Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Muinasviljelejad Hageris (video)  (Loetud 3374 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

  • Super Liige
  • *****
  • Postitusi: 1152
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Muinasviljelejad Hageris (video)
« : 04 aprill, 2011, 15:22 »
I osahttp:// http://vimeo.com/21567144
II osahttp:// http://vimeo.com/21638753

---------------------------

Aime Sügise materjal ökokopõllundusest.
ÖKÖKOPÕLLUNDUS

1. Ühe talu valduses ei tohi olla üle 10 ha põllumaad. Suuremad põllumaad ei suuda üks inimene vaimselt hooldada. Traktoriga maa harimine ei ole vaimne. Kui inimene ei suuda põldu silmaga haarata, siis ei saa ta seda ka vaimselt teha. Kui me oleme külvi põllule lõpetanud, siis tuleb usus palvetada. Paluda Jumalalt põllu väljalist muutmist: et negatiivsed alad muutuksid positiivseks, et Jumal õnnistaks põldu, annaks vihma ja päikest nii nagu vaja. Korrata palvet usus teist korda.   Kui külvatakse ristikut, siis ei ole vaja paluda põllule väljalist muutmist, sest ristik kasvab negatiivses väljas ja rikastab mulda huumusega, mis soodustab vilja kasvamist ka negatiivses väljas. Samuti toimivad kaunviljad. Pärast kaunviljasid kasvab teravili ka negatiivse väljaga aladel.

2. Ära tihenda raske traktoriga mulda, laiendatud rattad ei vähenda koormust maapinnale küllaldaselt. Energiakulu on vaja vähendada. Külvamiseks kasuta Hiina traktorit laiendatud ratastega või külva käsitsi.

Söötis maa niida kevadel Hiina traktori ja heinaniidukiga (puisturiga puistab kulu põllule laiali). Seejärel külva vili Hiina traktori (laiendatud rattad) külvirea kobestaja ja külvikuga – seeme saab mulda.

3. Ära kobesta mulda sügavamalt kui 5 cm, ära riku mulla elustiku rahu. Teravilja külvamisel aitab 3 cm sügavusest vaost, mis kaetakse mullaga.

4. Ühte kultuuri ei tohi kasvatada ühel ja samal kohal rohkem kui 2 aastat. Külvata suvivilja sisse (3 lehe faasis) valge ristik ja niita koos viljaga, järgmisel aastal koristada valge ristiku seeme juuli alguses. Enne rukki külvi tuleb ristik kõrvaldada ?! Külvata rukis. Mesikas ja kaleega ei tohi kasvada üle kahe aasta samal kohal. Kuidas vabaneda neist ilma mullaharimiseta?!

Kui üks kultuur kasvab ühel kohal rohkem kui kaks aastat, siis toimub üleväetamine.

5. Umbrohtude vähendamine. Samu toitaineid vajavate suviviljade järjest kasvatamine soodustab teatud umbrohtude või umbrohukoosluste massilist levikut. Negatiivse välja umbrohtude kadumine põllult tagab inimese usust kantud palve, mille alusel Jumal muudab antud põllumaa välja tervikuna positiivseks. Suviviljade kasvatamisel mitu aastat järjest suureneb tuulekaera arvukus, teiste kultuuride kasvatamisel 3...4 aasta jooksul tuulekaer kaob. Rukkil on teraviljadest kõige suurem umbrohte piirav toime, see ei lase ka tuulekaeral mõjule pääseda. Tihe tatra külv puhastab põllu umbrohtudest.

Umbrohte suruvad alla kollane mesikas, seahernes, haljasväetis-kultuuridest söödahernes, harilik vikk, lupiin ja lutsern. Umbrohte saab alla suruda ka külvise normi suurendamisega 10...25%.

6. Pärast saagi koristamist ei tohi jääda maa tühjaks, umbrohi hakkab kasvama. Kohe tuleb külvata vahekultuur. Selleks sobivad taimed, mis maavälja suhtes ei ole tundlikud – need kasvavad nii positiivses kui ka negatiivses väljas, ei ole nõudlikud kasvukoha võnke suhtes. Sellised taimed on aed-harakputk, punane jänesekapsas, saialill. Aed-harakputk annab kaks seemet suve jooksul. Kui punane jänesekapsas on põllule toodud seemnena või on istutatud siia-sinna taimi, siis kasvab ta seal aastaid, väetab maad, ei ole kõrge taim, vili kasvab üle ja teda ei ole eriti näha, näiteks maasikate vahel ei kasva. Kui vaja, siis on teda kerge ära rohida, seemet ei saa koguda. Taimi võib laiali istutada.

7. Rasked põllutöömasinad on tihendanud põllumaa ja mulla elustiku elutingimused on halvenenud ka seal, kus intensiivviljelust ei ole kasutatud.

Raskete põllutöömasinate kasutamisest tihenenud põllumaa parandamiseks on sobivad õlirõigas ja kollane mesikas. Viimane on tõhusam. Sügavale ulatuv juurestik kobestab mulla. Suve jooksul niita kolm korda ja jätta katteks põllule, et mulla elustikul oleks piisavalt toitu ja võimalust maad kobestada.

Kui traktoristid on harjunud ühest kohast üle põllu sõitma, siis on seal traktori tee ja muld on tugevasti tihenenud. See koht ei kõlba põllumaaks. Sinna tuleks istutada suure läätspuu taimi, mis talub hästi tihenenud muldasid. Juurtel esinevate mügarbakterite tõttu rikastab see mulda huumusega, kuuludes seega pinnase parandajate hulka. Suur läätspuu on ka meetaim.

vaata ka Aime soovitatud seemneid : http://www.anastasia.ee/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1301920487/0#0
« Viimasena muutis: 08 aprill, 2011, 08:14 postitatud kasutaja Veedalane »

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc