Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Hiina ehitab maailma suurima päikeseenergiapargi  (Loetud 1880 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Lapsesuu

  • Super Liige
  • *****
  • Postitusi: 246
  • Sugu: Mees
  • ....
Hiina ehitab maailma suurima päikeseenergiapargi
« : 18 jaanuar, 2009, 13:04 »


[size=12]www.delfi.ee
5. jaanuar

Kaks Hiina ettevõtet on tulnud välja kavaga ehitada Hiinasse päikeseenergiapargi, mille koguvõimsus ületaks senise rekordiomaniku võimsuse kahekordselt.


China Technology Development Group ja Qinghai New Energy alustavad ehitusega veel sel aastal, vahendab Novaator.

Esialgu paigaldatavate paneelide koguvõimsuseks on 30 megavatti ning maksma läheb see miljard jüaani ehk umbes poolteist miljardit krooni. Lõplikult valminuna peaks farmi koguvõimsus ulatuma ühe gigavatini. Ajakava selleni jõudmiseks esialgu veel ei avaldatud.

Kui sellise mahuni jõutakse, oleks tegemist tõepoolest hiiglasliku projektiga. Senine suurim päikeseenergiapark asub Californias ning koguvõimsuseks on tal 550 megavatti.

Hiinas on päikeseenergia kasutamiseks head klimaatilised eeldused, kuid siiani on hiinlased päikeseenergia kasutamises sörkinud Saksamaa, Hispaania, Jaapani ja USA sabas.

Hiinas on mitmeid päikesepaneelide tootmisega tegelevaid ettevõtteid, kes toodavad suurema osa kogu maailma vastavast toodangust, kuid nende ettevõtete turg on peamiselt väljaspool kodumaad.http://forte.delfi.ee/news/varia/article.php?id=20794791[/size]
« Viimasena muutis: 18 jaanuar, 2009, 16:53 postitatud kasutaja Veedalane »

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc