Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Kas saaks ilma rahata?  (Loetud 7571 korda)

0 Kasutajat ja 2 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas An4

• Uustulnu
  • *
  • ....
Kas saaks ilma rahata?
« : 26 detsember, 2008, 20:59 »
Viimases Maalehes oli artikkel RAM- kooli õpetajast, kes kolis maale ja hakkas hoopis leiba küpsetama. Ja on väga- väga õnnelik.
Sealt jäi kõlama huvitav mõte, et "raha kaob vahelt ära" - tema saab hakkama nn naturaalmajandusega. Vähemalt osade asjadega.
Mul kummitab Anastasia jutt inimestest, kes pikkamööda on ogaraks aetud. Tahab keegi võtta oma õunapuult õuna, aga ei saa. Õunapuu juures seisab rodu inimesi: üks korjab õunu, teine loendab, kolmas korraldab logistikat või midagi nii. Inimene ei taipa, miks õuna kätte ei saa. Talle soovitatakse : hakka naabri pirnipuu juures arvepidajaks, saad raha ja selle eest võid meie käest õunu osta.
Ühesõnaga, see ongi absurdne.
Aga  praegu ei näe küll rahast pääsemiseks võimalust. Minul, maakal, on küll mingisugune süsteem olemas, et naabrimehele autojupi vastu tükk siga või kui kanu veel polnud, vahetasin piima munade vastu jne.
Aga maksud? Teismelise lapse hilbud?
Igor Mang ennustab, et kapitalism kukub kokku.
Ehk siis varsti saabki ilma rahata hakkama...
http://www.maaleht.ee/2008/12/23/uudised/4002-pealinna-eliitkooli-opetaja-kolis-maale-leiba-kypsetama

Võrgust väljas Lapsesuu

• Super Liige
  • Sugu: Mees
  • ....
Re: Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #1 : 27 detsember, 2008, 18:00 »
Arvan samuti, et päris rahata vist paraku veel ei saa. Nii on see tõesti võimalik, kui on väike küla või kogukond kus kõik üksteist aitavad ja käib kaup-kauba-vastu.
...et välismaailmast sõltumatult hakkama saada, tuleb ikka päris leplikult elada ja tahest tahtamata läheb midagi vaja, mida saab vaid raha eest.

http://www.youtube.com/watch?v=ATFTZGDiP-0

Mulle ei istu kuidas seda Siberi usumeest Vissarionit kummaradatakse nagu jumalat. Küll, aga meeldib kuidas nende väike kogukond iga päevaga üha rohkem välismaailmast  sõltumatuks muutub. Neil on olemas nii kool, arstid, sepikojad.

Võrgust väljas Olav

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #2 : 15 jaanuar, 2009, 14:53 »
Praegu on pigem küsimus selles, kuidas raha kasutatakse. Raha võib suunata ilu loomisesse ja arengusse, samas ka hävitamisse ja mõtetute asjade soetamisele. Mõelda vaid, kui kasvõi 10% ettevõtete kasumist suunataks näiteks linnade roheliseks muutmisele - räämas majade lammutamisele, puude istutamisele, parkide rajamisele jne. Efekt oleks tohutu.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #3 : 13 veebruar, 2011, 19:55 »
Tsiteeri
Kas saaks ilma rahata?
Ma arvan, et on võimalik ilma rahata, küll mitte kohe, kuid saab välja töötada nurgakese kus pole enam raha vaja (välja arvataud maamaks ja muud riigi määratud maksud)
Kui sul olemas oma struktuur ja küla kes toetavad üksteist, siis võibki juhtuda, et pole vajagi enam raha ning ei leia isegi mis selle eest osta.
Lastele tekivad selga oma kootud nõgesest, linasest jms riided ( kui tekib vajadus). Võib tekkitada ka oma "kooli", rahamajandus võib üle minna tänumajandusele ja kõike muud sellist.
Muidugi kui külas tekivad suured loome lained, siis vajadusel saab loomingulise tööga end elatada, kuid kui söök kõik oma kasvatatud ja maja ehitus materjal kohe käeulatuses, siis polegi midagi juurde vaja osta.

Tsiteeri
Praegu on pigem küsimus selles, kuidas raha kasutatakse. Raha võib suunata ilu loomisesse ja arengusse, samas ka hävitamisse ja mõtetute asjade soetamisele. Mõelda vaid, kui kasvõi 10% ettevõtete kasumist suunataks näiteks linnade roheliseks muutmisele - räämas majade lammutamisele, puude istutamisele, parkide rajamisele jne. Efekt oleks tohutu.

Efekt oleks tõesti tohutu, kui 10% suunatakse roheluse peale siis muutuks nimõndagi, arvatavasti nimõnigi teeks nii, kuid tihtipeale äri-inimesed ei panusta loodusesesse niipalju, kuid erandeid on ja kindlasti see osapool kasvab. Võibolla kui keegi teeks projekti ja reklaamiks seda välja võib tekkida inimesi kes tahaksid seda finantseerida.. Muidugi sellegs võib väikseid takistusi ka tekkida...
« Viimasena muutis: 07 juuni, 2012, 10:10 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • Sugu: Naine
  • ...
Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #4 : 16 aprill, 2012, 13:26 »

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • ...
Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #5 : 29 mai, 2012, 21:55 »
Olen tajunud siinses seltskonnas kohati tugevat vastumeelsust raha kui sellise suhtes. Endal on mul ka rahaga keerulised suhted olnud. Kuid järjest rohkem tunnen, et tegelikult on nii nagu Leonie kirjutab:
http://www.goddessguidebook.com/the-real-shining-truth-about-success-money-and-business/

See on üldse ilus blog naistele:)

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • ...
Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #6 : 29 mai, 2012, 22:14 »
Mis imeloom on äriinimene ja mille poolest ta erineb lihtsalt inimesest? Kust tuleb üldistus, et "äriinimesed" ei panusta loodusesse? Mis on üldse äri? Nii palju kohtab ökoringkondades suhtumist, et raha on halb ja see kandub kohati isegi tugevate vihalainetena täiesti võõraste inimeste vastu, kes liigitatakse halbadeks ja ebaeetilisteks ja mõttetuteks kaaslasteks ettevõtmistes lihtsalt oletatava numbri järgi nende pangaarvel või rahakotis, mida ei pruugi isegi tegelikult olla. Eeldatakse, et kui tal on piisavalt raha, et osta või leida lahendusi selleks, mida arvaja "ei saa endale lubada", on teine kohe niisugune ja naasugune ja kindlasti ei saa ta vaimselt eriti kõrgel tasemel olla. Mingi privileeg peab "mitterikastele" ka jääma, eks ole. Minu meelest selline suhtumine, isegi alateadliku ja põgusate kommentaaride tasemel, hävitab nii arvaja enda kui parajasti tema läheduses viibijate tervist ja elujõudu. Isiklikult inimese tundma õppimisest on asi väga kaugel. 

Selline suhtumine ei erine millegi poolest tugevatest eelarvamustest teise usu või usklike/mitteusklike üldiselt esindajate suhtes või ka näiteks rassismist. Keskendutakse joonele, mis teise eeldatavasti "ebanormaalseks" teeb ja jäetakse täiesti arvestamata kõik muu, mis võiks lähedust ja koostööd ja mõistmist tekitada. Ääretult palju ühiskondlikult edasiviivaid ettevõtmisi oleks olnud olemata ilma ettevõtjateta, kes kas toetasid materiaalselt või sidemetega või info levitamisega või teostusega või tegid ise midagi uut. Muide, ettevõtjad on Anastasia külades Megre plaani järgi erilises soosingus kui ühiskondliku elu alustalad.

Vabandan, et siin ennast niimoodi välja elan. Lihtsalt täna oli jälle kokkupuude sellise ilmselt täielikult isegi teadvustamata põgusa vihalainega. 

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • ...
Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #7 : 29 mai, 2012, 22:36 »
Veel olen tähele pannud, et tõepõhi on all väitel, et iga inimene on täpselt nii edukas/varakas/õnnelik/jne kui kuus talle lähimat inimest keskmiselt. Ja väga keeruline on oma elu ja suhtumist muuta, kui lähimate inimeste ring samaks jääb. Sest üldiselt inimesed ei kannata, kui nende lähedasel neist oluliselt paremini läheb ja ta tõmmatakse kohe alla tagasi. Positiivsema külje pealt, oluliselt allapoole üldist taset ei lasta ka vajuda.
Ja oleks siis, et on kuus lähemat ühesuguse suhtumisega ja ülejäänud tutvusringkond väga varieeruv erinevate näidetega, millest eeskuju võtta. Mul on FB-s üle 300 kontakti ja kahtlustan, et nende seas pole mitte üht inimest, kes reaalselt elaks ja looks püsivat ja voolavat ja kasvavat küllust lisaks erinevates valdkondades loomingulisele elule (selliseid on palju) ka materiaalsel tasandil sellisel määral, et sellega nii oma elus kui ühiskonnas midagi vabalt ära teha saaks. Valdav enamus on ilmselt tasemel, kus isegi ökotoitu ei jõua püsivalt osta, ilma laenuta maa ostmisest ja ühiskonnas suurte ettevõtmiste materiaalsest toetamisest rääkimata. Keskmiselt kord paari päeva jooksul postitab keegi jälle midagi stiilis "raha on paha, rikkad on pahad, vaesed on head ja parema vaimse arengu võimalusega". Kuidas vahetada välja üle 300 inimese pidevalt kinnitatavat mõtlemisviisi? Kahtlustan, et selleks oleks vaja ennast internetist ära lõigata ja vähemalt mõnda aega tuttavaid väga hoolikalt valida. Aga kui kõik tahavad selles valdkonnas kasvada (vaatamata hirmudele ja eelarvamustele), kas siis kõik peaks üksteisest eralduma ja kust võtta nii palju uusi tuttavaid, et kõigile jaguks ja samas need, kes juba elavad külluses, ei saaks alla tõmmatud?

Hästi järele mõeldes ma paari inimest isegi tean, kes oskavad küllust luua, kuid need ei julge massi sees teistsuguste vaadetega piiksatadagi. Või ei pea seda lihtsalt oma aja vääriliseks.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Kas saaks ilma rahata?
« Vastus #8 : 07 juuni, 2012, 10:54 »
Mis imeloom on äriinimene ja mille poolest ta erineb lihtsalt inimesest? Kust tuleb üldistus, et "äriinimesed" ei panusta loodusesse? Mis on üldse äri? Nii palju kohtab ökoringkondades suhtumist, et raha on halb ja see kandub kohati isegi tugevate vihalainetena täiesti võõraste inimeste vastu, kes liigitatakse halbadeks ja ebaeetilisteks ja mõttetuteks kaaslasteks ettevõtmistes lihtsalt oletatava numbri järgi nende pangaarvel või rahakotis, mida ei pruugi isegi tegelikult olla. Eeldatakse, et kui tal on piisavalt raha, et osta või leida lahendusi selleks, mida arvaja "ei saa endale lubada", on teine kohe niisugune ja naasugune ja kindlasti ei saa ta vaimselt eriti kõrgel tasemel olla. Mingi privileeg peab "mitterikastele" ka jääma, eks ole. Minu meelest selline suhtumine, isegi alateadliku ja põgusate kommentaaride tasemel, hävitab nii arvaja enda kui parajasti tema läheduses viibijate tervist ja elujõudu. Isiklikult inimese tundma õppimisest on asi väga kaugel. 

Selline suhtumine ei erine millegi poolest tugevatest eelarvamustest teise usu või usklike/mitteusklike üldiselt esindajate suhtes või ka näiteks rassismist. Keskendutakse joonele, mis teise eeldatavasti "ebanormaalseks" teeb ja jäetakse täiesti arvestamata kõik muu, mis võiks lähedust ja koostööd ja mõistmist tekitada. Ääretult palju ühiskondlikult edasiviivaid ettevõtmisi oleks olnud olemata ilma ettevõtjateta, kes kas toetasid materiaalselt või sidemetega või info levitamisega või teostusega või tegid ise midagi uut. Muide, ettevõtjad on Anastasia külades Megre plaani järgi erilises soosingus kui ühiskondliku elu alustalad.

Vabandan, et siin ennast niimoodi välja elan. Lihtsalt täna oli jälle kokkupuude sellise ilmselt täielikult isegi teadvustamata põgusa vihalainega.

Äri inimese all mõtlesin inimest kes tegeleb äriga, nagu ma eelpool mainisin ei ole kõik ühesugused leidub ka rahamaailmas lahkeid inimesi, kuid paljudel on ikka sees struktuur kraapida võimalikult palju raha kokku. Võtame näiteks ürituste korraldamistel on mitu suunda võimalik võtta...

Esimene mille peale olen mina fookuse võtnud on see, et kogunemistel võiks olla ka vaba pääsme võimalus. Kogunemistel mis on siiamaani Anastasia projektiga olnud seotud ja kus mina olen otsustaja rollis olnud on need kõik tasuta olnud. Olen tundnud, et nii on õige viimastel kordadel olen pannud Annetuslik 0 - ... eurot ehk keegi pole sunnitud mingeid kulusid korvama aga kui tekib sisetunne siis on annetus teretulnud.
Olen jäänud mitmetel kordadel miinustesse kuid ma ei ole selle pärast nördimust endast tekitanud sest teen seda misiooni tundest mitte raha teenimise nimel.

Mina isiklikult ei lähe üritustetele kus on suured rahasummad ette toodud. Käin kas tasuta või odavatel üritustel.

Teine võimalus on kalkuleerida umbkaudne kulu ja natuke ka endale kõrvale paneku raha ja teha kindel pileti hind, kuhu jätavad suure tõenäosusega minematta inimesed kellel hetkel on rahaliselt raske.

Kolmas võimalus on panna kirves pileti hind, et endale kõva raha kokku kühveldada, minu arust juba 30, 50, 100, 200, 500, 1000 ja rohkem eurot piletihinnaks on liiga suur... aga ju sinna lähevad need kes tunnevad sisetunnet sinna minekuks. Alati on valiku vabadus...

nüüd vist kaldusin teemast väga kõrvale...

Ma tean, et kindlasti mõni tahaks kohe vaidlema minuga hakata, et on vaja ikka töö eest küsida raha ja endale küllust tekitada, aga mul on küllalt küllust. Ma saan alati hakkama, universum toetab mind ja ma leian alati kuskilt söögi ja muud elemendid mis mul eluks vajalikud. Mina elan hirmudeta ja ei nõua ka kellegilt raha. See, et ma anastasia.ee leheküljega ja projektiga tegelen pidevalt ilma kellegilt tasu küsimatta on mu hea soov maailma paremaks muuta, kui kellegil sisetundes tekkib aisting, et soovib mind premeerida selle eest siis ma ei ole muidugi selle vastu ja leiaksin kindlasti ka rahale väga hea kasutuse.

Ma ise ei suhtu rahasse kui negatiivsesse kuigi ta teeb üldplaanis ka palju jama. Raha on vahend millega saab teha äärest ääreni asju nii häsvitada kui ka luua. Kui kellegil on rohkem raha siis see ei tähenda, et nad kohe pahad on minu tutvusringkonnas on mitmeid väga rahakaid inimesi. Üleval ma mainisin lihtsalt seda, et enamus rikkamad ei kasuta raha loodushoiuks aga see küsimus on muidugi selline, et raha kuhugi annetamine ja paigutamine on väga keerukas protsess. Ütlen asualt oma arvamuse, et enamus väga rikkamaid inimesi on tekitanud raha mustal teel nad on pidanud selle nimel paljudele peale astuma ja pürgima edasi külmanärviliselt pidevalt silma kinni pigistades... aga on muidugi ka teisi...

Nii nagu sa väitsid, et oled nii jõukas kui 6 lähimat inimest peab isegi mõnesmõttes paika, selle kohta on üks teinegi ütlus, näita millised on su sõbrad ja siis näed milline oled sa ise. Sõbrad ja tuttavad mõjutavad inimesi tohutu palju sa kujunded vaikselt selliseks millised on su lähedal olevad, sama moodi on raamatutega... peale mõne raamatu läbilugemist oled kui osake sellest raamatust... osa su mõttekujundi osasid on kadunud osa juurde tekkinud...

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc