Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Piim (kaltsumi imenumine) ja palju muud head ifot :)  (Loetud 2961 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Leidsin huvitava postituse metsapoole listist, kopeerin selle ka siia kõigile lugemiseks.

Tsiteeri
Piimatooted ei ole kuskilt otsast seotud kaltsiumi saamisega ja omandamisega organismis. See on järjekordne suur müüt. Piim ei ole normaalne inimese toit. Piim on ettenähtud ainult emalt imikule või loomalt loomapojale, mitte jätkuvaks toiduks. See on täiesti ebaloomulik. Pealegi on piim toit, mitte jook, st seda ei jooda toidu kõrvale joogina, vaid on eraldi toidukord.
Piima-kaltsiumi efekti kohta räägib vastu ka fakt, et vaatamata sellele, et oleme kohutavalt suure piimatarbimisega riik, on meie inimeste hambad väga halvas olukorras. Siit peaks tulema esimene loogiline järeldus juba ju.... Või et meie laste luud on aina õrnema, järjest enam on väikelastel luumurde, sõjaväelastel väsimusluumurde ja vanadel luuhõrenemist. St. midagi siin ju ei klapi.
Piim tekitab kehas happelise reaktsiooni, et seda kustutada, toob keha, kui mujal reservis pole, luudest välja kaltsiumi, et tekkinud happerünnakut neutraliseerida. See vähene kaltsium, mida piimast saame, ei korva tekitatud kahju.
Pealegi hakkavad piim ja liha tekkimise koheselt roiskuma ja vajavad töötlemist. Mida rohkem töödeldud, seda rohkem on see nö surnud toit, mida inimene samuti ei vaja, sest see koormab tohutult organismi. Kui inimene ei söö toorest toitu, fermenteeritud/hapendatud toitu, peab keha ise tootma ensüüme, et selle surnud toidu massiga hakkama saada. Seetõttu ongi tänapäeval nii paljudel vanematel ja ka juba noortel kilpnääre haige.

Vitamiinide kohalt ütleksin toortoidu õpetaja Sille Poola sõnadega, et organism on nagu suur orkester. Kui mõni pill hakkab üle mängima on kogu sümfoonia häiritud. Seega ei ole toidulisandid vastus. Nagu D3 manustamine preparaadina. Kas päiksevalgustest saab teha tableti? Kas hapnikust saaks teha O-vitamiini ja panna purki?

Mihkel, kindalsti ei taha ma sinu tegevust ja mõtteid maha teha. Hiljuti plaanisin ka ise toidulisandeid maale tooma hakata. Kuid saan aru, et iga tegevusega, isegi toidulisandite müügiga kaasneb vastutus. Seda ei tohi teha teadmatusega või mõne artikli info põhjal.

Meie organim on ülimalt keeruline, kõik vitamiinid ja mineraalid toimivad KOOSMÕJUS. Ei saa ega tohi ainult ühte rõhutada, see lööb muud paigast ära. Väga paljud vitamiinid on alles avastamata ja iga aasta mõni uus ka avastatakse.

Tegelikkuses vajama väga vähe toitu. Näiteks supilusikatäies linaseemnes on vajalik päevane omega-rasvhapete kogus, ühes nurmenuku lehes päevane C-vitamiin. Miks me sööme nii palju? Sest me ei saa vajalikke vitamiine ja mineraale oma nö lääne dieedist kätte (liha-piim-tervavili töödeldud toidu näol) ja organism annab käsu veel ja veel süüa. Toitumine on keeruline teema. Milline on inimese loomuomane ideaalne toit? Vastus: toit, mis ei sisalda liha, piimatooteid, teravilja, töödeldud toitu,isegi sojat jumala eest mitte. See on kõik värske: lehed, puuviljad, juurikad, isegi tolm korjatud lehtedel (no naera kui tahad), toortoitumine. Näieks Eestis ei saa, aga välismaailmas on hinnatud pesemata mate tee - st mate lehtedelt pole maha pestud tolmu, sest see on niivõrd mineraalirikas. Kuidas saavutada sellist toitumist? Mina veel pole selleni jõudnud, aga tahaks :) Linnas elades see minu arust võimalik pole.

Miks teravili pole inimesele hea toit? Hiljutised uuringud on näidanud, et gluteen tekitab loidust, ülekaalu, pikemas perspektiivis allergiaid või täielikku tsöliaakiat järeltulijatel, isegi soodustab psühholoogilisi probleeme nagu psühhoosid ja skisofreenia.

Allikas: metsapoolejutud@yahoogroups.com
Teema: [metsapoolejutud] Re: K-vitamiin (MK-7) / Imetamine ja lagunevad hambad
Kuupäev: 16. aprill 2011 15:21

Võrgust väljas Dormperyung

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 2
 • Sugu: Mees
Piim (kaltsumi imenumine) ja palju muud head ifot :)
« Vastus #1 : 22 jaanuar, 2015, 05:41 »
Find out more from the point of it.

Võrgust väljas zaynmaliksocute

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 2
 • Sugu: Mees
  • บาคาร่าจีคลับ
Piim (kaltsumi imenumine) ja palju muud head ifot :)
« Vastus #2 : 22 jaanuar, 2015, 13:00 »

I'm reading is very helpful here. The information is very good.

Võrgust väljas johannes

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 1
 • Sugu: Mees
Piim (kaltsumi imenumine) ja palju muud head ifot :)
« Vastus #3 : 11 september, 2015, 05:59 »
[i]Tegelikkuses vajame väga vähe toitu.[/i]
Olen ka ise eelpool toodut märganud. Juhul kui istun arvuti taga ja teen vaimset tööd läheb kõht rutem tühjaks kui füüsilist tööd tehes. Viimasel juhul läheb näljatunne mõne aja pärast, peale tavalise söömisaja möödumist, üle. Vaimse töö korral näljatunne järjest süveneb ning töövõime järjest langeb.
Järelikult ei vaja organism mitte niivõrd toitu kui sellist üldiselt, vaid selles sisalduvaid defitsiitseid komponente. Viimaste järgi on suurem vajadus just vaimse töö tegemisel. Tehes järjest vähem füüsilist tööd ja enam vaimset ning toitudes samal ajal järjest rohkem ja enam töödeldud toiduainetest, kust eluks vajalikke defitsiitseid komponente on eemaldatud, tekib vastuolu. Toidust defitsiitsete komponentide väljasöelumine koormab organismi, soodustab üleliigse kehakaalu tekkimist ja ebasoovitavate või isegi mürgiste jääkainete kuhjumist.
Kokkuvõtteks - vähene füüsiline koormus ja ebasobiv toit on suuresti meie organismi vaevavate hädade põhjustajateks.
Omaette küsimuseks on see, kas tuleks tingimata ja järsku tagasi minna koriluse perioodil kasutusel olnud ratsioonile. Tihedalt asustatud piirkondades sellist toitu ilmselt kõigile ei jätkuks. Kõige esmalt tekivad probleemid organismile sobiva toidu hankimisel just karmima kliimaga piirkondades.

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc