Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Liha tuleb süüa  (Loetud 16024 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Kaledon

• Admin
  • Noor Liige
  • Sugu: Mees
  • Pilve peal, päikese käes.
    • MTÜ Ingliabi Selts
Re: Liha tuleb süüa
« Vastus #15 : 25 august, 2009, 13:40 »
Nägijad ei tohi jahh veel eriti liha süüa, nad ei suuda oma väge kontrollida muidu. Üks ingel ütles samuti, et sääsed ja puugid ja muud loomad ründavad inimest kuna neile on antud loomi süüa ja meie oleme oma keha üles ehitanud loomast (liha söömine) ja surnud toidust (enamus poetoidust). Selletõttu oleme ka avatud igasugusele negatiivsele rünnakule... niiet jahh. Ja aeg mis kulub puhastuseks pidi olema 7 kuud (kui süüa ainult elus ja puhast toitu).
Iga inimene on kui päike, kes võib oma soojuse, armastuse ja valgusega täita terve maailma. Ärgates luua sillerdavad kastepiisad, uinudes hingematvad tähed, naeratades pilvitu suve, nuttes värskendava vihma. Iga inimene suudab täita maailma värvidega, anda elu paradiisile milles me elame. Paistame!

Võrgust väljas Lapsesuu

• Admin
  • Super Liige
  • ....
« Vastus #16 : 10 september, 2009, 15:15 »
Olen oma postitustega lõpusirgele jõudnud ja võtsin selle kõige viimasena ette, sest tundub, et sellest tuleb kõige pigem loba.

Ise olen taimetoitlane olnud alles kolmveerand aastat. Enne seda võttis asi paar aastat hoogu ja eks see oli aja küsimus millal ma lõpuks selle otsuse teen. Minu sisetunne ja loogika ütlesid mulle pidevalt, et ma ei tohiks liha süüa ja ka lihaisu ei olnud alati. Lõpuks kadus ka huvi grillimise ja šašlõkkiorgiate vastu. Lihasöömise teema üle ma ei suutnud endamisi arutleda, sest ma kardsin, et mul kaob viimnegi isu ja selleks ma polnud veel valmis.
Siis sattusin läbi juhuse sellele saidile ja uudisimust vaatasin video ära. Peale seda mul oli lihaisu täielikult läinud ja pole siiani ennast näole andud   :)

http://www.meat.org/

Edasi olid ees muidugi rasked aruandmised lähedastele ja ka võhivõõrastele. Kõik olid järsku mures mu tervise pärast. Oma elupäevade lõpuni saan igas sünnipäeva ja jõululauas tunda, kui palju mul ikka on häid ja hoolivaid inimesi ümber ;D

Kuna ma ise olen liha söönud hea isu ja igasuguse süütundeta, siis ma ei oska ka teistele seda ette heita. Muidugi on mul keerulisem mõista, miks me ikkagi sööme loomi kellel on samasugused tugevad emotsioonid nagu inimesel.

Ma pole siiani veel suurde vaidlusesse sattunud, olen pigem kõrvaltvaataja rollis olnud ja kaasa mõelnud :)
Siiski mõned väited mille üle olen mõelnud tahaksin hea meelega ka siia kribada.
Miskipärast on laialt levinud väärarvamus, et taimsest toidust ei ela meie organism ära. Justkui taimetoitlased oleks ebaterve toitumisega.
Selles on neil täiesti õigus, et hakata taimetoitlaseks tuleb leida asendused sellele mida pakub liha (või ka muna, piimatooted).
Taimetoitlased peavad paratamatult valima, mis nende toidulauale satub.
Enamus inimesi kes õigustavad lihasöömist sellega, et nad saavad sealt kõik vajalikud ained kätte, elavad ise väga ebatervislikult. Vähe on neid kes sööks üldse midagi värsket, näiteks toidu kõrvale salatit. Enamasti koosneb toit kas kartulist, riisist makaronist. Liha mida sisse süüakse on enamasti kaua seisnud külmikus, täis säilitus-, värv-, maitseaineid.
Paljud söövad üpris harva puhast liha. Süüakse pihve ja vorsti mis on, aga lihamassi ülejääk, kõõlused, kont ja jahu.

Taimetoitlase õnneks jäävad paljud maitsvad ebatervislikud hõrgutised söömata.
Kokkuvõtvalt siis, et kui enamus inimesi ei söö värsket ja üldse ei vaata mis nende toidulaual on, siis tundub, et vajalikest toitainetest on ikka eelkõige neil suur puudus käes ei hooli iseendast ja kellel pole tervislike toitumisharjumusi, olgu siis kas taimetoitlane või lihasööja.
Loodan, et ei solvanud kedagi mingil viisil.
« Viimasena muutis: 10 september, 2009, 15:36 postitatud kasutaja Laps »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #17 : 15 september, 2009, 10:30 »
Tsiteeri
Miskipärast on laialt levinud väärarvamus, et taimsest toidust ei ela meie organism ära. Justkui taimetoitlased oleks ebaterve toitumisega.

sellele küsimusele vastan ma alati suht lihtsalt " Aga miks siis mina olen tervem kui sina?" kui lihasööja tuleb väitma et ma peaks haige olema ih.
Las nad seletavad siis Praana toitlaste nähtust, siis nad satuvad täielikult segadusse :)
Tavaliselt reeglina nad ei oska väiteid tuua miks inimene peab liha sööma, siiamaani minuga vaieldakse selliste punktide abil...
  • Kogu aeg on söödud ja teisiti ei saa ! ...

.
  • Keegi kuskil on tõestand midagi, kuid ei mäleta enam

.
  • Se peab nii olema ja kõik !

.
  • inimene vajab loomset vaku

(se on teadmusest, ning ei teata kuidas tegelikult keha üles ehitatakse)
.
  • kui inimene ei söö liha siis jääb ta nõrgaks, kuna lihast tehakse muskleid.

( ma ei tea millest se tuletatud on, kuid lihakäntsakas ei võeta ning ei suruta lihastesse vaid keha ise ehitab neid erinevatest toitainetest)
.
  • taimetoidust ei saa vitamiine ... seda ja toda

(kuid tänapäeva teadus on juba tõestand, et saab küll ja rikkalikult ;))
[/list]

Võrgust väljas Pisi-Pisi

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #18 : 19 september, 2009, 22:53 »
Tsiteeri
Nägijad ei tohi jahh veel eriti liha süüa, nad ei suuda oma väge kontrollida muidu. Üks ingel ütles samuti, et sääsed ja puugid ja muud loomad ründavad inimest kuna neile on antud loomi süüa ja meie oleme oma keha üles ehitanud loomast (liha söömine) ja surnud toidust (enamus poetoidust). Selletõttu oleme ka avatud igasugusele negatiivsele rünnakule... niiet jahh. Ja aeg mis kulub puhastuseks pidi olema 7 kuud (kui süüa ainult elus ja puhast toitu).

Aga ma tahaks täpsustust, milline toit ei ole surnud toit? Toored köögiviljad, ma eeldan. Aga kas kuumutatud/keedetud/praetud kraam on juba surnud või läheb veel elusa alla?

Võrgust väljas Kaledon

• Admin
  • Noor Liige
  • Pilve peal, päikese käes.
    • MTÜ Ingliabi Selts
« Vastus #19 : 19 september, 2009, 23:10 »
Tsiteeri
Tsiteeri

Aga ma tahaks täpsustust, milline toit ei ole surnud toit? Toored köögiviljad, ma eeldan. Aga kas kuumutatud/keedetud/praetud kraam on juba surnud või läheb veel elusa alla?

No jahh, köögiviljad ja kõik muu mis kodus kasvab on hea. Surnud toit on keemiaga töödeldud jne... enamus poetoidust! Võib süüa ka piimatoitu ja muna ning kala, need on kõrgema vibratsiooniga toidud.
Iga inimene on kui päike, kes võib oma soojuse, armastuse ja valgusega täita terve maailma. Ärgates luua sillerdavad kastepiisad, uinudes hingematvad tähed, naeratades pilvitu suve, nuttes värskendava vihma. Iga inimene suudab täita maailma värvidega, anda elu paradiisile milles me elame. Paistame!

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #20 : 20 september, 2009, 16:49 »
Tsiteeri
Tsiteeri

Minuteada on keedetud toit suht surnud, kuumutamisega oleneb mis temperatuuril kuumutatud....

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Re: Kas Liha tuleb süüa
« Vastus #21 : 20 september, 2009, 21:23 »
Tsiteeri

Keedetud toit versus elustoit: http://paikesetoit.blogspot.com/2009/08/keedetud-toit-versus-elustoit-toidu.html

Toidu keetmisel hävib toitainetest: B vitamiinid 50% sh B1 ja B12 96%, foolhape 97%, biotiin 72%, Vitamiin C 70-80%. Max Planti Instituut leidis küpsetatud toidust ainult 50% biosuutlikke valke. Uurimus leidis, et küpsetamine muudab valgu sisemist ehitust hävitades teatud funktsioonid ja vananemis- ning haiguslikud protsessid kiirenevad. Küpsetamine lõhub samuti RNA ja DNA struktuure, mis omakorda vähendab organismi suutlikkust omandada toitaineid kuumtöötlemisega muundatud toidust. Kuumutamine hävitab enamus rasvasid ja loob kantserogeensed ja mutanatstruktuurid rasvades. Dr William Neusome Kanada Department of Health and Welfare kinnitab, et küpsetamine transformeerib loomulikke fungitsiide vähki tootvateks ühenditeks.......... (LOE EDASI ANTUD LINGILT)
muidugi ka see ,et keedetud toit ei ole võimeline enam elu jätkama, kuid kuumutamisega niipalju, et parem ei ole hea kuumutada üle keha temperatuuri või siis kuivatatamisel mitte üle 40c....

Praetud toidul on mainitud ära, et pole hea se kõrvetatud (krõbe) pind, mis tekib näiteks kartulite praadimisel jms...

Tsiteeri
Võib süüa ka piimatoitu ja muna ning kala, need on kõrgema vibratsiooniga toidud.
Piim on parem kui mitte pastöriseeritud (poepiim) sest seda ei soovita eksperdid kassidelegi anda, ja kui süüa lehmapiima siis antud piima (lüpstud käsitsi) mitte võetud piima (lehmalüps-masinaga), siis parem on heinatoiduline lehm, mitte lisanditega (teravili,jõusööt, keemia, hormoonid, kondijahu jms)

kui süüa muna, siis kindlasti mitte poe puuri kana vaid soovitan ise peetud kana, kes on saanud vabaduses rohkem olla, ja mitte nuumatud võlt söögiga...

Kala ise ei söö, kuid mainin ära et ookeanid on tänapäeval väga ära reostatud ja kala võtab selle jama endasse, suur probleem on just kõrge elavhõbeda sisaldus kalades ja muu sodi, aga ega läänemere kala parem pole sest ikkagi kas mitte Läänemeri polnud maailma merede reostuse esimesel kohal ? ja ikkagi et saada ka kala liha peab kala tapma ja see pole tõsi et kalal pole närve !
« Viimasena muutis: 20 september, 2009, 22:01 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Meckron

• Uustulnu
  • *
  • "Las eluviis tõestab Sinu vaimsuse suurust."
« Vastus #22 : 15 veebruar, 2010, 15:42 »
Kõik seemned asendavad täielikult kõike, mida arvatakse lihast saavat.
Minu enda arvamus on, et liha on väga kahjulik süüa. See mõjutab isegi Sinu ja kõigi Inimeste saatust, kuna tõmbab Sinu vibratsiooni alla.

Aga keedetud toidu kohta, ma olen vitsakesega mõõtnud toidu jõuvälja, nii keedetud kui mitte. Mitte keedetud toidul on tavaliselt rohkem energeetikat sees. Aga kui mõtestatult nagu "õnnistada" toit selle valmistamise ajal, siis võivad selle energeetilised omadused märgatavalt suureneda. Kuigi, taassoojendatud toit on ainult materjal, sellel pole üldse mingit välja, eriti kui ta on külmkapis seisnud.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #23 : 20 veebruar, 2010, 08:43 »
Tsiteeri
See mõjutab isegi Sinu ja kõigi Inimeste saatust, kuna tõmbab Sinu vibratsiooni alla.
Kaldun arvama sama, isegi Anastasia jutustas sellest...

Tsiteeri
Aga keedetud toidu kohta, ma olen vitsakesega mõõtnud toidu jõuvälja, nii keedetud kui mitte. Mitte keedetud toidul on tavaliselt rohkem energeetikat sees. Aga kui mõtestatult nagu "õnnistada" toit selle valmistamise ajal, siis võivad selle energeetilised omadused märgatavalt suureneda. Kuigi, taassoojendatud toit on ainult materjal, sellel pole üldse mingit välja, eriti kui ta on külmkapis seisnud.
Jep olen ise katsetand ja isegi töötab, vahest pendliga vaatan kui hea energeetiline väärtus on, toitu mõjutab nii õnnistamine kui ka lihtsalt käte ligdal hoidmine, meenub veekristallide teema kuidas räägiti et isegi mikrolaine ahju toitu suudeti palvetega tõsta, kuigi mikrouun hävitab toidu praktiliselt täielikult...
« Viimasena muutis: 20 veebruar, 2010, 08:50 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #24 : 20 veebruar, 2010, 15:36 »
Tere
Eks selle liha söömisega on nii ja naa ja üldse mitte liha aga kogu "saasta" söömisega.
Saastaks võiks järsult nimetada pea kõikke mida tänapäevane urbaniseerunud inimene näost sisse ajab.
See tänapäevane urbaniseerunud inimene peab ka igapäev tahes tahtmata kokkupuutuma süsteemi eluga, süsteemi mõistet vist pole vaja seletada. Aga süsteem on kujundlik väärtus vaimus ja sellega koos käib ka saasta söömine.
Kui inimene läheb linnast välja, suleb ennast teadlikult praktiliselt loodusesse ja tal ei ole enam vajadust nina süsteemi pista siis jah palun väga arvan et võib alustada julgelt loodusega suhtlemist, kõhu kaudu. Mõtlen just siinkohal taimset toitumist jne.
Aga kui ta peab iga päev kas või alateadlikult mõtestama ja edasiviima süsteemi siis võib see linna taimne toitumine kehale ka viletsasti mõjuda, kuna võib tekkida suurem või väiksem resonans kehas.
Näide:
Inimene kes treib igapäev treipingi taga mingeid vidinaid ja kes tahab seeläbi oma elu edasi viia ei peaks 100% silmad kinni taimsesse toitumisse viskuma, sama käib ka mõne reklaami inimese või mis tahes elukutse kohta süsteemis.
Kõik käib käsikäes siin ilmas.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #25 : 18 märts, 2010, 14:00 »
Leidsin lõigu raamatust "Ellujäämis õpetus III" siin jutustab Luule Viilma natuke lihast, kuid nagu ta tekstis ka viite annab siis rohemalt on juttu ta teises raamatus aga see tekst siis leheküljelt 313.

Teie, targad inimesed, tegelete järjest enam enese ja teiste petmisega. Te võtate lihatüki ja – selle asemel, et ta verisena nii nagu ta on, taldrikule panna ja sööma hakata – panete ta hoopis vee või veini sisse likku. Siis peksate haamriga, pikite ja paneerite, kuhjate talle ganeeringud kukile ning asute inteligentse inimse humaanse näoga oma kõhtu täitma. Mõnusa seltskondliku vestluse tagant ei ole kosta looma surmakisa. Vürtside aroomist ei tule laudalõhn läbi. Olete armastusväärne tänapäeva inimene, kes ütleb solvunult, et kõik teised teevad ka nii, kas mina olen siis halvem kui teised – ja saate solvumisest nohu.“

Selles asi ongi, et kõik teevad nii – ja kui keegi ei tee, siis vaadatakse talle kõõrdi ülevalt alla nagu imeelukale. Iseendastmõistetavusega söövad raske füüsilise töö tegijad liha. Et tugevam olla. Sama sooviga läheb ka teadusmees lihaleti juurde. Et liha on viha ja et jõuga tegemine tähendab vihaga tegemist, selle peale ei osata mõelda. Ja kui osataksegi, siis tuntakse, et kuna see elu mind nii vihaseks teinud, siis avastaksime üllatunult,  et liha ei tõmba enam ostma. Lihaisu on imekombel kadunud (vt. II raamat lk 183 ). Ka dieedi pidamise vajadus kaob justnagu iseenesest ning toidu kvaliteet ja kvantiteet saavad automaatselt tasakaalustatud.

Lühemalt öeldes: inimene, kes tunneb, et ilma eluvõitluseta ei saa elada, ei saa ka elada lihata. Inimen, kes väga kardab eluvõitlust, kardab ka liha süüa. Lihatoidud rikuvad ta seedimise  ära isegi siis, kui ta ei tea, et keegi hea inimene on tema kosutamise eesmärgil salaja toidu sisse liha peitnud. Teine kord ta enam selle inimese tehtud toitu ei söö. Ta ei tea, et liha talle halba tegi. Ta ütleb, et see inimene teeb halvasti süüa. Sellised inimesed pahandavad teise oma pipsutamisega ja kui nad vähki surevad, siis on nad taimetoidule tõelise antireklaami tegijad. Tervislikult elavate inimeste vähki haigestumine näitab selgelt, et need inimesed on elanud „tervislikult“ hirmust haiguse ees. Aga iga hirmu taga varjab end samasuur viha. Väljendamata pahamel kõige ebatervisliku vastu ja kõigi vastu, kes ebatervislikult elavad, koguneb pahaloomulikuks haiguseks. /... /
« Viimasena muutis: 18 märts, 2010, 14:04 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #26 : 18 märts, 2010, 15:30 »
Jah minu sisestatud tekstist tuli ka just meelde mis tuleks ära mainida, et poes olev liha on toodetud konveier meedotil, see tähendab lehm kes on minemas tapmisele näeb teise lehma tapmist pealt ja nii siseneb talle hirm surma ees kuna teab mis kohe ka temaga hakkab juhtuma ja nii laieneb se hirm üle terve tapamaja, ning nii se energia suureneb meeletult, ning hirmust läbi imbund loom kes on hirmu käes nõrkemas jõuab ükskord  tapalavale kus ta surmatakse, liha siis töödeldakse natuke lisatakse või süstikase lisa aineid ja pannakse värvilisse pakendisse... kui arvate et linnuliha on parem siis tuletan meelde et enamus linnu liha mida poest ostate, pole elusast peast isegi kunagi maapinda puudutanud... kuid siiski tempel peal et euronõuetele vastav maitsev linnuliha...

Võrgust väljas Metslane

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #27 : 02 jaanuar, 2011, 15:54 »
Miks kedagi sundi midagi sööma, inimene õpib läbi valu või rahakoti.
Minu kogemus:
Olen teinud teatud trenni juba tänaseks 38 aastat, tipp tasemel 28 aastat ca. Kuid kuna minu spordialasse jääb ka väga palju sellist usku - kus propageeritakse ja suisa soovitatakse taimetoitlust, sest ka itetest või mõnest kauntaime viljast saad kätte loomsed valgud. Resultaat: Olin taime toitlane ligi 3 aastat, mis juhtus ??? Ma võtsin kehakaalust maha kui noor sälg. Mul oli lihtne, kerge ja liigse energija kuluta liiku. Siis tuli lõivu maksmise aeg - võistlustele minnes kui vastasele pidin sise lööma - oli mu löök kui kihulase lennult põrge vastu pühvlit - ei mingit tulemust. Olen maa mees ja talus on tööd rohkem kui linnamees teha jõuaks. Teate, ma ei jõudnud ämber vettki tõsta, jõud oli kadunud kuhugi. Suveti olin terve, ei mingeid viirushaigusi, külmade aegadega olin viirustele vastuvõtlik - liialt vastuvõtlik. Mul jäid paljud tööd tegematta kuna mul puudus ramm. Talvel oli külm ja tervisele väga vaenulik. Otsus :  Hakkasin uuest liha sööma, olen ju siiski ka jahimees. Mul taastus keha kaal, ma sain tagasi jõu, mul on tagasi tervis - viirushaigused hoiavad minust eemale sama kaugele kui kuu maast.
Kui öeldakse et vaata loomale silma kui teda tapad - tema hirm ja valu tuleb lihaga kaasa ???? Mida sa talle silma vahid????, tapa nii et loom ei tunne hirmu ja liha on sulav ja matsev kui kunagi varem.
Rumal jutt inimese suust kes seda räägib ja propagerib ei tea mida.
Unustatakse kus me elame, meie maal kus elame on ilmad nii muutlikud et siin korralikult ja tervena vastu pidada on vaja, Liha, puu ja juurvilju. Talveti sellist toitu mis on kolesteroolsed, suveti jälle juur ja puuviljadele rohkem rõhku panna.
Me pole budhad kes mitte midagi ei tee ja elavad heades kliima tingimustes ja käe kõige jämedam osa on küünarliiges. Aga linna vurled võivad või kirpe süüa ja mõned juurviljad kõrvale - söögu mida tahavad, ma olen lihasööja ja tasakaaluks verele võtan mõned puu või juurviljad kõrvale ning elan mõnukalt edasi.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #28 : 04 jaanuar, 2011, 18:05 »

Esiteks Tipp sport pole tervisele hea, seda teavad kõik.
Taime toidust niipalju, et on väga suured erinevused poe toidul ja oma kodu toidul ja toidu kuumtöötlemisel kaob ka palju vitamiine jms ära. Kõige parem on oma toit, mis on Armastusega kasvatatud spetsaalsel meetodil millest ka Anastasia räägib.
Aga kui minna lihtsalt taimetoidu peale ja osta hulgimüügist toitu, siis võib vaja minna lisaaineid,  aga see sõltub suuresti inimesest, mõned vajavad rohkem teatud aineid teised vähem, oleneb isegi elustiilist mõtlemisest jne...

Vähesed peavad selliseid spordialasid kui sa, ma ei tea täpselt mida sa sõid ja millega vahepeal tegelesid et sa nii nõrgaks jäid (oletame et sul ei tekkinud ootamatu viirushaigus).
Isiklikul olen taimetoitlane (tulevikus läheks üle toortoidule) kuid jõudu on sellele vaatamatta palju, veeämbrid pole kunagi mulle takistuseks tulnud ja ise olen ka pärit maalt (kuigi hetkel talvitun Pärnu külje all)

Haigustesse nakatumine kindlasti ei olene aind söögist (kuigi se on jah üks osa), mõjutab palju mis toimub su peas ja südames, ning väga oluline on mis süsteemis sa viibid.
Tõesti on nii, et mõni ei saa ilma lihata mitte ja teine kehitab õlgu ja ei saa mitte aru, miks seda liha küll vaja süüa on.
Ma ei hakka lahkama sind ja oletama, mis su põhjused võisid põhjustada seda ja toda.

Tsiteeri
Unustatakse kus me elame, meie maal kus elame on ilmad nii muutlikud et siin korralikult ja tervena vastu pidada on vaja, Liha, puu ja juurvilju.
Ei unusta kus elame ja paljud on öelnud ka, et sellistes põhjamaistes kliimades elades peab inimene sööma peale juur/puuviljade ka liha. Kuid usun, et se lause ei pea paika, jah se peab paika teatud inimeste puhul, kuid sellest süsteemist saab väljuda ja tõestada, et saab ka ilma lihata hakkama täisväärtuslikult :)

Ega, taimetotlust ei propageeri aind Linna ininimesed, suur osa on maalt pärit, ja kirpe me kindlasti ei söö, mu vanaisa rääkis ka omal ajal et maa inimesed peavad liha sööma ja loomi tapma, et ellu jääda aga minu otsingud kinnitavad vastupidist, on ka teisi võimalusi...

Sulle soovitaks "Anastasia" Vladimir Megre raamatuid lugeda, võibolla saad selgust ka taimetoitluse kohalt, et miks on inimesed taimetoitlased.
Kuna su maailmavaade on selline nagu on siis oletan et peadgi liha sööma, muidu muutud nõrgaks, sest sa pole suuteline hetkel olema taimetotlase nahas.

Sa oled jahimees ja tead kuidas liha saada, kuid inimene kes linnas elab ei tea tihtipeale kust ta toit tekib laua peale, mõte ei mõtle kaugemale kui, et Liha on pakendatud ja poeletil. soovitaks nendele ühte filmi "our daily bread" se film tutvustab kuidas toit jõuab poelettidele. Se film ei ole üles puhutud ja filmitud pole mittenõuetele vastavates firmades. Se film näitab otse kuidas ja mismoodi toitu toodetakse, mõnele võib olla film natuke jahmatav, kuid nimõnedgi ei saa filmi pointist aru ehk "nii tehaksegi, mis mõte filmil on"

Võrgust väljas Mari-

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
« Vastus #29 : 25 juuli, 2011, 11:11 »
Kummaline on see, et taimetoitlased üldjuhul ei lähe lihasööjatele nina alla rääkima, et liha ei tuleks süüa.
Aga lihasööjad ronivad üsna tihti taimetoitlasi õpetama, kuidas ikka liha vajalik on.
Ma ei ole seni mitte kellegi juurde läinud ja öelnud - sa ei peaks liha sööma.
Küll aga on minule tuldnud korduvalt ja korduvalt, kord heaga ja tavaliselt samahästi kui vihaga ütlema, et ma pean liha sööma.....

Teadmatus ja rumalus teevad alati maha teadlikkust ja pùùavad seda hàvitada. See lause on raamatust Loomise òpetus ja sobib siia tàiuslikult :)
Kòik, mis on olnud,  mis on ja mis veel tuleb,  kòik see on armastus.

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc