Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Olenevalt rassist võib ka kõrvavaik haiseda  (Loetud 2115 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

  • Super Liige
  • *****
  • Postitusi: 1152
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Olenevalt rassist võib ka kõrvavaik haiseda
« : 03 mai, 2014, 15:11 »


Leidsin omamoodi artikkli: http://teadus.err.ee/v/tervis/d4d031cc-0507-45e1-b70c-f32cc13da0c1
Nõustun sellega et inimese higi lõhn võib haiseda, kuid siis on tegu tavaliselt terviseprobleemidega pigem! Kuid seda, et erinevatel rassidel on kõrvavaik erinev kuulen küll esimest korda!

-----------------------------------------

Kõrvavaigul võib olla inimese kohta öelda rohkem, kui esialgu arvata võiks. Nii on näiteks valge ja musta rassi esindajate kõrvavaik kollakas, kleepuv ja suisa haisev. Samas Ameerika pärismaalastel ja Ida-Aasia elanikel on see pigem kuiv, valge ja erilise lõhnata.
USAs Philadelphias asuva Monelli uurimiskeskuse teadlased hakkasid eri rasside kõrvavaigu vastu huvi tundma pärast seda, kui olid tuvastanud, et sama geen, mis põhjustab kaenlaaluste halba lõhna, mõjutab sedagi, milline kõrvavaik kuulmekäigus tekib, vahendab Sciencenews.org.

Varasemad uuringud on näidanud, et kaenlaaluse lõhna järgi on võimalik öelda paljutki näiteks inimese soo ja tervisliku seisundi kohta. Monelli keskuse teadlased peavad võimalikuks, et tegelikult on võimalik saada vähemalt sama olulist infot ka kõrvavaigust.

Näiteks suudeti sinivaala kuulmekäigust saadud vaiguproovist teada üsna palju tema elukäigu, stressitaseme ja ümbritsevas keskkonnas leiduvate kahjulike ainete kohta.

Juba on tuvastatud, et kõrvavaik annab vihjeid paari teistsuguseid kehalõhnu põhjustava haiguse esinemisest veel enne, kui neid saab tuvastada verest või uriinist.

Teadlased tuvastasid 2011. aastal avaldatud uuringus, et umbes 2000 põlvkonna eest tekkis Ida-Aasia rahvaste geenides mutatsioon, mis säästab neid nii haisvatest kaenlaalustest kui kleepuvast kõrvavaigust. Ajapikku see mutatsioon levis ning tänapäeval saab näiteks suurem osa Ida-Aasia elanikest ja pea kõik korealastest rõõmustada selle üle, et nende kaenalaalustes ei teki valgetele omane halb kehalõhn.

Eurooplastest kannab 98 protsenti geeni ABCC11 sellist varianti, mis paraku põhjustab nii haisvaid kaenlaaluseid kui kleepuvamat ja haisvamat kõrvaviku.

Viimases ajakirjas Journal of Chromatography B avaldatud uuringus on teadlased tuvastanud, et kaenlaaluses higis ja kõrvavaigus on 12 teravalõhnalist komponenti. Kaukaasia päritolu meeste kõrvavaigust leiab neist suisa 11.

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc