Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: paganlik aastaring  (Loetud 12968 korda)

0 Kasutajat ja 6 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas joonatan

  • Super Liige
  • *****
  • Postitusi: 213
  • Sugu: Mees
paganlik aastaring
« : 16 jaanuar, 2013, 14:06 »
vanade rahvaste elu ja vaimsuse korraldus oli ehitatud aastaratta looduslikule pöörlemisele :)
igal sabatil on oma tähendus nii looduses, materiaalses elus kui ka ajaloos ja jumalikus/vaimses plaanis.

allolev eestikeelne tekst on kopeeritud internetist.
ingliskeelse leiab siit http://en.wikipedia.org/wiki/Wheel_of_the_Year 
Samhain
31. okt – 2. november
Jumal sureb, et taas sündida (Jumalanna poolt) Yule ajal.
On tähtsaim sabat, nõidade uusaasta. Samhaini ajal meenutatakse lahkunuid lähedasi. Tegeletakse tulevikku vaatamisega, ennustamisega, väga hästi edenevad sel ajal ka tagasi minemise meditatsioonid.  Võid soovi korral mõelda sellele, kuidas saad oma elu paremaks muuta, mida saad selle heaks teha, et paremaks inimeseks saada. 
 
On neid wiccasid, kes sel päeval jätavad õhtusöögi ööseks lauale, lahkunud lähedaste auks. Osad nõiad eelistavad sel õhtul vaikseid õhtusööke lahkunud lähedase või lähedaste auks, kes  on surnud. (Tavapäraselt nende heaks, kes käesoleva aasta jooksul on lahkunud.) Süües mõeldakse õrnalt inimesele (või loomale), temaga juhtunule ja lastakse möödunu vabaks. Juhul, kui sa pole kedagi (käesoleva aasta jooksul) kaotanud, võid näiteks saata valgust ja tuge, lohutust kõigile neile, kes on kaotanud kellegi sel aastal.
 

 
 
Yule ehk talvine pööripäev
(22.12.2011)
(umbes 21. detsember)
Jumalanna sünnitab Jumala.
Tavapärane on küünalde kandmine ümber ringi. Võid altari kaunistada nt küünalde, rosmariini ja/või kuivatatud lehtedega.  Küünlad sümboliseerivad päikesevalguse rikkamate aegade tagasi tulemist (ka Jumala sünd). 
Yule halg
Sa võid võtta lihtsalt meelepärase puu halu (või puuhalud), väestada ja kasutada Yule haluna. Soovi korral võid halgu kaunistada nt rohelusega, lisada kuivatatud marju jms, graveerida või kriidiga joonistada halusse Jumala ja/või päikese  sümboli. Halu põledes võid mõelda eesootavatele soematele päevadele. Võid ka Yule halule kirjutada (või kinnitada halu külge paberi, millel on soov kirjas) soovi uueks aastaks, ja ajal, mil halg põleb, visualiseerida, et soovitu on reaalsus (ja lastes soov vabaks).
 
Kui seadsid Imbolc´i ajal eesmärgi, on aeg selle üle mõtiskleda. Kas soovitu teostus ? Kui mitte, soovid ehk uue Imbolc ´i ajal uuesti alustada..
 
 
 
 Imbolc
31. jaanuar - 2. veebruar
Jumalanna taastub sünnitusest, Jumal on väike poiss.
Tähistatakse maa uuenevat viljakust. Kevade märkide otsimine.  Seemnete õnnistamine;  küünalde valgustamine ja hoidmine ringis; puhastumine; asjadest vabanemine, mida sa ei vaja. Altarile võid nt aastaratta sümboli sättida.  On aeg määratleda oma eesmärgid, ideed - mida soovid saavutada ? Mida saad teostumise heaks teha ?
 
 
 
 
Ostara ehk Kevadine Pööripäev
(umbes 21. märts)
Jumal on sirgumas meheks.
Ostara märgib kevade saabumist. Seemnete külvamine. Soodus aeg ka luua soetamiseks. Luuda saad kasutada näiteks kodu negatiivsetest energiatest puhtaks pühkimiseks. Võid asetada altarile mune. Alusta eesmärgi teostamist.
 
 
 
Beltane
(30 aprill - 2. mai)
Jumalast on saanud mees, kes armub Jumalannasse.  Jumalanna jääb Jumalast rasedaks.
Osad wiccad keskenduvad nõiakatlale, see seostub Jumalanna rasestumisega. Lintide punumine; altari ehtimine looduslike aukudega kividega, suviseks kasutamiseks valmistatud esemetega, lilledega.  On aeg astuda vajalikud sammud Imbolc´i ajal seatud eesmärkide heaks. Soovid saavad hakata tasapisi avalduma ja peagi võid saada näha esialgseid tulemusi.
 
 
 
 
Litha ehk Suvine Pööripäev
(umbes 21. juuni)
Jumalanna ja Jumala vägi on kõrgpunktis.
On suurepärase, maagilise väe aeg. Ravimtaimede korjamine ja kuivatamine, nõidused lemmikloomade õnnistamiseks ja kaitseks. Soodus aeg maagiaks armastuse ja tervendamise heaks. Ühtlasi on hea aeg loodusvaimude, haldjatega suhtlemiseks.  (Minevikus hüpati  selle sabati ajal üle lõkke puhastumiseks, viljakuse ja armastuse heaks.) Nüüdseks on Ostara ajal seatud eesmärk haripunkti jõudnud.
 
 
 
 
Lughnasadh
(31.juuli - 2. August)
Esmased teraviljad on lõigatud. Jumal on muutumas nõrgemaks.
Saagi kokku kogumine ja tänulikkuse avaldamine. Leiva söömine ja küpsetamine,  puu- ja köögiviljade asetamine altarile. Leiva kasutamine rituaalides.
 
 
 
 
Mabon ehk Sügisene Pööripäev
(umbes 21. september)
Jumala elupäevad on jõudmas lõpule.
Mabon´i peetakse mõistatuslikuks ajaks. Osadele nõidadele meeldib sel ajal praktiseerida maagiat, mis on toiduga seotud (nt õunamaagia). On ka hea aeg oma elust iganenud asjadest vabanemiseks.
« Viimasena muutis: 16 jaanuar, 2013, 14:12 postitatud kasutaja joonatan »
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...


Võrgust väljas Rasdonly

  • Uustulnu
  • *
  • Postitusi: 2
  • Sugu: Mees
paganlik aastaring
« Vastus #1 : 03 juuli, 2019, 12:30 »
Each of these stories may not be the same.

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc