Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Liha tuleb süüa  (Loetud 16023 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas noolis

• Uustulnu
  • *
  • ....
Liha tuleb süüa
« : 13 juuni, 2009, 11:01 »
nimene on segatoiduline. See tähendab, et tervisliku tasakaalustatud toitumise puhul peaks loomne osa toidust olema 15-25% ja taimne osa 75-85%. Loomulikult on selline vahekord üldistatud ja esitatud keskmiste arvudena. Seetõttu pole seda vaja iga toidukorra ajal ülitäpselt järgida, seda enam, et kõigile ei pruugi just selline loomse ja taimse toidu vahekord sobida. Näiteks võib sobivam olla 10% loomset ja 90% taimset komponenti. Vaata liha retsepte   http://noolis.com/praed.html

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Liha tuleb süüa
« Vastus #1 : 13 juuni, 2009, 16:01 »
Tsiteeri
nimene on segatoiduline. See tähendab, et tervisliku tasakaalustatud toitumise puhul peaks loomne osa toidust olema 15-25% ja taimne osa 75-85%. Loomulikult on selline vahekord üldistatud ja esitatud keskmiste arvudena. Seetõttu pole seda vaja iga toidukorra ajal ülitäpselt järgida, seda enam, et kõigile ei pruugi just selline loomse ja taimse toidu vahekord sobida. Näiteks võib sobivam olla 10% loomset ja 90% taimset komponenti. Vaata liha retsepte   http://noolis.com/praed.html
Mida rohkem ma uurin seda kindlam olen just vastupidises! se on tõde et inimene saab praktiliselt kõike süüa isegi liiva ,mardikaid ,taimi ,juuri liha nii toorelt kui praetult jne jne, kuid mul on vaba valik valida mis ma endale toidumenüüks valin, Noolis kas oled mõnel veist või siga tapnud? kui oled ja teed sellist asja veel siis palun ma sul vaadata surevale loomale silma ja lugeda ta pilgust mida loom tunneb, mina pean vääraks loomade kasvatamise tapmise eesmärgiks ja kuna tapmisel salvestub lihasse valu siis ei soovi ka ma sea liha süüa...
Kuid kus sa selle lause välja tõmbasid,et inimene peab liha sööma, kes on need uurimused tellind ja teostand ? olen taimetoitlane ning siis räägi mis minuga juhtub kui ma liha ei söö ?  ;)
« Viimasena muutis: 13 juuni, 2009, 16:06 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #2 : 14 juuni, 2009, 20:23 »
Jah, maailm on keeruline ja inimene on ilmselt ülimalt keeruline universumi olend.
Üks suhteliselt lihtsa loogikaga näide toitumisest ja siis millegi, kellegi manipulatsioonist.
Olen täheldanud sellist.
Kui on tegemist puhta kuid tundliku inimesega. Puhta - mõtlen just ilmselt vaimselt, kehaliselt, füüsiliselt, energeetiliselt. Näiteks laps või puhaste elukommetega inimene.
Kui siis sellisele sööta sisse mingit meie ühiskonna erilist rampstoitu, mingit värvilist, ülimagusat kommi, toiduainet milles domineerivad e-ained siis juhtub järgmist.
Suht vähese aja jooksul alustab see inimene hoopis teistsuguste mõtete, tunnetuste vastuvõtu. See võib olla isegi sellele inimesele märkamatu, kuna ennast peegeldada on kõige raskem.
Olen sellises manipulatsiooni skeemis üsna kindel.
Aga see on omamoodi "kõrgem lend" ja peen mõttetöö meie esiisade poolt, mida jälitada ja lahti mõtestada küllaltki vaevanõudev aga mitte võimatu.
Selline skeem puudutab ka lihasöömist, koheselt muutub inimese elus nii mõndagi.
Mõttekiirus kui selline aeglustub ja ütleme et inimese kiireke mis võiks olla just kui vana plaadimängiia nõel sattub ettekujundatud üsna põhjalikku kujundlikku maailma, orjastatud süsteemi maailma, kus me igapäev elame.

Võrgust väljas noolis

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #3 : 14 juuni, 2009, 22:12 »
Jah võib mitte süüa,kaalujälgimine on eluviis,vaat siin on pilt,kui liiast jälgid.Vt need rikuvad küll tervise ära.  http://www.kool.noolis.com/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=27&sid=ec0cf5b0d836b7f8d7f9c7053787334f
Priit: (Antud lingil oli üli nälginud tütarlaps)
« Viimasena muutis: 28 juuni, 2009, 11:39 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #4 : 15 juuni, 2009, 13:16 »
Tsiteeri
Jah võib mitte süüa,kaalujälgimine on eluviis,vaat siin on pilt,kui liiast jälgid.Vt need rikuvad küll tervise ära.  http://www.kool.noolis.com/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=27&sid=ec0cf5b0d836b7f8d7f9c7053787334f
Juhtumisi Anoreksia ja taimetoilus on kaks väga erinevat asja, liha mitte söömine ei tee inimest selliseks nagu seal lingil oli vihjatud, http://et.wikipedia.org/wiki/Anoreksia
Ega mina ei hakanud taimetoitlaseks ,et kaalu alandada/jälgida  ;) vaid et hoopis tervislikult toituda  :)

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #5 : 16 juuni, 2009, 11:58 »
Jah Illart mõtte kiirus langeb, kuid seal on palju hulgi asju veel liha söömise juures, väga palju ka loeb energia mis toiduaine sisaldab, Anastasia rääkis pikalt laialt oma raamatutes liha kahjulikkusest inimesele ja kuidas se inimest hakkab mõjutama järk järgult, muidugi teame ju ka seda kõik et vihaga või armastusega tehtud toit maitseb erinevalt, sinna tekib sisse energia ja kui vaadata kuidas mõtted mõjutavad vett siis on ilmselge et toidusse salvestub energia mis hakkab suurt rolli mängima inimesele kes seda sööb, kuna liha on raskesti seeditav toit ja olen veendunud et kurnab ka keha siis ei pea mina otstarbekaks oma kehale lisaraskust tekida, mingipärast mul on selline tunnetus et liha paneb paljud vaimsed kanalid kinni ja võib avada kanalid mõningatele egregoridele ja teistele vaimsetele mõjutajatele, muidugi ka kõrvalt vaadata, et isegi biibel hoiatab inimesi eelkõige Jänese, Sea ja vees leiduvate selgrootute söömise eest, se kes tapab looma ei tunneta looma valu keda ta tapab tal tekivad vaimsed blokid energiate (tunnete) tunnetamisel, ja tekib areng selles suunas et ta ei tunneks, se inimorganismi mehanism mis on nii täiuslikus tehtud, muidugi on ilmselge et kui lihasööja tahab minna taimetoituse peale siis se ülemineku ajal peab keha kohanema teiste ainetega kuna keha on harjund lihaga, se on nagu suitsetamine, keha nagu vajaks suitsu ja loobuda on raske kuid kui lõpuks on suitsetamine maha jäetud siis keha harjub mitte suitsetamisega ära... muidugi lihast saaks palju palju rääkida aga las igaüks otsutab ise siis, muidugi mina soovitan toortoitu (taimset) hakkan ise ka katsetama ja vaatan ja teen omad järeldused....

Võrgust väljas metsatöll47

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #6 : 20 juuni, 2009, 10:09 »
Ja-ja liha peab kindalasti sööma.Inimorganismile vajalikud ained saame ikkagi lihast.Mingid taimsed ollused sobivad lisandina.Ega inimene lehm ole kellel on kaks magu ja kogu aeg mäletseb.Pealegi paljast taimetoitu süües jääb organismile paljud vajalikud ained saamata.Ja see ei mõju kuigi hästi.Ja kui inimene veel füüsilist tööd teeb siis porganditega kaua aega vastu ei pea.ja pealegi on meie kliima selline mis vajab rohkem energiat.

Võrgust väljas Tiiu

• Noor Liige
  • **
« Vastus #7 : 28 juuni, 2009, 11:10 »
Kummaline on see, et taimetoitlased üldjuhul ei lähe lihasööjatele nina alla rääkima, et liha ei tuleks süüa.
Aga lihasööjad ronivad üsna tihti taimetoitlasi õpetama, kuidas ikka liha vajalik on.
Ma ei ole seni mitte kellegi juurde läinud ja öelnud - sa ei peaks liha sööma.
Küll aga on minule tuldnud korduvalt ja korduvalt, kord heaga ja tavaliselt samahästi kui vihaga ütlema, et ma pean liha sööma.....

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #8 : 28 juuni, 2009, 11:34 »
Tsiteeri
Ja-ja liha peab kindalasti sööma. Inim organismile vajalikud ained saame ikkagi lihast.
Nimeta aine mida leidub lihas ja mitte taimes ?
minu arust se mõttekujundi jäänus on jäänud mingist ajast kui hakati peale suruma lihasöömist, pole ime et sõja ajastustel lihasöömine popiks muutus ;)

Tsiteeri
Kummaline on see, et taimetoitlased üldjuhul ei lähe lihasööjatele nina alla rääkima, et liha ei tuleks süüa.
Aga lihasööjad ronivad üsna tihti taimetoitlasi õpetama, kuidas ikka liha vajalik on.
Ma ei ole seni mitte kellegi juurde läinud ja öelnud - sa ei peaks liha sööma.
Küll aga on minule tuldnud korduvalt ja korduvalt, kord heaga ja tavaliselt samahästi kui vihaga ütlema, et ma pean liha sööma.....
Kusjuures hakata mõtlema sul on õigus, mulle tihtipeale öeldakse sudivalt et pean liha sööma, kuid ma ei sunni kellegile taimetoitlust peale, kui keegi on huvitatud minust ja küsinud taimetoitluse kohta siis olen rääkind pikalt laialt miks mina isiklikult soovitan taimetoitu, kuid kunagi pole öelnud et sa ei või süüa liha, se inimese vaba valik, ja mina olen valinud taime toidu, ja massilise faktide juude vool kinniab mu valikut :)

« Viimasena muutis: 28 juuni, 2009, 11:37 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #9 : 02 juuli, 2009, 14:01 »
Hei.
Miks inimene sööb?
Kas selleks et oma keha ühest kohast teise vedada?
Võib ka nii öelda.
Tegelikult käib söömise kui sellise juures meeletu info vahetus.
Kujundlik protsess.
Algselt oli ja ka nüüd on terve, puhas inimene kui mingi meeletu tahkudega
prisma või midagi sellesarnast kus siis peegelduvad, murduvad, ühinevad
.... universumi energiad, Inimesest sõltub küllaltki suurosa universumi
mateeriast mis on tekkinud juba mõtte tagajärjel.
Kõht on kui tohutu suhtlusvahend, vastuvõtu keskus, kus ka määratletakse
millist kujundliku infot keha vastu võtab. Ja vastuvõetav info on selle
inimesele ääretult primaarne.
Sellest sõltub kogu indiviidi käitumine, mõtlemine, mõistmine, tegevus,
tänu sellele muutub kõik loogiliseks, ehedaks.
Ühesõnaga kõht kui selline on piirkond mis võimaldab tohutut
manipulatsiooni inimese üle ja seda juba nii et manipuleeritav ei märka
manipulatsiooni.
Ilmselt on inimesed sellega juba tuhandeid aastaid enne meid vaeva näinud
ja oma elutööd lihvinud.
Minge tagasi mõtteliselt veeda aega, jah, siinkohal toetun A kirjeldustele.
Inimene oli universumis A ja O. Midagi ei olnud temale võimatut,
Ei universumi piirid, ei suhtlus, ainuke mis oli, on tähtis on tasakaal, temas valitsevate energiate harmooniline tasakaal.
Lugege neid osi kus inimesed veeda ajal suhtlevad austuse ja armastusega. Mõelge kui võimatu oleks sel ajal mõelda mõtet et need samad inimesed hakkavad üksteist tapma jne.
Aga näed on võimalik. Katsun lisada siia inimese oma versiooni inimeses olevatest primaarsetest energiakanalitest.
Mul on se wordi leheküljel ja ei oska seda siia lisada.
Aga see on küllaltki tähtis inimese energeetika juures.
Põhimõtteliselt liha kui sellise söömine häälestab inimese inimesele nähtamatult ringi millegi sellise jaoks mida me siin ka iga päev teeme ja mõnu tunneme.
Olen alati midagi inimese juures avastades meeldivalt üllatunud selle lihtsuse juures.

Võrgust väljas LillekeRohus

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
  • ....
« Vastus #10 : 16 juuli, 2009, 21:25 »
Tubli Illart! Mulle jõudis nüüd kohale, et toitumine mängib väga suurt rolli terve inimkonna arengus. Tõsi ta on, et toit on meie ainuke energia-allikas, järelikult selle toidu kvaliteet mida me sööme määrab meie isiksuse kvaliteedi, meie mõtted ja meie elu. Ma ei suuda mõista, kuidas suutsid inimesed elada loodusega nii suurepärases harmoonias aastatuhandeid, tunda universumi saladusi, aga nüüd viimaste kümnendite jooksul on nad suutnud nii palju hävitada ja saastada - kõik see suur tarkus on kaduma läinud. Äkki tõesti on süüdi vale arusaam toitumisest.

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #11 : 18 juuli, 2009, 23:27 »
Tere
Kirjutasin A listi kirja 20 inimese põhienergiakanalit, lisasin worldi faili kanalitega. Kui te olete taimetoitlane siis katsuge lihtsalt need kanalid aktiveerida ja avada 100% liselt. Kõik toimub mõtetes, kindlasti saate hakkama, pange käed peale, soendage, puhastage need elundid ja kanalid neisse takerdunud millest iganes jne. Osadele kanalitele leidsin nimed kuna oli terav vajadus, osad on veel määratlemata vähemalt minu poolt.
Kes on A raamatuid lugenud teab tema kirjeldatud veedaajastu inimesi, nende kultuuri, suhtlust, elukorraldust. Kui suudate siis sisenege sellesse aega uuesti oma mõtetes, nähke inimesi nendes situatsioonides milles kirjeldab A. Kas see on muinasjutt? Vastake kindlasti endale selgelt. Argumenteerige samuti endale põhjalikult, see võib aega võtta. Kui te vastasite endale et see on muinasjutt siis ei ole mõtet edasi lugeda, kui just ei taha aega surnuks lüüa.
Just nüüd viisite oma kiirekese nii täiuslikult ajas tagasi kui oskasite.
Kui loete A raamatut ja proovite oma kiirekest neisse aegadesse saata siis võimalik et eristate nägusid, lõhnu jne. A on osanud tähti, sõnu, lauseid osavalt sättida.
Mõelge pikalt selle üle, mida kogesite, kui kogesite, kui ei kogenud, pole hullu, toituge puhtalt, nautige loodust, vabadust ja proovige uuesti, kui kogesite midagi siis kirjutame edasi.
Illart

Võrgust väljas Kaledon

• Admin
  • Noor Liige
  • Pilve peal, päikese käes.
    • MTÜ Ingliabi Selts
« Vastus #12 : 16 august, 2009, 10:36 »
See on ka minu arvates nii, et liha võib ka mitte süüa kuid selle tegemiseks peab teadma mida süüa et vajalikke valke asendada. Isiklikult olen ka mõelnud liha mittesöömisele aga nii suur liha isu tuleb vahest ja tunnen et lausa ajan seda, arvatavasti selletõttu et ei tea täpselt mida asenduseks süüa. Pähklid, eriti seedripähklid, pidid sellist asja tegema. Üks asi veel mille pärast on lihast raske loomuda... ei tea kas harjumus või isikliku maitse asi... aga grillitud liha ja sink on lihtsalt nii võrratult hea maitsega :D Ei taha mitte loobuda...

Muidugi on see kindel, et liha söömine teeb su keha ja hinge raskeks ja sa ei suuda nii kergeid ning imelisi mõtteid mõelda kui "loomulikku" sööki süües. Eks tuleb ka aeg kui mina selle halva harjumuse maha jätan... seniks aga... naudin veel kuni saan ;)
Iga inimene on kui päike, kes võib oma soojuse, armastuse ja valgusega täita terve maailma. Ärgates luua sillerdavad kastepiisad, uinudes hingematvad tähed, naeratades pilvitu suve, nuttes värskendava vihma. Iga inimene suudab täita maailma värvidega, anda elu paradiisile milles me elame. Paistame!

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #13 : 18 august, 2009, 22:01 »
Tsiteeri
See on ka minu arvates nii, et liha võib ka mitte süüa kuid selle tegemiseks peab teadma mida süüa et vajalikke valke asendada. Isiklikult olen ka mõelnud liha mittesöömisele aga nii suur liha isu tuleb vahest ja tunnen et lausa ajan seda, arvatavasti selletõttu et ei tea täpselt mida asenduseks süüa. Pähklid, eriti seedripähklid, pidid sellist asja tegema. Üks asi veel mille pärast on lihast raske loomuda... ei tea kas harjumus või isikliku maitse asi... aga grillitud liha ja sink on lihtsalt nii võrratult hea maitsega :D Ei taha mitte loobuda...
Muidugi on see kindel, et liha söömine teeb su keha ja hinge raskeks ja sa ei suuda nii kergeid ning imelisi mõtteid mõelda kui "loomulikku" sööki süües. Eks tuleb ka aeg kui mina selle halva harjumuse maha jätan... seniks aga... naudin veel kuni saan ;)

................................

Minu elus midagi väga sarnast läbi elatud.

Aga olen mitmel korral kogenud liha toidu lauale jõudmise ahelat, kõige hullem oli hirmunud, lootusetud looma silmad mida mingil põhjusel nägin.
Sel põhjusel olen põhimõtteliselt loobunud liha kui sellise söömisest. Aga liha kui lisandit, näiteks kotletid jne. suudan kuidagi vahest mingil põhjusel süüa.
« Viimasena muutis: 25 august, 2009, 09:34 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #14 : 25 august, 2009, 09:38 »
Tsiteeri
. Üks asi veel mille pärast on lihast raske loobuda... ei tea kas harjumus või isikliku maitse asi... aga grillitud liha ja sink on lihtsalt nii võrratult hea maitsega :D Ei taha mitte loobuda...

Käisin juhuslikult ühe nägia juures ja ta ütles huvitavalt "Inimene võib süüa kõike, kuid oluline on et toit ei saaks inimest"
(ise ta liha ei söönud, kuna kõrgemad jõud ei soovitand tal liha süüa)

ma võiksin tuua lihasöömist võrdlusesse suitsetamisega, ka suitsetamisest on raske loobuda, kui tead maha jätta...
« Viimasena muutis: 25 august, 2009, 09:40 postitatud kasutaja Veedalane »

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc