Eesti Anastasia Foorum

Hiljutised postitused

Leheküljed: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
Huvitav link / Tegin endale väikse veebilehe
« Viimane postitus postitatud kasutaja Madis 05 november, 2014, 00:16 »
Tekkis tahtmine enda mõtted, plaanid ja tegemised (mis peale Anastasia/Megre raamatute läbilugemist tekkisid, aastatega küpsesid ning paika loksusid) kirja panna. Osaliselt on see mulle endale jälgimiseks kas ja mis teed pidi praegu seatud eesmärgid täituvad, aga võib-olla leiab veel keegi endale sealt midagi huvitavat/kasulikku.

Aadress: http://madis.byethost13.com/
72
Mesindus / ERR pealtnägija arhiiv Mesilasmees Ants Linde
« Viimane postitus postitatud kasutaja Briscore 02 oktoober, 2014, 13:21 »
I like this post here. I'll be sharing the post to get to know each other thoroughly.
73
Kadunud teadmised meie esivanematelt / Eesti pärimuskultuuri üritused aastal 2013
« Viimane postitus postitatud kasutaja Briscore 02 oktoober, 2014, 13:20 »
It is very remarkable for this post. I have never read a good post this.
74
Loomade Maailm / Vesirott
« Viimane postitus postitatud kasutaja minaise 28 juuni, 2014, 18:59 »
elan maal jõgi on ligidal ,aga piisab kolmest kassist ja kahest koerast et neid ohjeldada.ainus viga ,et üle päeva toovad kassid oma saagi tuppa näha
75
Mesindus / Mesilas liigid Eestis
« Viimane postitus postitatud kasutaja Kitarr 05 juuni, 2014, 11:31 »
Tervist! Registreerisin siia, et vastata sellele teemale.
Teema siis Tumemesilased.
Kellel on soovi osta või teada saada kus on neid päris palju siis võite mulle meili peale saata (zenalar@hotmail.com).
Selle aasta suvel on kõige rohkem mesilased peret heitnud. Ja niimoodi, et terve maja ümbrus on paksult mesilasi täis niiet väljas ei saa maja lähedal olla. Aa see veel et need mesilased elavad punatelliskivi maja seina sees. Ise mesinik ei ole aga kui oleks siis teeks toast augu seina ja teeks sinna klaasist kasti ette ja oleks hea lihtne mett kätte saada. Olen kutsunud tuttavaid kes on mesinikud ja rääkinud et võtaksid telliskivid selle kohapealt ära ja mis seal näha oli...hästi suured meekärjed. Ühe kohapealt saime eelmise või üleeelmise aasta ligi 20-25 Kg mett. Seda veel, et maja on suur ja kolme kohapealt on mesilased väikse augu teinud kus nad siis sisse lähevad. Maja vaheseina laius on nende jaoks päris korralik. Võiksin nendest palju veel rääkida aga kellel on küsimusi, küsigu julgelt. :D
76
Arutelu / Olenevalt rassist võib ka kõrvavaik haiseda
« Viimane postitus postitatud kasutaja Priit 03 mai, 2014, 15:11 »

Leidsin omamoodi artikkli: http://teadus.err.ee/v/tervis/d4d031cc-0507-45e1-b70c-f32cc13da0c1
Nõustun sellega et inimese higi lõhn võib haiseda, kuid siis on tegu tavaliselt terviseprobleemidega pigem! Kuid seda, et erinevatel rassidel on kõrvavaik erinev kuulen küll esimest korda!

-----------------------------------------

Kõrvavaigul võib olla inimese kohta öelda rohkem, kui esialgu arvata võiks. Nii on näiteks valge ja musta rassi esindajate kõrvavaik kollakas, kleepuv ja suisa haisev. Samas Ameerika pärismaalastel ja Ida-Aasia elanikel on see pigem kuiv, valge ja erilise lõhnata.
USAs Philadelphias asuva Monelli uurimiskeskuse teadlased hakkasid eri rasside kõrvavaigu vastu huvi tundma pärast seda, kui olid tuvastanud, et sama geen, mis põhjustab kaenlaaluste halba lõhna, mõjutab sedagi, milline kõrvavaik kuulmekäigus tekib, vahendab Sciencenews.org.

Varasemad uuringud on näidanud, et kaenlaaluse lõhna järgi on võimalik öelda paljutki näiteks inimese soo ja tervisliku seisundi kohta. Monelli keskuse teadlased peavad võimalikuks, et tegelikult on võimalik saada vähemalt sama olulist infot ka kõrvavaigust.

Näiteks suudeti sinivaala kuulmekäigust saadud vaiguproovist teada üsna palju tema elukäigu, stressitaseme ja ümbritsevas keskkonnas leiduvate kahjulike ainete kohta.

Juba on tuvastatud, et kõrvavaik annab vihjeid paari teistsuguseid kehalõhnu põhjustava haiguse esinemisest veel enne, kui neid saab tuvastada verest või uriinist.

Teadlased tuvastasid 2011. aastal avaldatud uuringus, et umbes 2000 põlvkonna eest tekkis Ida-Aasia rahvaste geenides mutatsioon, mis säästab neid nii haisvatest kaenlaalustest kui kleepuvast kõrvavaigust. Ajapikku see mutatsioon levis ning tänapäeval saab näiteks suurem osa Ida-Aasia elanikest ja pea kõik korealastest rõõmustada selle üle, et nende kaenalaalustes ei teki valgetele omane halb kehalõhn.

Eurooplastest kannab 98 protsenti geeni ABCC11 sellist varianti, mis paraku põhjustab nii haisvaid kaenlaaluseid kui kleepuvamat ja haisvamat kõrvaviku.

Viimases ajakirjas Journal of Chromatography B avaldatud uuringus on teadlased tuvastanud, et kaenlaaluses higis ja kõrvavaigus on 12 teravalõhnalist komponenti. Kaukaasia päritolu meeste kõrvavaigust leiab neist suisa 11.
77
Kunst ja looming / Luuletus koerast
« Viimane postitus postitatud kasutaja Priit 12 aprill, 2014, 12:34 »
lahe luuletus, mul endal on ka vahest nii, et oleks luuletust vaja aga mitte ei leia, lõpptulemus on, et tuleb ise kirjutada :)
78
Kunst ja looming / Luuletus koerast
« Viimane postitus postitatud kasutaja Lilian 07 aprill, 2014, 13:40 »
Tegime väiksema tütrega vanema tütre jaoks sünnipäeva kaarti ja siis ta tahtis oma õele kirjutada mingit luuletust koerast. Otsisime internetist, aga sobilikku ei leidnud. Ja siis sündis minu elu kõige esimene riimuv luuletus. Tütar väga igatseb koera ja loodetavasti saame talle seda varsti lubada.

Selline luuletus siis:

Mul südamesopis peidus üks soov.
Selle täitumist oma mõtete ja hingega loon.
Üht väikest koerakest koju ma igatsen,
kes rõõmu mul toob, ja vahel ka sigatseb.

:)
79
Loomade Maailm / Tippi Degré - päriselu Mowgli
« Viimane postitus postitatud kasutaja Lilian 07 aprill, 2014, 12:23 »
Nii tore näide sellest, kuidas sarnaselt Anastasiale on sellel tüdrukul lähedane side erinevate metsloomadega.
http://m.noortehaal.delfi.ee/article.php?id=67136216
 :sun:
80
Metsajutud / Kasekäsnak (Piptoporus Betulinus, Birch Bracket Mushroom, Kanbatake)
« Viimane postitus postitatud kasutaja Andreas Kõrgend 02 aprill, 2014, 01:12 »
Olen naksinud noid  :vhea: nii nagu kitsed ja põdrad olevat ja arvatavasti rohkemgi kui isu tekib :hee: ...

Naad kuivanu põlevad liigagi hästi nii et hoolikasti  :vanake: .

Olevat head plaastrid, kord isegi sai haavaks tarbitud ja toimunud nii ägedasti et ei mäletagi eriti kus <rull>

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4440255879291&set=a.1474808904970.2064597.1076105752&type=1&theater

Leheküljed: 1 ... 6 7 [8] 9 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc