Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Indigo ja Kristall lapsed  (Loetud 5951 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Indigo ja Kristall lapsed
« : 12 juuli, 2009, 09:58 »
Allikas: http://www.bioneer.ee/eluviis/kodu/_.aid-4205
Kõik me oleme kuulnud veidrast lastetõust nimega „indigolapsed“. Teadmata, kust või miks selline sõna meie igapäevaleksikasse lekkis ning mida see täpselt tähendab, kasutame seda siiski üsna sageli, mõeldes sellest, kui tänuväärsest terminist, mille arvele võib alati kirjutada meie aja hukka läinud nooruse. Kuid kas olete kuulnud ka uue ajastu „kristall-lastest“ – täiuslikest väikestest inimolevustest, kes on tulnud meid õpetama ja päästma? Võib-olla on Teiegi perre salamisi siginenud mõni kristalsete sugemetega võsuke?


Määratlused “indigo” ja “kristall” tulenevad nende põlvkondade esindajate aura värvidest. Indigolastel on auras palju indigosinist, kristallilastel on aga kvartskristalli prisma pastelsetes toonides mitmevärviliselt küütlevad aurad, kinnitab Taani tuntud selgeltnägemisnõustaja Anni Sennov. Olgugi et täielikult väljakujunenud kristallauraga lapsed hakkavad sündima alates 2012. aastast, on meie keskel juba praegu üha enam kristall-lapsi, sest Sennovi sõnul saavad kõik ajavahemikus 2004-2012 sündinud lapsed kaasa segu indigo- ja kristallaurast, mis lapse soodsates kasvutingimustes lõpuks kristallauraks areneb.
 
Loomult on indigo- (praegused 11-30-aastased) ja kristallilapsed sarnased -- ülimalt tundlikud ja intuitiivsed. Nende peamine erinevus seisneb aga temperamendis. „Indigotel on sõdalase vaim, sest nende kollektiivne eesmärk on põrmustada vanad mõtteviisid, mis on lakanud meid teenimast. Täiskasvanud, kes väärtustavad kuulekust ja kardavad muutusi, võivad indigolapsi valesti mõista,“ kirjutab oma raamatus „Kristallilapsed“ selgeltnägijast psühhoterapeut Doreen Virtue. „Kontrastiks indigolastele on kristallid tasakaalukad ja õnnelikud. Kindlasti on ka neil aeg-ajalt tujukuse hoogusid, kuid enamjaolt on need lapsed andestavad ja muretud,“ teab Virtue. Kui indigod hävitavad kõik, millel puudub väärikus, siis neile järgnevad kristallid kõnnivad turvalisema ja kindlama maailma poole, näidates, et inimkonnal on tulevikulootust.
 
Suured silmad
Kristallilaste läbitungivatest ja noorusest hoolimata elutarkadest silmadest peegeldub sügav vaimne mõistmine. Need on armastavad, kannatlikud ja heatahtlikud silmad, mis näevad inimeste pealispinnast kaugemale.
 
Telepaatilisus ja intuitsioon
Kristallilapsed ei tugine inimestes ja olukordades selgusele jõudmiseks välistele tundemärkidele või eelarvamustele, vaid intuitsioonile. Keegi ei suuda varjata oma tõelisi mõtteid, tundeid või kavatsusi kristallilapse terava pilgu eest. Nad teavad täpselt, kui neile valetatakse. Olles äärmuslikud tõeotsijad, ei hoia nad ka midagi vaka all, et oma ümbrust kaitsta ning lähevad harva kompromissile. Nad on sihikindlad ja tugeva tahtejõuga kirglikud entusiastid kõige suhtes, mis neile õige tundub ning võivad seega vahel olla ka väga kangekaelsed ja tõrksad.
 
Karismaatilisus
Neljast elemendist -- õhk, tuli, maa ja vesi -- esindavad kristall-lapsed tule energiat. See vägi, mis neist juba imikueas õhkub, võlub ära kõik täiskasvanud. Nad kiirgavad positiivset energiat kogu oma olemusega, mistõttu on nende lähedal alati hea olla. Justkui tajudes vanadusega kaasnevat tarkust ja rahu, tõmbab kristallilapsi magnetina vanemate inimeste poole. Nad jumaldavad vanavanemaid ja leiavad kergelt kontakti ka teiste vanemate inimestega. Kristallilapsed suudavad oma ümbruskonna lendleva kergusega enda pilli järgi tantsima panna, ilma et teised seda märkaksid.
 
Hakkavad hilja rääkima
Kristallilaste puhul on tavaline, et nad hakkavad rääkima kolmeaastaselt või isegi hiljem. Hiline rääkima hakkamine näib olevat probleem ainult neile, kes selle pärast muretsevad. Kuna kristallilapsed eelistavad sõnadeta suhtlemist, peavad nende vanemad olema head mõtete lugejad, et laste vajadusi rahuldada.
 
Loodusesõbrad
Lisaks inimestega sõbrustamisele on kristallilastel sügav empaatiatunne kogu looduse vastu. Nende laste lõbustamiseks pole vaja keerulisi mänguasju. Lihtsalt viige nad õue ja nad on lummatud sahisevatest lehtedest, ämblikest ja lindudest. Kristallilapsed tunnetavad loomade, putukate ja taimede aistinguid. Nad annavad loodusele hääle ja meenutavad meile, et kõigel ja kõigil on tunded. Meelsamini kui kusagil mujal, oleksid need lapsed väljas – puude, kivide, lillede ja veega mängimas. Mõnel vanemal on isegi raske oma lapsi toas hoida. Teised ütlevad, et kui nende laps muutub tusaseks, on õueskäik parim tujuparandaja. Kristallilastel on loomadele samasugune hüpnootiliselt taltsutav mõju. Nad võivad mürada suure koera või teravate küüntega kassiga, saamata seejuures haiget. Loomad ja kristallilapsed suhtlevad omavahel armastuse võnkesagedusel ja mõistavad üksteist täielikult. Kuna kristallilapsed on loodusesse väga kiindunud, pole ime, kui neis tekib juba varakult mure keskkonna pärast.
 
Huvituvad kividest
Kristallilaste jaoks väärivad kivirünkad samavõrd tähelepanu ja hellust kui inimesed või loomad. Kristallilisi kivimeid on ammusest ajast kasutatud spirituaalsetes tseremooniates ja tervendamistöös, et suunata ja võimendada jumalikku energiat. Kristallilapsed tunnevad kristallidest kiirgavaid võnkeid ning austavad nende kivide maagilisi omadusi ja väge. Nad võivad teada intuitiivselt, kuidas kristallidega tervendada, ilma et keegi neid oleks õpetanud. Kuna neil on looduslike kristallidega vastastikku täiendav suhe, võiks neid imelisi kivisid lastele tutvustada.
 
Tervendajad
Kristallilapsed kannavad südames nii palju armastust, et juba nende kohalolul on tervendav mõju. Samas on neil ka hämmastavad kaasasündinud võimed. Need lapsed näivad teadvat, kuidas käte ja mõtetega energiat suunata, et saavutada tervenemine. Kristallilastel on harukordne usk oma tervendamisvõimesse, mis on kahtlemata üks põhjus, miks tervendamine neil nii hästi välja tuleb.
 
Andestavad ja armastavad
Optimistliku loomuga kristallilapsed ei tervenda ainult füüsilisi kehasid, nad parandavad ka inimeste südameid, pakkudes emotsionaalset tervenemist ja nõuannet. Uus põlvkond näitab ülesse loomulikku kaastunnet nt puuetega inimeste vastu. Lisaks on neil loomupärane võime lausuda õigeid sõnu, et inimesi inspireerida, rõõmustada  või lohutada, aidates teistel näha igas halvas ka head.
 
Ülemeeleliste võimetega
Kui eelnevad põlvkonnad, peljates kõike üleloomulikku, mõistsid ingleid nägevad või kuulvad inimesed hukka, siis uuel vaimse avatuse ajastul toetavad vanemad oma laste ülemeeleliste võimete arengut, mistõttu võtavad lapsed need võimed ka täiskasvanuikka kaasa. Nad võivad näha ingleid ja rääkida eelmistest eludest. Ka on kristallilapsed suured filosofeerijad, kes kõnelevad sageli nii nagu oleksid nad täiskasvanud väikestes kehades.
 
Loomingulised
Kuna kristallilapsi juhib parem ajupoolkera, mõtlevad nad piltides ja tunnetes, mis vastanduvad sõnadele. Vaatamata tagasihoidlikele verbaalsetele võimetele on neil hämmastavad motoorsed võimed. Visuaalne orientatsioon annab neile fotograafilise mälu ja kunstikalduvuse. Kristallilapsed on andekad joonistajad ja maalijad. Nad võivad leida tundide kaupa tegevust ainuüksi paberiploki ja rasvakriitide seltsis. Ka on nad väga musikaalsed, hakates sageli enne laulma kui rääkima.
 
Taimetoitlased
Kristallilaste maitsmismeel on arenenud väga kõrgele tasemele. Nad eelistavad taimetoitu, justkui teades, et töötlemata värsked puu- ja juurviljad sisaldavavad kõikidest teistest toiduainetest rohkem eluenergiat. Neile meeldib süüa sageli, näkitsedes väiksemaid palakesi ja juues mahla. Paljud on isehakanud taimetoitlased. Peamine põhjus, miks kristallilapsed keelduvad söömast liha, on nende suur empaatiavõime -- nad ei taha, et loomad surema peaksid.
 
Unetud
Nendel lastel on palju energiat ja nad ei taha millestki ilma jääda, isegi uneajal. Võib-olla peegeldab see ka kõrgemat arengutaset, kui inimkond vajab vähem und. Ka on kristallilapsed nii tundlikud, et iga mõjutaja võib viia unetuseni.
 
Pirtsakad esteedid
Maailmas, kus kõik näib olevat pidevas liikumises, ei saa keegi süüdistada lapsi selles, et nad soovivad stabiilsust. Kristallilapsed kalduvad olema väga organiseeritud ja nõudlikud oma ruumi, asjade ja riietuse suhtes. Neile meeldivad puhtad ja korras toad, mistõttu nad koristavad meelsasti ka ise, nt mänguasju korda pannes. Tõeliste looduslastena eelistavad kristallid alastiolekut riietele.
 
Väliselt purunematud, sisemiselt tundlikud
Kristallilapsed on kartmatud avastajad ja hämmastava tasakaalutunnetusega ronijad. Nad pääsevad vigastustest kerge nahaga, sest nende optimism näib tõmbavat ligi vaid turvalisi olukordi. Samas on nad väga tundlikud. Liiga palju väliseid ärritajaid, nagu näiteks müra, rahvahulgad, temperatuur, segadus, kaootiline keskkond, kunstlikud materjalid ja kemikaalid võivad nad kergesti tasakaalust välja viia.
 
Sisemine kell
Uues maailmas ei juhi meie elu enam kalendrid ja kellaajad. Me kasutame oma tegevuse juhtimiseks sisemist aega. Õigel ajal õigesse kohta jõuame sünkroonsuse, mitte kokkuleppe tõttu. Kristallilapsi juhib juba praegu sisemine kell, mitte välised ajamasinad. See võib vanematele, kelle elu käib graafiku järgi, olla väga frustreeriv. Üks on kindel: kristallilaste vanemad peavad olema väga kannatlikud – õppetund, mille need lapsed täiskasvanutele annavad.
 
Anni Sennovi sõnul erinevad uue ajastu lapsed oma eelkäijatest oluliselt, mõjudes oma elust tulvil olekuga oma vanematele, õpetajatele ja teistele kogukonna täiskasvanutele peaaegu liiga intensiivseina. „On koitnud uus ajajärk, kus laste energia on nende vanemate omast märksa tugevam. Seetõttu tuleb emmel ja issil oma vanemlike kasvatusvahendite juurde lõimida täiesti uus, senisest tunduvalt tugevam piiride ja kohusetunde kogum,“ kirjutab Sennov.
 
Allikad:
·        Doreen Virtue, PhD „Kristallilapsed“ Teejuht uue põlvkonna ülemeeleliselt tundlike laste mõistmiseks
·        Anni Sennov „Kristall-lapsed, indigolapsed ja uue ajastu täiskasvanud“

Kristall- ja Indigolastest on tohutult artikleid ja raamatuid juba ilmund ;)
« Viimasena muutis: 09 juuni, 2012, 00:17 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Liisike

 • Suur Liige
 • ****
 • Postitusi: 62
 • Sugu: Naine
 • ....
Re: Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #1 : 30 juuli, 2009, 16:15 »
uskumatult huvitav oli seda lugeda!

Võrgust väljas Monika

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 6
 • Sugu: Naine
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #2 : 08 juuni, 2012, 16:39 »
Juba sünnivad ka täiesti kuldse energiaga lapsed aga sellest ma pole veel kirjandust näinud:)))

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #3 : 09 juuni, 2012, 00:17 »
Juba sünnivad ka täiesti kuldse energiaga lapsed aga sellest ma pole veel kirjandust näinud:)))
See areng on siin maakese peal kiire, kui alles 5 aastat tagasi räägiti indigo lastest kui ilma imest siis nüüd on uusi huvitavaid energiaga lapsi hakanud tulema... Ise teen praegu küll järeldusi mis loen, aga kel aura nägemine käpas siis nendel võib päris huvitav olla  <vikerkaar>

Võrgust väljas Monika

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 6
 • Sugu: Naine
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #4 : 09 juuni, 2012, 08:26 »
No täpselt Priit väga väga huvitav on:)) eriti kui sul endal üks kristall ja teine kuldne kõhus:))) Aina põnevamaks läheb:))

Võrgust väljas Priit

 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1152
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #5 : 09 juuni, 2012, 18:59 »
No täpselt Priit väga väga huvitav on:)) eriti kui sul endal üks kristall ja teine kuldne kõhus:))) Aina põnevamaks läheb:))
  <wow> lahe, siis sul läheb tõesti päris põnevaks, millal muidu kuldlapsel sünnipäev tuleb ?  :sun:

Võrgust väljas Hele Päev

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 10
 • Sugu: Naine
  • Mooni looduselood
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #6 : 11 juuni, 2012, 10:52 »
Uue aja lastega on üle mõistuse huvitav - nad on nii ilusad ja säravad ja targad. Nad on nagu päikesekerad - nii hämmastavad. Nad on väga hoolivad ja täidavad kõik hetked tohutu energiaga - nende seltsis ei väsi ja oled koguaeg rõõmus. Neile tajuvad ja tunnetavad nii teraselt ning elu koos nendega on põnev nagu muinasjutt. Nad on selle aja pärlid ja seepärast ilmselt ka kõige paremad õpetajad, kuidas praeguses kõige õigemini elada/olla/tegutseda. Mõtlen pidevalt siin-seal ringi liikudes, et oleks täiskasvanutel ainult rohkem nutti oma lapsi märgata, mõista ja neilt õppida. Neil on suurtele nii palju anda ja õpetada - kas või ehedat armastust ja puhaste mõtete mõtlemise kunsti.
Häid mõtteid ja ilusaid tegusid! :)

Võrgust väljas Monika

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 6
 • Sugu: Naine
Indigo ja Kristall lapsed
« Vastus #7 : 04 august, 2012, 16:10 »
Hele ma olen nii nõus sinuga:))) Meie tibu peaks sündima 27. oktoober 2012:)) Teeb juba kõhus kõva tralli;)

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc