Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Liha tuleb süüa  (Loetud 17499 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Liha tuleb süüa
« Vastus #45 : 06 märts, 2013, 08:46 »
Tõsi ta on et, eskimode põhitoit, kui mitte kõik on liha aga tooks järgmise lõigu välja mõtleiseks...

Inimkeha- see on keeruline masin. Ja nii, sobib ühele üks ja teisele teine kütus. Uuringud tõestavad, et liha on äärmiselt ebaefektiivne kütus kõnealusele masinale, mille kasutamise eest tuleb maksta kõrget hinda. Näiteks eskimod, kes põhiliselt toituvad lihast ja kalast vananevad väga kiiresti. Nende keskmine eluiga on 30 aastat. Kirgiisid omal ajal samuti toitusid põhiliselt lihast, ja ka elasid väga harva üle 40-ne.

Praegu ringleb üks video ringi, soovitan see läbi vaadata neil kes tarbivad siiamaani veel liha, siis võib enda keha käest uueti küsida, kas ma söön liha harjumusest või sellepärast, et ma seda vajan.  Sealt saab intro vahele jätta ja valida eesti keele subtiitriteks.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LQpAr2JILRA
[embed=425,349]http://youtu.be/LQpAr2JILRAA[/embed]

Võrgust väljas Ahto

• Täis Liige
Liha tuleb süüa
« Vastus #46 : 07 märts, 2013, 12:15 »
Videos on palju ka piimast ja juustust juttu. Tekkis sportlik huvi, et mis ajast inimesed üldse on piima tarbima hakanud ja kes oli lehma eelkäija.

Leidsin sellise info,

Tarvas ehk ürgveis  on veislaste sugukonda veise perekonda kuulunud väljasurnud imetaja, tänapäeva koduveise eelkäija.

Tarvast põlvnevad kõik veisetóud

Tarvas kodustati tõenäoliselt 8–10 tuhat aastat tagasi. Kodustamispaiga kohta on andmed vastukäivad. Nähtavasti kodustati tarvas sõltumatult ja eri aegadel mitmel pool: Vahemeremaades, Kesk-Euroopas ja Lóuna-Aasias.
Tõenäoliselt kodustati neid algul kultuse-, hiljem veoloomadena. Alles mõnevõrra hiljem hakati lehmi piima saamiseks kasutama.

http://et.wikipedia.org/wiki/Tarvas

Võrgust väljas Madis

• Uustulnu
  • *
  • ....
Liha tuleb süüa
« Vastus #47 : 10 november, 2014, 00:25 »
Ma sattusin ka oma maailmapildi kokkupanemisel selle teema peale. Mõtlesin, et inimesel pole loomade jahtimiseks sobivat kehaehitust (võrdle näiteks kiskjatega). Isegi kui midagi kätte saada, siis hambad ja maitsemeel pole toore liha jaoks sobilikud. Samuti on rikkumata inimesel looma kahju tappa.

Liha hakkasime tõenäoliselt  tarbima siis kui olid tekkinud vahendid loomade küttimiseks, saagi küpsetamiseks ning maitsestamiseks, mis minu praeguste teadmiste/arusaamade kohaselt jääb inimkonna ajaloos üpriski hilisesse ajajärku. Lihatoit nõuab oluliselt rohkem vaeva kui taimne, mis sobib meile (ja on selliselt ka kõige parem) otse loodusest korjates. Samuti on probleemsem lihakraami säilitamine. Pidime jalge alla trampima elu hävitamisest tekkiva kahjutunde, mis võis ise-enesest olla väga suur samm lähemale liigikaaslaste tapmiste ja sõdadeni.

Neid asju enda jaoks lahti mõtestades tekkis mul küsimus, et miks inimesed üldse liha toiduks kasutama hakkasid? Justkui oleks kunagi midagi väga valesti läinud.
« Viimasena muutis: 10 november, 2014, 08:53 postitatud kasutaja Madis »

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc