimist ja et neil olid suuremad glükogeenivarud (salvestatud energiaallikas) maksas. Sel on tohutu mõju sportlase vastupidavusele. 
Toitainete imendumine
Seedimise protsess nõuab toitainete piisavaks omastamiseks külluslikult vett. Miski, mis parandab vee liikumist organismis, suurendab ka toitainete imendumist. Kuusnurkne vesi on suurepärane toidulisandite jaoks. Seda kasutavad sportlased ja spordivõistkonnad, et parendada toitainete imendumist, hüdratsiooni ja vastupidavust. 
Immuunsus
Kuusnurkne vesi paistab ka parendavat immuunsüsteemi funktsiooni. Ühes hiljutises uuringus anti hiirtele kuusnurkse vee toodet, samale kontrollrühmale anti ka deioniseeritud vett. Pärast kahte nädalat näitas põrna (see elund on otseselt seotud immuunsüsteemiga) rakukultuuri analüüs immuunmodulatsiooni. Võibolla on see üks põhjus, miks inimesed, kes joovad pidevalt kuusnurkset vett, teatavad paremast üldisest tervisest. 
 15
KUUSNURKNE VESI MITMESUGUSTE TERVISEPROBLEEMIDE JAOKS 
Kujutage ette staatilist elektrit raadios kui häired on atmosfääris ja raadiosõnumid on moonutatud. Sama toimub mis meie kehades kui vesi kaotab sidususe ja muutub vähemorganiseerituks. Kuna vesi kannab teavet edastavaid vibratsioone ja sagedusi, saavad signaalid ja sõnumid moonutatud kui ühtne võrk on häiritud. Kui kuusnurkset vett pidevalt tarbida, taastub sageli suurem tasakaal kui vee võrgustiku sidusus on tõhustatud. Kuusnurkne vesi on kuulutatud selle kasulike toimete tõttu erinevate terviseseisundite, eelkõige nende, mis on seotud veetustamisega (dehüdratsiooniga), jaoks. 
Veetustamine
Enamus haigusi on võimalik seostada veetustamisega (veevaegusega, dehüdratsiooniga). Kui ei ole piisavalt vett, kannatab iga kehafunktsioon ja keha peab tegutsema "kriisireguleerimise" tasandil. Lõppkokkuvõttes on kriisiohjamise tulemuseks haigus. See on meditsiinilisest vaatevinklist hästi dokumenteeritud dr Batmanghetidj poolt. Samuti on see hästi teada energeetikameditsiinile, mille töötajad on nõus, et veetustatud patsiendiga on raske töötada. Terapeudid, kes kasutavad energeetilist/ vibratsioonilist meditsiini, kogevad palju kiiremaid tulemusi, kui nende patsiendid on täielikult hüdraaditud. Suure hulga elanikkonna poolt kogetud paljusid haigustunnuseid on ignoreeritud olemuslikult, olles veetustamise tunnustega. Neid sümptomeid on kogenud nii paljud inimesed, et neid on sageli peetud "normaalseteks". Sellised sümptomid on akne, pärastlõunane väsimus, kõhukinnisus, kuiv nahk, kõrvetised ja peavalu. Kui tarbitakse kuusnurkset vett, on tihti märgatud, et ülalloetletud ja muud veetustamise (veenälja) tunnused lahenevad kiirelt. Kuna vee liikumine rakkudesse on teostatud ühe molekuliga korraga, saab struktuurne organisatsioon oluliseks teguriks. Näiteks puusepp, kes kasutab naelapüstolit kui naelad on asetatud naelalinti, saab täita oma ülesande kiiremini kui puusepp, kes peab hankima iga naela kastist. Organiseeritud, kuusnurkse vee joomine pakub suurepärast hüdratsiooni, näidatud viimastel eeluuringutel. Sel võib olla positiivne mõju paljudele tervislikele seisunditele. 
Kuiv nahk, akne ja enneaegsed kortsud
Nahk on inimese keha suurim mürkide eemaldamise organ. See nõuab pidevat veevarustust kui aurustumine ja higi tõmbavad vett pidevalt läbi naha, et kõrvaldada jäätmeid ja puhastada kudesid. Vesi hoiab naha lihavana ja siledana. Piisava hüdratsioonita kuhjuvad jäätmed, põhjustades aknet ja muid nahaprobleeme. Kuna nahk on kehasisese olukorra peegeldaja, on see sageli kõige ilmsem veetustamise/veevaeguse/dehüdratsiooni indikaator. Kuiv ketendav nahk on märk sellest, et keha veetase on ebapiisav. Edasised sümptomid nt akne ja enneaegsed kortsud on kindlasti signaalid, et kehas ei ole piisavalt vett. Üks kõige sagedamini märgatud kuusnurkse vee joomise kasu on naha seisundi kiire paranemine. Paljud teatavad pehmemast nahast päevade jooksul. Tänu oma võimele liikuda palju kergemini keha rakukomponentidesse, võib kuusnurkne vesi teha naha jaoks sageli rohkem kui vedelikud ja kreemid, mis ummistavad poore ja takistavad puhastamise protsessi. Susan koges märkimisväärseid erinevusi oma naha seisukorras vaid mõne nädala sees:
 16
...See "elav vesi" on märkimisväärselt parandanud ka minu nahka – mitte ainult näol vaid ka kehal. Mul on kogu elu olnud probleeme nahaga, minu täiskasvanute akne selginemiseks kulus vaid kuus nädalat – ja see on täiesti kadunud. Hüdratsiooni hämmastava mõju tulemusena on mul vähem kortse ja väga tervislik õhetus. Minu juuksed ja küüned kasvavad kiiremini ja tunduvad olevat palju tugevamad. Kuusnurkse vee joomise alguses märkasin kindlat mürkide eemaldumist – mida tõendab  muutus soolemotoorikas. Siis märkasin, et mu nahk tundus, et on "kohevaks tõusnud", mille tulemusena paljud väikesed kortsud minu näos (eriti otsaesisel ja ümber silmade) sõna otseses mõttes kadusid... Olen osalenud tervise ja heaolu tööstuses aastakümneid ja töötan harmooniliste võnkumistega. Ilmselt on see üks silmapaistvamaid tooteid mida näinud olen. See kuue sidemega kuusnurkne elav vesi omab minu arvates tohutut mõju tervisele ja heaolule kogu maailmas. See toode on tippklass! Susan S. – Kanada 
Kõhukinnisus
Üldtunnustatud avaldust "tervis algab jämesooles," võiks täpsemaks muudetuna lugeda: "tervis algab hüdraaditud jämesoolega." Vesi on võti. Kui keha on sunnitud eemaldama tahkeid jäätmeid piisava veevarustuseta, on tulemuseks kõhukinnisus. Kuna peamised eemaldamise süsteemid kehas (nahk, neerud ja soolestik) on ülimalt sõltuvad veest, on need esmased põua näitajad. Veepuudust näitavad näiteks kuiv nahk, kõhukinnisus ja tume uriin. Kõva, harv ja raskesti kõrvaldatav väljaheide näitab, et keha normeerib vett. Dr Mu Shik Jhon ja dr Gyu Hwan Choi National University School of Medicine in Korea (riikliku ülikooli meditsiinikoolist Koreas) viisid läbi kliinilise uuringu, et määrata kindlaks kuusnurkse vee mõju kõhukinnisusele. Nende tulemused näitasid, et nelja nädala jooksul oli 75%-l kroonilise kõhukinnisusega patsientidel sagenenud sooletühjenemine. Nende uuringus dokumenteeriti 40-60% kiiremat läbimise aega läbi kooloni, samas kontrollisikutel (need, kellel on regulaarne soolestik), kes ka jõid kuusnurkset vett, muutusi ei täheldatud. See uuring annab teaduslikke tõendeid, mis põhjendavad tihti teatatud kõhukinnisuse paranemist neil, kes joovad kuusnurkset vett. Dani kogemus allpool ei ole haruldane: 
...Mõned päevad peale kuusnurkse vee joomist hakkasin kogema kindlaid muutusi minu roojamise mustrites. Aga pärast kolme kuud olen jõudnud aktsepteerida seda, et kolm roojamist päevas on normaalne. Olen kogenud mitmeid teisi meeldivaid tulemusi juues struktureeritud vett. Esiteks, mul oli kohutav nahk – eriti otsaesine ja peanahk. See on kadunud. Pole enam kõõma ja pole enam kihilisi laike mu laubal... Hiljuti lahkusin riigist ja olin kaks nädalat kuusnurkse veeta. Esimesel nädalal oli kõik hästi – kuid minu reisi lõpuks oli mu otsaesise ja peanaha kuivus tagasi. Mul oli kindlalt hea meel, et sain uuesti tagasi kuusnurkse vee – ja kuivus kadus kohe. Rev. Dan J. – Kanada
 17
Kõrge kolesteroolitase
Kolesterool on looduslikult-toodetud vahajas aine, mida leidub kogu kehas. See on rakuseinte funktsionaalne osa ja ehitusplokk erinevate hormoonide ja D-vitamiini tootmiseks. Kuigi kolesterooli kogunemine arterites võib olla kahjulik, näitavad toekad tõendid, et kolesterool on organismi lahendus suuremale probleemile – veetustamisele. See oli dr Batmanghelidj, kes avas veetustamise suhte kolesteroolisse. Tema tähelepanek keha veemehhanismile on näidanud, et see on veetustamine, mis põhjustab kolesterooli kogunemist arterite ja rakkude kudedesse – mitte kolesterool toidus. Kui vesi on normeeritud (piisake siia ja tilgake sinna, sest rohkem pole), kaitseb kolesteroolihoius nendes membraanide kahekihilistes lipiidides rakku veekao eest. See näib olevat vananemise loomulik tagajärg – võib-olla sellepärast, et janu mehhanism väheneb vanusega ja eakad inimesed kipuvad jooma vähem vett. Aga miks koguneb kolesterool meie arteritesse? Vastavalt dr Batmanghelidj’le on see tingitud kontsentreeritud (paksust) verest, mis tuleneb toidu seedimisest kui saadaval on liiga vähe vett. Kontsentreeritud, happeline veri mitte ainult ei vallanda kolesterooli, see põhjustab ka mikroskoopilisi marrastusi arterite limaskestades. Kolesterool katab need marrastused, püüdes kahjustusi remontida. Kui vee sissevõtmine pole suurenenud, ringleb suurenenud kogus kolesterooli jätkuvalt veres, jätkates arteritesse ja rakumembraanidesse kogunemist – kõik veetustamise tõttu. Hea uudis on see, et kolesterooli kogunemist saab tühistada/vastupidiseks pöörata. Suurenenud hulga veega ja vee parendatud voolavusuga on veri looduslikult vedeldatud, rohket kolesterooli pole enam vaja ja seega on vähendatud kolesteroolitaset veres. Arteritesse kogunenud kolesterooli võib sõna otseses mõttes maha pesta. Vere kolesteroolitaseme vähenemist illustreerib järgmine jutt: 
Mitu aastat tagasi hakkasid mul valud rinnus. Kuigi minu olukord ei olnud eluohtlik, öeldi mulle, et mu kolesteroolitase oli väga kõrge. Sellest ajast peale olen maadelnud, et oma kolesterooli alla saada. Kõrgeim näit oli 245 ja madalaim 221. Siis tutvustas sõber mulle kuusnurkset vett ja ma hakkasin seda jooma. Tulemused olid hämmastavad! Vaid kuue nädala pärast lasin oma arstil teha vereanalüüsid ja mulle öeldi, et kolesterool oli 182 – madalaim seitsme aasta jooksul! Viis aastat, kolme tüüpi ravimid ja sadu dollareid ei suutnud teha seda, mida tegi kuusnurkne vesi. Nüüd, aasta hiljem, juues seda vett, on mu kolesterool endiselt madal. Hindan lisaenergia laengut, mida annab kuusnurkne vesi ja ma armastan selle maitset. Kogu pere märkab erinevust kui peame jooma pudelivett. Litis A. – Texas   
Kõrge vererõhk (hüpertensioon)
Kõrge vererõhk on samuti korrelatsioonis vee koguse vähenemisega veres, ja vananemisega. Täiskasvanuil on vee kontsentratsioon veres madalam kui lastel; eakatel on veelgi madalamad kontsentratsioonid. See on üks põhjus (täpne või mitte), et kõrgemat vererõhku on peetud "normaalseks" kui me vananeme. Vee sisaldus veres on kriitiline. Leidsime, et paksenenud veri toob kaasa suurema kolesteroolitaseme; sellest tuleneb ka kõrge vererõhk. Seda seetõttu, et veri on peamiselt
 18
vesi. Normaalseks veetasemeks veres peetakse 80-85%, kuigi mõned arvavad, et see aktsepteeritud tase on liiga madal. Dr Batmanghelidj näitab, et täielikult hüdraaditud veres peaks olema 94% vett. Kui vee kogus veres on vähenenud, väheneb kogu vere maht ja keha jäsemetesse vere pumpamine nõuab rohkem rõhku. Kuna keha muutub üha veetustatumaks, on vaja aina suuremat survet ja vererõhk tõuseb jätkuvalt. Ilmselt on ka teisi tegureid, mis aitavad kaasa kõrgele vererõhule; stress on nimekirja ülaosas. Siiski, inimorganismis on veetustamine stressi põhjustaja number üks. On hästi teada, et stress, sõltumata selle põhjusest, loob samu füsioloogilisi sümptomeid. Vesi on nii oluline, et sageli toob ta üksi vererõhu normaalsele tasemele. Vesi on ka parimaks suvalise stressi leevendajaks. Keni lugu on näide sellest, kuidas kuusnurkne vesi on ta vererõhu normaliseerinud ja toetanud ta südameoperatsiooni järgset tervist: 
Kolm aastat tagasi (veebruar 2002) oli mul südameoperatsioon – neljakordne möödaviik. Veidi üle aasta järgisin standardset meditsiiniprotokolli, võttes vererõhu ja kolesterooli, mis olid mõlemad endiselt kõrged, ravimeid. Umbes aasta pärast operatsiooni hakkasin kasutama kuusnurkset vett. Kui hakkasin jooma vett, märkasin peaaegu kohest energia tõusu – ja hakkasin kaalust alla võtma. Mida kauem ma jõin vett, seda paremini end tundsin, ja mõtlesin, kas vesi on aidanud mu südant. Kui mu ravimid hakkasid otsa lõppema, öeldi mulle, et mul on vaja teha stressitest, et mu arst saaks määrata täiendavaid ravimeid. Tundsin end nii hästi, et otsustasin, et tahan teada, et mis juhtub kui ma lõpetan ravimite võtmise ja jätkan kuusnurkse vee joomist. Aasta hiljem läksin oma igaaastasele füüsise kontrollile. Minu üllatuseks oli mu vere töö täiuslik. Kõik 40 mõõdetud parameetrit olid normi piires. Olin väga põnevil ja mõne kuu jooksul planeerisin teha oma kardioloogi juures stressitesti. Ma soovisin, et mul oleks olnud igaühe näost video, kui pingutuseta selle testi lõpetasin! Iga testi kõrgema taseme juures küsisid õed ja tehnikud, kas olen okei et edasi minna. Kolmel lõpuminutil, kui ma peaaegu jooksin, olid nad kõik seal seismas uskumatuse ilmed nägudel. Minu vererõhk jäi normi piiridesse (130/80 alguses ja 160/80 lõpus) ja ma tõesti ei hingeldanud kui olin lõpetanud. Kui mu kardioloog tuli, et vaadata tulemusi, pidi ta vaatama kaks korda veendumaks, mida ta luges. Siis küsis ta tehnikult: "Kui kaua ta pole võtnud mistahes ravimit?" Ütlematagi selge, et sain hea tervisehinnangu, kus mu süda oli vaatluse all ja kuigi arst pidi mulle ütlema, et minu huvides oleks jätkata vererõhu ja kolesterooli ravimite võtmist, olen otsustanud neid ravimeid mitte võtta. Ma ei suuda uskuda kui hästi ma ennast tunnen. Ken M. – Texas   
 19
Kaalujälgimine
Keni lugu illustreerib veel tihti märgatud kasu kuusnurkne vee joomisest – kaalulangus. Kaalulanguse eelduseks on täielik hüdraatimine. Kui keha on kriisis (kuivatatud), ei saa see rasval minna lasta. Ainus võimalus veenda keha rasva ära tarbima on kaotada kriis nii, et keha tunneks turvalisust kui loobub tarbetutest kaloritest. Kuusnurkne vesi võib olla kõige määravam loomuliku ja püsiva kaalulangetamise programmi koostisosa. Kuusnurkse vee kaalu-tegevuses on mitu tahku: 
1. Rakud, mis on pidevalt vee poolt tarnitava hüdroelektrilise energia vähenemises, on sõltuvad toidust saadavast energiast. See on põhjus, miks nälg ja janu on sageli segi. See on ka põhjus, et ülekaalulised isikud on enamasti veetustatud. Kuusnurkne vesi võib pakkuda toidu energeetilist ekvivalenti, mis aitab vähendada kalorite tarbimist.
2. Veepuudus põhjustab rasvaladestuste kasvu mitmel põhjusel. Kui vesi on piiratud, ei suuda organism liigseid jäätmeid välja uhtuda. Kuigi rasvarakkude arv organismis olevat konstantne, paisuvad rasvarakud jätkuvalt; neid kasutatakse üleliigsete jäätmete ja toksiinide laona, mida ei saa kehast eemaldada.
 3. Kui neerudes ei ole piisavalt vett, siis tuleb toetuda maksale, et aidata eemaldada jääkaineid. Kuna maks vastutab rasvade ainevahetuse eest, võimendab ebapiisav vesi rasvade ladustamist, samas aitab maks jääkainete väljutamises. 
Vastavalt Christyle, lisaks sellele, et kuusnurkne vesi aitas tal kaalust alla võtta, tundus, et see äratas ka ta teadlikkuse oma keha suhtes. Ta muidugi muutis oma elustiilis ka muid asju, mis aitasid kaasa paremale tervisele: 
Peale umbes kuu aega vett tarbides olime [mu abikaasa ja mina] mõlemad märganud tulemusi. Esiteks, me magasime paremini ja me mõlemad tundsime hommikuti suuremat värskust. Teiseks, märkasime, et joome rohkem vett – sundimatult. Justkui meie keha tegi meid teadlikuks vee vajadusest. Kolmandaks, me avastasime, et meie roojamine oli taas korrapärane. Lõpuks saame ausalt öelda, et me tunneme end nooremana. Olime tõeliselt üllatunud, sest me ei ole ebatervislike eluviisidega inimesed. Siis mu tütar märkis, et kui mu kätt pigistada, siis varem jäi sellele pikaks ajaks lohk, mis nüüd kadus momentaalselt. Kõige rohkem üllatas mind sisemine soov alustada kehale "õigete" asjade tegemist. Ma muutsin oma toitumisharjumusi ja alustasin toortoiduga, pähklite ja teradega...ja MA ARMASTAN SEDA! Kuue kuu pärast olin kaotanud 13,6 kg! Christy G. – New York 
Turse
(veepeetus) Mõnikord kogevad inimesed, kes on püüdnud kaalu langetada, veepeetust (turset). Vee mahutamine on vastutav lisaraskuse ja pundunud välimuse eest. See on kõige
 20
sagedamini tingitud mürkidest kehas ja ebapiisavast veest, et neid eemaldada. Diureetikumid ei lahenda probleemi, sest see on põhjustatud veetustamisest. Turse on liigse vee hoidmine interstitsiaalsetes (väljaspool rakke) kudedes. See on kriisi ohjamine, kus keha hoiab kinni soola, et säilitada vett – kuigi see vesi ei saa liikuda rakkudesse, kus see on vajalik. (Naatriumi sool (keedusool) kontrollib vee kogust väljaspool rakke/rakkude vahel.) Veetustamise juhtudel on inimestel sageli isu soolase toidu järgi, et aidata säilitada nii palju vett kui võimalik. Üks asi, mis juhtub sageli kuusnurkne vee tarbimisel, on säilitatud vee kaotus – ja kaalukaotus. Esimene asi, mida paljud inimesed märkavad, on palju sagedasem urineerimine. Kui kuusnurkne vesi hüdreerib (niisutab) rakud, liigub vähemtõhus vesi läbi keha, kandes endas liigset soola ja mürke. Tursed ja paistetus kaovad, nagu näitab järgmine näide: 
Kui ma esimest korda hakkasin jooma kuusnurkset vett, oli mul palju probleeme paistes jalgadega. Kahe nädala jooksul oli see läinud ja ma märkasin, et mu ringlus tundus olevat palju parem. Ma hakkasin ka märkama, kui palju energiat mul oli.  See vesi on kaasa aidanud ka minu kolesterooli puhul. Mäletan, et läksin arsti juurde umbes kaks kuud peale vee joomise algust. Minu kolesterool oli langenud 250-lt 195-le ja see on püsinud all viimase üheksa kuu jooksul – ajast, mil hakkasin jooma kuusnurkset vett. Isegi mu arst ütles mulle, et jätkaksin selle vee joomist! Jeanette H. – Texas 
Väsimus
Vesi annab energiat igale süsteemile organismis. See tähendab, et me joome joogivett – mitte vett, mis on juba seotud teistes funktsioonides. Piisav ja regulaarne vee sissevõtmine kindlustab, et vesi on pidevalt pööramas hüdroelektrilisi pumpasid igal rakumembraanil, järjepidevalt kandes toitaineid ja kõrvaldades jäätmeid.  Kuusnurkne vesi annab piisavalt puhast energiat. Kuna kuusnurkne vesi tundub liikuvat tõhusamalt oma struktuuri tõttu, siis on võimalik pakkuda rohkem energiat raku funktsioonide jaoks; see vesi peab "liikuma" läbi rakkude. Kuusnurkne vesi annab märgatavat energiat paljudele, eriti kui nad esimest korda seda vett joovad. Vastavalt Kurt’ile, kuusnurkne vesi esitab väljakutse isegi parimale "turguta-mind-üles" joogile turul: Ajal, mil hakkasin jooma kuusnurkset vett, kulutasin vitamiinidele 300$ kuus. Minu jaoks on kuusnurkne vesi olnud palju tugevama energiamõjuga kui 300 dollarit maksnud vitamiinid seda kunagi teinud on! Hoian neljaliitrist veepurki töö juures ja joon sellest umbes kaks liitrit päeva jooksul. Olen loobunud dieetlimonaadide joomisest ja ma ei pea enam 02:00 Red BullTM jooma.   Kurt C. – Texas   
Diabeet
Traditsioonilises hiina meditsiinis nimetatakse diabeeti "janu haiguseks." Seda iseloomustab suurenenud janu – keha tohutu signaal.
 21
Aju on 85% vett – vesi on selle esmane energiaallikas. Aga kui vesi on piiratud, nõuab aju järgmist vaba energia allikat – suhkrut. Ja kuna insuliin ei ole kohustatud kandma suhkrut läbi aju rakumembraanide, on nõudlus suhkru järgi ajule lihtne viis vajalikku energiat saada. Kahjuks tõstab see suhkru taset veres üle kogu keha. Insuliini aktiivsus ise näib olevat reguleeritud vee poolt. Vastavalt dr Z.Y. Wang’ile, direktor Cluster Biology Lab New Jersey Institute of Technology: "Piisava hüdratsiooni tagamine on diabeetikutele kriitiline, sest vesi peab olema organiseeritud insuliini ümber – iga insuliini molekuli jaoks on vaja 440 veemolekuli." Viimased kliinilised uuringud diabeetikutel on näidanud, et kuusnurkse vee tarbimine annab suundumuse madalamale veresuhkru tasemele vaid nelja nädalaga. Vanessa kogemus ei ole haruldane diabeetikute seas, kes tarbivad kuusnurkset vett: 
Ma olen diabeetik (diagnoositud juveniilse diabeediga alates kümnendast eluaastast). Olen olnud insuliinil 18 aastat ja selle aja jooksul olen proovinud mitmeid asju, mis aitavad vähendada insuliini võtmise kogust. Mitmed asjad on aidanud veidi, kuid mitte miski nii hästi nagu kuusnurkne vesi! Ühe kuu jooksul, mil jälgisin oma veresuhkru taset (neli korda päevas), on mu insuliinivajadus tasapisi langenud. Olen suutnud vähendada insuliini võtmist – üle kahe korra! Kasutasin 40 ühikut päevas, nüüd aga 15 ühikut. Tundsin varem ka pidevalt veetustamist – kuigi jõin palju vett. Ma olin pidevalt janune ja miski ei kustutanud mu janu. Kuusnurkne vesi kustutab mu janu! Esimest korda üle pika aja pole ma alatasa janune.   Vanessa G. – California   
Astma
Normaalsel hingamisel eraldub organismist pidevalt vett. Õhukotid kopsukoes tuleb pidevalt katta veega või need kuivavad. Äärmuslikel veepuuduse juhtumitel keha hingamisteed ahenevad, et vähendada veekadu – see on astma. Astma ja paljud allergiad on veetustamise näitajad/indikaatorid. Üks põhjustest, miks lapsed kogevad astma sümptomeid rohkem kui täiskasvanud, on see, et lapsed on pidevalt kasvamas. Iga kord, kui on loodud uus rakk, peab see olema veega täidetud. See tühjendab lapse keha veevarusid. Lapsed, kuigi nad on noored ja vastupidavad, vajavad vett just sama palju (kui mitte rohkem) kui täiskasvanud ja eakad. Astma ravimid avavad ahenenud hingamisteid. Need pärsivad ka keha veeisu, ignoreerides suuremat probleemi. Pikemas perspektiivis on vesi ilmselt parim ravim astmale ja paljudele allergiatele, nagu on kujutatud järgnevas loos. 
Tahtsin lihtsalt teile teada anda, millise sügava mõjuga on kuusnurkne vesi olnud minu tervisele. Tol ajal, kui ma alustasin kuusnurkse vee joomist, kogesin mitut terviseprobleemi. Minu veresuhkur oli häiritud, umbes 270, võtsin kaks 850mg tabletti MetforminTM päevas. Minu astma tekitas mulle samuti probleeme ja mul oli vaja nelja ravimit astmapumbast – iga päev. Olin kolm korda päevas võtnud ka vererõhu ravimit. Kui hakkasin jooma kuusnurkset vett, märkasin erinevust juba esimesel päeval. Juba mõne päeva pärast kogesin puhastust – siis hakkasin märkama ka muid asju. Lisaks suuremale energiakogusele hakkasid hüpped minu
 22
veresuhkrus ühtlustuma. Peale nelja kuud vähendas mu arst MetforminTM, võtsin vaid ühe pilli (500 mg)  päevas. Minu veresuhkur oli alla 100! Mul oli ka võimalus vähendada oma astmaravimeid ühele pumbale päevas ja mu vererõhu ravimid vähenesid kolmelt pillid ühele pillile päevas. Mu arst ütles mulle, et jätkaksin kuusnurkse vee joomist. Täna, kuue kuu pärast, naasnud arsti juurest normaalse veresuhkruga, öeldi mulle, et ma ei vaja enam mingeid diabeediravimeid. Hetkest, mil hakkasin jooma kuusnurkset vett, olen leidnud ennast tegemas asju, mida ma pole teinud pikka aega. Tunnen end nii palju paremini. Mu nahk ei ole enam nii kuiv ja see on märgatavalt pehmem/elastsem. Rhonda R. – Texas   
Vaimne selgus ja kognitiivne funktsioon
Aju ülesanded nõuavad elektrilist aktiivsust, mis on tarnitud veega. Võibolla see ongi põhjuseks, miks ajus on selline kõrge vee kontsentratsioon. Kuigi aju on võrdlemisi väike kehaosa, on sellele eelisjärjekorras eraldatud 20% kogu verevarustusest, vee- ja hapnikuvarustusest ja teistest toitainetest. Kuna vee liikumine tekitab hüdroelektrilise energia, on vaba vee regulaarne tarnimine ajju esmatähtis. Kui see ei ole pidevalt kättesaadav, muutub mõtlemine häguseks ja keskendumisvõime raskeks. Igaüks, kes kogeb udust aju või võimetust keskenduda, saab abi (sageli kohe) kuusnurksest veest. Dr David Stokesbary, ortopeedia kirurg ja California Advanced Magnetic Research Institute juht, kommenteerib seda ja muid kuusnurkse vee joomise hüvesid: 
Miski, mis soodustab sellist mürkide väljutamise moodust, on võimeline mängima väga suurt rolli rakulise energia tootmisel. Rakulise vee liikumine on äärmiselt oluline toitainete piisavaks imendumiseks; samuti ainevahetuse jääkproduktide kõrvaldamiseks. Neil, kes joovad seda vett, on kasu mõlemas suunas. Parema toitumise ja tõhusama jäätmeteveoga toimib iga protsess organismis tõhusamalt. See tõhusus seletab suuremat energiat, mida on sageli kogetud. Samuti seletab see paranemist vaimses selguses ja nii tihti kogetud kõrgenenud heaolu. Ja muidugi, see toetab tervendavat keskkonda. 
Liigesevalu
Kui vana uks muutub raskeks ja nagisevaks, siis teame, et on aeg hingi õlitada. Selleks, et avada uks vabamalt, tuleb meil eemaldada sodi ja määrida hingi. Liigestega meie kehas on sama lugu. Kõhr ümbritseb ja kaitseb luid meie liigestes. See on nagu paks marmelaad ja see on enamasti vesi. Kui organismis on piisavalt vett, on liigesed määritud ja libisevad sujuvalt. Samas, kui kõhr kuivab, on tegemist hõõrdumisega ning suurema marrastusega kui liiges liigub. Pidevate nihkejõudude tõttu tuleb kõhre rakke uuendada sagedamini kui teisi kudesid organismis. Piisava veeta toimub kõhre lagunemine kiiresti ja uute rakkude areng on piiratud. Lisaks kõhre kiirele lagunemisele piirab vee liigne vähesus organismi võimet (välja)loputada liigestes tekkivaid happelisi jäätmeid. 
 23
Kuidas eemaldada sodi ja määrida liigeseid oma kehas? Veelkord, vastus on vesi. Kuusnurkne vesi on sageli vähendanud liigesevalu ja suurendaud nende liikuvust neil, kellel on artriit ja muud liigeseprobleemid. Lühikese aja jooksul märkas Betty olulist paranemist oma võimes seista ja kõndida: 
Enne seda, kui avastasin kuusnurkse vee, oli mu põlvede  artriit muutunud nii halvaks, et tegin harva mingisuguse jalutuskäigu. Tõusmine toolilt oli raske kui ma abi ei saanud. Ma ei suutnud seista ja inimestega rääkida – ma pidin istuma. Mitme nädala jooksul peale kuusnurkse vee joomahakkamist oli valu põlvis märgatavalt vähenenud. Kaheksa kuud hiljem olin võimeline lõpuaktusel staadioni treppidest üles-alla käima. Aasta möödudes läksin õiglaste riiki ja kõndisin läbi kõik kaheksa hoonet – ilma mingigi valuta. Olen joonud seda imet neli aastat ja vanus on 81, ikkagi kogen põlvedes väga vähe (kui üldse) valu. Betty E. – California   
Emotsionaalne vabanemine
Lisaks puhtalt füüsilisele kasule on kuusnurkse vee joomisel võimalikud ka teistsugused kasud. Meditsiinidoktor ja praktiseeriv arst Howard Wolin, kes on spetsialiseerunud toitumise arendamisele, vihjab mõnede inimeste kogetud emotsionaalsele vabanemisele kui nad on joonud kuusnurkset vett. Näiteks ütleb ta: "Kliiniliselt olen suutnud kindlaks teha, et see vesi on võimeline ellu äratama magavaid ja ohustatud funktsioone keha rakkudes ja kiiresti kõrvaldama sügavalt imbunud mürke...isegi sügavalt juurdunud emotsionaalset traumat, mis on olnud siiani varjatud. Sel on võime aidata keha viisil, millest teadus pole uurimist isegi alustanud." Kuusnurkne vesi võib tegelikult puhastada rohkem kui ühel tasandil. See võib kätkeda ka saladust emotsionaalsete mürkide vabastamisest (traumade ja negatiivsete emotsionaalsete mustrite kujul). Paljud usuvad, et kuusnurkse vee tarbimine võib olla väga oluline vibratsioonilise sageduse tõstmisel neil, kes tarbivad seda regulaarselt, teisisõnu – see tõstab teadlikkust. Brianna ei ole üksi arvamises, et kuusnurkse vee kasutuselevõtt alustas temas puhastusprotsessi – nii füüsilisel kui ka muul viisil: 
Lisaks füüsilisele hüvitisele olen kogenud muid kuusnurkse vee efektiivsuse ilmingud. Mõne päeva jooksul hakkasin nägema intensiivseid ja väga vaimseid unenägusid. Rohkem kui ühel korral olin ümbritsetud veega – pingevabalt voolates ja läbi liikudes. See oli umbes nii, nagu oleksin veega tutvunud rohkem kui ühel tasandil. Minu jaoks oli see täiendav kontroll, et jätkan koos veega õigel tegevussuunal.
35
Toitumine / vereurmarohi
« Viimane postitus postitatud kasutaja Humanoid 11 jaanuar, 2016, 18:42 »
Vereurmarohi (Chelidonium majus)

Rahvakeelsed nimed: vererohi, punaserohi, punasetõverohi, õuetõberohi
Liigikirjeldus ja kasvukohad… on mitmeaastane rohttaim magunaliste sugukonnast, vereurmarohu perekonna ainuke liik. Kasvab peaaegu kogu Euroopas ja Vahemeremaades.
Eestis on ta pärismaine ja tavaline taim. Kasvab „igal pool“ (tee ääres, metsaservas, aias). Vigastamisel eraldab kollast piimmahla, õitseb maist septembrini.
Sisaldab… palju vitamiine (vitamiini C kuni 1700 mg/100g), rauda (60 mg/100g), kaaliumi (5800 mg/100g), magneesiumi (430 mg/100g). Taim on mürgine, sisaldab erinevaid alkaloide (rohkem kui 20!). Näiteks üks alkaloididest, helidoniin, on ülesehituselt sarnane morfiinile ja papaveriinile.
Millist osa tarvitada… ravimina kasutatakse taime ürti (võib korjata kuni ¾ taime ülemisest osast). Kogu õitsemise (maist septembrini) ajal kuiva ilmaga, kuivata pööningul, varikatuse all või kuivatis temperatuuril 50°C. Säilib klaaspurgis, paberkotis või puunõus kolm aastat.
Säilitamine... ¾ taime korjata õitsemise ajal ja kuivatada; taimemahl või ürt külmutada; kuivatatud ja jahvatatud ürt segada meega (vahekorras 60/40).
Rahvameditsiinist ja maailmas ilmunud kirjandusest on teada:
Toime…
farmakoloogiline…
– antibakteriaalne, viiruste-, nahaseente- ja insektitsiididevastane;
– suurepäraselt kõrvaldab krampe ja valusid;
– vähendab autonoomse närvisüsteemi reaktsioonivõimet;
– suurendab silelihaste toonust, stimuleerib soolestiku motoorikat;
– ergutab sapi- ja kuseeritust;
– allergia- ja sügelemisvastane;
– reguleerib menstruaaltsükli protsessi normaalset kulgemist;
– kõrvaldab armid peale infarkti ja insulti;
– ja veel ka teised toimed, mida osutavad organismile taimes suures hulgas olevad vitamiinid, mineraalid ja aminohapped (vt. V. ja L. Mihkelsoo raamatust „Toome oma tervise tagasi“).
Tervendav… rahustab, lahtistab, parandab haavu, leevendab hamba- ja peavalu, normaliseerib söögiisu, kaitseb allergiliste reaktsioonide tekke eest.
vähi vastane…
– surub alla (blokeerib, aeglustab, peatab) vähi teket ja arengut;
– tõhusalt aitab hävitada vähirakke, aktiveerib vastavaid protsesse;
– aitab vähirakke resorbeerida (imendada);
– takistab metastaaside arengut ja levimist;
– blokeerib, vähendab kantserogeensete ainete toimet organismis.
aitab ravida… üle 250 haiguse. Eriti hästi vähktõbe, allergiat, arütmiat, reumatismi, podagrat; soolestiku-, põrna-, sapi- ja naisteorganite haigusi; nahaseentehaigusi, ekseemi, psoriaasi, igasuguseid haavandeid; kõrvaldada soolatüükaid, konnasilmi, papilloome, tedretähni, kondüloome, vanu rakke, arme jne. Aitab välja viia liiva ja kive sapist ja sapiteedest.
Levinumad kasutusviisid… Taime piimmahla ja peenestatud taimeürti kasutatakse väga paljude haiguste raviks, sellest valmistatakse salve, tõmmiseid, meesegusid, teesid, kuiva peenpulbrit. Mitteohtlikuks loetakse päevast vereurmarohu mahla annust 1 tl või 4-5 g. Soovitatakse kasutada preparaate vereormarohust mitte üle kaks nädala järjest, siis teha 1 nädalane vahe, et igaks juhuks vältida organismi mürgiste ainete ohtlike dooside tekkimist.
– Eriti hästi toimivad välispidised taimeleotised ja tõmmised vähi, furunkuloosi, psoriaasi, haavade, nahahaiguste, põletuste, akne, kõõma, tüügaste, polüüpide, podagra, nahatuberkuloosi jms puhul.
– Tehakse vanne allergiliste ja raskesti paranevate nahahaiguste korral.
– Haimoriidi, hingamisteede ja kopsuhaiguste puhul hingata sisse vereurmarohu pulbrit. Kuivatatud vereurmarohi peenestada kohvimasinas (valmistamisel, ohtra aevastamise vältimiseks, siduda nina ette marlist side); seejärel panna 1 spl linasesse kotikesse; raputada kotikest; 3 korda päevas avada viimane ja hingata tolmu sisse
– Kui on polüübid pärasooles, siis teha klistiiri: 50-60 g veele lisada 5-7 tilka vereurmarohu mahla.
– Rahvameditsiinis on teadmine, et vähihaigel piisab tarvitada 1 tl päevas selle taime toormahla 1-2 kuu jooksul, et terveneda (võimalik enamasti suvisel ajal või siis varudest külmutatuna).
Kasutamise piirangud… vereurmarohi on mürgine. Taimemahla üleannustamisel võib põhjustada valusid maos ja maksas, iiveldust ja krampe. Mürgistus võib olla tõsine, kuid esmaabi korral ei ole see surmav. Taime mahla tuleb tarvitada lahjendatult, muidu võib tekitada suus ja kurgus ägedat kõrvetust, ville.
Omapärane retsept…
- Vähktõve loodusraviks: Võta 1 spl värsket (või 20g kuivatatud) vereurmarohu ürti; vala peale 1 kl keevat vett; kata kaanega; lase tõmmata 15 minutit ja kurna; seejärel lahjenda 200 ml veega ja lisa 2 tl mett. Tarvitada 1/4 kl 2-3 korda päevas enne sööki. Hoida jahedas.
Sama tõmmist on tõhus kasutada ekseemi raviks välispidisel määrimisel.
- Psoriaasi loodusraviks:
Võta 1,5 tl vereurmarohtu, 1,5 spl aaskannikest; vala peale 1 kl keevat vett; kata kaanega; lase tõmmata 30 minutit ja kurna; tarvita valmistatud kogus ühe päeva jooksul.
– Vereurmarohust tinktuuri valmistamine: täida klaaspurk värskete vereurmarohu lehtedega (kui tegemist on kuivatatud lehtedega, siis täida sellega pool purgist); seejärel vala peale viina ja lase kaks nädalat tõmmata. Peale seda tuleb tõmmis kurnata ja säilitada jahedas.
Tuleb märkida, et see tinktuur on väga tugevatoimeline ja selle kasutamist tuleb alustada väikeste annustega (mõned tilgad) ning seda järk-järgult suurendada. Tarvitada tuleb seda enne sööki. Kasuta tõmmist seitse päeva, siis tee kahe päevane paus. Soovitav on tõmmise võtmisega tarvitada samal ajal värskelt riivitud porgandit (1 spl).
– Vereurmaõli valmistamine. Võta 750 g toorest või 250 g kuiva vereurmarohtu, 0,5 l linaseemne õli. Õli soojendada kuni 40-50 °C-ni. Sega komponendid potis ja panne veevannile; hoia 4-6 tundi, mitte lastes kuumeneda üle 40-50 °C. Peale jahtumist kurna ja paiguta tumeda klaasiga pudelisse. Hoida pimedas ja jahedas kohas. Määrida probleemseid kohti 3-4 korda järjest 15 minutiliste intervallidega. Korrata protseduuri kaks korda päevas. Õli võib lisada tilkadena nahka puhastavate maskide koostisesse.
Huvitav…
Ladinakeelne nimi tõlgituna on „pääsukese rohi“. Räägitakse, et pääsukesed ravivad selle taime mahlaga oma poegade silmi.
Vana-Rooma ja Antiik-Kreeka arstid kasutasid vereurmarohtu peaaegu iga haiguse ravi puhul.
Ibn Sina (läänemaailmas tuntud kui Avicenna) kirjutas, et vereurmarohtu on kasulik närida hambavalu korral ja et “… pressitud mahl aitab teravdada nägemist…“.
Vereurmarohust tehtud tõmmisega loputati üle piimanõud, et nendesse valatud piim säiliks kauem.
Aiapidajad kasutavad vereurmarohtu kahjuritõrjeks.
36
Mesindus / Apteegitilli-meemask
« Viimane postitus postitatud kasutaja Karkradso 06 jaanuar, 2016, 10:34 »
The knowledge that I gained from the site, there are plenty.
37
Põliskülad / Põlisküla Venemaal -  Chernoozerye
« Viimane postitus postitatud kasutaja Karkradso 06 jaanuar, 2016, 10:34 »
I can get problems with me or not.
38
Põliskülad / Mauri küla, Missomaa
« Viimane postitus postitatud kasutaja Kairi 12 oktoober, 2015, 16:03 »
Unistad oma põliskodust?

Oled oodatud loodavasse Mauri Põliskodude külla, et vaadata, uudistada, unistada, planeerida, kas Mauri võiks olla see koht, kuhu tahaksid luua põliskodu iseendale ja järeltulevatele põlvedele.

Planeeritaval maa-alal (42 ha) on veidi metsa, mitu suuremat tiiki, mõned märjemad vee all olevad alad, erinevad pinnavormid. Maastiku eripära tõttu võiks sinna mahtuda tegutsema ca 10 majapidamist ning ühe krundi suuruseks on hetkel kujunenud 1,5-2 ha. Kogu kinnistu (42 ha) hinnaks on 100 000 eurot, mis on välja ostetud külaelanike poolt solidaarselt. Külaga saab liituda maksimaalselt 14 leibkonda/peret. Liitumiseks tuleb läbida aastane tutvumisperiood ja tasuda 10000 eurot, mida saab maksta 4 aasta jooksul.

Asukoha poolest on tegemist suurepärase looduskauni kohaga. Mauri küla, mis on ümbritsetud metsade ja soodega, asub Kirikumäe maastikukaitseala vahetus läheduses. Kaitseala laiub 365 ha-l ning ümbritseb kaunist Kirikumäe järve koos teiste väiksemate järvedega. Peale võrratu looduse pakub kaitseala võimalust matkata mööda kahte tähistatud loodusrada, millest esimene rada kulgeb ümber Kirikumäe järve (3.5 km) ning teine rada annab võimaluse tutvuda järvest ida poole jäävate rabajärvede, metsa- ja niidukooslustega
(4 km).

Iga muutus algab otsusest teha esimene samm ja võibolla on just Mauri Põliskodude küla see koht, kus suudad teostada oma unistuse koos teiste mõttekaaslastega. Saada kiri poliskodud@gmail.com või helista 53666335 ja lepime kokku, millal saad meile külla tulla.

Tere tulemast!

web: eestimaapõliskodud.ee
Fb: Mauri Põliskodude küla
39
Mesindus / Mesilaste väljasuremise mõistatus süveneb
« Viimane postitus postitatud kasutaja ilmameister 04 oktoober, 2015, 01:10 »
Minu elukoha ümber vähemalt  poolteise kilomeetri raadiuses  pole  põldusid ja kemikaale. Kuid on avalik saladus et  ülikõrgsageduskiirgus  käib läbi kõigest elavast, isegi kivist. Nii kui siia mobiilimast pandi püsti, esimesel kevadel kuidagi sääskesid jäi väheks, liblikaid oli harvem näha, teisel suvel juba herilased!!! kadusid ära täielikult,  veel järgmisel suvel kadusid ka mesilased ja rohutirtsud, samuti enamus linde.
40
Kokkusaamised / Kogunemine 19.09.2015-20.09.2015 Lääne-Virumaal
« Viimane postitus postitatud kasutaja Priit 17 september, 2015, 21:19 »
Tuleme jälle kokku Hiiekalda talus, et arutleda värskelt peale Vladimir Megre lahkumist esile kerkinud tuliseid mõtteid.

https://www.facebook.com/events/428835243982438/
Leheküljed: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc