Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Sõbrapäev  (Loetud 1807 korda)

0 Kasutajat ja 3 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas joonatan

  • Super Liige
  • *****
  • Postitusi: 213
  • Sugu: Mees
Sõbrapäev
« : 14 veebruar, 2013, 15:06 »
Head sõbrapäeva kõigile!Sõbrapäev sai arvatavasti oma alguse 15. veebruaril tähistatud Vana-Rooma Februa (ka Februatio) puhastusriituse festivalist, mis muudeti hiljem Luperkaalia pühaks. Luperkaalia usuti antiikajal nimeliselt olevat seotut Vana-Kreeka Arkaadia Lükaia festivaliga (vana kreeka: λύκος — lykos, "hunt", ladina lupus) ja Lykaia Paani austamisega.

Kristlus püüdis alates 400ndate lõpust püha välja juurida. Päev pühendati 350 aastal Valentinusele ja praegu on see ka Valentini nimepäevaks. Kuna on kaks selleaegset Valentinuse nimelist pühakut, siis pole täpselt teada kumba Valentinust on mõeldud. Üks neist oli roomlasest preester ja teine Interamna piiskop.

Eestisse levis see vana tähtpäev Soome vahendusel alles 1980. aastate lõpul ja sai siin sõbrapäeva jooned, 1960-ndatel tähistasid seda vähesed koolilaste ringkonnad. Esmalt hakati valentinipäeva tähistama lasteaedades ja koolides, kus toimusid valentinilaadad, kleebiti üksteisele otsaette südamekesi ja avati valentini- postkontor või saadeti valentinipäeva tervitusi ning kaarte õpetajatele ja sõpradele. Vanemad inimesed kingivad lillede kõrval üksteisele kosmeetikat ja majapidamisriistu. Tavaliselt toimub sel päeval ka temaatilisi pidusid ja koosviibimisi.
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...


 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc