Eesti Anastasia Foorum

 

Hiljutised postitused

Leheküljed: 1 ... 7 8 [9] 10
81
Metsajutud / Kasekäsnak (Piptoporus Betulinus, Birch Bracket Mushroom, Kanbatake)
« Viimane postitus postitatud kasutaja avo 31 märts, 2014, 20:47 »
Ladinakeelse (Piptoporus betulinus) nime järgi guugeldades leidsin:
http://tulelaps.wordpress.com/2013/10/20/kasekasn/

Seega antud teemal rohkem infot, kuna inglise keelt ka ei valda, siis rohkemat ei oska lisada.

PS Sama nime järgi leiab ehk veel midagi, kui huvitab  <v6ibolla>
82
Metsajutud / Kasekäsnak (Piptoporus Betulinus, Birch Bracket Mushroom, Kanbatake)
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 31 märts, 2014, 06:38 »
Meie kandis leidub seda seent ohtralt. Jutt on inglise keelne, keegi ehk võtab vaevaks ja tõlgib ära...peaks aitama ka puugi-haiguste vastu.
http://www.medicalmushrooms.net/piptoporus-betulinus/
83
Kunst ja looming / Kunst ja looming
« Viimane postitus postitatud kasutaja Andreas Kõrgend 26 märts, 2014, 19:22 »
kiitust,

olete vaprasti kaunistamas  :vhea: <vikerkaar>  :lill: !   

 olen suht vaid unistamas olnud  :hee: nüüd aga rohkemasti inspireeritud :idee: ka seltsi  <kallid> loomingu  :Heee:

Edukaid ja põnevaid jätkavusi  :lehva:
84
Filmid / Aia Masin ("The Time Machine")
« Viimane postitus postitatud kasutaja Andreas Kõrgend 26 märts, 2014, 18:53 »
85
Talgud / 2014 kevad Raplamaal.
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 26 märts, 2014, 07:58 »
Talgute korras plaanis rajada Tõeline Väerada koos “eraku tipidega”. Minu poolt supp, saun, lõkkeõhtu, öömaja.

Kui ilmad soosivad siis juba aprilli teisel poolel.

Üritan oma kodulehele kaardi lisada:
http://loodustuba.wordpress.com/
86
Talgud / Sillakese ehitus
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 26 märts, 2014, 07:54 »
Sillakesele on kahel pool jõge alus valmis, nüüd oleks vaja meeste rammu, et aluspalgid kohale panna!  ;)
87
Kunst ja looming / Kunst ja looming
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 26 märts, 2014, 07:46 »
Olen vahepealsed aastad loominguline olnud, nii et üks haaval ei jõua asju üles panna  :D, kel huvi võib vaadata:
http://loodustuba.wordpress.com/puidu-kunst/
88
Metsajutud / Puidu-sametkõrges ( Flammulina Velutipes)
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 26 märts, 2014, 07:43 »
Puidu-sametkõrges ( Flammulina Velutipes)

Sõna velutipes seene nimetuses tähendab „sametjalgne”.

Enoki – väikesed kultiveeritud seened pikkade peenikeste jalgade ja valgete kübaratega. Kasvab eeskätt surnud ja elavate lehtpuude, eeskätte paju, papli ja pärna, tüvedel ja okstel, mõnikord ka okaspuudel. Viljad ilmuvad välja temperatuuri alanedes, harilikult novembrist märtsini. Suurte külmadega ja lumega kaetuna seened siiski ei kasva ning külmuvad, kuid säilivad hästi ja pruugib vaid külmal taanduda, kui seened ilmuvad uuesti. Seened võivad vastu pidada mitmele külmade ja soojade ilmade vaheldumisele. Sageli kasvab erinevas vanuses vilju suures grupis, kus kõrvuti võib näha nii noori poolkerakujuliste mütsidega kui ka vanu valge õietolmuga kaetud lamedate libedate mütsidega seeni.

Osades maades, näiteks Jaapanis, kasvatatakse Enoki seeni tööstuslikes tingimustes nisuõlgedest hekslil ning looduslikes tingimustes paju- ja pärnalaastudel ja kändudel, mis kastetakse Enoki peenestatud mütse sisaldava veega.

Seene kõige tähtsamaks küljeks on selle raviomadused. Enoki äratab üles meie immuunsusrakud tootes oma kudedes erilisi aineid flammuliini ja proflamiini, mis hiirtega tehtud katsete tulemusel pidurdavad vähirakuliste moodustiste, sarkoomi ja kuldse stafülokoki arengut. Flammulin ja proflamiin on süsivesikud ja süsivesikute-valkude kompleksid, polüsahhariidid, mida leidub Enoki seene rakuseintel.

Peale maitseomaduste on talvine kännuseen hinnatud B grupi vitamiinide kõrge sisalduse tõttu, mis mängib tähtsat rolli süsivesikute ainevahetuse regulatsioonis – sajast grammist nendest seentest piisab, et täielikult rahuldada organismi ööpäevane tsingi ja vase vajadus (elemendid, mis võtavad aktiivselt osa vereloomeprotsessist).

Seenest eraldati ekstraheerimise teel vees lahustuv tugeva kasvajavastase toimega polüsahhariid flammulin. See on kõige tugevatoimelisem vähivastane ja immuunsust reguleeriv aine, millel on makrofaagide (õgirakk) suhtes immuunsust stimuleeriv toime.

Hiinas tarvitatakse Enoki seent järgmiste seisundite profülaktikaks ja raviks: vähkkasvajad: peen- ja jämesoolevähk, piimanäärmevähk (haavanduv rinnavähk), kopsuvähk, eesnäärme-, emaka- ja maksavähk, melanoom.

Enoki (Flammulina velutipes) viljakehast eraldatud β-glükaanproteiinide kompleks (EA6) ja seeneniidistikust eraldatud proflamiinide kompleks omavad tugevat kasvajatevastast toimet. Esimeste külgepoogitud kasvajatega hiirtel tehtud mudelkatsete tulemused saadi 20nda sajandi 60ndate aastate lõpus professor T. Ikekava poolt Jaapanis. Nende ja järgnevate intensiivsete Jaapani ja Ameerika uurijate vähivastaste preparaatide uuringute tulemuste põhjal selgus, et antiblastoomset mõju ei oma mitte ainult rahvameditsiinis tuntud mittesöödavad torikulised seened, näiteks Vaikse ookeani regioonis kasvav lakkvaabik (Ganoderma lucidum, läikvaabik, Reishi) või kasekäsn (Inonotus obliquus, must pässik), mida tarvitati laialdaselt ida-slaavlaste rahvameditsiinis, vaid ka terve rida kultiveeritavaid söödavaid seeni: erinevad taliseene (Shiitaki, Lentinus edodes) liigid, puidu-sametkõrges (Flammulina velutipes, Enoki) ja teised. 2001sel aastal teatas professor T. Ikekava, et Jaapanis riikliku vähiinstituudi andmetel on Enoki kultiveerimisega tegeleva Nagano provintsi elanike hulgas kõige madalam vähihaiguste protsent riigis.

Enoki sisaldab bioloogiliselt aktiivseid erinevat tüüpi vähivastaseid ja immuunsust stimuleerivaid polüsahhariide, mis eralduvad seenest tulise vee abil. Just veepõhised ekstraktid, mida tarvitatakse onkoloogiliste haiguste puhul, on seente tarbimise end täiesti õigustav vorm. Seentest (viljakehadest, seeneniidistiku biomassist ja kultuurvedelikust) eraldatud vähivastased polüsahhariidid osutusid oma iseloomult vees lahustuvateks tugevalt hargneva struktuuriga β-D-glükaanideks. Sõltuvalt eraldamise ja puhastamise meetodist ning seente kultiveerimistingimustest võib saadud polüsahhariidide kompleksidel olla erinev koostis. Aktiivne β-glükaan-proteiin (EA6) isoleeriti Enoki viljakehadest ning uus kõrgefektiivne vähivastane proflamiin sama seene seeneniidistikust. Kõrgmolekulaarsete looduslike β-D-glükaanide farmakoloogilise toime mehhanismi on põhjalikult uuritud ning leitud, et see tugevdab rakkude immuunsust.

Enoki on kasutusel ka profülaktikaks ja raviks:

- Hepatiit, AIDS seoses oma viirusevastase toimega, maohaavandid, vaimsete võimete stimuleerimiseks ja mälu tugevdamiseks, sest sisaldab ainulaadset aminohapete kogumit.

- Kehast raskemetallide eemaldamiseks: kitiin, mis on seene osa, kuid ei imendu inimese organismi, kogub ja viib organismist välja erinevat rämpsu, raskemetallide ioone, kantserogeene ja radionukliide. Kui soolestiku töö on halvenenud tänu istuvale eluviisile, selitatud mahla või rafineeritud toiduainete kasutamisele, tõuseb soolestikus kahjulike ainete kontsentratsioon. On tõestatud, et see on peamiseks jämesoole vähktõve tekitajaks. Just seetõttu on Enoki oluliseks pärasoole kartsinoomi preventatiivseks vahendiks.

- Seedetrakti haavandite paranemise kiirendamiseks.

- Enoki sisaldab suures koguses verd vedeldavaid antikoagulante, mis on väga oluline nende inimeste jaoks, kes kellel on vere kõrgendatud hüübivus, kes kannatavad tromboflebiidi all (veenipõletik ja veenide ummistumine verehüüvetega), samuti läbipõetud isheemilise insuldi või südamelihase infarkti korral. Selliste haigete jaoks on Enoki hinnatud looduslik ravim.

- Organismi küllastumiseks vitamiinide ja mikroelementidega – tähtsaimad asendamatud füsioloogilised aktiivsed ained, mida inimene peab saama toidust. Nende pidev puudumine toiduratsioonis viib mitte ainult ainevahetushäireteni, vaid põhjustab ka erinevaid haiguseid. Mitmete kultiveeritud seente viljakehad sisaldavad askorbiinhapet (C-vitamiin) ja praktiliselt kogu B vitamiinide gruppi, millest eriti palju leidub niatsiini (vitamiin B5). Enokis leidub nii rasvlahustuvat E vitamiini (tokoferool), D2 vitamiini (kaltsiferool) kui ka ergosterooli. Asendamatuteks aineteks on ka mitmed aminohapped, polüküllastumata rasvhapped, mikroelemendid ja vitamiinid. Enoki ja mitemete teiste kultiveeritavate söögi- ja raviseente valkained sisaldavad kuni 18 erinevat aminohapet, mis kuuluvad tasakaalustatud toitumise juurde. Nende hulgast on eriti väärtuslikud lüsiin, treoniin, valiin, trüptofaan, türosiin jpt, mille sisalduvus võib ulatuda 40%-ni aminohapete kogumahust.

Tähtis on märkida, et seenevalgud on rikkad lüsiini ja trüptofaani sisalduse poolest, mida on äärmiselt vähe teraviljavalkudes ning toidu taimse poole rikastamisel seentega tõstame taimse toidu üldist bioloogilist väärtust.

Enoki ekstraktil on pikaajaline tsütopaatiline mõju – märgatavaim kuni 77%-line vähiarengut pidurdav toime on registreeritud siis, kui tarvitatakse Enoki ekstrakti.

Enoki ekstraktil on mikroobivastane toime grampositiivsete stafülokokkide ja gramnegatiivsete bakterite suhtes, samuti tugevalt väljendunud seenhaigustevastane (kandidoos) toime.

Enoki ekstrakt ei ole mürgine. Enoki ekstrakti põletikuvastase mõju kohta saadud andmed avavad uued võimalused ja perspektiivid vähi kompleksteraapias hämmastava ja suurte raviomadustega Enoki seenest saadud bioloogiliselt aktiivsete ainete abil.[img]Puidu-sametkõrges ( Flammulina Velutipes)

Sõna velutipes seene nimetuses tähendab „sametjalgne”.

Enoki – väikesed kultiveeritud seened pikkade peenikeste jalgade ja valgete kübaratega. Kasvab eeskätt surnud ja elavate lehtpuude, eeskätte paju, papli ja pärna, tüvedel ja okstel, mõnikord ka okaspuudel. Viljad ilmuvad välja temperatuuri alanedes, harilikult novembrist märtsini. Suurte külmadega ja lumega kaetuna seened siiski ei kasva ning külmuvad, kuid säilivad hästi ja pruugib vaid külmal taanduda, kui seened ilmuvad uuesti. Seened võivad vastu pidada mitmele külmade ja soojade ilmade vaheldumisele. Sageli kasvab erinevas vanuses vilju suures grupis, kus kõrvuti võib näha nii noori poolkerakujuliste mütsidega kui ka vanu valge õietolmuga kaetud lamedate libedate mütsidega seeni.

Osades maades, näiteks Jaapanis, kasvatatakse Enoki seeni tööstuslikes tingimustes nisuõlgedest hekslil ning looduslikes tingimustes paju- ja pärnalaastudel ja kändudel, mis kastetakse Enoki peenestatud mütse sisaldava veega.

Seene kõige tähtsamaks küljeks on selle raviomadused. Enoki äratab üles meie immuunsusrakud tootes oma kudedes erilisi aineid flammuliini ja proflamiini, mis hiirtega tehtud katsete tulemusel pidurdavad vähirakuliste moodustiste, sarkoomi ja kuldse stafülokoki arengut. Flammulin ja proflamiin on süsivesikud ja süsivesikute-valkude kompleksid, polüsahhariidid, mida leidub Enoki seene rakuseintel.

Peale maitseomaduste on talvine kännuseen hinnatud B grupi vitamiinide kõrge sisalduse tõttu, mis mängib tähtsat rolli süsivesikute ainevahetuse regulatsioonis – sajast grammist nendest seentest piisab, et täielikult rahuldada organismi ööpäevane tsingi ja vase vajadus (elemendid, mis võtavad aktiivselt osa vereloomeprotsessist).

Seenest eraldati ekstraheerimise teel vees lahustuv tugeva kasvajavastase toimega polüsahhariid flammulin. See on kõige tugevatoimelisem vähivastane ja immuunsust reguleeriv aine, millel on makrofaagide (õgirakk) suhtes immuunsust stimuleeriv toime.

Hiinas tarvitatakse Enoki seent järgmiste seisundite profülaktikaks ja raviks: vähkkasvajad: peen- ja jämesoolevähk, piimanäärmevähk (haavanduv rinnavähk), kopsuvähk, eesnäärme-, emaka- ja maksavähk, melanoom.

Enoki (Flammulina velutipes) viljakehast eraldatud β-glükaanproteiinide kompleks (EA6) ja seeneniidistikust eraldatud proflamiinide kompleks omavad tugevat kasvajatevastast toimet. Esimeste külgepoogitud kasvajatega hiirtel tehtud mudelkatsete tulemused saadi 20nda sajandi 60ndate aastate lõpus professor T. Ikekava poolt Jaapanis. Nende ja järgnevate intensiivsete Jaapani ja Ameerika uurijate vähivastaste preparaatide uuringute tulemuste põhjal selgus, et antiblastoomset mõju ei oma mitte ainult rahvameditsiinis tuntud mittesöödavad torikulised seened, näiteks Vaikse ookeani regioonis kasvav lakkvaabik (Ganoderma lucidum, läikvaabik, Reishi) või kasekäsn (Inonotus obliquus, must pässik), mida tarvitati laialdaselt ida-slaavlaste rahvameditsiinis, vaid ka terve rida kultiveeritavaid söödavaid seeni: erinevad taliseene (Shiitaki, Lentinus edodes) liigid, puidu-sametkõrges (Flammulina velutipes, Enoki) ja teised. 2001sel aastal teatas professor T. Ikekava, et Jaapanis riikliku vähiinstituudi andmetel on Enoki kultiveerimisega tegeleva Nagano provintsi elanike hulgas kõige madalam vähihaiguste protsent riigis.

Enoki sisaldab bioloogiliselt aktiivseid erinevat tüüpi vähivastaseid ja immuunsust stimuleerivaid polüsahhariide, mis eralduvad seenest tulise vee abil. Just veepõhised ekstraktid, mida tarvitatakse onkoloogiliste haiguste puhul, on seente tarbimise end täiesti õigustav vorm. Seentest (viljakehadest, seeneniidistiku biomassist ja kultuurvedelikust) eraldatud vähivastased polüsahhariidid osutusid oma iseloomult vees lahustuvateks tugevalt hargneva struktuuriga β-D-glükaanideks. Sõltuvalt eraldamise ja puhastamise meetodist ning seente kultiveerimistingimustest võib saadud polüsahhariidide kompleksidel olla erinev koostis. Aktiivne β-glükaan-proteiin (EA6) isoleeriti Enoki viljakehadest ning uus kõrgefektiivne vähivastane proflamiin sama seene seeneniidistikust. Kõrgmolekulaarsete looduslike β-D-glükaanide farmakoloogilise toime mehhanismi on põhjalikult uuritud ning leitud, et see tugevdab rakkude immuunsust.

Enoki on kasutusel ka profülaktikaks ja raviks:

- Hepatiit, AIDS seoses oma viirusevastase toimega, maohaavandid, vaimsete võimete stimuleerimiseks ja mälu tugevdamiseks, sest sisaldab ainulaadset aminohapete kogumit.

- Kehast raskemetallide eemaldamiseks: kitiin, mis on seene osa, kuid ei imendu inimese organismi, kogub ja viib organismist välja erinevat rämpsu, raskemetallide ioone, kantserogeene ja radionukliide. Kui soolestiku töö on halvenenud tänu istuvale eluviisile, selitatud mahla või rafineeritud toiduainete kasutamisele, tõuseb soolestikus kahjulike ainete kontsentratsioon. On tõestatud, et see on peamiseks jämesoole vähktõve tekitajaks. Just seetõttu on Enoki oluliseks pärasoole kartsinoomi preventatiivseks vahendiks.

- Seedetrakti haavandite paranemise kiirendamiseks.

- Enoki sisaldab suures koguses verd vedeldavaid antikoagulante, mis on väga oluline nende inimeste jaoks, kes kellel on vere kõrgendatud hüübivus, kes kannatavad tromboflebiidi all (veenipõletik ja veenide ummistumine verehüüvetega), samuti läbipõetud isheemilise insuldi või südamelihase infarkti korral. Selliste haigete jaoks on Enoki hinnatud looduslik ravim.

- Organismi küllastumiseks vitamiinide ja mikroelementidega – tähtsaimad asendamatud füsioloogilised aktiivsed ained, mida inimene peab saama toidust. Nende pidev puudumine toiduratsioonis viib mitte ainult ainevahetushäireteni, vaid põhjustab ka erinevaid haiguseid. Mitmete kultiveeritud seente viljakehad sisaldavad askorbiinhapet (C-vitamiin) ja praktiliselt kogu B vitamiinide gruppi, millest eriti palju leidub niatsiini (vitamiin B5). Enokis leidub nii rasvlahustuvat E vitamiini (tokoferool), D2 vitamiini (kaltsiferool) kui ka ergosterooli. Asendamatuteks aineteks on ka mitmed aminohapped, polüküllastumata rasvhapped, mikroelemendid ja vitamiinid. Enoki ja mitemete teiste kultiveeritavate söögi- ja raviseente valkained sisaldavad kuni 18 erinevat aminohapet, mis kuuluvad tasakaalustatud toitumise juurde. Nende hulgast on eriti väärtuslikud lüsiin, treoniin, valiin, trüptofaan, türosiin jpt, mille sisalduvus võib ulatuda 40%-ni aminohapete kogumahust.

Tähtis on märkida, et seenevalgud on rikkad lüsiini ja trüptofaani sisalduse poolest, mida on äärmiselt vähe teraviljavalkudes ning toidu taimse poole rikastamisel seentega tõstame taimse toidu üldist bioloogilist väärtust.

Enoki ekstraktil on pikaajaline tsütopaatiline mõju – märgatavaim kuni 77%-line vähiarengut pidurdav toime on registreeritud siis, kui tarvitatakse Enoki ekstrakti.

Enoki ekstraktil on mikroobivastane toime grampositiivsete stafülokokkide ja gramnegatiivsete bakterite suhtes, samuti tugevalt väljendunud seenhaigustevastane (kandidoos) toime.

Enoki ekstrakt ei ole mürgine. Enoki ekstrakti põletikuvastase mõju kohta saadud andmed avavad uued võimalused ja perspektiivid vähi kompleksteraapias hämmastava ja suurte raviomadustega Enoki seenest saadud bioloogiliselt aktiivsete ainete abil.
89
Puud / Elupuu.
« Viimane postitus postitatud kasutaja pihlakas 26 märts, 2014, 07:34 »
Elupuu raviomadused.

Fütontsiidid – taimede poolt moodustatud bioloogiliselt aktiivsed ained, mis takistavad või pärsivad bakterite, mikroskoopiliste seente, väikeste putukate ja lihtsaimate organismide kasvu ja arengut. Fütontsiidid tõstavad taimede ja inimese immuunsust, kes regulaarselt hingab sisse fütontsiidide poolt puhastatud õhku. Fütontsiidid avastas professor B. P. Tokin aastal 1928.

Fütontsiidideks nimetatakse kõiki taimedest erituvaid lenduvaid osakesi, sealhulgas ka neid, mida on nähtavates kogustes peaaegu võimatu koguda.

Fütontsiidide iseloomulikeks esindajateks on eeterlikud õlid, mis eraldatakse taimsest toorainest tööstuslikult.

Harilikult on see ühendite kompleks – glükotsiidid, terpenoidid, parkained jt nn sekundaarsed metaboliidid, mis ei oma pistmist peamiste looduslike ühendite – valkude, süsivesikute ja rasvadega.

Üheks fütontsiidide tähtsaimaks omaduseks on nende toime spetsiifilisus. Nad suudavad isegi mikroskoopilisteks kogustes pärssida ühtede mikroorganismide kasvu ja paljunemist, stimuleerida teiste omi ning mängida elutähtsat rolli õhu, mulla ja vee mikrofloora reguleerimises

Eristatakse lenduvaid fütontsiidide fraktsioone, mida eritavad atmosfääri taimede maapealsed osad, mulda maa-alused osad ning vette veetaimede osad, ning mittelenduvaid fütontsiide, bioloogiliselt aktiivseid aineid, mida leidub taimede sees olevas mahlas.

Fütontsiidide antimikroobsed omadused on andnud uurimisainet suurele hulgale uuringutele nende kasutamiseks meditsiinis, veterinaarias, taimekaitsevahendites, puuviljade ja köögiviljade säilitamisel, toiduainetetööstuses ning teistes valdkondades.
Elupuu on mitte ainult kaunis, vaid ka raviomadustega taim. See igihaljas puuke on ammu leidnud oma koha rahvameditsiinis ning tarvitamist kõige erinevamate haiguste ravis. Paljudes Euroopa riikides on seadusandlusega ette nähtud elupuuhaljastus tuberkuloosidispanserite juures. Vaid rasedad naised ei tohi tarvitada elupuuõli.
Elupuu kõiki vorme iseloomustab rohke fütonitsiidide eritus. Elupuu puitosa sisaldab aktiivseid aineid – kollast värvi ja meeldiva lõhnaga eeterlikku õli, taksifoliini ja aromadendrini. Enamik õlist saadakse aga lehtedest, need on äärmiselt rikkad terpenoidalkoholi, vaigu, parkainete, monoterpeeni (thujone) ja paljude teiste ainete poolest.
Tänu oma rikkale koostisele on elupuul põletikuvastane ja antibakteriaalne toime, ta puhastab organismi jääkidest, parendab verevarustust ja leevendab krampe, peatab kasvajate kasvu jne.
Ameerika indiaanlased  valmistasid elupuu lehtedest ja koorest tõmmist reuma ravimiseks infektsioonhaiguste profülaktikaks. „Elu puu” – nii nimetas elupuud Prantsusmaa kuningas XVI sajandi alguses. Homöopaatia looja Samuel Hahnemann hindas esimesena elupuu ravivaid omadusi ning lülitas elupuu paljude homöopaatiliste ravimite koostisesse. XIX sajandil hinnati elupuu raviomadusi kõrgelt: noorte võrsete leotist tarvitati veriköha, soolte- ja emakaverejooksu ja bronhiaalastma puhul, suguhaiguste ravimisel ja ussirohuna.
Katsetulemused ja kliinilised andmed. Õli peamiseks koostisosaks on monoterpeen (thujone), mis on mittekahjulik mürk ning omab kulgukatkestavaid omadusi. Seetõttu on elupuuõli tarbimine piiratud järgmiste normidega: toit – 0,5 mg/kg, mittealkohoolsed joogid – 0,5 mg/kg, alkohoolsed joogid – 5 mg/kg, kanged alkohoolsed joogid – 10 mg/kg. Rahvameditsiinis kasutatakse elupuust valmistatud preparaate põiepõletiku, eesnäärmepõletiku, eesnäärme adenoomi, soolte- ja emakaverejooksu ja bronhiaalastma korral. Õli äge mürgisus RIFM andmetel – oraalne LD50 0,83 g/kg (rotid), derm LD40 4,1 g/kg (küülikud). 4% lahusena ei kutsu õli 48 tunni jooksul esile inimese naha ärritust ega tundlikkust. Fototoksiline mõju puudub.
Harilikult tarvitatakse leotisena, mida valmistatakse järgmise retsepti järgi: 20 g kuivi peenestatud elupuuvõrseid kallatakse üle 1l tulise veega, lastakse tõmmata tihedalt suletud nõus pimedas kohas 5 minutit ning seejärel kurnatakse. Tarvitatakse 1 klaasi kaupa 3 korda päevas. Või võetakse 10 g kuivi peenestatud võrseid ½ liitri vee kohta, keedetakse 2 minutit, lastakse tõmmata 10 minutit ning juuakse ära ühe ööpäeva jooksul. Tõmmis (nastoika): 1 osa kuivi elupuuvõrsed ja 5 osa 70% etüülpiiritust, lastakse 2 nädalat seista ja tarvitatakse 30ne tilga kaupa. Elupuutõmmist kasutatakse nii profülaktiliselt kui ka gonorröa ja süüfilise raviks, Kiievi suguhaiguste kliinikutes kasutati Pfeifferi seepi ja losjooni, mis valmistati elupuuõlist ja –ekstraktist. Meditsiinis kasutati õli südametegevuse stimulaatorina.
Soovitatakse kopsu- ja bronhihaiguste korral, samuti reuma ja eesnäärmepõletiku puhul. Kuulub seksuaaltervise taastamiseks, seksuaaljõuetuse ja frigiidsuse raviks kasutatavate eeterlike õlide koostisesse (kuni 8 tilka vannivette). Õli kasutatakse ka põiepõletiku puhul, vaagnapõletike puhul, liigveresust põdevate naiste uriinipeetuse korral, reuma puhul, sooleparasiitide ja kasvajate korral. Välispidiselt tarvitatakse soolatüügaste, papilloomide ja polüüpide raviks. Dermatoloogias kasutatakse eeterlikku õli või lahjendamata tõmmist kandes seda vatitampooniga  nahale 2 korda päevas. Massaažiõlina kasutatakse aromaatset õli (5 tilka eeterlikku õli segatuna 10 ml taimeõliga). Vastunäidustused: rasedus ja epilepsia.

http://ns1.proxima.com.ua/lechebnie-svoystva
90
Keha / Hambad ja Suu
« Viimane postitus postitatud kasutaja Priit 16 märts, 2014, 18:22 »
Leidsin vahva jutu hammastest, soovitav on läbi lugeda  :)
NELJAS PEATÜKK
  Õpime kuulama oma keha

 Ükskord istusin puu alla ja palusin oma puuduolevatel hammastel mitte valutada… Pomisen ja palun: „No palun, no ärge valutage!“ Ei aidanud. Hakkan uuesti paluma… Seejärel tärkas minu äkki raev. Röökisin kogu jõust: „“Ma käsin teil valutamine järele jätta.“ Hea, et mind keegi ei kuulnud. Seda seetõttu, et hambutu suuga käsklusi jagada – see on naljakas.  Kuid sellest hoolimata kuulasid minu lõualuud  mind ja võtsid asja tõsiselt. Mõne hetke pärast valu kadus.  Poola aastat hiljem, kui ma olin tagasi kodus, mäletasin seda hetke selgesti. Tuletasin seda meelde ja otsustasin aru saada, miks valu kadus. Leidsin sobiva vastuse hatha-joogast. See joogastiil õpetab, et füüsiline keha koosneb omavahel seotud rakkudest. Igal neist on oma „väike elu“, mis kontrollib rakus toimuvat.  Need üksikud osakesed on allutatud inimese mõistusele. Teadlikult või alateadlikult alluvad nad käsule. Kuid sellest hoolimata säilitab iga rakk teatud määral oma iseseisvuse.

Üks kõige lihtsamaid viise saavutada oma tahtmine kahjustatud koha üle ja ka õige korralduse taastamine rakkudes on see, mida õpetab hatha-jooga. See seisneb kahjustunud organi või kehaosa kõige lihtsamas „veenmises“. Sisendades neile korraldusi nii, nagu oleks teie ees kooliõpilased. Andke korraldusi kindlameelselt ja jõuliselt, rääkides organitele sõnadega seda, mida te neilt soovite, mida te neilt tahate ja korrake rangelt mõned korrad käsku.  Haige kehaosa koputamine või selle koha hell silitamine püüab teatud rakkude grupi tähelepanu samamoodi, nagu teiegi peatute ja vaatate tagasi, kui keegi paneb teile käe õlale. Kindlalt lausutud sõnad aitavad teil vaimselt luua ettekujutuse sellest, mida te räägite, see mõte liigub instinktiivse ajuosa kaudu läbi sümpaatilise närvisüsteemi otse vastavale kohale ja see võetakse rakkude grupi poolt kergelt vastu (võetakse kergelt vastu ka üksikute rakkude poolt). Keskendunud tähelepanuga nägu, mis annab käsu tekitab kehas jõulise eluenergia voo ja ka suurenenud verevoolu, mis suundub kahjustatud kohta. 

Paljudele võib kõik see tunduda lapsik, kuid selle taga seisavad suurepärased teadusliku tõendid ja joogid peavad seda meetodit rakkudele mõistuse käskude edastamiseks kõige lihtsamaks ja usaldusväärsemaks. Ärge visake soovitusi minema enne, kui te pole neid proovinud. See meetod on sajandeid vastu pidanud ja siiani ei ole talle paremat asendust leitud. Kui soovite seda enda või kellegi teise peal proovida, siis hõõruge kergelt haiget kohta ja rääkige kindlal toonil, näiteks: maks, tee oma tööd, sa oled jäänud liiga aeglaseks, ma ei ole sinuga rahul, sa pead töötama paremini, tööta, tööta, ütlen ma sulle ja et ei oleks rohkem rumalusi.
Pole vajadust välja hüüda kõike suvalist, mis pähe tuleb, oluline on, et sõnades väljenduks organile kindel käsk töötada.

 Ka südame tööd on võimalik samal moel tugevdada, kuid sel juhul arvestage, et südame rakud omavad palju suuremat arukust, kui näiteks maksarakud ja on vaja olla palju lugupidavam. Tuletage südamele pehmemalt meelde, et te soovite südamelt paremat tööd, kuid ärge hirmutage, vaid kõnelege viisakalt. Südamerakkude grupid on targemad kõigist teistest, maksarakud kõige rumalamad. Süda o nagu puhtatõuline hobune aga maks kui tagumik. Kui maks ei kuuletu teile, tuleb avaldada survet jõulisemalt.

Magu omab samuti olulist arukust, kuigi jääb südamele alla. Soolestik on täiesti kuulekas, kuigi on palju kannatanud. Sooltele võib igal hommikul anda käsu ülearune välja heita, andes sealjuures täpse aja, ja kui suudate täielikult neid usaldada ja seda kellaaega järgida ning sel viisil täita endale võetud kohustusi märkate, et soolestik hakkab üsna vähese aja pärast järgima teie soove. Kuid siinjuures pidage meeles, et soolestikku on väga tugevalt kuritarvitatud ja nad vajavad siiski aega, et kindlustunnet tagasi saada.  Mitme kuu jooksul võib korrastuda nii ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel, kui ka taastuda organismi normaalne töökorraldus. Võib märkida kalendrisse teatud tähtajad ja iga päev viia kahjustatud piirkonnas läbi kerge ravimise, rääkides funktsioone kontrollivale rakkude grupile, et tähtajani on jäänud veel veidi aega ja te soovite, et nad valmistuksid oma tööks ning teatud ajaks oleks kõik korras.  Tähtaja lähenemisel pöörake rakkude tähelepanu sellele, et aeg läheb ja nad peavad hakkama oma tööd tegema. Ärge andke käske naljatades – neid tuleb anda tõsiselt st kindlalt, nagu näidates, et usute neisse (ja te peategi ise sellesse uskuma) ja rakud kuuletuvad teile.

Oma taigahütis magasin ma nahkadel. Magada on nii täitsa mugav, kui teid ei häiri lõhn ja mis peaasi – te ei maga põrandal!!! Mina magasin just nimelt kõval põrandal. Ja märkasin sellist asja: alguses, kui ärkasin, oli kogu keha täiesti tuim. Mõnel korral öösel ärgates tualetti minnes oleksin peaaegu kukkunud, kuna jalg oli täiesti surnud. Mõne aja pärast see möödus.   Siit tegin ma järelduse: linnas muudame oma keha mugavaks, eelkõige muutub mugavaks süda. Kui keha puhkab pehmes voodis, siis meie mootor pumpab õrnalt verd soontesse. Kui me aga magame kõval pinnal, siis süda peab pingutusega verd pumpama, et see jõuaks muljutud arteritesse. Uinudes kõval pinnal, treenime omaenese südant. Mõelge selle peale. Võib-olla tasuks mõned madratsid ja padjad välja visata?! Ja siit ka nõuanne: venitage ennast võimalikult sageli! Kogu keha. Püüdke seda teha iga päev!

Veel üks mitte eriti lüüriline tagasipõige. Juba ette palun vabandust esteetidelt teatud füsioloogiliste protsesside kirjeldamise pärast.  … Nagu te võite arvata, taigas mul WC-d ei olnud.  Seega aasta läbi oli kogu protsess väga naturaalne. Ma käisin igal hommikul regulaarselt soolt tühjendamas ja seda ilma igasuguste probleemideta. Tulles tsivilisatsiooni tagasi, omades jälle tualettruumi (ja loomulikult ka teistsugust toitu) algasid probleemid taas.

…Inimkehas on tänaseks leitud 108 keemilisest elemendist 98 ja tõenäoliselt lähitulevikus avastatakse ka ülejäänud. See „keemia“ moodustab meie keha massist umbes 4%, mis tähendab, et 80 kg kaaluvas inimeses on neid elemente ca 3,2 kg! Mitte just palju aga piisavalt. Mida see meile räägib? Aga sellest, et meie keha sisaldab endas materjali, et luua ükskõik mida!!! Järelikult on olemas kõik ka hammaste jaoks. Kõik, mida on vaja – on rääkida hammastega, häälestada ennast vajalikele vibratsioonidele ja paluda kehal välja töötada vajalikud ühendid.


Ühes oma kirjades vastas Мihhail Stolbov lugejate küsimustele. Kuigi raamatus seda ei ole, lisati see  siia versiooni.

«Loodus ütleb ALATI ise ette, mida sulle on vaja. Üleüldse, minu taigas viibimise ajal, hakkasin ma väga tugevalt loodust austama.  Ma ei olnud kunagi aru saanud, kui täpselt ja kui õigesti kõik on korraldatud. Linnas seda ei märka. Metsas näed põhjuseid, tagajärgi, mõistad, miks miski toimub ja mille jaoks …  Seejuures on huvitav, et inimene – eraldiseisev organism, keha on samuti osakene sellest loodusest  - on geniaalne looming.  Ta on loodud absoluutselt harmooniliselt ja loogiliselt. Kuid pruugib vaid ühiskonnal sekkuda või inimesel sattuda gruppi, kollektiivi, kui ta lakkab aru saamast, mida ta tegelikult elult vajab. Tundub, et lapsepõlves jääb meie kasvatamisprotsessist midagi puudu ja inimene ei tunne ennast täisväärtusliku ja iseseisvana. Ta vahetab oma reaalsed ja loomulikud vajadused ühiskonna tahtmiste vastu …

…Ja käies taiga risti ja põiki läbi, sattusin kord umbekasvanud järveni. Seal ujudes tunnetasin teatud voolusuunda ja järgnesin sellele. Jõudsin mahakukkunud puudega täidetud kanalisse.   Kulutasin paar päeva, et see kanal puhtaks teha ja sattusin teise järve. See oli muidugi väga ilus, kuid hämmeldusin ma mitte seetõttu. Keset seda järve oli minule arusaamatu spiraalse kujuga konstruktsioon. Hakkasin juba mõtlema tulnukatest, kuid lähemale minnes sain aru, et midagi „välist“ siin ei ole, kuigi ehitus ise jäi mulle arusaamatuks.  Põhja, umbes 10-15 meetri sügavusse olid löödud või kaevatud hiigelsuured lehised. Igal juhul, sukeldudes 7-8 m sügavusele, põhja ma ei suutnud leida. Need lehised moodustasin tohutu spiraali, mille maksimum läbimõõt oli pool jalgpalliväljakust.  Mõni aeg hiljem, kui ma rääkisin sellest ühele kullaotsijale, siis ta oletas, et see on labürint kala püüdmiseks. Kuid ometi, sellised labürindid omaksid mõtet meres, kus on tõusud ja mõõnad aga järves?!!! Siiani ei ole aru saanud, mis see oli …“


Allikas: http://paikesetoit.blogspot.com/2014/03/m-stolbovi-iv-peatukk-raamatust-kuidas.html?spref=fb
Leheküljed: 1 ... 7 8 [9] 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc