Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Ego  (Loetud 2096 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Leili K

 • Noor Liige
 • **
 • Postitusi: 27
 • Sugu: Naine
Ego
« : 27 jaanuar, 2013, 20:55 »
Kas keegi seletaks mis asi on Ego ja mis see tähendab teie jaoks, mis on selle halvad ja head küljed ?

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Ego
« Vastus #1 : 29 jaanuar, 2013, 14:12 »
Umbes 5 aastat seisin sama küsimuse ees, sest ma ei saanud täpselt aru mis see üldse tähendab. Mõned vaimsed suunad ütlevad, et see tuleb lämmatada välja juurida ja hävitada, et sellist asja inimel poleks, kuid selle välja rebimine oma endast, kas see ikka õige tegu. Sõna ego tuleb sõnast mina.
Mul just parim mälu ei ole, et mäletada mis ma läbi arutlesin juu ma jätsin selle oma rakumällu, aga jõudsin arusaamisele, et ego on üks suur kingitus inimesele, mis on väga vajalik ta arenguks. Aga tõsi ta on, et see mõiste tekitab paljudele suurt segadust.

Ego mõiste all muidu mõistetakse seda, et peetakse ennast tähtsaks ja oma tegusid, kuid selle juures tihti ei arvestata teistega, või see on juba egoism. Ego on see mis paneb sul naabrist paremat autot ostma ja panema end ilusamini riidesse kui teised. Ego paneb samas inimesi vihastuma, kui nad sinu meele järgi ei kõnni ega räägi, sest arvestatakse et kõik peaks käituma nagu mina.
« Viimasena muutis: 29 jaanuar, 2013, 14:16 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Ahto

 • Täis Liige
 • ***
 • Postitusi: 40
 • Sugu: Mees
Ego
« Vastus #2 : 29 jaanuar, 2013, 16:34 »

Ego on mõttekujutlus iseendast - ettekujutus "minast", mis eksisteerib mõistuses. See on väär ettekujutus, sest Tõeline Mina ei eksisteeri mõistuses, vaid Vaimus, nagu me juba eelnevalt rääkisime. Ego ise on üsna kompleksne. Temas on kolm aspekti, mida võime vaadelda erinevate "kihtidena". Välimine ehk "pindmine" kiht on füüsilise keha vajaduste ja meelte rahuldamiseks. Kuid Ego ise ei jää iial rahule, sest ihaldab ikka enam seda, mida tahab ja vähem seda, mida vajab. Teine kiht tegeleb rohkem vaimse "isuga" ja sellega, et "toidab oma enesetähtsust ja eraldumist. Ta annab hinnanguid ja loob võrdlusi, mis tekitavad edevust. Kolmas aspekt tegeleb eneseõigustusega. Ego on sedavõrd jõuline, et paneb meid uskuma, nagu olekski tema kõik see, mis me oleme - et see ongi Tõeline Mina, mitte aga illusoorne, ajutine ja piiratud "ise", nii nagu ta seda tegelikult on.

Ego esmasteks huvideks on kiindumus asjadesse, mis usutavasti pakuvad naudingut ja valu vältimine. Meie füüsiline keha samastab end teatud määral sellest vaimsest protsessist tulenevaga. Asi on selles, et me toimime nii, nagu oleksime omaenda mõtted, nagu meid ümbritsevad materiaalsed esemed - koguni inimesedki - kuuluksid tegelikult meile: minu maja, minu auto, minu naine, minu mees, minu laps ja nii edasi. Kõik need on kuuluvused. Nad on seotud meie Egoga, sest kuuluvad meie mõtetele! Ego tahab kinni hoida sellest, millega ta sotud on ja mille ta ise enda jaoks on loonud. See paneb meid end teistega võrdlema ja otsustama teiste inimeste üle, sest nende tegevus ja arvamused mõjutavad meie omi. Me käitume vastavalt sellele, mida meilt oodatakse. See omakorda seab meid suurema surve alla ja põhjustab stressi, sest püüame ootustele vastata. Nii satumegi jätkuvalt rahuldamata soovide nõiaringi. Meid aheldavad käitumistavad, millest ei näigi pääsu olevat. Oleme omaenese mõtete ja uskumuste poolt loodud eelarvamuste vangis. Pääsemistee on olemas, kuid seda saab kasutada vaid siis, kui purustate eelarvamused ning viite mõistuse suuremasse tasakaalu Vaimuga ja resonantsi Hingega. "Eelarvamused" on põhiolemuselt energiavorm, mis mõjutab meie reaalsuse tajumise viisi. See koosneb energiatest, mis on olemuselt piiravad ja kitsendavad, sest suruvad meid ühele ainsale olemise tasandile ega lase tajuda oma suuremat reaalsust. Kõiki neid eelarvamusi kujundavad piiravad uskumused, mida omakorda aktiveerib hirm. Mitte tõeline hirm füüsilise ellujäämise pärast, vaid kujuteldav hirm, mis on mõistuse ja Ego jaoks küllalt "reaalne" ja millel on nõdrakstegev mõju meie vitaalsusele ja tervisele. Taolist hirmu võib ära tunda küsimustest "Mis siis juhtub kui...?" , "Mida see-ja see minust arvab, kui teen seda-ja-seda?", "Kas ma olen piisavalt ilus, tark, hea...?"... Eelarvamused on niivõrd reaalsed, kuhjuvad füüsilises kehas ja suruvad meile peale uued piirangud. Paljude füüsiliste vaevuste ja puuete põhjuseks on meie vaimsed eelarvamused. Neist loobudes kaovad ka nende poolt põhjustatud hädad.

Kui reaalsust tunnetatakse ainult mõistuse kaudu, siis tajume asjade lahusust. Me nimetame ja jagame kategooriatesse seda, mida jälgime. Me analüüsime, võrdleme ja teeme järeldusi. Kui reaalsust tunnetatakse Vaimu kaudu - "Südamega" -, siis tajume asjade holistilist olemust ning seoseid ja vastastikust sõltuvust, mis eksisteerib kõikidel tasanditel. Alles siis, kui me seesmiselt jõuame arusaamisele, et mõistus on vaid Vaimu "pikendus" Vaimsesse Maailma, suudame mõista, et just meie uskumused lahutasid nad ja eraldasid teineteisest ja niiviisi lõime omaenese Vaimule Vastase! Meie kõigi ülimaks eesmärgiks peaks olema see, et mõistus ja Vaim ühineksid täiuslikus harmoonias üheks "heliks" - täielikuks ühtsuseks.

Teie mõistus kuulub "Teile" - teie tõelisele Minale, kelleks on Vaim. Mõistus on teie kasutada, kuid te peate teda kontrollima, sest ta on niivõrd võimas, et hakkab teid muidu ise kontrollima ja paneb teid uskuma, et teie Ego ongi see ainus "mina", kujundades vastavalt sellele edaspidi teie elu.
 
Allikas http://www.kunksmoor.com/index.php/vaim/40-vaimustyldiselt/63-ego.html
 
Inglipesas oli ka ego teemat lahatud, et kui huvi siis saab veel lisaks uurida .
http://pesa.ingliabi.ee/index.php?topic=232.0

 

Võrgust väljas Marika L

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 13
Ego
« Vastus #3 : 29 jaanuar, 2013, 17:21 »
Elu jooksul olen õppinud mitte ise egole järele andma, vaid laskma egol hoopis minule järele anda :)
” Tarkus on nagu jõgi - mida sügavam ta on,
 seda vähem häält ta teeb.”

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc