Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Lahku minek suhetest.  (Loetud 2096 korda)

0 Kasutajat ja 2 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Lahku minek suhetest.
« : 10 veebruar, 2013, 19:22 »
Leidsin huvitava artikkli Fb, selliseid infokilde levivad igalpool, kus soovitatakse mitte parnterist lahku minna...

Suhtes olla on olnud keeruline läbi aegade. „Kui 1950. aastate põhiküsimuseks on olnud „Kas seda suhet saab päästa“, siis nüüd on see muutunud küsimuseks „Kas seda suhet tuleks päästa?“ ja miljonid inimesed otsustavad, et vastus on „ei“. Kui paarid vaid teaksid, et saavutamaks maksimaalset psühholoogilist ja hingelist kasvu, peavad nad kokku jääma mitte kolmeks kuuks, kolmeks aastaks või isegi kolmekümneks aastakümneks, vaid kõigiks ülejäänuteks aastateks – elu lõpuni. Tegelikult, kui irooniline see ka poleks, näevad paljud inimesed tänapäeval lahutust isikliku kasvu võimalusena. Selle järjest populaarsema vaatenurga kohaselt ei arene ega muutu inimesed mitte suhtes, vaid siis, kui suhe katkeb. Inimesed usuvad, et lahkuminek avab nende silmad kaitsekäitumisele ja annab võimaluse lahendada need probleemid uue partneriga. Aga kui nad ei mõista alateadlikke soove, mis motiveerisid nende häiritud käitumist esimeses suhtes, ega õpi, kuidas rahuldada neidsamu soove uue partneriga, jookseb karile ka teine suhe.“ – „Teekond soovitud armastuseni“, Harville Hendrix

Kui me ei õpi olema õigesti olemasolevas suhtes, ei aita meid lahkuminek ja uue partneri otsingud. Iga järgmine partner tuleb samasugune või veel suuremate probleemidega. Me peame õppima lahendama suhteprobleeme, mitte põgenema nende eest, sest iseenda eest ära ei jookse! Kõige parem viis teineteisest kaugenema hakkavate partnerite teineteisele uuesti lähemale toomiseks on omavaheline suhtlemine – enda tõeliste tunnete aus väljendamine!

Mõnesmõttes on see õige, on näha ka kõrval kui keegi lahku läheb siis tavaliselt satub talle jälle sarnane. Samas vahepeal lihtsalt kaks inimest ei sobi kuidagi kokku, nende tee on kuidagi väga erinev ja nad tunnistavad seda üksteisele, et nad takistavad üksteise arengut.

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Sugu: Naine
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
Lahku minek suhetest.
« Vastus #1 : 10 veebruar, 2013, 20:44 »
 Tihti läheb mitu aastat aega, enne kui mõistad, kellega sa tegelikult koos elad, milline su  partner on.Nii või naa, kui suhe on ikka rabas juba ja on aru saada, et asja sellest ei saa, ei ole mõistlik koos teekonda jätkata. Vastasel korral hakkatakse lõpuks isegi üksteist vihkama või on siis lihtsalt vastikustunne. Miks sellist asja küll peaks üldse keegi vabast tahtest taluma? Parem on lahku minna, aru saada, mida see suhe sulle õpetas ja edasi minna. Ma elan küll hetkel üksi, mehi tiirleb, on alati tiirelnud ümber, kuid ma ei kujutaks ettegi, et ma võtaksin endale samatüüpi mehe, kes on mu lasteisa. Ennekõike tunduvad sellised mulle tülgastavatena. Niiet sama muster ei kordu minu puhul kohe kindlasti. :) Ja artikli kirjutaja on ka kindlasti vanemas eas mees.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Lahku minek suhetest.
« Vastus #2 : 10 veebruar, 2013, 22:04 »
Kui ma meenutan oma suhet, mis oli küll väike kahe aastatane, siis mäletan, et lahku läksin sellepärast, et meie teed olid erinevad, meil oli lihtsalt erinevad huvid. Ma nägin selgelt kuidas mina ei lase tal minna sinna kuhu tema sooviks ja tema ei lase mul minna kuhu minu rada tahaks minna. Lahku minnes me saime minna radadele kus meie mõlema südamest tundsime just see õige tee. Ning ei kahetse ka otsust.
Samas saan ka sellest aru, et kui kaks inimest kokku saavad siis sellel mingi sügavam põhjus, õppetund või tõesti just see õige pool, kes teab. Esimeste konaruste juures ei tasu ka alla anda! Kuid kui on ilmselgeks saanud, et asja ei saa siis pole ka mõtet pingutada, aga õppida kõik mis võimalik, et samu vigu ei teeks.

Võrgust väljas joonatan

• Super Liige
Lahku minek suhetest.
« Vastus #3 : 11 veebruar, 2013, 23:27 »
Artiklil on mõte sees küll.
Aga jah, eks esineb veenvaid näiteid mõlema poole peale küll ja küll. Universaalset vastust ilmselt ei olegi.
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc