Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Hinge roiskamine ja keha raiskamine  (Loetud 1832 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Hinge roiskamine ja keha raiskamine
« : 30 november, 2008, 10:45 »
Soomet vapustanud koolitulistamise järel on meilgi kerkinud küsimus kooli turvalisusest. Veel viis aastat tagasi tundus uskumatu, et koolitöös võib vaja minna korrakaitsjate abi, mis on praegu aga karm reaalsus.

Kindlasti on tänuväärt arutleda meie õpilaste ja õpetajate turvalisust tõstvate tehniliste kaitsevahendite ja –süsteemide üle, aga samas ei tohiks me unustada põhiküsimust. Kuidas kasvab terves ühiskonnas inimene, kes on võimeline enda ümber valimatult külvama hukatust ja hävingut?

Populaarne kirjanik Umberto Eco nimetab meie ajastu märksõnana kiirust. Varem ületamatud vahemaad lühenevad ja muutused kiirenevad. Kirjutajad kasutasid sajandeid hanesulge, sada viiskümmend aastat kirjutusmasinat, aga tänu uutele programmidele tuleb arvutit vahetada enne selle lagunemist.

Kui Napoleoni ajal võis elada üle ühe ajaloolise sündmuse – Prantsuse revolutsiooni -, siis praegu elab inimesi, kes on näinud Teist maailmasõda, Nõukogude Liidu lagunemist ja maailma kaubanduskeskuse purustamist. Seedimaks sündmuste hulka, vajame erakordselt kindlat närvisüsteemi.

Üle-eelmisel sajandil kirjeldas prantsuse kirjanik Émile Zola romaanis “Nana” kõrgklassiprostituudi eliidi hulka tõusmise tagajärgi: “Roiskumine, mida lihtrahva keskel edeneda lasti, levis tema kaudu ühiskonna tippudeni ja nakatas aristokraatiat. Ta oli tahtmatult muutunud loodusjõuks, mürgiseks fermendiks, laostades ja rikkudes Pariisi, mis tema lumivalgete kintsude vahel alatasa käärima läks, nagu naiste käes piim kord kuus muredaks läheb.”

Naudi elu?

Milline on praegune seis? Vahest peaksime tunnistama normiks, et meie noored küpsevad füüsiliselt varem, nad on sunnitud nooremana huvituma seksist ja seetõttu sünnitavad enne kohustusliku põhihariduse omandamist. 17aastase neiu sõnul on üsna tänapäevane, et noored tahavadki varakult lapsi saada ja neil on oma perekond. Kas soovib mõni ema, et armas viieteistaastane tütreke temast vanaema teeb? Puberteediealiste rasedate nõustamisega tegeleva seksuaaltervise liidu naistearsti Kai Haldre hinnangul on teismeeale iseloomulik veendumus, et oht rasestuda ei puuduta neid. Ja veel. Varakult emaks saajate endi emad on nad noorelt sünnitanud.

Tervise arengu instituudi eestvedamisel valmis aidsiohu eest hoiatav noortele suunatud õppefilm “Die Young 2” (“Surra noorelt”). See on uus tase – veerandtunnine hoogne linateos noorte näitlejate ja popkulutuuri elementidega.

Algustekstist saame teada, et tegemist on ühe tavalise päevaga. Filmis kujutatud päev koosneb ärkamisest kodus, pallilahingust tänaval, alkoholiga aiapeost ja seksist seal kohatud tütarlapsega. Ei õppetööd ega muid kohustusi. Kodust lahkudes viib nooruk jäätmekasti prügikoti - seda on ema kirjas teha palunud. Vanemaid ta sel päeval ei kohta. Sümboolne on meie kangelaste aiapeolt lahkumise hetk, mil esimene paar juba kakleb. Efektselt kutsub kondoomi kasutama lõputiiter “Naudi elu!”.

Hämmastavalt sarnane sõnum antiikühiskondade hiilgeaegade üleskutsega “Lõbutse, kuni elad”. Ohjeldamatu seksi ja pidustuste vallandatud hävitamiskirge ei suutnud üle elada ükski impeerium.

Piiblist teame lugu Soodomast ja Komorrast, mille territooriumi kohal loksuvad praegu merelained. Selle mere nimi on sümboolne - Surnumeri. Kindlasti oli õppefilmi tegijatel ja rahastajatel üllas eesmärk suunata juba seksielu elavad noored kondoomi kasutama. Huvitav oleks aga teada, kui paljud noored saavad filmist innustust või koguni viimase tõuke esimeseks seksuaalvahekorraks.

Seksiprii klass

Seksuaalkasvatusest ei ole kõrvale jäetud ka koolisüsteem. V klassis (11aastaselt) tuleb omandada oskus venitada kondoom kurgi otsa kõrvuti oskusega vallata emakeelt, lahendada matemaatikaülesandeid ja mõista ajalugu. Kindlasti leiavad haridusjuhid põhjendusi, miks peavad 11aastased lapsed õppima eneserahuldamist ja sooritama aines arvestuse. Kui on soov ennetada lapse rikkumist “tänavainfoga”, siis kas ei ole kool siiani olnud teadmiste vallas vaieldamatu autoriteet. Tervise arengu instituudilt võiks küsida, kas kondoomi kasutamise ja seksitehnika õpetamise kõrval ei ole aeg küps alustada kampaaniat “Seksiprii klass”.

Eesti Seksuaaltervise Liit korraldab juba neljandat aastat noorte loovtööde konkurssi, kus saavad kaasa lüüa lapsed alates V klassist. Kõik laste joonistused ja luuletused laetakse kodulehele Amor, kus noori ka nõustatakse. Tekib küsimus, kas varem pereplaneerimise liidu nime kandnud organisatsioon harib noori ootama suguelu alustamisega, kuni lisaks suguelundite väljaarenemisele küpseb ka vastutustunne ja areng on saavutanud tasakaalu.

Hinge hävitamine

Vaatame fakte ja mõtleme, kas lapsevanemad näevad neid varjukülgi. Kas vanemad teavad, et alates 5. eluaastast võivad toimuda laste jaoks arusaamatud toimingud ja muutused nende elus? Näiteks günekoloogiline läbivaatus lasteaias. Või poisikesed esitamas teineteise sugutamist kunstinäituse eksponaadina. Või terviseõpetuse omandamist tõestavad ankeedid küsimusega, kus asub naise kliitor. Või elame selle üle meiegi, kui puritaanlik Inglismaa on seadustanud Elton Johni homoabielu ja kuningakoda püsib hoolimata sellest, et kuninganna tähendab slängis passiivset omasooiharat. Võib-olla sellel varjuküljel toimubki rüvetamine, teotamine, ka moraalne laostamine.

Üritame selgust saada mõistetes. Neitsilikkuse vastand on hinge kõlvatuse, liiderlikkuse seisund. Kõlvatu inimene on justkui pahupidi pööratud, eksponeerides häbitult häbiväärset. Häbelikkust asendavad häbitus ja küünilisus. Häbitus on hinge rikutuse ja rüvetamise, ütleksin isegi roiskamise tunnus. Sõna roiskamine tuletamisel pidasin silmas lõplikku kõdunemist, lagunemist algosakesteks, kus “järele jääb vaid tühi maa”. Sel juhul tähendab inimese puhul roiskamine hinge lõplikku hävitamist või kõlvatust – inimolendi ja tema hinge kõdunemist, rikutuse viimast astet, osakesteks lagundamist, isiksuse allakäiku, minnalaskmist, korralagedust, hingeelu lagunemist, killustumust, piinava kindlusetuse seisundit; pühakirja järgi sarnaneb inimene “lubjatud haudadega, mis väljastpoolt paistavad küll nägusad, aga seestpoolt on täis surnuluid ja kõiksugust roisku!” (Jeesuse kõne kirjatundjatest ja variseridest, Matteuse evangeelium 23, 27).

Kondoomi imevõimesse suguhaiguste vältimisel ei uskunud juba Saksa armee juhid Teise maailmasõja päevil. Hiljuti ETVs linastunud saksa dokumentaalfilmis “Naised kui sõjasaak: Wehrmacht ja prostitutsioon” räägib endine rindemees, kuidas pärast kondoomiga vahekorda ootas teda doktor, kes viis läbi saneerimise. Teadlaste kinnitusel on preservatiivide valmistamisel kasutatavas lateksis mikropoorid suurusega viis mikronit. Spermatosoidi suurus on kolm ja pikkus kümme mikronit. Arvestades sugurakkude juhuslikku liikumist, võib kindlaks teha, kui suur on rasestumise tõenäosus vahekordades, milles kasutatakse kondoomi.

Kondoom ei kaitse

Günekoloogidel on koguni eraldi termin rasestumise kohta suguühtest, mille puhul tarvitati kondoomi. Ärme unusta aga, et aidsi, süüfilise, herpese ja teiste suguhaiguste bakterite suurus on 0,1 mikronit, mis tähendab, et need on 50 korda väiksemad, kui on kondoomi seinas olev “uks”. Kas mitte seetõttu ei ole USA kondoomiautomaatidel hoiatuskiri: “Ettevaatust! Kondoom ei kaitse aidsi eest”? Täpselt nii nagu hoiatus suitsupakkidel suitsetamise mõjust meie tervisele. President George Bush aga manitseb oma kõnedes noori kondoomi kasutamise asemel seksuaalsele kasinusele ja abielueelse seksi vältimisele.

Kas olete kuulnud, et aidsi tekitava bakteri avastanud teadlane on taganenud viiruse senisest interpretatsioonist? Värske teaduslik hüpotees keskendub bakteri asemel hoopis inimese eluviisidest tingitud mõttetegevusele. Seega võib aktiivse sugueluga narkomaan tavalises viirusekeskkonnas nakatuda surmatõppe, sest ta on teadlik, et tema eluviisid viivad surmani, ja see omakorda nõrgendab organismi immuunsussüsteemi, mille bakterid lõplikult lagundavad. Selle teooria paikapidavuse korral võib inimene haiguse võita eluviise muutes. Kas on aga mõeldud ka kondoomile, mille võiks pähe tõmmata?

Neitsilikkus on sajandeid olnud abiellu astuva pruudi ainumõeldav seisund. Selgub aga, et neitsilikkus ei ole mitte ainult moraalne, vaid ka genealoogiline küsimus. Nimelt on sugurakud sedavõrd elujõulised, et naisega esimesena vahekorras olnud mehe seemnerakud on tunginud kõikjale naise organismi avarustesse ning suudavad avaldada mõju ka kõigi järgmiste seksuaalpartneriga sündinud laste omadustele. Teadlased on proovinud paaritada sebrat hobusega, aga hübriidi ei õnnestunud tekitada. Küll aga sündis samal hobusemäral hiljem liigikaaslasega paaritumisest varss, kelle keha katsid vaevu märgatavad sebratriibud.

Vahest ei olnudki kurikuulus esimese öö õigus pelgalt mõisnike meelelahutus, vaid sellega poogiti meile pikkamööda külge sinivereliste omadusi.

Millised on eeskujud

Tänased tüdrukud saavad enamasti omal jõul hakkama. Seda võib välja lugeda kaubanduskeskustes jagatavast määratu eelarvega ja professionaalselt teostatud reklaammaterjalist pealkirjadega “Tüdrukuna sündinud” ja “Kõik, mida toimetulekuks vajate”. Mitmekümne lehekülje tiheda teksti seas viitab emale vaid üks hinnanguline lause: “Esmakordsel tampooni kasutamisel soovid ehk nõu küsida ema, õe või sõbranna käest. Nad julgustavad sind kindlasti.” Infokandjad välistavad elukogenud ja heasoovliku nõustaja, ema või isa, kes oskab hoiatada enese vigade kordamise eest.

Noormeeste esimene alkoholi tarvitamise kogemus sünnib üsna sageli vanemate poiste julgustamisel, sest kes ei sooviks tunda end täisväärtuslikult suuremate seltskonnas, kuigi nood soovivad vaid näha, kuidas vägijook noore nolgi niidab. Püüdlus saada suureks on nii võimas, et tõukab ettevaatamatule tegutsemisele sõltumata vastutustundest. Kui ütleme 40aastasele daamile, et ta paistab välja viiekümnene, võtab ta seda solvanguna. Ütleme aga 12aastasele tüdrukule, et ta paistab kuueteistkümnene, tundub see komplimendina.

Professionaalne sõnumiedastus teeb sammhaaval oma töö, just nagu tilkuv vesi uuristab kivisse augu. Pole imestada, et kiirelt muutuvas infoväljas on garanteeritud meie muutumine. Meid ei piira traditsiooniline kolmnurk pere–kool–kirik, kus kirik andis üldised moraalinormid, kool eluks vajalikud teadmised ja vanemad juhendasid isikliku eeskuju kaudu perekonnas, kuidas nende normide ja teadmistega elus hakkama saada. Kas teavad meie lapsed, mida on kirjutanud filosoofid Maria Teresa Fumagalli, Catarina da Siena ja Hildegard von Bingen? Hästi teavad nad aga Madonnat ja Seksi-Kristit.

Käesoleva artikli eesmärk ei ole alavääristada näidetena toodud projekte ega neid esindavaid organisatsioone. Vastupidi, mõtlev inimene leiab oma tõetera igast näitest, isegi kui midagi on näidatud vastupidi. Artiklis tsiteeritud kirjanik Umberto Eco on meenutanud iidset tarkust, et mees suudab mõtelda piiritult, aga naine annab sellele mõtte. Küsimus ei ole selles, nagu poleks ajaloos meie seisukorra ja meid ümbritseva üle mõtisklevaid naisi. Lihtsalt meessoost filosoofid on eelistanud nad unustada (U. Eco: “Pühendus naistele”, El Mundo, 5.03.2004).

http://www.virumaateataja.ee/111207/esileht/15042968_2.php

« Viimasena muutis: 30 november, 2008, 11:26 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Hinge roiskamine ja keha raiskamine
« Vastus #1 : 30 november, 2008, 11:53 »
KOHUTAV MÜÜT - kondoomi kaitsest

Kondoomi poor 50 korda suurem kui AIDSi viirus
Väidetavalt nakatuvad AIDSi peamiselt need, kes ei kaitse ennast, näiteks kasutamata kondoomi, sest sugulisel teel nakatumine on üks levinuimatest.
Dr. Barbara ja Jack Willke paljastavad oma küsimuste ja vastuste raamatus “Why can´t we love them both” tõsiasja, et AIDSi viirus on 50 korda väiksem kui standardse kondoomi latekspoor, mis omakorda on 10 korda väiksem spermatosoidist. Kondoomid hoiavad ära küll suure osa rasestumistest, tõkestades enamiku spermatosoididest, kuid pole eriti efektiivsed kaitsmaks AIDSi eest.

Viiruste poolt nakatumise puhul toimivad tavaliselt kaks tegurit: esiteks viirus ise ja teiseks, selle organismi sisenenud kogus. Kui tegemist on mõne üksiku pisikuga, saab organism sellest ise jagu, kuid kui neid on palju, on nakatumise oht tõenäolisem. Seega: kui kondoom hoiab tagasi seemnerakkude voolu, siis loomulikult kahandab see ka ühtlasi AIDSi nakatumise võimalust, kuid AIDSi viirus ise võib pääseda läbi kondoomipoori.
Spermatosoidi diameeter on 50 mikronit. Tavaliselt on lateksist kondoomi seintes 1 mikroni diameetrised augud. AIDSi põhjuse HIV viiruse diameeter on aga 0,1 mikronit ning selle tõkestamise tõenäosus on umbes sama suur nagu korvpallirõnga pidavus sellest läbironiva sipelga suhtes. AIDSi viirus läheb vabalt kondoomi mikropoorist läbi ning see on fakt, millest tuleks avalikkust informeerida.

Allikas: Elus Sõna Leht 21.09.2000 / Nr37 (134)
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=1321.0

ametlikke kinnitusi ei leidnud kuskilt, tuleb otsida ja mõelda kas müüt või tegelikkus, ih nii nagu enamus asju siin ühiskonnas...

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc