Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Mesi ja õietolm  (Loetud 5424 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Mesi ja õietolm
« : 26 detsember, 2010, 11:50 »
Allikas: http://www.paikesetoit.ee/mesi-ja-oietolm

Kas on inimesed midagi kahe silma vahele jätnud, kui rahakott näpus just apteekide ja tervisepoodide poole tormates oma mesinikust naabrist mööda tormatakse. Enda ümber olevad taimed ja nende otsesed käsitsi töötlejad – mesilased, täisesti tühisena kõrvale heidetakse. Kõik õite energeetika, loodus-päike-vesi, kõik on mesilaste poolt üles korjatud ja inimese jaoks tallele pandud.

Kokkuvõtvalt David Wolfe Superfoods raamatust :
Legende ja ajalugu on Meest ja meetoodetest nii palju, et täidab palju raamatuid. Wolfe arvates ainus supertoit, mis meele ligilähedale jõuab oma legendaarsusega on kakao.

Iidses Egiptuses on mesilastega seotud sümboleid leitud kõikjal üle kogu maa: sümboleid on leitud juuvelitoodetelt, templite seintelt ja hauakambritelt, neid on kootud kangastesse, neid on kuulsas Rosetta kivis ja vaarao allkirja kõrval ametlikes dokumentides. Egiptlased pakkusid mett ja õietolmu jumalatele. Mesilased ja meetooted olid osalised peaaegu igas rituaalis.

Meetooteid kasutati laialdaselt ka Kreeka-Rooma impeeriumide ajal.Kuulus Phytagoras sõi mett iga päev. Mett kasutati Vana- Kreeka olümpiamängude ajal nii toiduks kui jookides ning keha ja naha hoolduses. Kuulus Rooma kirjanik Pliny Vanem kirjeldas küla Appenniinide mäestikus, Po jõe lähedal, kus inimesed elasid üle saja aasta ning tarbisid mett ja õietolmu.Pliny „Natural History” sarjas on üks raamat peaaegu täielikult pühendatud mesilastele.

Briti saared olid vanasti teada kui „The Honey Isle of Beli” (Beli meesaar), seda suure toodetava meekoguse tõttu. Ka pikalt peale Rooma langust, kasutati mett religioossetel tseremooniatel, vahetuskaubana, bartertehingutes, maksude maksmisel.

Prohvet Muhamed, arvas, et mesi toob inimesele head õnne ja tervist.Temalt on kirja pandud:” Mesi on ravim kõikide haiguste vastu.”

Erinevaid fakte mesilastest-meest:

• Meemesilased külastavad umbes 2 miljonit õit, et valmistada 1 nael (üle 400g) mett.

• Mesilased lendavad selle koguse korjamiseks läbi 55 000 miili

• Keskmine korjemesilane teeb oma elu jooksul 1/12 spl mett

• Korjemesilased on naissoost

• Mesilased suhtlevad omavahel tantsides!, millest nad saavad aru isegi täielikus pimeduses

• Kuninganna võib muneda 3000 muna iga päev

• Ühes tarus võib olla 80000 mesilast: 1 kuninganna, mõned sajad isamesilasi ja ülejäänud naissoost töömesilased

• Kui Aleksander Suur suri, toodi ta tagasi Kreekasse kirstus, mis oli täidetud meega!

• Ühe galloni mee valmistamiseks kulunud lennutee kokku on oma pikkuselt võrdne Kuule ja tagasi

• Mesilased on ainsad putukad, kes valmistavad toitu inimestele

• Mesilase eluring on 3-6 nädalat

• Mesilane külastab ühe korraga ainult ühte sorti õisi. Isegi kui läheduses on 2 ühesuguse värviga, kuid erinevat sorti õied, külastab mesilane eksimatult ainult ühte sorti.

• Mesilased on risttolmlemise peainsenerid

• Praeguste uuringute järgi on mesilased asustanud Maad 150 miljonit aastat. On teada 30000 liiki mesilasi.

• Mesi on ainus toit, mis kunagi ei rikne – söödavat mett on leitud Egiptuse hauakambritest

 

Mesi on üks kõige sprituaalsem ja maagilisem toit planeedil Maa. Ta supertoitude (superfoods) topis ja kontsentreeritud toitainete allikas. On väga soovitav tarbida meetooteid regularselt. Meetooted (eriti metsikust loodusest) on imeline supertoit, mis täiendab meie tervist läbi kogu elu.

Mesi, oma orgaanilises/metsikus, kuumutamata, filtreerimata staadiumis on rikas mineraalide, antioksüdantide, ensüümide poolest ja see on üks kõige kõrgema vibratsiooniga toit kogu Maal. Mesi on samuti äärmiselt kõrge raviomadustega toit, väga hästi omastatav ja energiat andev.

Õietolm on parim kompleksne supertoit, mis pärineb loodusest. Sisaldades vitamiin B9 ja kõiki 22 vajalikku aminohapet. See on maitsev, energia rikas täiusliku valgu allikas.

Taruvaik on taru kaitse. On tugevalt immuunsussüsteemi toetav, tugevalt antibakteriaalne substants.Taruvaigul on pikk ajalugu alkeemias.

Tuleb ära märkida, et mee kuumutamine kaotab meest suure osa vajalikest koostisosadest. Sama kehtib ka suhkru või fruktoosisiirupiga toidetud mesilaste mee kohta – täiuslik mesi tuleb mesilaselt, kes lendab vabalt ja saab totiuda loodusest.

Väga palju uuringuid, mis pärinevad Venemaalt näitavad, et töötlemata mesi on looduses kõige rikkam elusate tervndavate ensüümide poolest, mis kiirendavad loomulikke reflekse, vaimset erksust ja isegi IQ. Paljud meesordid on näidanud antiviiruslikku, antibakeriaalset, seentevastast toimet.

Mil iganes võimalik, valige metsiku looduse mesi. Meie toit on üsna vaene metsikute taimede poolest ja metsikute taimede mesi on kerge säilitada, kerge tarbida, kerge reisile kaasa võtta, kehal kerge omastada. Värske, metsik (ehk kulturiseerimata) toit sisaldab enam energiat, enam noorendavaid faktoreid. 10000 aastat tagasi sõime kõik 100% metsikut toitu, ei olnud mingit põllumajandust. Ja meie teadlased kinnitavad, et sel ajal olid meie luud-hambad tunduvalt tugevamad kui praegu. Meeletu loetelu kõigest, mida on meega ravitud:

Mee antibakteriaalsete omaduste tõttu - bakteriaalsed haigused: difteeria, katk, kõrvainfektsioonid, kuseelundite haigused, meningiit, sinusiit, pneumoonia, tuberkuloos, düsenteeria, impetiigo (mädavillidega lööve), kurgupõletik-farüngiit, sarlakid, puerperaalpalavik, koolera.

Mett kasutatakse haavade ravis sh põletused, lõikehaavad, diabeetilised jalahaavandid, leeprahaigete haavandid, marrastused, jne, jne

Veresuhkru probleemide korral on oluline raviperioodiks hoiduda kogu magusast. Tervenedes võib magusa ettevaatlikult oma menüüsse tagasi võtta.

ÕIETOLM on aluseline toit ja toitumisteadlaste arvates üks täiuslikumaid toite looduses.

Õietolmu kõrge antioksüdantide sisaldus tõstab eluiga, kuna neutraliseerib efektiivselt vabu radikaale. Antioksüdandid aitavad taimedel paremini oma tööd teha.

Fertiilsust parandav toime. Õietolm aitab prostata probleemide korral. Inimestel, kes kannatavad madala vererõhu all võib olla puudulik sugunäärmete talitus. Õietolm tõstab sellisel juhul vererõhku, eriti kui võtta seda koos kelp´iga.

Õietolm suurendab vastupidavust, tugevust, energiataset ja kiirust (ka mõtlemise kiirust), normaliseerib südame tööd.

Õietolm suurendab musklite kasvu ja kuju.

Õietolm vähendab histamiini tootmist, seega neutraliseerib paljusid allergiaid

Õietolmu suur B vitamiinide sisaldus tõstab meie stressitaluvust, aitab puhastuda aknest, aitab kortsude ja vananemisilmingute vastu.

Aitab 2 tüübi diabeetikul taastada mineraalide kadu ja metaboolseid häireid.

40 uuringut näitavad ka õietolmu ohutust tarbijale, õietolm on kergelt omastatav. Kaks tundi peale tarbimist on leitud juba verest ja uriinist.

Õietolmu on mainitud koliidi, sinusiidi, astma, bronhiidi, aneemia, kõhukinnisuse ravis.

Õietolm on 18 vitamiini heaks allikaks, sisaldab rutiini (ensüüm, mis aitab hoida kapillaarteed tervete ja tugevatena), karoteene sh ka ksantofülli (xanthophyll) ja beeta-karoteeni; letsitiini/koliini (letsitiini 15%); kõiki asendamatuid aminohappeid (kokku 22 aminohapet); 14 rasvhapet, 11 süsivesikut, nukleiinhappeid ja avastused ei ole veel lõppenud.

Venemaa, Itaalia ja Prantsusmaa uuringute järgi on õietolm kõige rikkam valguallikas. Gramm grammilt võetuna on õietolmus 7x rohkem valku kui lihas. Õietolmus on valku 25%. Kuna valk on õietolmus eelseeditud vormis on ta hästi omastatav.

Õietolm on taimemaailma viljakas materjal. Temas on külluslikult põhi- ja jälgmineraale. Koostises on siiani avastatud üle 60 mineraali sh baarium, kuld, kaltsium, raud, magneesium, mangaan, fosfor, seleen, tsink, väävel, kaalium, naatrium, boor.

1981 aastal avastati õietolmust kuld. Leiti ka paar taime Phacelia sericea ja Dryas drummondii, mis sisaldasid kulda võrreldes teiste taimedega 25-50x enam. Teaduslik debatt on käinud mõnda aega, kuna õietolmus on 1-3% veel teadusele tundmata. Igaljuhul on tuldud välja, et õietolm sisaldab Ormus mineraale. Ormus mineraalid avastas David Radius Hudson (eesti keeles saab lähemalt lugeda http://www.kivitalu.ee/files/documents/12_2006.pdf)

Õietolm sisaldab 11 peamist ensüümi sh diataas, fosfataas, transferaas, katalaas, amülaas ja pektaas – kõik aitavad kaasa seedimisele. Ainult 130 mg õietolmu aitab seedida 3 naela (ehk siis 1,3 kg) toitu.

Esimest korda õietolmu proovijale on soovitatav alustada ¼ teelusikatäiest ja suurendada kogust järk-järgult. Wolfe soovitab keskmisesks koguseks päevas 1 spl. Võib ka rohkem.
« Viimasena muutis: 26 detsember, 2010, 11:51 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Siuh

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 2
 • Sugu: Naine
Mesi ja õietolm
« Vastus #1 : 17 august, 2011, 16:46 »
Üks huvitavamaid tähelepanekuid, mis ma kuulnud on (viimasel ajal), et mesi on mesilase okse! Ja siin seda pole välja toodud. Miks?
Veganina mina mett ei tarbi enam!. Sest nii nagu lehm "toodab" oma piima vasikale, nii teevad ka mesilased mett oma järglastele....

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Mesi ja õietolm
« Vastus #2 : 17 august, 2011, 17:23 »
Üks huvitavamaid tähelepanekuid, mis ma kuulnud on (viimasel ajal), et mesi on mesilase okse! Ja siin seda pole välja toodud. Miks?
Veganina mina mett ei tarbi enam!. Sest nii nagu lehm "toodab" oma piima vasikale, nii teevad ka mesilased mett oma järglastele....

Okse öelda mee kohta on natuke julm, aga mõnesmõttes õige...
Inimeste seas on mõiste okse ollus mis väljub suu kaudu tänu tõsisele mürgitusele või muu sarnasele, ehk hoida keha traagiliste tagajärjede eest. Mõned linnud ja loomad kasutavad aga nn oksendamise nippi oma järglaste toitmiseks.

Mesilaste seas siis mesilased imevad nektarit oma pika imilondiga ning koguvad selle meepõide, (tegeliku mao ees paiknevasse hoidlasse aga see organ läheb ka mao mõiste alla). Tarusse naastes annavad nad kogutud nektari oma noorematele kaaslastele üle ning lendavad jälle korjele. Kärjekanne täidetakse nektari ja sülje seguga (sellest tekib mesi)

Kuid jah suu kanali kaudu käib nii mee korjamine kui ka söök  ;)

« Viimasena muutis: 15 detsember, 2011, 12:55 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Naheeta

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 3
 • Sugu: Naine
Mesi ja õietolm
« Vastus #3 : 21 september, 2011, 14:17 »
Hakkan igapäev mett sööma  ;).Aitähh teema postitajale, sain kohe targemaks.

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Mesi ja õietolm
« Vastus #4 : 23 september, 2011, 18:15 »
Hakkan igapäev mett sööma  ;).Aitähh teema postitajale, sain kohe targemaks.
Palun palun, hea on kasulikku infot jagada :)

Võrgust väljas Mari-

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 18
 • Sugu: Naine
Mesi ja õietolm
« Vastus #5 : 17 juuni, 2012, 13:53 »
Minu meelest see teema, et "veganina mett ei tohi tarbida" ja nüüd on mesi "okse", on lihtsalt kurb. Loodus ja Looja selle üle ei rõõmustaks.  Looja ei rõõmustaks, kui näeks, et tema lapsed, kelle suurimaks hüvanguks ta lõi paradiisilaadse maa ja loomad teda teenima, põlgavad ära tema kingitused, põlgavad ära mesilaste kingitused, ainult sellepärast, et mingi järjekordne programm, süsteem seda ei luba..
Pigem mõelda, miks mesilased on maa peale loodud, miks nad toodavad mett, mis mõjub inimesele nii tervendavalt? Miks kasvavad meie ümber taimed, mis mõjuvad meile tervendavalt, ravivalt.. Kui me need ära põlgame, arvates, et teeme head, teeme halba nii iseendale kui kogu loodule ja Loojale.  Kõige suurem viga toitumise juures on lubada ennast programmi haardesse ja mitte enam kuulata oma keha.
Kòik, mis on olnud,  mis on ja mis veel tuleb,  kòik see on armastus.

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc