Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Eesti mesindusprogramm  (Loetud 2327 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Lapsesuu

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 246
 • Sugu: Mees
 • ....
Eesti mesindusprogramm
« : 02 detsember, 2008, 22:30 »
Eesti mesindusprogramm 2007 - 2010
5. jaanuar 2007 - 18:47 — Aleksander Kilk

Euroopa Liidu lipp

NB! Mesindusprogrammi raames väljaantavad materjalid on kättesaadavad tasuta ja mesindus.ee-l märgistatud väikese Euroopa Liidu lipuga Mesindusprogramm. Lipukesele vajutades kuvatakse programmi materjale ajalises järjestuses.

Pärast seda, kui Eesti sai 2004.a. maikuus Euroopa Liidu liikmeks, alustati Eesti mesinduse edendamiseks 2004.a. septembris Euroopa Liidu ja Eesti riigi toetusel "Mee tootmise ja turustamise arendamise Eesti riikliku programmi 01.09.2004-31.08.2007" tegevuskava elluviimist. Augustis 2007.a. lõppes selle programmi periood ja 1. septembrist algas sama nime kandva uue mesindusprogrammi 01.09.2007 – 31.08.2010 täitmine.

Mesindusprogrammi 2004 – 2007 tegevuskava hõlmas kolme meedet: tehniline abi, varroatoosi tõrje ja profülaktika ning mee kvaliteedi hindamine. Uues mesindusprogrammis 2007 – 2010 jätkatakse arendustööd samade meetmete osas, kuid lisaks sellele ka mesindusalase tõuparanduse ja mesilasperede arvukuse suurendamise suunas.

Tehnilise abi meetme peamiseks eesmärgiks on edasi arendada mee ja teiste mesindussaaduste tootmise ja käitlemise tehnoloogilist taset ning tulemuslikkust. Sealjuures on olulise tähtsusega mesinike erialaste oskuste ja teadmiste täiendamine, seda peamiselt mesindusõppuste ja kursuste ning levitatavate teabematerjalide abil. See võimaldab mesinikel suurendada mee ja teiste mesindussaaduste tootmisel töö tulemuslikkust, kasutades selleks uuemaid ja efektiivsemaid tehnoloogilisi lahendusi. Samas arendatakse mesinike piirkondlike ühenduste tegevust ja ühistegevusliku koostöö ja teabelevi erinevaid vorme. Samuti pannakse suuremat rõhku mesinike ja nende seltside või ühenduste koostööle ja kontaktide arendamisele teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ja sealsete mesinikega.

Programmi varroatoositõrje meetme peamine eesmärk on vähendada varroatoosi tõttu tekkivat mesilasperede nõrgenemist ja hukkumist ning varroatoosist põhjustatud talvekahjusid. See võimaldab parandada mesinduse ja mee tootmise tasuvust ning suurendada meetoodangut. Sealjuures töötatakse välja ja uuritakse katsemesilates Eesti tingimustesse sobivaid uusi ökonoomseid ja tõhusaid “rohelisi” varroatoosi tõrje meetodeid ning levitatakse ja propageeritakse seda teavet mesinike hulgas.

Eesti Mesinike Liit

Mee kvaliteedi hindamise ja juhtimise meetme peamiseks eesmärgiks on mee kvaliteedi määramise ja kontrolli ning sellealase järelvalve tõhustamine, et tagada Eestis toodetava ja turustatava mee kõrge kvaliteet ning toiduohutus. Sealjuures tehakse aastas 160 mee üldiste kvaliteedinäitajate analüüsi ning lisaks 120 õietolmuanalüüsi ja 30 jääkainete analüüsi.

Mesindusalase tõuparandustöö peamiseks eesmärgiks on saavutada Eestis mesilasperede arvukuse vajalikult kõrge stabiilne tase, lähtudes sealjuures Eesti kliimatingimustesse sobivaimate hea meetootmise jõudlusega haigus- ja talvekindlate mesilasliinide valiku kriteeriumidest. Sealjuures hinnatakse mesilasliinide omadusi ja näitajaid võrdluskatsete ja meetootmisjõudluse kontrolli meetodeid kasutades.

Eesti mesindusprogrammi 2007 – 2010 tegevuskava elluviimist juhib ja korraldab
Eesti Mesinike Liit, kes ühendab enamikku erineva meetootmise mahuga mesinikke-tootjaid ning harrastusmesinikke, samuti mesinike seltse ja teisi piirkondlikke või kohalikke ühendusi. Eesti Mesinike Liit kaasab mesindusprogrammi tegevustesse võimalikult kõiki sellest huvitatud mesinikke ja mesindushuvilisi, et ühiselt meie mesindust võimalikult paremale järjele edendada.


http://www.mesindus.ee/?q=node/114

Võrgust väljas margus

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 2
 • Sugu: Mees
 • Olen õnnelik :)
Re: Eesti mesindusprogramm
« Vastus #1 : 17 märts, 2011, 13:36 »
Mesi on raviva toimega, kui haige siis süüa mett
magus ja rahustav.
Meega saab ka määrida haiged kohti.
viin + mesi ,see ravib hästi palavikku
piim ja mesi kokku on köha rohi
küüslauk ja mesi teeb kokku armu rohu
ormooni 600 saiane on kõige nõrgema tervisega
« Viimasena muutis: 17 märts, 2011, 16:27 postitatud kasutaja Veedalane »

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc