Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Mobiiltelefon (mobla)  (Loetud 26382 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Mobiiltelefon (mobla)
« : 10 jaanuar, 2009, 15:35 »
Tsiteeri
Ostsin kunagi sellise tõsise radioaktiivsuse mõõtja ehk testri.
Kui mobiil telefon valib numbrit või tuleb kõne sisse või sisened interneti siis läheb see 10- 20 sendi läheduses mobiilist lihtsalt hulluks. Kui lubatud looduslik foon on 0,20 mSv/h siis täitsa mobiili vahetus läheduses tuleb välja näit 80,00 mSv/h. Hullumaja. Ehk on se ka tingitud mingite el. komponentide iseärasusest ei tea.
http://www.anastasia.ee/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1216995631/5#5

Ostsin ükspäev oma mobiilile shungiidist klotsi taha,  ma ei tea kui palju se kiirguse mõju küll vähendab, kuid spetsalistid väidavad et vähendab halba mõju, tegin pildi ka vasakul on siis se mobiilile mõeldud shungiitplaat ja vasakul on sama kivim se istub mu arvuti kõrval  ;D

ehk keegi teab sellest lähemalt rääkida? või teab teisi mooduseid kiirguse kaitseks, võib ka nisama olulist infot mobiilist rääkida...


NB: mobiili plaadi juures oli ka lehekülg http://en.petroshungit.ru/
« Viimasena muutis: 06 oktoober, 2009, 17:12 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #1 : 10 jaanuar, 2009, 15:57 »
mõningad viited Moobiiltelefoni kahjulikkusest:

Mobiilikiirgus mõjutab enim lapsi
http://www.postimees.ee/280805/esileht/175262.php
Mobiilikiirgus kahjustab inimese DNAd
http://www.postimees.ee/231204/esileht/153382.php
Tundmatu kiirgus meie taskus ja ajus
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=165522
Mõju Vanusele,tervisele,nahale jne
http://www.hot.ee/veskur/Tervis/Mobiil.htm
Mobiil mõjub lapsele nagu alkohol
http://blog.kaitseomatervist.ee/mobiil-mojub-lapsele-nagu-alkohol/
Kui ohtlikud on tugijaamad ?
http://gsm.usk.ee/kogutode.htm#tugijaamad

ühesõnaga kui ma õieti aru saan siis nendel kel on olemas mobiili taga vilkuv julla siis mida hullemini se vilgub seda ohtlikum on mobla inimesele
« Viimasena muutis: 29 juuni, 2009, 16:05 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #2 : 03 veebruar, 2009, 21:19 »
Kuigi viimastel aastatel tehtud teaduslikud uuringud mobiiltelefoniga rääkimise mõjust inimese tervisele annavad sageli üsna vastakaid tulemusi, on siiski süvenemas veendumus, et vähemalt laste mobiilikasutust tuleb oluliselt piirata.
Mobiiltelefonist väljub rääkimise ajal suhteliselt kõrgetel sagedustel raadiokiirgus, mida nimetatakse ka mikrolainekiirguseks. Samasugust kiirgust väljub näiteks raadio- ja telesaatjatest ning ka arvutiekraanist.

Uurimine on keerukas
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) biomeditsiinikeskuse vanemteadur Hiie Hinrikus selgitas, et mobiiltelefonist liigub kiirgus ühtlaselt kõigis suundades ja oma osa kiirgusest saab kindlasti kätte ka «käed vabad» süsteemiga rääkiv inimene.
Ta märkis, et vastupidiselt laialt levinud arvamusele on tänapäevased kiirgusnormid endisaegsetest märksa liberaalsemad ja võrreldes NSV Liidu aegsete piirnormidega on tänapäeval lubatavad kiirgusnäitajad umbes 100 korda suuremad.
Rääkides spetsiaalsetest mobiiltelefonide külge kinnitatavatest lisaseadmetest, mis väidetavalt kahjuliku kiirguse kinni püüavad, oli Hinrikuse diagnoos ühene: «See on jama!»
Mobiiliga rääkimise mõju tervisele on maailmas uuritud üsna agaralt, ent tulemused on paraku sageli mitmeti tõlgendatavad või vasturääkivad.
Hinrikus möönis, et teadlased on mobiili mõju uurimisel tõsistes raskustes, sest samasugused teadustööd annavad sageli täiesti erineva tulemuse. «Keegi ei oska selgitada, miks see nii on,» laiutas ta käsi.
Mobiilikiirguse toime uurimise muudab tema sõnul keeruliseks ennekõike tõik, et see võib inimese tervist mõjutada lugematutel viisidel ja mõju avaldub rakutasemel.
Hiljuti leidsid 1400 ajukasvajaga patsienti ja sama hulka terveid inimesi uurinud Rootsi Örebro ülikooli teadlased, et maapiirkondade elanikel esineb ajukasvajaid sagedamini ja see võib olla seotud just mobiiltelefoni kasutamisega.

Ulatuslik inimkatse
Hinrikus kinnitas, et oma idu on ses uuringus olemas, sest maal paiknevad mobiiltelefoni tugijaamad hõredamalt ja nendega ühenduse saamiseks peab mobiiltelefon enam «tööd tegema» ja seega mõjutab inimest ka suurem kogus kiirgust.
Ta toonitas siiski, et esialgu pole veel päris selge, kas mobiiltelefonidest eralduva kiirguse suurenedes kasvab ka selle kahjulik mõju. Mitmed uuringud näitavad nimelt, et pikaaegse madala kiirguse mõju võib olla vähemalt sama ohtlik kui lühiajaline suur kiirgus.
TTÜs korraldatud katsete käigus selgus, et mobiilikiirgus mõjutab ajulaineid, mis on seotud inimese vaimse võimekusega. Leiti, et mobiiltelefonide kiirgus avaldab mõju umbes 10–30% inimestest, kellel tekivad ajurütmides statistiliselt olulised muutused ning kelle tulemused psühholoogilistes ja tähelepanutestides langevad.
Hinrikus kinnitas, et mobiiltelefonid on paraku väga uus nähtus ja seega võib musta huumorit mängu tuues öelda, et aina laiemalt levivate mobiiltelefonide abil viiakse maailmas läbi mastaapseid inimkatseid, mis laboritingimustes võimatud oleksid.
«Mobiiltelefoni jälgitav mõju tervisele tekib uuringute järgi alles alates kümnendast kasutamise aastast,» kinnitas ta.
Hinrikus sõnas, et soovib igal võimalusel toonitada, et laste mobiilikasutust peab rangelt piirama, sest nemad on mitmel põhjusel selle võimalikule kahjulikule mõjule kõige vastuvõtlikumad.
Mobiiltelefoni tekitatud väli neeldub bioloogilises koes väga kiiresti, ent laste pead on väiksemad ja seega saab nende aju palju enam kiirgust kui täiskasvanul, selgitas ta. Ka võib kiirgus kõige rängemalt mõjuda just arenevale organismile.
«Laste jaoks on mobiilikasutuse aeg pikem, sest tänapäeval räägivad lapsed mobiiliga juba varajasest east ja juba paarikümneaastaselt võib see neile rängalt kätte maksta,» hoiatas ta.

Mobiilikiirgus kahjustab inimese
Euroopa Liidu rahastatud uurimus näitas, et mobiiltelefonide kiirgus võib kahjustada inimrakkudes olevat DNAd ja tekitada vähki.
«Me leidsime mehhanismi, mis võib põhjustada kroonilisi haigusi,» võttis tulemused lühidalt kokku uuringu juht Franz Adlkofer Müncheni Verumi uurimisühingust. Mil iganes võimalik, peaksid inimesed mobiilide asemel kasutama lauatelefoni, ütles Adlkofer uudistevõrgule BBC. «Me ei taha külvata paanikat, kuid ettevaatusabinõude kasutamine oleks hea,» sõnas ta.
Kiirgusdoosid, mis võrdusid mobiiltelefonidest saadavaga, kahjustasid DNA-lõike mitmetes eri tüüpi inimrakkudes, tuvastas uurimus. Selliseid kahjustusi seostavad teadlased vähi tekkega. Samuti tuvastasid teadlased, et elektromagnetkiirgus võib muuta mõnede geenide funktsioone, neid sisse või välja lülitades.

Vastanduvad tulemused
«Teaduslikust vaatepunktist tuleb väga selgelt rõhutada, et andmed ei tõenda põhjuslikku seost elektromagnetkiirguse ja tervise vahel,» märgiti uurimuses. Samas viitasid teadlased tulemustele, mida peaks edaspidi põhjalikumalt uurima.
Neli aastat kestnud REFLEXi uurimus, mida rahastas Euroopa Liit, viidi läbi 12 eri laboris, et eri töögruppide tulemusi võrreldes saavutada nende objektiivsus.
Siiski osutusid lõpptulemused üksteisele vasturääkivaiks, nagu on juhtunud suuremas osas senistes mobiilikiirguse mõju uurivates teadustöödes. Ühtlustatud uurimismeetodeist ja -varustusest hoolimata ei saanud katsetajad ühesuguseid tulemusi ning tõdesid vaid «tugevat korrelatsiooni» kiirguse ulatuse ja rakukahjustuste vahel.
Mobiilifirmad ja -tootjad püsivad seisukohal, et elektromagnetkiirguse kahjuliku mõju kohta puuduvad teaduslikud tõendid. Värske REFLEXi uurimus ei sunni neid ilmselt arvamust muutma, sest see pole ilmunud eelretsenseeritavas ajakirjas, vaid riputati üles Internetti.

Tõestamata mobiilikahjustused
• Mobiili kasutamine võib põhjustada kehakudede kuumenemist, peavalusid ja peapööritust
• Mobiilist lähtuv elektromagnetkiirgus võib kahjustada rakke, põhjustades kasvajate arengut ning Alzheimeri tõbe.
• Ükski uurimus pole veenvalt suutnud neid mõjusid tõestada.
• Euroopa Liidu rahastatud REFLEXi uurimus väidab, et mobiiltelefonide kiirgus lõhub inimese DNAd ja võib tekitada kroonilisi haigusi. Vastukäivad uurimistulemused on ametlikult avaldamata.

Närvivalu ja südame puperdamine
«Umbes aasta tagasi kandsin Nokia 3310 paremas rinnataskus. Hakkasin tundma vaevusi paremas käes. Jõud kadus ära ja õlavarres oli pidev närvivalu. Kui lõpuks taipasin, milles asi, mobiili enam taskus ei hoidnud ning valu kadus mõne päevaga,» meenutab telefonikasutaja.
Või: «Mina ei saa mobiili panna südamepoolsesse rinnataskusse, sest muidu jätab süda lööke vahele ja järgmisel hetkel hakkab puperdama,» kirjeldab kokkupuuteid taskutelefoniga igapäevane mobiilikasutaja.
«Kasutan mobiiltelefoni intensiivselt seitse aastat ja olen taibanud, et kõrvakuulmine on muutunud nõrgemaks. Eriti parem kõrv, sest hoian telefoni just selle juures. Pikem kõne tekitab isegi kerge valulikkuse,» teatab staa[ch731]ikas helistaja.
Peale võimaliku mälu nõrgenemise ja südamevaeguste kurdavad inimesed ka telefonikõnest lähtuva peavalu üle.
«Minul hakkab pea pikema jutustamise ajal alati natuke ringi käima ja lõpuks tekib iiveldustunne. See juhtub umbes sel ajal, kui telefoni aku hakkab soojaks minema,» kurdab järjekordne taskutelefoni omanik.
«Olen tähele pannud, et kui ööseks olen sisselülitatud mobiiltelefoni jätnud öökapile, mis on üsna pea lähedal, ärkan hommikul peavaluga. See ei saa olla juhus, olen seda mitu korda täheldanud. Kui telefon on välja lülitatud, siis pea ei valuta,» lisab ta.

Kiirguse mõju on teadmata
«Teame, et elektromagnetlainetel on inimorganismile mõju, aga milline, ei osata veel öelda,» nendib Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Hiie Hinrikus.
Sarnaselt mobiilidega kiirgavad ka mikrolaineahjud, raadiosaatjad, telerid ja arvutiekraanid.
«Meie oleme testinud inimaju käitumist mobiiltelefoniga lähedasel sagedusel töötavat generaatorit peale lähedale asetades ja saame öelda, et muutused on olemas. Soomes on kontrollitud valkude reageerimist elektromagnetlainetele. Neistki testidest on selgunud, et kiirgus mõjutab stressivalke. Samas ei saa ju öelda, et seesugune mõju oleks igal juhul halb.»
Stockholmi Karolinska meditsiiniinstituudi professorid Maria Feychting ja Anders Ahlbom väidavad, et vähemalt kümne aasta jooksul mobiiltelefoniga rääkinud inimesel on kaks korda suurem risk healoomulisse kõrvakasvajasse haigestuda. Tõenäosus vähki haigestuda on seotud ainult selle poolega, kus telefoni tavaliselt hoitakse. Alla kümne aasta mobiiltelefoniga rääkinud inimeste seas riskifaktori tõusu ei avastatud.
Uuringus osales 150 healoomulise kuulmisnärvikasvajaga inimest ja 600 inimest, kellel seda pole. Uuring näitas, et kasvaja oht kasvas ligi kaks korda, kui patsient alustas mobiiltelefoni kasutamist vähemalt kümme aastat enne kasvaja diagnoosimist.
Kui võeti arvesse ainult seda näopoolt, kus telefoni tavaliselt hoitakse, kasvas ohutegur neli korda.
Rootsi teadlaste meelest vähendab riski kasvajasse haigestuda vabakäesüsteem.
Eesti teadlase Hinrikuse sõnul on väide, et kümme aastat mobiiltelefoni kasutanud inimestel on kaks või neli korda suurem risk peakasvajasse haigestuda, tähelepanuväärne, kuid iga konkreetse inimese puhul ettearvamatu.
«See on samasugune väide, et suitsetamine on kahjulik ning targem oleks see pahe maha jätta. Aga mõni suitsetab kogu elu ja midagi ei juhtu. Seega oleneb kõik konkreetsest inimesest, tema geneetilisest koodist ja pärilikkusest, eluviisidest ja harjumustest,» ei näe teadlane paanikaks põhjust.
Suurim probleem ongi Hinrikuse arvates see, et seni tehtud mobiiltelefoni mõjude uurimustulemused on raskesti korratavad.
«Inimesed on erinevad. Kasutatavad telefonid on erinevad. Rääkimisharjumused on erinevad. Ühesuguseid nimetajaid on väga raske leida, mistõttu ka uurimistulemusi on keeruline kontrollida,» möönab emeriitprofessor.
Enim saab telefoniomanik kiiritada taskuaparaadiga rääkides.
«Kui telefon heliseb, hakkab tööle telefonis olev pisike vastuvõtja, mille sagedus ühineb lähima mobiiltelefonimasti lainetega. Kuigi paljud elektronaparaadid kiirgavad elektromagnetkiirgust, ongi taskutelefoni puhul probleemne tema pea lähedal hoidmine, see mõjutab otseselt ajutegevust,» selgitab Hinrikus.

Vabakäeseade kasvajast ei päästa
Kas mobiiltelefonide vabakäekomplektid ajule mõjuvat kiirgust ei leevenda?
Hinrikuse sõnul arvati algul tõesti, et seade vähendab mobiilimõju ajule, kuid nüüd olevat selgunud, et tegelikult kontsentreerib juhtmega pea küljes olev aparaat hoopis kiirguse kõrva.
Tehnikaülikooli geenitehnoloogiainstituudi professori Priit Kogermanni sõnul on seos mobiiltelefoni ja kasvajaohu vahel arvatavasti tõesti olemas.
«Radioaktiivne kiirgus ja ultraviolettkiirgus on tuntud DNA vigastusi põhjustavad kiirguse liigid, mis on seotud ka vähitekkega,» räägib professor Kogermann. Võrreldes päiksekiirgusega, on mobiiltelefonide lühilainelise raadiokiirguse mõjust DNAle teada palju vähem ja kindlasti on selle kiirgusliigi mõju ka palju nõrgem. Kuid Rootsi teadlaste uuring viitab sellele, et telefoni pikaajalisel kasutamisel võib mõju ilmneda. Enne lõplike järelduste tegemist on Kogermanni sõnul vaja siiski põhjalikumaid uuringuid.

Ohus on mobiilimastide hooldajad
Radiolinja suhtekorraldusjuhi Regina Salmu sõnul on telefoni kiirgusallikas antenn.
«Sisuliselt kiirgab seda iga antenn, olgu siis mobiili-, TV- või raadiosaatja oma, seda kiirgavad elektriliinid, mingil määral kõik elektriseadmed,» selgitab Salmu.
Tema kinnitusel võib mobiili kiirgust võrrelda näiteks ultraviolettkiirgusega. «Erineb vaid nende kiirguste sagedus ja lainepikkus. Selge on see, et iga kiirgus muutub kindlast piirist alates inimesele ohtlikuks. Võimalik, et mõni inimene on tundlikum elektromagnetkiirgusele ja see võib tema tervisele mõjuda. Kuidas arst selle tuvastab ja mida ta seejuures soovitab, sõltub igast juhtumist eraldi,» arvab Radiolinja esindaja.
Salmu kinnitusel pole siiani kindlaid andmeid, kas ja kui palju mobiilid inimese tervist mõjutavad.
«Erinevad uurimused annavad vastakaid tulemusi. Näiteks uuris 1996. aastal ameeriklane Kenneth Rothman Epidemiology Research Institute’ist 250 000 mobiiliomanikku. Võrreldi nii neid, kes räägivad telefon kõrva ääres, kui ka neid, kes rääkisid autotelefoni või klappidega. Vahet ei mingisugust, suremus ja haigestumine olid võrdsed,» ei näe suhtekorraldaja mobiiltelefonide kiirguses võimalikku ohtu.
Ka EMT avalike suhete juht Kaja Pino sõnul ei võta mobiilioperaator endale julgust kommenteerida ühe teadusuuringu tulemuste usaldusväärsust.
«Kõik mobiilitootjad suhtuvad mobiiltelefoni kui võimalikku terviseriski suurendajasse ülitõsiselt. Tootjad on rahastanud üleeuroopalist uurimust, mida koordineeris WHO. Projekti maksumus on umbes 6 miljonit dollarit ning uuritakse ligi 3000 mobiiltelefoniomanikku,» räägib Pino.
Ta lisab, et mobiiltelefoni saatja võimsus on maksimaalselt kaks vatti.
«GSM-mobiiltelefonidel on tegu lühiajaliste impulsside edastamisega ning seega on saatja sisse lülitatud vaid lühikeste hetkede vältel. peale selle vähendab telefon tugijaama lähedal võimsust kuni 0,02 vatini,» lohutab EMT esindaja mobiili pelgajaid.
Tervisekaitseinspektsiooni asepeadirektori Mihhail Muzõt[ch65533]ini sõnul on mobiiltelefoni võimaliku kahjuliku mõju teooriaid palju, kuid ühtegi väidet ei ole siiani üheselt tõestatud. «Mobiiltelefonid töötavad madalal võimsusel, ent telefoni antenn paikneb rääkija peale väga lähedal. See võib mõnel juhul rääkijale tähendada ohtliku kiirguspiiri lähenemist,» märgib Muzõt[ch65533]in.
Otsides seost kiirguse ja pahaloomuliste kasvajate vahel, on teadlased tervisekaitsja arvates seatud üliraskesse seisu.
«Vähil pole ühest põhjust või tekitajat ja pealegi võivad mõned asjaolud mõjutada kasvaja arengut. Isegi kui mobiiltelefonide kasutamisel pole vähiga mingit seost, haigestub aastas tuhandeid telefonikasutajaid ajuvähki,» teab Muzõt[ch65533]in.
Spetsialisti sõnul on eelkõige ohustatud mobiiltelefoni mastide hooldajad ning inimesed, kes räägivad telefoniga tundide kaupa.
Muzõt[ch65533]in annab ka mõningaid soovitusi, kuidas mobiili kiirgusest tulenevat ohtu leevendada: «Probleem võib olla antennimastis, kuhu on paigaldatud mitu eri firma antenni. Autos on soovitatav pruukida vabakäeseadet,» loetleb mobiiliriskide teemal kutsemagistri seminaritöö kirjutanud tervisekaitsja.
Septembri lõpuks tõusis mobiilside tihedus Eestis 89 protsendini, võrreldes juuni lõpu 85 protsendiga. See tähendab aga, et Eestis on umbes 1,1 miljonit mobiiltelefoni. Maailmas peaks hinnanguliselt järgmisel aastal olema 1,6 miljardit mobiiltelefoniomanikku.
 
Igal teadusuuringul oma järeldus
Kaks aastat tagasi tegid Austraalia teadlased katseid hiirte ja mobiiltelefonidega. Nad leidsid, et mobiili kiirgus ei suurenda hiirtel kasvajate esinemise sagedust, ning järeldasid, et seega on telefonid suure tõenäosusega ohutud ka inimesele. Mõne aja pärast tegi aga teine sama riigi teadlasterühm uued katsed hiirtega ja tõestas, et mobiilid ikkagi soodustavad kasvajate teket.
2002. aasta juulis tulid Rootsi uurijad välja tööga, millest selgus, et esimese põlvkonna mobiiltelefonide kasutajatel on 80 protsenti kõrgem risk saada ajukasvaja kui mittekasutajatel. Taanlased seevastu tõestasid 2001. aastal 400 000 mobiilikasutajal läbi viidud uurimusega, et neil pole suurenenud vähiriski.
Rootsi Lundi ülikooli teadlaste möödunud aastal avalikustatud uuringutulemused viitavad ka võimalusele, et mobiiltelefoni kiirgus suretab närvirakke, tekitades dementsust ja Alzheimeri tõbe. Rottidel tehtud katse näitas, et pärast 50 päeva mobiiltelefonist lähtuva kiirguse mõjualas olemist avastati loomade ajust ootamatult palju surnud närvirakke.
Mikrolainekiirgusest tingitud mälu nõrgenemist on kindlaks tehtud varemgi. USAs tehti katsetusi saja rotiga, kes õpetati ujuma suures vannis asuva saarekeseni. Poolt gruppi kiiritati mikrolainega ja see osa rotte unustas tee saareni, võrdlusgrupp aga leidis selle raskusteta üles.
Rühma Esseni ülikooli teadlaste väitel avastasid nad juba 2001. aastal seose taskutelefonide kasutamise ja silmavähi vahel. Inimestel, kes räägivad palju taskutelefoniga, on kolm korda suurem tõenäosus haigestuda silmavähki. Teadlased uurisid 118 patsienti, kes põdesid vähki, mis suurendab iirist ja silma võrkkestapõhja. Nad võrdlesid patsientide telefonikasutust 475 terve inimese telefonikasutamisega.
Hollandis mullu septembris avaldatud uurimistulemused näitasid, et kolmanda põlvkonna tugijaamad võivad põhjustada peavalu ja pööritust.
Ungari Szegedi ülikooli teadurite suvel avaldatud uurimusest selgub, et 13 kuu jooksul vaadeldi 221 meest, kellest osa kandis mobiiltelefoni püksitaskus või vööl, osa käis ringi telefonita. Ilmnes, et telefoniomanike spermas oli keskmiselt kolmandiku võrra vähem elujõulisi spermatosoide kui kontrollrühmal.
 
Kiirgusevastased püksid ja mütsid
Teksasefirma Levi Strauss lasi möödunud aastal välja uue toote – püksid, mis ettevõtte väitel peaksid kaitsma kandjat mobiiltelefonide kahjuliku kiirguse eest. Eelmisel aastal müüki jõudnud Icon S-Fit teksastele pannakse vabrikus sisse kiirgusvastane vooder.
Norra teadlased esitlesid kaks aastat tagasi mobiiltelefoni kiirguse eest kaitsvat mütsi. Uus peakate peaks kaitsma vähihirmus helistajaid kommunikatsioonivahendi halva mõju eest tervisele. Mobiilimütsi sees on kerge metalli kiht, mis juhib peast eemale peaaegu kõik raadiolained ja samas laseb läbi heli.

Kuidas mobiiltelefoni mõju vähendada?

Väldi pikki kõnesid ja püüa kasutada võimalikke kaitsevahendeid.
Räägi mobiiltelefoni ainult vältimatul vajadusel.
Lülita telefon välja, kui sa ei helista.
Söö A-, C- ja E-vitamiini. On tõestatud, et need aitavad vähendada nn. vaba radikaali tekitatavaid kahjustusi.
Söö päevas vähemalt viit erinevat puu- ja juurvilja.
 
Lapsed mobiiltelefonist eemale
Briti teadlased ei soovita lastel mobiiltelefoniga üldse rääkida, sest need võivad alla 16aastastele halvasti mõjuda. Lastel soovitatakse mobiiltelefoni kasutada vaid äärmisel vajadusel ja pidada võimalikult lühikesi kõnesid.
Rääkida ei tohiks ka liftis ega autos, sest seal on kehva levi tõttu kiirgus eriti tugev. Brittide hinnangul ei tohiks mobiiltelefoni ka öösel voodi lähedal sisse lülitatuna hoida.
Vähe sellest. Suurbritannias kaalutakse tõsiselt mobiiltelefonide kasutamisele vanusepiirangu määramist. Valitsuse eksperdikomitee arvab, et mobiili kiirgus võib halvasti mõjuda kasvueas lastele ja noortele. Komitee soovitab valitsusel kaaluda noortele päevas mobiiliga rääkimise piiraja kehtestamist. Kaotama peaks lastele suunatud mobiilireklaamid. Tugijaamu ei tohiks rajada koolide, lasteaedade, haiglate ja elamupiirkondade lähedusse.

http://www.postimees.ee/280805/esileht/175262.php
http://www.postimees.ee/231204/esileht/153382.php
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=165522
Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #3 : 03 veebruar, 2009, 21:28 »
ehk kel on kodus kineskoop monitor veel (se suure tagaosaga) se pangu telefon kutsuma ja suruge telefon vastu ekraani, tekib moment kus te mõtlete sügavalt järele korraks mobiili headele omasdustele, ja osakaal hakkab kalduma mobiili tihedama välja lülitamise kasuks..  

ise siis mõtlesin, et ehk aitab käed vaba süsteem (hands-free) kuid tuleb teadlaste jutust välja et see ei aita midagi [smiley=shocked.gif] , kuid kindlasti mitte hakata siis sellist käed vaba süsteemi kasutama nagu järmistel piltidel irw  ;D


Võrgust väljas KeegiVeel

 • Noor Liige
 • **
 • Postitusi: 32
 • Sugu: Mees
 • ....
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #4 : 26 veebruar, 2009, 12:13 »
Mobiili kiirguse vähendamiseks võib teha omale poolvääriskividega ripatsi, mille saab panna mobiili külge sinna auku, kuhu käib kaelapaela aas. Üks selline ripats on näha näiteks aadressil http://www.myhandmadejewellery.com/0768est.htm
Taoliseid ripatseid müüdi kunagi ka Loitsukelleris ( http://www.loitsukeller.ee ). Võimalik, et neid on seal praegugi.

Mul endal on kodus arvuti kõrval mingi väike must püramiid, mis pidi ka kiirgust vähendama. Ma ei tea, mis materjalist ta on. Ja seda, kas ta toimib, ei oska ka öelda ...

Kaktused pidid ka kahjulikku kiirgust endasse tõmbama. Kui paned kaktuse arvuti kõrvale või peale, siis kasvab ta ilusaks suureks. Kaktuse võib ka mobiili külge panna, näiteks sellise - http://funbox.ee/OSc/product_info.php?cPath=46&products_id=104

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #5 : 08 aprill, 2009, 20:09 »
Tsiteeri
Kaktused pidid ka kahjulikku kiirgust endasse tõmbama. Kui paned kaktuse arvuti kõrvale või peale, siis kasvab ta ilusaks suureks. Kaktuse võib ka mobiili külge panna, näiteks sellise - http://funbox.ee/OSc/product_info.php?cPath=46&products_id=104

Panin oma arvuti juurde kaktused ritta :) Vaata Siia
ma ei tea kas aitavad kuid väga ilus vatepilt küll tekkis  [smiley=96.gif]
« Viimasena muutis: 11 oktoober, 2009, 08:32 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefoni
« Vastus #6 : 28 juuni, 2009, 20:03 »
Räägitud on ka toodetest mis sisaldab EMF Biokiipi (EMF Biochip)
http://www.icswebsite.com/s-products-new-m.htm

kiirguse kohta lugemist ...
http://blog.kaitseomatervist.ee/
http://gsm.usk.ee/kogutode.htm
http://www.microwavenews.com/
« Viimasena muutis: 29 juuni, 2009, 16:01 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefon
« Vastus #7 : 29 juuni, 2009, 09:38 »
SAR (Specific Absorption Rate) näitab, kui palju raadiosageduslikku kiirgust neeldub inimese kehas ning selle parameetri mõõtühikuks on W/kg. Euroopa Liidus kehtivate nõuete kohaselt peab SAR näitaja mobiiltelefonide puhul olema väiksem kui 2,0 W/kg, keskmistatuna üle 10 grammi inimkoe. Näiteks Ameerika Ühendriikides FCC (Federal Communications Commission) poolt kehtestatud nõuete järgi on see piir 1,6 W/kg, keskmistatuna üle 1 grammi inimkoe. Viimaseid nõudeid järgivad ka Kanada ja Austraalia. Samuti tuleb märkida, et testimisel saadud SAR väärtus määratakse telefoni töötamisel maksimumvõimsusel.

Üle maailma on erinevad organisatsioonid läbi viinud mitmeid uuringuid tegemaks kindlaks, kui palju mingi telefon kiirgab, samas ei ole ükski nendest saavutanud rahvusvahelist tunnustust. Läbi viidud uuringud on tihti teostatud erinevate mõõtmisstandardite järgi, mistõttu saadud tulemused võivad üksteisest  kordades erineda.

Üldjuhul on konkreetse mobiiltelefoni SAR väärtus ära toodud telefoni kasutusjuhendis ning samuti on see leitav tootja koduleheküljelt.

[edit][size=13]Mobiiltelefoni kiirguse testid[/size][/b]

http://www.sarshield.com/english/radiationchart.htm
http://www.mmfai.org/public/sar.cfm?lang=eng
http://www.ofta.gov.hk/en/ca_bd/mobile_sar.pdf
http://reviews.cnet.com/cell-phone-radiation-levels/?tag=lnav[/edit]
« Viimasena muutis: 11 oktoober, 2009, 08:39 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefon
« Vastus #8 : 09 juuli, 2009, 13:29 »
ifo: KaitseOmaTervist.ee uudiskirjast "Telefon padja all"

Kuusteist aastat tagasi (1993) pakuti ameeriklasest
arstile Dr. George Carlo'le tööd. Mobiiltelefonitootjate
liit soovis, et ta selgitaks välja, millised on võimalikud
terviseriskid mobiiltelefonide kasutajatele. Paraku aga
olid Dr. Carlo seitse aastat kestnud uuringute ja teadustöö
tulemused tema tööandjale vastukarva. Ta vallandati.

Teaduslikult oli kõik lahtine, kuid oht tervisele oli ilmne.

Tänapäeval on George Carlo üks usaldusväärsemaid mobiiltelefonide kriitikuid. Ta ütleb, et kuna me ei tea täiel määral terviseriskide ulatust, peaksime olema tunduvalt ettevaatlikumad!

“Olukord on väga sarnane tubakatööstusele. Erinevus on ainult selles, et Ameerikas on meil 208 miljonit mobiiltelefonikasutajat, üle maailma aga umbes 2.8 miljardit.
Nii et kunagi varem pole inimkonna ajaloos olnud sellise levikuga toodet.”

“Kuna käimas on juba mitmeid kohtuprotsesse, peavad mobiilitootjad aru, kuidas peale kaotusi ellu jääda. Ilmselt pöördutakse valitsuse poole mingisuguse kaitse saamiseks. Kuuldavasti on nende peamisteks argumentideks telefonikasutajate üüratu arv ja märkimisväärselt suur pensionifonide hulk, kes oma raha telekommunikatsioonifirmadesse investeerinud on. Ühesõnaga, mobiilifirmad tunnevad, et nad on peaaegu puutumatud.”

Disney ja Sprint on hakanud lastele mobiiltelefone müüma

“See on tõesti inetu lugu. Disney, kes on alati olnud lapsesõbraliku mainega, on partnerlusse astunud mobiilisidefirmaga. Ning selles koostöös Disney mitte ainult ei müü mobiiltelefone, vaid omab ka enda võrku. See tähendab, et ta küsib raha ka kõneminutite eest.”

“Kõige vastikum on see, et nad püüavad oma agressiivsete reklaamidega just lapsi vanuses 8-12 aastat.”

Milles on probleem?

“Epidemioloogilised uuringud on siiani hõlmanud vaid täiskasvanuid, kes on telefoni kasutanud 500-1000 kõneminutit kuus 10-12 aasta vältel. Need uuringutulemused aga näitavad meile 2-3 kordset silma- ning ajuvähki haigestumise tõenäosust.”

“Kui 8-aastasele lapsele mobiiltelefon kätte anda, siis täiskasvanuks saades on ta telefoni kasutanud juba vähemalt 10 aastat. Hetkel pole kellelgi aimu, milline saab nende laste tervise olukord siis olema. Küll aga teame juba praegu, et need lapsed on suures hädaohus.”

Mida näitavad uuringud nende kohta, kes kasutavad mobiiltelefoni rohkem kui 30 minutit päevas või 1000 minutit kuus?
Kõige värskemad sellelaadsed avaldatud uuringud on tehtud 90ndate lõpul või kahetuhandete alguses. See oli aeg, mil mobiiltelefone veel eriti palju polnud.
Näiteks meie enda uuringud Buffalo’s (New York’i osariigis) . Vaatlesime, kuidas teismelised oma mobiiltelefone kasutavad. Keskmine nooruk Buffalo’s kasutab oma mobiili 2600 minutit kuus. Paljud noored jätava mobiili isegi öösel sisse ning hoiavad seda oma padja all, et öösel sõpradelt või klassikaaslastelt sõnumeid saada. Sellist asja pole kunagi varem olnud, ja seepärast on raske hinnata, kui tõsine see risk tervisele tegelikult on.”

Mida ütleb teadus tavakasutajatele, kes päevas 15-30 minutit kõneaega kasutab?

“Siiani tehtud epidemioloogiliste uuringute põhjal oleme loonud omale indikaatorid. Need näitavad, et kahetuhandete aastate alguses oli igal aastal 30 000-50 000 uut silma- ja ajuvähi juhtumit. Nende konkreetsete kasvajate põhjustajaks peetakse just mobiiltelefone. Aastal 2010. haigestub aju- või silmavähki umbes 500 000 inimest.”

KaitseOmaTervist inimestel õnnestus saada video,
kus ta asjadest lähemalt räägib.

Vaata ka videointervjuud Dr. George Carlo’ga:
(video on tõlgitud eesti keelde)

Seda saad sa vaadata siit:
http://clicks.aweber.com/y/ct/?l=OT5ZV&m=1mkqexRuB80G_G&b=QvcmaFqrj1vicWhIQ5WsPw

[media]http://www.youtube.com/watch?v=2GD_BKTWyTY[/media]
« Viimasena muutis: 10 juuli, 2009, 17:49 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefon
« Vastus #9 : 25 august, 2009, 19:58 »
Leitsin jutu lõigu mis räägib et kui paigaldada selline vidin nagu pildil Käed vabale süsteemile (hands Free) siis se neutraliseerib kiirguse suht pea nullini, ehk keegi hea inimene tõlgib ümber... äitäh


Tsiteeri
Radiation from mobile phones can be reduced to virtually zero by a simple tiny magnetic bead which costs a few pence, a government adviser says, reports BBC News.

"Professor Lawrie Challis said clipping a ferrite bead on hands-free kits stops the radio waves travelling up the wire and into the head. He called on the mobile phone industry to start using them "as standard".

The beads, which often measure less than 1cm in diameter, are commonly used to stop data interference in computers.

"Using a ferrite bead effectively reduces emissions to the head to zero but as yet manufacturers do not put them on hands-free kits."

While studies have shown hands-free kits reduce radiation, emissions still travel up the wires on the outside and are absorbed by the head.

The beads work by absorbing these "unintentional" emissions. "
viide originaal tekstile: http://www.textually.org/textually/archives/2005/01/?p=2
« Viimasena muutis: 25 august, 2009, 20:00 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefon
« Vastus #10 : 06 oktoober, 2009, 11:17 »
"DNA, Demokraatia, Traadita-tehnoloogia revolutsioon
ning Elektromagnetkiirgus" on väga õpetlik film! Sõna
saavad aktivistid, teadlased, ametnikud ning ka erinevad
kodanikualgatuslikud organisatsioonid.

Juttu tuleb ka sellest, kuidas venelased USA saatkonda
Moskvas elektromagnetkiirgustega "pommitasid". Selle
tulemusena haigestusid paljud saatkonna töötajad
erinevatesse haigustesse!

Film on inglise keeles.

Filmi esimene osa: http://clicks.aweber.com/y/ct/?l=OT5ZV&m=1lvIW3htju0G_G&b=6aVoV.dgCxuVE9W2kGdxgw


Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Re: Mobiil telefon
« Vastus #11 : 06 oktoober, 2009, 11:46 »
Filmi jupis tutvustab Dr.Mercola lihtsaid ja praktilisi nõkse kuidas vähendada mobiili kiirgusest tekkivaid ajukahjustusi, ja räägib, et bluetooth (sinihammas) on väga kahjulik kuna se topitakse reeglina kõrva, ta on natuke skeptiline mobiili taha kleebitavatest imejulladest, kuid ei välista nende toimimist, ta näitab ka millist lahendust tema kasutab.. tema käedvaba juhtmel on topelt kaitse esiteks on magnetiga varustatud julla ja teiseks on õhu toru (Airtube, Bluetube) kus sees ei ole juhet vaid liigub ainult heli.
http://www.youtube.com/watch?v=c8XnnEFTxAM
[media]http://www.youtube.com/watch?v=c8XnnEFTxAM[/media]
« Viimasena muutis: 06 oktoober, 2009, 15:09 postitatud kasutaja Veedalane »

Võrgust väljas Kaisa

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 4
 • Sugu: Naine
Mobiiltelefon (mobla)
« Vastus #12 : 04 jaanuar, 2013, 16:05 »
http://alkeemia.ee/artiklid/Mobiiltelefonid-loodi-rahvastiku-sujuvaks-vahendamiseks-helistamine-on-koigest-sekundaarne-funktsioon/l-26/c-984/

Leidsin ühe huvitava ja põhjaliku artikli elektromagnetkiirguse kahjulikkusest. Mõned väljavõtted sellest artiklist:

Nüüd on aga üle maakera 5 miljonit mobiilimasti. Igaühe küljes on vähemalt 3-4 pikliku ristküliku kujulist ja 1 meetri pikkust mobiilsideantenni, mis teeb kokku 20 miljonit suurel võimsusel kiirgavat mobiilsideantenni.

Kui meil oleksid prillid, millega saaks elektromagnetkiirgust vaadata, siis ei näeks me kaugemale kui kümme sentimeetrit, sest paks "kiirgusudu" on ees. Õhus olevat elektromagnetkiirguse saasta on täna miljoneid kordi rohkem kui 25 aastat tagasi.

Nüüd aga hakatakse Eesti maapiirkonadesse paigaldama mobiiltelefoni sisaldavaid kaugloetavaid arvesteid. Osades Tallinna kortermajades on ühistud jõudnud juba paigaldada kõrgsagedust kiirgavaid kaugloetavaid vee- ning gaasiarvesteid. Kas tõesti on seda silmale nähtamatut, ninale haistmatut kiirgust veel vähe?

Võrgust väljas LillekeRohus

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 15
 • Sugu: Naine
 • ....
Mobiiltelefon (mobla)
« Vastus #13 : 28 märts, 2013, 17:57 »
Ma sattusin ise ka just selle Kadri poolt mainitud artikli peale ja plaanin vaadata tasuta filmi http://vimeo.com/54189727

Tõesti tuleb välja, et silmale nähtamatu võib olla paljude tänapäeva tervisehädade põhjuseks ja mõjutab loomulikult meie looduskeskkonna tasakaalu - näieks lindude navigeerimist ja mesilasi. Tooksin välja järgnevad huvitavad lõigud:

Tsiteeri
MESILASTELE EI MEELDI MOBIILIKIIRGUS?

Lisaks eelpool mainitud põhjustele, häirib mesilasi ka inimeste loodud elektromagnetkiirgus, täpsemalt just mobiilikiirgus, sest see segab neil Maa magnetväljade järgi orienteerumist. Et küsimuses selgust saada, töötas Dr. Jochen Kuhn ja tema meeskond Koblenz-Landau Ülikoolist kaheksa (8) mesilastaruga, millest 4 sisse paigutati DECT-telefon.

DECT ehk juhtmeta telefon Sinu kodus

DECT-telefon on kõige tavalisem juhmeta telefon, mis on väga levinud büroodes ja kodudes. Kuna kõige odavamad mudelid maksavad vaid 24 eurot, on seda sorti telefonid ka eestlaste kodudes vägagi populaarsed – rääkimise ajal saab mööda tuba, korterit või maja ringi jalutada.

Inimesed aga ei tea, ja neile ka ei öelda (ilmselt meelega), et telefonilaadija ise on nagu mobiilimast, mis kiirgab päris hästi: 10 mW ehk umbes pool sellest, mida kiirgavad majade katustel olevad mobiilsideantennid.

Kui Sul on selline telefon, siis lõpeta koheselt selle kasutamine ära, sest Sa rikud ära oma tervise ja võtad nii oma perelt kui ka naabritelt eluaastaid vähemaks, sest kõrgsageduslik elektromagnetkiirgus läheb probleemideta betoonseinast läbi. Mõni inimene ütleb selle peale, et temal on see telefon olnud juba mitu aastat ja midagi pole juhtunud. Vastus neile: kõrgsageduslike elektromagnetkiirguste tekitatud kahjustuste peiteaeg on 12 aastat. Kui praegu veel unetust, peavalusid ja südamerütmihäired tunda pole, siis paari aasta pärast juba on.

Olles paigutanud DECT juhtmeta telefonid mesitarudesse, jäi Dr. Jochen Kuhn ja tema meeskond ootele, mis juhtuma hakkab. Tulemused olid jahmatamapanevad. Üks DECT-telefoniga mesilastaru hüljati täielikult, mitte ühtegi mesilast ei tulnud sinna tagasi. Teistesse DECT-telefoniga tarudesse tuli tagasi vaid väikeosa mesilasperest. Nendes neljas, kus DECT-telefon puudus, tähelepanuväärset mesilaspere kadu ei täheldatud. Ja selline telefon on paljudel inimestel voodi kõrval! See kiirgab koguaeg, isegi ooterežiimil.

MELATONIIN

Elektromagnetkiirgus mõjub halvasti ka meie kõige tähtsamale näärmele – käbinääre. See asub inimese kahe ajupoolkera vahel ja on männikäbisarnane. Käbinääret kutsutakse idamaades kolmandaks silmaks. Ta on vaimse energia kanal, mis reguleerib mõttevoolu. Käbinäärme talitlus stimuleerib ka ajuripatsit.

Ajuripatsi eessagar valmistab hormoone, mis ergutavad kilpnäärme, neerupealiste, sugunäärmete, harknäärme ja kõhunäärme talitlust. Viimased omakorda reguleerivad vere kaudu elundite ja kudede ainevahetust.

Käbinääre toodab melatoniini aktiviseeritud keemilise sõnumikandja seratoniini abil. Melatoniin tugevdab keha immuunsüsteemi. Kõrge käbinäärme- sekretsiooniga inimeste tõenäosus vähki haigestuda on väiksem. Mida rõõmsam ja positiivsem on inimene, seda rohkem tema kehas melatoniini on. Suur melatoniinitootlikkus tõstab energia, vastupidavuse ja füüsilise taluvuse taset, ning on otseselt seotud unemudeliga, lastes südamel ja veresoonkonnal keha parajalt reguleerida. Melatoniin on keha võimsaim ja mõjusam antioksüdant, avaldades toimet nii vaimse kui ka füüsilise vananemise vastu.

Kuna elektromagnetkiirguse sagedused on sarnased valguse omale, satub käbinääre tihti segadusse, kas käes on päev või öö. Tuba võib küll kottpime olla, aga kui mingisugune elektromangetlainetus seda nääret segab, siis und ei tulegi ja inimene on loid ja magamata.

Probleemid melatoniiniga on ka elektripostide otsas pesitsevatel kurgedel. Nende tervis on päris kehva.
« Viimasena muutis: 28 märts, 2013, 21:48 postitatud kasutaja LillekeRohus »

Võrgust väljas Humanoid

 • Noor Liige
 • **
 • Postitusi: 30
 • Sugu: Mees
 • Мой адрес CCCP
Mobiiltelefon (mobla)
« Vastus #14 : 12 jaanuar, 2016, 01:06 »
Ostsin hiljuti oma elu esimese nutitelefoni...  :'(  Selgus see, et kui ma talle hääled sisse sain, hakkasid minu füüsilises kehas toimuma väga enneolematud asjad. Minu käed hakkasid valulikult surisema, oli tunne, nagu hakkaksid keema või oleksid mikrolaineahju pandud. Seejärel lõi valu südamesse, siis rinda, kust läks edasi kõhtu. Seejärel hakkasid täies pikkuses valutama käed ja jalad. Helistades hakkas valutama pea ja vahelduva eduga tekkisid pähe, veel lisaks, teravad valu pisted. Sain aru, et olen ostnud endale aktiivse tuumajaama, mis hakkas minu keha aktiivselt koheselt hävitama. Heitsin ta kõrvale ja nüüdseks kasutan üht odavaimat nuppudega telefoni, mida püüan ka võimalikult endast kaugel hoida. Sülearvutiga oli mul sama lugu, mis kehaosad lähedal olid need hakkasid koheselt valutama ja sisemuses muutus kõik õõnsaks.
Mõelge, kas teie tervis mitte kallim pole nendest mõtetutest tänapäeva vidinatest, mida meelega toodetakse inimkonna hävitamiseks. Ja need pole veel kõik.
"Asjad ei ole kunagi iseenesest halvad, tähtis on, kuidas sa neid võtad."

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc