Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Kuu faasid mõjutavad meid erinevalt  (Loetud 11450 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Kuu faasid mõjutavad meid erinevalt
« : 06 oktoober, 2009, 09:50 »
Allikas: http://arielu.ee/est/?news=929885&category=9 Kuu faasid mõjutavad meid erinevalt

Paljud inimesed käituvad ja tunnevad end täiskuu ajal sootuks teistmoodi kui tavaliselt. Kas ning kui palju Maa kaaslane Kuu mõjutab meie igapäevast elu, on teema, mis paelub nii arste, psühholooge kui ka astrolooge.

Kuu tüüpilisi nähtavaid vorme ehk kuu faase on kokku neli: noorkuu, esimene veerand (elik poolkuu), täiskuu ja viimane veerand (poolkuu). Kuuloomisest täiskuuni on kasvav Kuu, täiskuust noorkuuni kahanev Kuu.
Kuu faasid sünnivad liikumisest. Teatavasti on Kuu helendus põhjustatud talle langevast päikesekiirgusest ja valgustatud poolkera on kas täielikult või osaliselt Maalt nähtav. Kuu loomise ajal pole terve ööpäeva jooksul Kuud näha ja ilmub esmalt kitsa sirbina ja kasvab pidevalt. Umbes kahe nädalaga saab sellest helendav ketas, mida nimetatakse täiskuuks.
Kui palju mõjutavad erinevad kuufaasid inimese meeli ja keha? Millest mõju on tingitud?
“Kui ma neile küsimustele vastata oskaksin, võiksin saada Nobeli preemia laureaadiks. Väidetavalt on mõju väga suur ja praktika kinnitab seda,” rääkis astroloog Taimi Uuesoo.
Osa inimesi on Kuu suhtes tundlikumad, küllap on see kaasasündinud omadustest tingitud. Uuesoo sõnul on näiteks sünnimomendil Vähi sodiaagimärgis paiknevate Päikese, Kuu ja planeetide ning tõusumärgiga inimesed on tundlikumad ja suurema empaatiavõimega kui teised. Tundlikumad on kõigil need kehapiirkonnad, mis on sünnil Kuu valitseda.

Kuu mõjutab erinevaid kehapiirkondi

Näiteks on inimeste ise kehapiirkonnad eri aegadel tundlikumad kui teised ja seda seostatakse just Kuu liikumisega sodiaagimärkides. Nimelt “valitseb” iga märk kindlat kehapiirkonda ja organeid. Juba Hippokrates ütles, et mingil juhul ei tohiks skalpelliga puudutada keha seda piirkonda, mis allub sodiaagimärgile, mida Kuu parasjagu läbib. See on reegel, mida mõned kirurgid plaaniliste operatsioonide puhul ka tänapäeval järgivad, sest on praktikas kogenud selle mõju. Millegi eemaldamise eesmärgil soovitatakse aga kasutada kahaneva Kuu aega. Kuu-reegleid ja soovitusi ravimisel on veel palju ja nende järgimine annab tõepoolest väga häid tulemusi ning eiramisest on kahjuks ka traagilisi näiteid.
Kuu faasidest põhjustatud hajameelsust saab kindlasti tõlgendada negatiivsena, eriti olukordades, kus see kellelegi elu võib maksta – liikluses, töös, mis tähelepanu ja täpsust nõuavad. Kõige tähtsam on teada oma võimeid ja võimalusi, nendega arvestada. “Labiilse närvisüsteemi ja/või emotsionaalsusega inimene ei sobi tegutsema valdkondades, mis nõuavad pidevat keskendumist. Iseenese eest on end üsna raske kaitsta, Kuu eest vahest pole tarvis, temaga võiks pigem “koostööd” teha,” soovitab astroloog.

Mõju äriedule ja firma aregule

Majandusastroloogia teooria ja praktika kinnitavad, et Kuu liikumist on vägagi põhjust silmas pidada. Kõigepealt pole ükskõik, millise Kuu seisu ajal firmat luua. Kuu loomise aeg ei sobi ühelegi suuremale uuele algusele, isegi auto ostmise jaoks mitte, rääkimata äriühingu loomisest. Täiesti uudsetele ettevõtmistele pole soodus ka kahanev Kuu. Juba töötava firma käekäiku on Kuu liikumise taktis väga ilmekas jälgida, aga seda juba astroloogilise kaardi taustal.
Inimese ärilise tegevuse mõjutajaiks on tegelikult kõik planeedid. Igal valdkonnal on oma “valitsejad”. Näiteks lepinguid iseloomustab Merkuur, maksud ja laenud on Marsi üks teemadest, samuti on “soosijad” erinevatel ettevõtmistel: toitlustusel Kuu, kunstil Veenus, vedelikel, ravimitel, alkoholil Neptuun jne. Peale kõige muu veel iga konkreetse inimese sünnikaardist lähtuvad individuaalsed eripärad ja neile viitajad.


Kuu faasid

Kuna Kuu tiirleb ümber Maa, muutub tema kuju ehk faas pidevalt, sõltuvalt sellest, kui suur osa Kuu valgustatud pinnast on Maalt nähtav.

Faasid:
1. Kuu loomine (kuud ei ole näha)
2. Noorkuu
3. Poolkuu (esimene veerand)
4. Kasvav kuu
5. Täiskuu
6. Kahanev kuu
7. Poolkuu (viimane veerand)
8. Vanakuu

Kuu mõju

Kuu mõju algab juba kolm päeva enne faasivahetust.
Üldine on kujutelm, et kasvav kuu edendab, õnnestab, tervistab ning pärast täiskuud kahanema hakkav kuu rikub, määndab, suretab.
Ärilisi tehinguid on soovitatav sõlmida noorkuu ajal, lõpetada aga viimases veerandis.
Kõiki asju, mida tahetakse kasvatada, võiks lõigata noorkuu ajal (k.a juukseid).
Poolkuu (esimene veerand) – sellel ajal on parim teha kõike seda, mis on kasulik kehale: iluravikuurid, vitamiinikreemid, massažid; sest poolkuu esimese veerandi ajal tugevneb ravimite mõju. Paraku suureneb aga ka toksiliste ainete mõju ja inimesed on vastuvõtlikumad putukahammustustele ja toidumürgitustele. Sellel perioodil kogub organism ka kõige rohkem rasvaineid.
Kasvav kuu soodustab kõige uue alustamist.
Armastuses on kasvav kuu lootuste aeg, igapäevaelus uute projektide ja edukate mõtete aeg. Me muutume tugevamaks, samas on oht muutuda konfliktsemaks. Kergesti ärrituvad inimesed kaotavad oma tasakaalukuse.Vaata ka : KUUFAASID JA AIATÖÖD  
« Viimasena muutis: 06 märts, 2011, 21:42 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas metsatöll47

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 9
 • ....
Re: Kuu faasid mõjutavad meid erinevalt
« Vastus #1 : 09 november, 2009, 22:48 »
Et,kuufaasid mõjutavad inimest see on õige.Vanarahva tarkus.Vanasti tehti kõik tööd ja toimetused kuufaaside järgi.Ja tänu sellele oli looduslikku tasakaalu ja harmooniat palju rohkem kui praegu.Ja tarbepuud võeti ikka õigel ajal.Sellepärast vanad majad ,tööriistad ja tarbeesemed on sajandeid säilinud.

Võrgust väljas Lapsesuu

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 246
 • Sugu: Mees
 • ....
Re: Kuu faasid mõjutavad meid erinevalt
« Vastus #2 : 11 november, 2009, 11:09 »
Käisin ühe nägija juures ja ta ütles nii, et noore kuu ajal saab juurde soovida ja taotlusi esitada.
Vana kuu, aga on sobib hästi ebameeldivatest asjadest vabanemiseks, kõik meie ümber puhastub paremini. Hea aeg organismist mürkide välja viimiseks, kodu koristamiseks, dieedi pidamiseks.
Ka haiguste ravimine on kõige effektiivsem just vanal kuul.

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc