Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: aseksuaalsus-Anastasia kujund mehe-naise intiimsest suhtest  (Loetud 2707 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Kristiinag

• Super Liige
  • Sugu: Naine
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
Kuidas Teie suhtute aseksuaalsusesse?

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
aseksuaalsus-Anastasia kujund mehe-naise intiimsest suhtest
« Vastus #1 : 22 veebruar, 2013, 21:08 »
Ei kujutaks ette, et peaksin sellise orientatsiooniga olema.... :)

Võrgust väljas Kristiinag

• Super Liige
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
« Vastus #2 : 22 veebruar, 2013, 23:19 »
Kas pigem ei ole tegu armastuse mitte seksuaalsusega ühendamisega, nagu Anastasia kirjeldab? Aseksuaalsed inimesed armastavad jõuliselt vastassugupoolt nagu teisedki, kuid ei soovi nendega astuda intiimsesse kontakti-nad ei näe sellel olulisust. Nii ju ôpetas ka Anastasia?

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #3 : 24 veebruar, 2013, 12:47 »
Mina suhtun sellesse positiivselt ja ei näe aseksuaalsuses halba. Nimelt inimesed ajavad sassi selle, et arvavad nagu seks ja armastus oleks midagi sarnast või on üks ja seesma asi. Samas on seksuaalsusel väga võimas egregor taga ja sellega kaasnev ka suur sõltuvus.

Tänapäeval paljusid paare hoiabgi koos just seks, kuid mitte tegelikult armastus. Kui võtta seks sealt ära siis nad pööraksid suht kiiresti selja ja hakkavad uut otsima kelle najal end rahuldada.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #4 : 24 veebruar, 2013, 13:32 »
Uurisin natuke wikis mõisteid ja toon need ka siia, nii igaks juhuks ehk mõni ei tea tähendusi erinevatel sõnavormingutel mida igapäevaselt ei kasuta...

Heteroseksuaalsus on vastassooiharus; seksuaalne suhtlemine vastassoost isiku(te)ga.
Eristatakse kooseluvorme: monogaamia ja polügaamia.

Monogaamia ehk ainuabielu on abielu vorm, mille korral üks mees on abielus ühe naisega.

Polügaamia on kolme või enama indiviidi omavaheline seksuaalsuhe. Enamasti mõeldakse polügaamia all ühe indiviidi seksuaalsuhet mitme vastassoost indiviidiga.
Polügaamia variandid on polügüünia ja polüandria. Sageli kasutatakse polügaamia mõistet polügüünia tähenduses: "mitmenaisepidamine".

Aseksuaalsus on seksuaalne orientatsioon, mille puhul ei kogeta seksuaalset ligitõmmet. Aseksuaalsust kui inimese seksuaalset orientatsiooni on tunnistatud ja defineeritud ainult vähestes akadeemilistes uuringutes alates 1980ndatest. Aseksuaalide kogukond on hakanud kujunema alles 21. sajandi alguses, abistatuna Interneti üha laienevast levikust.
Aseksuaalsus erineb tsölibaadist, mis on tahtlik seksuaalsest aktiivsusest loobumine. Paljud aseksuaalid seksivad (kompromissina suhtes seksuaalse partneriga) ning enamik tsölibaadipidajaid on seksuaalsed.
Aseksuaalid võivad kogeda teiste inimeste suhtes romantilist ligitõmmet.

Abstinents (ladina sõnast abstinentia 'karskus; paastumine; omakasupüüdmatus') on teadlik hoidumine mingist ahvatlusest, näiteks alkoholi või teatud toiduainete tarvitamisest või söömisest üldse või seksist. Enamasti tarvitatakse seda sõna karskuse või seksuaalse kasinuse tähenduses.

Karskus on vabatahtlik otsus loobuda alkoholi tarbimisest, aga ka teistest mõnutunnet tekitavate ainete kasutamisest ja mõnutunnet tekitavatest tegevustest.
Karskuse valimise põhjuseid:
  • religioosne – minu keha on a priori Püha Vaimu tempel, milleks seda rüvetada
  • tervisega seotud – keha annab märku kurnatusest ja soovib puhastust
  • sisemise arenguga seotud – millestki loobudes teen ruumi millelegi uuele
Karskus on sama vana kui inimkond, maailma esimeses globaalselt tirazheeritud raamatute kogus (tuntud lad k Biblia nime all) on säilinud kirjeldus, mis ütleb, et Jumal (Jumalad) lõid inimese oma näo järgi täiuslikuks. Ometi soovis enese täiuslikkusest mitteteadlik inimene veel midagi, nimelt tunnetust iseendast (lugu maost ning hea ja kurja tundmise puust), kuid kaotas selle läbi täiuslikkuse – ta hakkas surema (maailma tuli patt ja patu läbi surm), alguses kehaliselt, hiljem järjest enam ka vaimselt.
Tänapäevane moodne maailm on läbiimbunud materialismist, inimesest on saanud asjade vang. Enamus tema tunnetustegevusest on seotud mateeria vastupanu ületamisega, ammu on toimunud nn Jumalate hämardumine, radikaalide arvates isegi Jumalate hukk.
Alkohol seob inimest tugevamalt mateeriaga, eufooriale järgneb agoonia (pohmelus), keha protesteerib väärkasutuse vastu. Ometi pole harvad juhud, kus satutakse sõltuvusse, seda peamiselt inimesele omase selektiivse mälu tõttu (mõnutunne soovib kordamist, pohmelusetunne ununeb kiiresti).

Tsölibaat (ladinakeelsest sõnast caelibatus < caelebs 'abielutu'). Tsölibaat on teadlik loobumine abielulisest kooseluvormist või seksuaalsest tegevusest. Tsölibaadis on paljude religioonide vaimulikud ja mungad.

Võrgust väljas Ahto

• Täis Liige
« Vastus #5 : 25 veebruar, 2013, 08:00 »

Kóigepealt tahan tänada Kristiinag -i hea teema eest.  :t2nu:

Ka mina olen palju juurelnud selle sex-i teemade üle. Mitte ei saanud aru miks ei tohi omale lubada sellist mónusat tegevust. Jah, ma móistsin, seksuaal energia on suur ja vóimas energia ja seda niisana raiasta ei ole mótet.
Siis aga ükskord omaette mótiskledes anti mulle tunda näpuotsaga seda tunnet. See oli vóimas! <wow> Alles siis sain aru, et eelnevad sexiga seotud mónud ei saa ligilähedalegi sellele tundele. See haaras kogu keha, pani mind nagu voolama, kirjeldamatu. See tunne oli minu jaoks kui sónum kóigevägevamalt, et ära muretse Ahto, sa oled óigel teel. Ja seda tunnet edaspidi meenutades ei tekki küll tahtmist selle labase sexiga enam tegeleda.
Ausóna, ma ei tea kas see oligi see armastuse tunne aga igatahes peale seda móistan täisti Anastasia óeldut.

Hea lause oli kus Anastasia tsiteeris piiblis óeldut ... igaüks, kes naise peale vaatab teda himustades, on juba abielu rikkunud tamaga oma südames.

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
« Vastus #6 : 02 märts, 2013, 14:31 »
Minagi näen nii, et aseksuaalsus on kõrgem ja juba puhtam lend :)
Seda mitte sellises mõttes, et klassifitseerida kedagi või midagi.
Armastus on siin rohkem platsis, minu nägemus on see.    :sun:

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc