Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Liha tuleb süüa  (Loetud 15782 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Leheke

• Uustulnu
  • *
Liha tuleb süüa
« Vastus #30 : 25 juuli, 2011, 18:12 »
Siinkohal meenus ka üks järjekordne tähelepanek mille võks ära mainida,
Kui inimene näeb looma siis reeglina tal ei hakka suu vett jooksma (eranditest ma hetkel ei räägi) Ehk kui kõnnib kuskil siga, lehm või hobune siis inimene ei mõtle, et lööks habad sisse ja kustutaks söögi tungi. pealegi nagu eelpool mainitud siis toores liha ei ole maitsev...
inimene peab seda tugevalt töötlema, et sealt saaks nn hea maitse kätte... väga hästi sõnastas seda ka Luule Viilma
Teie, targad inimesed, tegelete järjest enam enese ja teiste petmisega. Te võtate lihatüki ja – selle asemel, et ta verisena nii nagu ta on, taldrikule panna ja sööma hakata – panete ta hoopis vee või veini sisse likku. Siis peksate haamriga, pikite ja paneerite, kuhjate talle ganeeringud kukile ning asute inteligentse inimse humaanse näoga oma kõhtu täitma. Mõnusa seltskondliku vestluse tagant ei ole kosta looma surmakisa. Vürtside aroomist ei tule laudalõhn läbi.“
Kiskjatega ehk lihasööjatega on teistmoodi ta ei vaja looma söömiseks maitsestamist ja töötlemist, sest tema maitsemeeled on nii ehitatud, et liha oleks toorelt vastuvõetav.
« Viimasena muutis: 25 juuli, 2011, 18:14 postitatud kasutaja MetsaHaldjas. »
.... Vaikuse kohin

Võrgust väljas Siuh

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
Liha tuleb süüa
« Vastus #31 : 17 august, 2011, 16:29 »
Ma arvan, et sellest pole midagi hullu kui keegi sööb liha.
Sellisel juhul aga peaks see pärinema loomalt, keda on heades, armastavates tingimustes kasvatatud... nii nagu vaja.
Muide, mina olen üle nelja kuu lihavaba olnud ja nädal ilma piimatoodeteta. Ma ei hakka rääkimagi, milline kergendus on see kui tead ja julged oma arvamusele kindlaks jääda.
Sest kuna varem ma ei osanud end põhjendada, jätsin edasi lükkamisele selle otsuse.
Mul on ka hästi hea sõber, kes mind teavitas neis asjus.  :)

Võrgust väljas Naheeta

• Uustulnu
  • *
Re: Liha tuleb süüa
« Vastus #32 : 21 september, 2011, 14:46 »
  • kui inimene ei söö liha siis jääb ta nõrgaks, kuna lihast tehakse muskleid.

( ma ei tea millest se tuletatud on, kuid lihakäntsakas ei võeta ning ei suruta lihastesse vaid keha ise ehitab neid erinevatest toitainetest)

Lihast küll musklid ei kasva, ei tea kas siis kitselised söövad kuskil salaja liha.?
« Viimasena muutis: 24 september, 2011, 09:29 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas iidala

• Uustulnu
  • *
Liha tuleb süüa
« Vastus #33 : 22 september, 2011, 00:32 »
3 aastat taimetoitlane olnud. Selle ajaga allavõtnud: 5 kilo. Miks? sest taimetoitlaseks hakates tõusis minu üldine energilisus ning hakkasin rohkem sporti tegema. Ühtlasi hakkasin palju tasakaalustatumalt toituma, sest liha süües ei jälginud eriti, mida ma söön ja mida toit sisaldab. Taimetoitlasena mitmekesistus toidulaud 10 kordselt ning nüüd söön ainult külluslikku taimset mahetoitu ja tõusen ja säran iga päev nagu päike zahaara kõrbes.
Lihased? On. Elujõud? Suurem kui kunagi varem. Vajalikud ained kehas? Olemas!
Lisaks kuulub minu igapäeva tegevuste hulka tihe suhtlus loomadega igal tasandil (füüsiline suhtlus, tervendamine, emotsionaalne seotus, telepaatiline-psühholoogiline suhtlus, suhtlus unenägude tasandil, suhtlus teistel sagedustel) ja võin 100% kindlusega öelda, et looma süüa on sama "arukas" kui oma kõrgem õpetaja või parim sõber nahka pista. Neist on meile elusana palju rohkem tuge ja abi ning kes vähegi soovib, saab neilt õppida suurimaid õppetunde siin elus. Eriti totter tundub looma söömine selle valguses, et inimese keha tõepoolest saab ka ilma hakkama ja mitte ainult hakkama..ilma on kehal kergem!
Samuti ei mõista ma "söön ainult vabapidamise liha või looma, kes on kasvanud sõbralikus õhkkonnas" suhtumist. Et sõbrale, kes sind usaldab on okei nuga selga lüüa aga loomale, kes sind ilmselt niisamagi juba ei salli kehvade elutingimuste tõttu, ei ole? Miks inimene küll kõike alati ainult iseenda vaatevinklist vaatab ja end "looma kingadesse" ei suuda asetada? Tegu on TEADLIKE kõrgemate olenditega siin maakeral mitte meie toidulauaga. Oleks aeg sellest ignoratnsuse unest juba ärgata ja vastuvõtta see kingitus, meie täisväärtuslike sõprade näol.  (:

See teema on väga sütitav. Ma muidu olen rahumeelne inimene.... (:

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
Liha tuleb süüa
« Vastus #34 : 22 detsember, 2011, 02:01 »
Inimene on loodud taimetoitlaseks ja see on piisavalt teaduslikult tõestatud, lihtsalt googeldage veidi rohkem viimase 5-10a teadusartikleid. Teiseks kulutab ühe lihatoidu lauale jõudmine 5-50 korda rohkem energiat ja joogivett kui taimse roa. Vihmametsade kadumine üle maailma on otseselt seotud liha tarbimisega, sest on vaja maad ja põlde loomadele ning energiat puidust. Rääkimata magevee raiskamisega, mis on praeguseks hetkeks maailmas palju hinnalisem kui nafta ja kuld. Ärge olgem laisad ja uurige rohkem - süvenege asjadess tõsisemalt.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Liha tuleb süüa
« Vastus #35 : 22 detsember, 2011, 10:25 »
Inimene on loodud taimetoitlaseks ja see on piisavalt teaduslikult tõestatud, lihtsalt googeldage veidi rohkem viimase 5-10a teadusartikleid. Teiseks kulutab ühe lihatoidu lauale jõudmine 5-50 korda rohkem energiat ja joogivett kui taimse roa. Vihmametsade kadumine üle maailma on otseselt seotud liha tarbimisega, sest on vaja maad ja põlde loomadele ning energiat puidust. Rääkimata magevee raiskamisega, mis on praeguseks hetkeks maailmas palju hinnalisem kui nafta ja kuld. Ärge olgem laisad ja uurige rohkem - süvenege asjadess tõsisemalt.

Väga hea kokkuvõte !

külaline

• Külaline
Liha tuleb süüa
« Vastus #36 : 24 juuli, 2012, 13:09 »
Kuidas saada asendamatuid aminohappeid ja kolesterooli? Viimane on täiesti loomne produkt. Inimesel on neid hädasti vaja, googeldage ja veendute ise. Suurema osa saaks tõesti läbimõeldud taimse toitumisega katta, kuid mingi väike osa nõuab ka loomseid produkte. Läbimõtlemata taimetoitlus on ohtlik "hipsterite" trend :vanake:

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #37 : 30 detsember, 2012, 20:31 »
Alooha! Tänud kõikidele oma nägemuste ja jagamiste eest. Olen ise olnud nii lihasööja kui ka taimetoitlane, taimetoidu valisin, kui sain teadlikumaks. Põhiline, mida isegi jagaks, on siin ilusti juba välja toodud, ehk siis suured plussid taimetoidu "kapsaaeda" ka minu poolt.
Suured väitlused ja isegi nn võitlused oma maailma ja valikute eest saatsid mind pikalt, lausa tüütu, kui lähedased hakkavad targasti "hoolitsema".
Kui kellegil samamoodi ja väsinud vastamast, siis palju vastuseid ja fakte, ka ajaloolisi, saab järgmiselt saidilt:

http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html

Päikest ja rõõmu! :-)

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
Liha tuleb süüa
« Vastus #38 : 30 detsember, 2012, 21:32 »
http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-radikaalsed-veganid-hirmutavad-lapsi-lihast-loobuma.d?id=64908116
 Olen ise kokkupuutunud äärmuslike veganitega. Üsna hirmutav minu jaoks. Ma pole küll taimetoitlane ja kindlasti ei saa ka minust seda, kuid ma siiski aksepteerin, kui täiskasvanud inimene valib lihavaba söögilaua, kuna meile täiskasvanud inimestele peab jääma vaba valik. Eks meie organism ise tunneb ja annab teada, mida me vajame ja mida mitte.  Kuid olles lapsevanem, ei aksepteeriks ma seda, kui lapse söögilaualt puuduks täielikult liha- ja piimatooted.

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #39 : 30 detsember, 2012, 23:09 »
Minule aga tundub, et praegusel info-ajastul, saab iga kodanik, kes vähegi soovib, end viia kurssi antud teemaga. Kuid asi on hoopis milleski muus. Alateadvuses juba mingi nihe sees, vastuoluline lugu ju, loomad on nunnud, aga ometi inimene sööb samas neid, siit aga on alanud enesepettus ja samas nõrkus ja võimetus midagi ette võtta. Sellest ka tekivad puudulikud artiklid ja halvakspanu taimetoiduliste suunas. Tõepoolest, olen ka seda varem täheldanud, et alati tulevad lagedale ja nina alla hõõruma "vale" toitumist lihasööjad, ja niivõrd absurdsete väidetega, et mina enam ei viitsigi vaielda, kohe on kaugele näha nende võhiklikkus. Ei viitsita end ennem kurssi viia kui hakatakse targutama. Ma väga vabandan, kui kuidagi kedagi valukohast puudutasin, aga nii nagu meil kõigil, on ka minul kujunenud oma arusaam sellest.
Tabavalt on öelnud Einstein, et suurim võhiklikkus on hukkamõist ilma lähema uurimiseta.
Amen.
;-)

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #40 : 30 detsember, 2012, 23:17 »
"Minu arvates avaldaks taimetoitlus, tänu oma puhtfüüsilisele mõjule inimese temperamendile kõige soodsamat mõju suuremale osale inimkonnast". (Albert Einstein).

"Loomad on minu sõbrad ...ja ma ei söö oma sõpru. See on kohutav! Mitte ainult loomade kannatuste ja surma, vaid ka selle poolest, et inimene surub asjatult endas alla kõrgemat vaimset aaret - kaastunnet ja haletsust omasuguste elusolendite suhtes, tallates alla omaenda tunded, muutudes julmaks". (George Bernard Shaw).

"On tõsi, et inimene on loomade kuningas, oma julmuses on ta nendest üle. Me elame teiste surmade arvel. Me oleme lihtsalt kõndiv surnuaed. Varases lapsepõlves ma loobusin lihatoidust ja saabub aeg, mil inimene hakkab vaatama looma tapmisele samuti, nagu ta praegu vaatab inimese tapmisele". (Leonardo da Vinci).

"Sel ajal, kui meie kujutame endast ette elusaid tapetud loomade surnuaedu, kuidas saame me loota mingitele elutingimuste paranemisele maa peal?" (Lev Tolstoi).

"Rahu maa peal, või ükskõik milline muu rahu on suures sõltuvuses mõistuse seisundist. Taimetoitlus annab õige mentaalse seisundi rahuks. Ta kannab endas parema elutee jõudu, mis saades üleüldiseks, võib viia parema, õiglasema ja rahumeelsema rahvuste ühenduseni". (U Nu, Birma peaminister).

Elusa jõu tähtsust toidus märkis Pythagoras juba 2500 aastat tagasi, ta rääkis: "Ainult elus värske toit võib teha inimese võimeliseks tõde vastu võtma". Vene kirjanik Lev Tolstoi rääkis: "Need, kes toituvad tapetud loomade laipadest, saavad nendelt kõik kõige halvema". Muinasaja kuulus matemaatik Pythagoras ütles: "Mu vennad, ärge rüvetage oma keha patuse toiduga. Meil on nisu, meil on õunad, mille raskusest painduvad õunapuude oksad, ja viinamari, mis küpseb väätidel. On lõhnavad ürdid ja juurviljad, mida saab valmistada tulel, ei ole meile ära öeldud piimast ja meest, mis lõhnab liivatee järgi. Maa kingib heldelt meile oma aardeid, andes puhast toitu ja kutsub meid pidusöögile, mis ei ole süngestatud verevalamisega; ainult loomad kustutavad oma nälga ihuga, ja ka mitte kõik neist, hobused, lehmad ja lambad ju söövad rohtu". Traktaadis, mille nimeks on "Ihu söömisest", kirjutab Rooma ajaloolane Plutarhus: "Kas tasub küsida, miks Pythagoras loobus lihast? Isiklikult huvitab mind rohkem, millises mõistuse seisundis oli inimene, puudutades esimeset korda suuga verist ihu ja maitstes raibet, millised asjaolud sundisid teda katma oma lauad roogadega roiskunud rümpadest ja nimetada toiduks seda, mis veel äsja ammus ja määgis, liikus ja hingas... Miskipärast me ei söö lõvisid ja hunte, kes kujutavad meie elule ohtu, aga selle asemel tapame süütuid, alandlikke olendeid, kes ei saa meile mingit kahju tekitada, kuna neil ei ole ei kihvu ega küüniseid. Lihatüki pärast me jätame nad ilma päikesest, valgusest ja elust, millele neil on samasugune õigus nagu meilgi".

Lõik kopeeritud:   http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html#23

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Liha tuleb süüa
« Vastus #41 : 31 detsember, 2012, 08:45 »
Tänud Krissu, et sitaadid välja tõid  :)

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #42 : 31 detsember, 2012, 12:23 »
väga head laused jah :vhea:
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #43 : 02 märts, 2013, 14:44 »
Tulles tagasi selle teema juurde, mul oli periood, kus ma olin 2 kuud segatoiduline, ehk siis sõin vahepeal 2 kuud ka liha. See oli nagu eksperiment, ise olles katsejänkuks. Ütleme nii, et see vahe on nii tugevasti märgatav, mis muutused olid vaimselt ja füüsiliselt. Kõige julmem oli see, et ma olin selle väikse aja jooksul 3 korda haige!!! Järeldus>>> mu immuunsus oli tugevalt sellega otseselt seotud!Mul tekkis tagasi lööve nahale, mis oli küll vaevumärgatav, aga ebameeldiv siiski. Olemine oli raskem. Väga-väga palju madalam võnge või kuidas keegi seda nimetab, mõttelend aeglasem, ühesõnaga, ma enam ei soovi endale sellist karuteenet teha.
Katse läbitud, õpetus käes :-)
Enam ei soovi oma kehale liiga teha.
Õppige minu veast, ei pea ise järgi katsetama kõike (teie kes olete taimsel toidul)!
Päikest!   :sun:

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
Liha tuleb süüa
« Vastus #44 : 02 märts, 2013, 16:50 »
Mina arvan, et inimese organism ise annab teada, mida ta vajab ja mida mitte. Kui ta organism liha ei vaja, pole see ka vajalik, kui aga tunned, et see on vajalik, pole midagi hullu. Andke näiteks eskimole porgandit ja kapsast närida ja näete üsna varsti, et see inimkond on väljasuremas. Loomad on nende elu,  nii söögiks, kui kaitseks külma eest.

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc