Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Astroloogilised tähemärgid on muutunud?  (Loetud 8610 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Kristiinag

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 132
 • Sugu: Naine
 • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
Astroloogilised tähemärgid on muutunud?
« : 03 veebruar, 2011, 21:52 »
Müstilist mõtisklemist ja kindlasti vaidlusainet pakkuv artikkel, inglise keele oskajatele. Tundus huvitav info, mida jagada..
 :-?

http://newsfeed.time.com/2011/01/13/horoscope-hang-up-earth-rotation-changes-zodiac-signs/

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
13 Astroloogilist tähemärki
« Vastus #1 : 04 veebruar, 2011, 22:58 »
Tsiteeri
Müstilist mõtisklemist ja kindlasti vaidlusainet pakkuv artikkel, inglise keele oskajatele. Tundus huvitav info, mida jagada..
 :-?

http://newsfeed.time.com/2011/01/13/horoscope-hang-up-earth-rotation-changes-zodiac-signs/

Selle arvestuse järgi on sodiaagitabel nüüd selline...

:
KaljukitsCapricorn Jan. 20-Feb. 16.
VeevalajaAquariusFeb. 16-March 11.
KaladPiscesMarch 11-April 18.
JäärAriesApril 18-May 13.
SõnnTaurusMay 13-June 21.
KaksikudGeminiJune 21-July 20.
VähkCancerJuly 20-Aug. 10.
LõviLeoAug. 10-Sept. 16.
NeitsiVirgoSept. 16-Oct. 30.
KaaludLibraOct. 30-Nov. 23.
SkorpionScorpioNov. 23-29.
MaokandjaOphiuchus Nov. 29-Dec. 17.
« Viimasena muutis: 05 veebruar, 2011, 01:34 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Astroloogilised tähemärgid on muutunud?
« Vastus #2 : 05 veebruar, 2011, 01:32 »
Eh, leidsin uue skeemi sellel on horoskoobi piirid hoopis teised :) allikas: http://varstukas.blogspot.com/2011/01/ophiuchus.htmlOphiuchus

Teatavasti on 13 number, millega seonduvad ebaõnnestumised, pahandused ja läbikukkumised.  Tuleb välja, et uskumus number 13 kohta peab paika mitte ainult inimeste igapäevaelus, vaid ka astroloogia valdkonnas. Nimelt on viimastel aegadel astroloogid üle maailma „tülli pööranud“. Mõned astroloogid  arvavad, et  12 sodiaagimärgisüsteem on „vigane“, sest tegelikult on olemas veel ka 13. sodiaagimärk – Maokandja (Ophiuchus) - mis võib muuta senise horoskoobi kehtetuks.

Kes on maokandja?

Igal meile tuntud tähtkujul on oma legend, nii on see ka Maokandjal. Legendi järgi on Maokandja Askleipos, esimene arst, kes inimesi ravides nii osavaks muutus, et suutis isegi surnuid ellu äratada. See oskus ei meeldinud aga jumalatele. Näitkes Zeus kartis, et kui inimesed muutuvad surematuks, siis ei eristu nad mitte kuidagi jumalatest. Hirmu ees inimeste surematusest, tappis Zeus Asklepiose oma piksenoolega ja Apollo soovi kohaselt tõstis ta Maokandja igaks juhuks inimestest kaugemale, taevasse. Kuna maod mängisid Asklepiose arstimiskunstis suurt osa, kujutatakse teda alati koos nendega.

Tänapäeval on Maokandja sümboliks musklis mees, kes maadleb maoga. Arvatakse, et selles tähtkujus sündinud inimesed on suurejooneliste ideedega ja väga leidlikud. Neid on õnnistatud pika elueaga. Maokandjaks loetakse neid, kes praeguse kehtiva korra järgi on Skorpioni või Amburi tähtkujus, sest Maokandja negatiivne pool on lähedane Skorpioni omale (sünged saladused) ja positiivne jällegi Amburile( elurõõmus intellektuaal).

Uus horoskoop näeks välja selline:
Kaljukits: 21. jaan-16. veebruar
Veevalaja: 17.veebruar- 11. märts
Kalad: 12. märts- 18. aprill
Jäär: 19. aprill-13. mai
Sõnn: 14. mai-21. juuni
Kaksikud: 22. juuni-20. juuli
Vähk: 21. juuli-10. aug
Lõvi: 11. august-16. september
Neitsi: 17. sept-30. okt
Kaalud:31.okt-23. nov
Skorpion: 24. nov-29. nov
Maokandja: 30. nov-17. detsember
Ambur: 18. dets-20. jaan

JAH või EI?

Kui Maokandja on sama hästi Skorpion või Ambur, tekib küsimus, on siis vajadust süsteem segi paisata ja  uus märk kasutusele võtta? Sellele küsimusele leidub erinevaid vastuseid ja põhjendusi.

Kunkle Yahoo Newsi teatel on vajadus Maokandja sodiaagimärgi vastu suur. Tema sõnul erineb praegune maa telje kalle sellest, mis oli kolm tuhat aastat tagasi, kui babüloonlased tähti uurima ja horoskoopi koostama hakkasid. Maa pöörlemistelje asendi muutus on omakorda põhjustanud  tähtkujude nihkumise  ühe kuu võrra edasi ning seepärast  teeb professor ettepaneku nihutada kõik päikesemärgid kuu võrra tagasi ja paigutada Skorpioni ning Amburi vahele 13. märk ehk Maokandja, mis seni on maha salatud.

Briti lehe Daily Mail astroloog Jonathan Cainer on professor Kunkle’i ettepanekule vastu. Ta nõustub külle väitega, et Maa on nihkunud, kuid tema arvates ei sega see ennustamist, sest astroloogid pole juba aastaid ennustuste tegemisel tähti aluseks võtnud. Jonathan Cainer rahustab inimesi, öeldes, et  pole põhjust hakata oma sodiaagimärki ümber rehkendama. Tema arvates on jutt Maokandjast täielik rumalus.

Ka meie omad astroloogid on Maokandja märgi suhtes skeptilised. Ajakirjale Naisteleht hobi korras horoskoopi meisterdav Silvi Vrait tunnistab, et 12-sodiaagimärgiline süsteem toimib väga hästi ning pole põhjust seda muuta. Ka tähetark Igor Mangi ning täheteadja Eda Pauksoni arvates on praeguse sodiaagiga kõik korras, sest Maokandjal pole astroloogiaga mingit seost, see on pigem astronoomide huviorbiit.

Lõpetuseks võib öelda, et kuigi 13. märgi  kasutuselevõtt  paneks horoskoobi ennustused suuremal määral kehtima, on siiski hea tõdeda, et Maokandja on pigem seotud astronoomia kui astroloogiaga. Tore on mõelda, et Lõvid jääavad siiski Lõvideks, kirglik Skorpion Skorpioniks ning praktiline Sõnn kahe jalaga maa peal seisvaks  inimeseks, mitte ei muutu kangekaelseks Jääraks.
« Viimasena muutis: 05 veebruar, 2011, 01:35 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas nokitseja

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 3
 • Sugu: Mees
Astroloogilised tähemärgid on muutunud?
« Vastus #3 : 25 jaanuar, 2013, 18:09 »
Mõned astroloogid  arvavad, et  12 sodiaagimärgisüsteem on „vigane“, sest tegelikult on olemas veel ka 13. sodiaagimärk – Maokandja (Ophiuchus) - mis võib muuta senise horoskoobi kehtetuks.

Nokitseja arvab, et see 12 sodiaagisüsteem on teadlikult vigaseks tehtud- ja seda, kas maokandja on selles süsteemis sees või mitte, ei oma tähtsust.

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Astroloogilised tähemärgid on muutunud?
« Vastus #4 : 25 jaanuar, 2013, 20:25 »
ise ma suur astroloog pole, ennustusi ei vaata, niiet mul eriti vahet ei ole :) Aga huvitav on näha, et inimesed erinevatel arusaamadel, võibolla puurin sellesse teemasse kunagi sügavamalt siis saaks teda rohkem infot. aga maod hmm need tunduvad kuidagi kahtlased... Tavaliselt kus tegu maokultuse või madudega on asi ääriselt kahtlane, aga see juba teine teema  ;)

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Astroloogilised tähemärgid on muutunud?
« Vastus #5 : 19 juuni, 2013, 10:32 »
Nüüd jõuti kummalilisele järeldusi ja leiti ka uusi taevakehi mis tekitas uue tähtkuju "Mardikas" toon siis artikkli ka välja  :) Lihtsalt huvitavat lugemist...
---------------

Allikas: http://www.elu24.ee/1273574/astroloogid-parandasid-horoskoopi-uks-tahtkuju-lisati-juurde
Dnipropetrovski Astroloogide Ühing kutsus kokku ametivendi üle maailma ning toimunud rahvusvahelisel kongressil lisati horoskoobi skeemi uus tähtkuju – Mardikas!

Dnipropetrovski hotelli Rabotnik kogunenud astroloogid  võtsid lõpuks omaks Maa pöörlemistelje pretsessiooni  (suunamuutuse), millele paljud teadlased on juba kordi tähelepanu pööranud, vahendab Avanejad.

Maa ei ole nimelt ideaalne sfäär, vaid lapik, mis tähendab, et ekvaatori suurringjoon on veidi pikem kui meridiaani suurringjoon, mis läbib pooluseid. Lisaks asuvad Kuu ja Päike väljaspool Maa ekvaatoritasandit, mistõttu nende gravitatsiooniline mõju pooluste kohalt lapikule Maale tekitab lineaarsele jõule veel pöördemomendi.
Maa pöörlemistelg joonistab koonuse, mis teeb täisringi ligikaudu 26 000 aastaga. Pretsessiooni mõjul muutub Päikese ja planeetide asukoht sodiaagimärkides.
600. aastast e.m.a on pretsessiooni mõjul Jäära esimene punkt liikunud 36°, mistõttu tähtkujud on liikunud peaaegu terve kuu võrra edasi.

Pärast pikki vaidlusi kinnitatigi Dnipropetrovskis uued tähtkujude kuupäevad ning lisati uus tähtkuju – Mardikas!
„Mardikas jääb Skorpioni ja Amburi vahele. Varem peeti seda Maokandjaks (Ophiucus), kuid meie arutluskäik viis siiski Mardikani. Nimelt avastasime me Maokandja juures lisategureid (taevakehi), mis muutsid selle  kvintessentsi sajaprotsendiliselt. Välimuselt ja üllataval moel ka olemuselt meenutab see nüüd mardikat,“ seisab ühisavalduses.
„Mardika iseloomujooned on veel täpsustamisel, kuid esialgu on paigas, et tegu on enesekindla olendiga. Enesekindlus on Mardika tähtkujus sündinutel niivõrd suur, et see kipub paljudel lausa mõtlemisvõimet halvama.

Mardika meheliku rumaluse-teotahte seose juures on paratamatu, et ühiskonna tähelepanuväärsetele kohtadele jõuavad peamiselt mees-mardikad. Mardika tähtkujus sündinutel on ka üks peamine tulemaagiline omadus – nad toovad lähedal olijatele õnne!“ lisatakse avalduses. Kongressil osalejat on oodata täpsustusi mahukatel paberkandjatel.

Uus horoskoop on järgmine:
JÄÄR: 18. APRILL – 13. MAI
SÕNN: 14. MAI – 20. JUUNI
KAKSIKUD: 21. JUUNI – 19. JUULI
VÄHK: 20. JUULI – 9. AUGUST
LÕVI: 10. AUGUST – 15. SEPTEMBER
NEITSI: 16. SEPTEMBER – 30. OKTOOBER
KAALUD: 31. OKTOOBER – 22. NOVEMBER
SKORPION: 23. NOVEMBER – 28. NOVEMBER
MARDIKAS: 29. NOVEMBER – 17. DETSEMBER
AMBUR: 18. DETSEMBER – 19. JAANUAR
KALJUKITS: 20. JAANUAR – 16. VEEBRUAR
VEEVALAJA: 17. VEEBRUAR – 11. MÄRTS
KALAD: 12. MÄRTS – 17. APRILL

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc