Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Igapäevaste kemikaalide asemel  (Loetud 2211 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • Sugu: Naine
  • ...
Igapäevaste kemikaalide asemel
« : 29 mai, 2008, 17:37 »
Listist. Teised tõstavad vast oma kirjad ise :)

..................

Tere,

Tunnistan üles, et mina lõpetasin hambapasta kasutamise millalgi eelmise suve lõpus. Veega ikka harjan. See oli mõni päev pärast liha ja kartuli söömise lõpetamist. Kartuli juurde pöördusin küll hiljem tagasi aga vähemal määral kui varem. Ma ei ole kunagi suitsetanud ega alkoholi tarbinud, kohvi ega musta teed ei joo ja suur magusasõber pole ka kunagi olnud. Seega võibolla mitte just eriti rohkete ohuallikatega näide. Hambaarsti nägid mu hambad viimati väga mitu aastat tagasi ja sellist tunnet küll ei ole, et mõni katki oleks.

Juukseid pesen enamasti munakollasega kord nädalas, vahel harva shampooniga ka, kui muna parajasti ei ole. Tavalise poe shampooniga siis, mitte ökoga. Dushigeele jms ei kasuta ka juba tükk aega, ainult vesi ja vahel harva seep.

Nõusid pesen enamasti palja veega. Kuna teised ümberringi söövad lihakraami, siis on rasvaseid nõusid ka ja neid pesen kõvasti lahjendatud Mayeriga. Nõudepesumasinast tulnud nõud käivad mul alati kemikaalide hulga vähendamiseks enne kasutamist kraani alt läbi, seega vee säästu küll selle masinaga ei kaasne. Kui päev läbi ise paljunevad pesemata nõude kuhjad kraanikausis närve krussi ei aja, siis enamasti solberdan ikka käsitsi.

Pesumasinasse panen pesuvahendit kordades vähem kui ette nähtud ja ikka saab pesu puhtaks. Emale anti kusagilt Amway pesupulbrit ja see on nii hull asi, et isegi kui ainult näpuotsaga pulbrit masinasse panna, siis see vahutab nii kõvasti, et peab mitu korda pesema, et vahust lahti saada. Ette nähtud kogusest poole pannes võib loputama jäädagi. Ise kasutan Perwolli, mis ilmselt ei ole küll üldse öko aga on aastate jooksul meeldima hakanud ja ma panen seda vedelal kujul ainult natuke korgi põhja ja pulbri kujul võibolla umbes teelusikatäie terve masinatäie pesu kohta.  

Üks ütlemata tõhus puhastusvahend, mis aitab peaaegu kõige vastu, on tavaline seep. Sellega saab pesta nii põrandat, kraanikaussi, seinu kui kaua puhastamata masinat pliidi kohal, millest rasvane aur läbi on käinud.

..................
Kummelileotis teeb ka juukseid heledamaks, kui pidevalt loputada sellega.
Mul on ka vöökohani juuksed ja ühest munakollasest jääb ülegi. Ma teen nii, et segan munakollase kaussi lahti ja siis kastan juuksed sinna sisse. Kuna juustest tuleb vett, siis jääb kaussi alati pärast veel munakollasevett alles. Munakollasega pestes on vaja üsna palju loputada, et juuksed puhtaks saaks. Kui kollane ei ole väga hoolikalt valgest eraldatud, siis saab pärast hangunud munavalgetükke juustest noppida. Ega ma ei teagi täpselt mida head munakollane juustele teeb, toidab vist.
Metsapoolelistis soovitati ja kunagi kasutasin ka sellist varianti, et munakollasele lisada veidi mett ja sidrunimahla. Tegi küll juuksed siidiseks.
Vahepeal kasutasin mingit vene shampooni, mille nimi oli hapupiimashampoon. Järeldus - hapupiima võib ka pähe panna.

Kehahooldusvahendite osas sai keskkoolis proovitud igasuguseid huvitavaid looduslikke asju. Vanasti tehti nii, et sauna minnes määriti kaerahelbemöksiga üleni sisse ennast, see toimis koorivalt. Ma ei mäleta ainult, millega neid kaerahelbeid segati. Rõõsk koor + jahvatatud riis on väga hea näomask. Vahel panin sinna veel riivitud porgandit ka natuke. Riisi jahvatasin vanaema kohviveskiga:) Turses silmade peale käivad kurgiviilud. Näo peale võib panna veel maasikaid, mere äärest korjatud savi. Juukseid loputasin kummeliga, vahel ka leivaleotisega. Viimast soovitatakse tegelikult tumedatele juustele.

Üks parandus: ei tea, miks ma eelmises kirjas kirjutasin Mayeri, kui tegelikult kasutan Mini Risk nõudepesuvahendit. Mayeri märk on vist tugevamalt peas kinni, kuigi ise seda ei kasuta.

Ilusat suve
Ingrid

Võrgust väljas k6

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
  • ....
Re: Igapäevaste kemikaalide asemel
« Vastus #1 : 30 juuli, 2008, 19:01 »
Põhjalik tekst! Proovin esialgu ilma hambapastata hakkama saada mõnda aega. Täitsa huvitav.

Munakollane juuste jaoks? Loodetavasti on see väga väga kasulik, sest ilma asjata teise olendi viljastamata munarakku pähe määrida on... veider :)
« Viimasena muutis: 30 juuli, 2008, 19:02 postitatud kasutaja hkirsman »

Võrgust väljas bee san

• Uustulnu
  • *
  • ....
Re: Igapäevaste kemikaalide asemel
« Vastus #2 : 17 jaanuar, 2009, 00:38 »
Tsiteeri

Tunnistan üles, et mina lõpetasin hambapasta kasutamise millalgi eelmise suve lõpus.

Pean vist ka siinkohal üles tunnistama, et ei pese hambaid sünnist saadik kuigi jah, vahel on ette tulnud. Liha-kala ei ole kunagi isegi maitsnud, aga lõhna järgi oskan juba aimata maitset ja seepärast polegi maitsma hakanud. Elanud olen pea 40 a ja hambad on omad ja terved. Kunagi sai natuke neid lõhutud buratiino pudeleid avades. Mäletan kui ema andis tihtipeale kapsajuurikat närida ja seepeale ütles, siis püsivad luud heas korras. See jänku komme on siiani küljes. Kui süüa elusat toitu ei hakka organismis tekkima mingit roiskumist ja kaob vajadus hammastelt fluooriga kasulikke baktereid tappa. Peale pähklite söömist peab siiski harjama, muidu teised arvavad et skorbuut vaevab! Väga hästi puhastab hambaid must rõigas ja punase peediga saab musi punaseks!!! :D

Nõudepesumasinal annab forsseerida vee temperatuuri kõrgemaks ja siis ei ole vaja kanget keemiat. Piisab sidrunhappest.
Forsseerimist siiski ei saa esipaneelil teostada. :o

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc