Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: lihast tuleb kindlasti loobuda  (Loetud 2136 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Sille

  • Täis Liige
  • ***
  • Postitusi: 38
  • I Love YaBB 2!
lihast tuleb kindlasti loobuda
« : 19 august, 2009, 09:06 »
tere
eelmisest postitusest tulenevalt olen veendunud, et lihast tuleb loobuda.
olen avanud www.paikesetoit.ee kodulehe, kuhu oleme koos elustoidust huvitatud inmestega haknud toitumist puudutavaid materjale üles riputama ja elusa taimse toidu retsepe leiab www.paikesetoit.blogspot.com juurest.
siit hakkab ka leidma variante, kuidas aja jooksul tekkinud kunstlikust lihasöömise jms harjumustest vabaneda

sille :)
« Viimasena muutis: 19 august, 2009, 09:08 postitatud kasutaja sille84 »

Võrgust väljas Illart

  • Suur Liige
  • ****
  • Postitusi: 59
  • Sugu: Mees
  • ....
Re: lihast tuleb kindlasti loobuda
« Vastus #1 : 15 september, 2009, 10:37 »
Tere
Minu lugupidamine Sille aga lisaksin siia midagi
Iga inimene peaks endale põhjalikult selgeks tegema mida süüa ja miks.
Me elame kujundlikus maailmas, kui see on mõistetav. Kujundlik - mõteline, mõtestatud, kellegi teise poolt, enda poolt. Kõik koosneb mõttetest ja mõtted koosnevad omakorda millegist, eeldatavasti vabadest, eraldi, iseseisvat intellekti omavatest vastand energiatest.
See viimane oli lihtsalt väike lihtne lahtiseletus ja ei oma otsest seost selle postitusega.
Mis põhjusega me üldse valime toitu tänapäeval, kas selleks et kauem elada, tunda erinevaid naudinguid, kuni narkomaaniani välja, kas selleks et kuuluda mingisse seltskonda kus omad reeglid jne, jne
Põhjuseid peaks olema palju, põhjuseid mis käivitavad erinevat tegevust toitumisel.
Me elame kujundliku elu, seega kõik on kujundlik, mõtestatud meie või kellegi teise poolt. Seega meil on omad plaanid ja kellegil on jällegi meiega plaanid.
See et lihasöömine iga inimese puhul eluiga pikendaks on kindlasti vale. Igal inimesel on oma roll ja amet elus ja sellega käib kaasas palju kujundlikku infot.
Kindlasti ei ole mõtet inimesel kes töötab kusagi tööstuses rasket füüsilist tööd tehes taimetoitlaseks hakata, see oleks tema ja teda juhtivate kujundite jaoks konfliktne olukorda ja lõpeks kriisiga kus mateeria raginal järgi annab.
Paljude inimeste puhul kes täidavaid siin ühiskonnas kindlaid rolle on ka ära määratud suhteliselt kindel eluiga ja sellisel puhul pole vahet mida ta sööb. Tähendab on ikka ka vahe. Ilmselgelt on kunagi põhjalikult mõeldud iga inimese tegevuse ja ka tema söögilaua üle.
Viimastele ridadele lisaks et teatud söögid, joogid peavad teatud inimestes tekitama kindlaid naudinguid, aistinguid ja muid emmotsioone.
Söögi harjumuste muutmine on suur kujundlik muutus, tihti koos söögiga muutub paljut inimese elus, töökoht, sõbrad, elukoht jne.
Või mis Teie arvate?

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc