Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Vestlus lapsega, kui ta oli veel ema kõhus  (Loetud 3144 korda)

0 Kasutajat ja 2 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Vestlus lapsega, kui ta oli veel ema kõhus
« : 18 aprill, 2012, 23:29 »
Ma olen kuulnud lugusid, et lapsega saab ühendust võtta ka enne sündi, silme ette mul lkõi kohe Nastja lugu kuidas ta enne sündi ühendust sai ja vestles temaga. Kas kellegi on vel huvitavaid lugusid kuulnud või lausa ise midagi kogenud ?  :)

Võrgust väljas Leili K

• Noor Liige
  • **
  • Sugu: Naine
« Vastus #1 : 19 aprill, 2012, 00:03 »
silme ette mul lõi kohe Nastja lugu kuidas ta enne sündi ühendust sai ja vestles temaga.

Jaa sellest olen isegi kuulnud... Ta sai niimoodi oma tütre nime. Link siin

Aga endal mul sellised kogemused puuduvad... veel  ::)

Võrgust väljas Monika

• Uustulnu
  • *
« Vastus #2 : 12 mai, 2012, 18:42 »
Mina hakkasin oma esimese lapsega suhtlema juba siis kui mõtlesime ,et meie perre võiks beebi tulla:))) Terve raseduse ka seletasin talle kõike, mida ma tunnen ja mis siin maises elus toimub. Kõik enda hirmud rääkisin lapsele ka lahti, et ta ei võtaks midagi sinna endale seedida, vaid saaks rahulikult areneda. Olen seda seletamise asja teinud nüüdseks 2 aastat ja see toimib. Paar korda, kui ta oli veel pisike beebi ei jõudnud talle enne kodust minekut selgitada, et miks ja kuhu meie läheme ja siis ta näitas seda ka kohe välja, siis märkasin ise ja hetkest kui lapsele selgitasin, nutt vaibus :)

Võrgust väljas Hele Päev

• Uustulnu
  • *
    • Mooni looduselood
« Vastus #3 : 16 mai, 2012, 08:04 »
Tore Monika, et oma kogemusi jagasid - enda tutvusringkonnas tean neid nii vähe, kel oleks mahti või viitsimist seda teha, aga ise usun, et see on absoluutselt täiesti vajalik. Minul endal küll lapsi pole, aga olen töötanud lasteaiaõpetajana ning olen koeraomanik. Viimasena võin öelda, et see toimib ka koertega samamoodi  :vhea: ;)
Olen meie taksiga algusest peale rääkinud ja mulle meeldib väga laulda, mis tähendab, et ta kuuleb mind tihti ka laulmas või nt ma mõtlen hoo pealt mingi laulukese välja, mis on olukorraga seotud (nt taks pidas pikalt pühi, tema kõht ei ole tühi  :vilin: ). Koer on praeguseks sellega nii harjunud - muusikat kuulates keerab ta pea viltu ja jälgib hoolega igat nooti, oskab häält/tooni muuta vastavalt heli vaiksusele/validusele ja kõrgusele/madalusele. Ta on lihtsalt harjunud muusika ja lauluga juba päris titest saati. Olen sama asja näinud ka ühes peres, kus laps hakkas ema järgi laululiliselt kõnelema - kindlasti on rääkimine hea ja laulmine ka. Usun, et see annab lapsele turvalise tunde selles uues maailmas, kuhu ta lõpuks ema kõhust jõuab.  Kui temas siin maailmas samamoodi suheldakse, siis ta tunneb end kindlapeale kindlamalt ja turvalisemalt - igas mõttes paremini, ma arvan.  <lill>
Häid mõtteid ja ilusaid tegusid! :)

Võrgust väljas Monika

• Uustulnu
  • *
« Vastus #4 : 18 mai, 2012, 09:16 »
Hele ja ma olen sinuga täiesti nõus:))) Eriti huvitav oli veel see,et kui ma sain lapse, tekkisid minus teatud hirmud, just lapsega seoses ja siis selgus emaga vestlustes, et tema oli minuga täpselt samu hirme tundnud. See hetk sain aru, et need on kõik minu rakkudes olemas ja kui seda pole räägitud miks ja mis, siis tita võtab need kõik endale ja kannab edasi.

Võrgust väljas Hele Päev

• Uustulnu
  • *
    • Mooni looduselood
« Vastus #5 : 18 mai, 2012, 20:56 »
Just-just, olen nõus, Monika - tita sisse jääb kõik see info alles, mida ta ema kõhus olles on ema tundmas kogenud. Sellega seoses meenub kohe jaapani teadlase Emoto veeuuringud. Ta jõudis selleni, et igas veetilgas on olemas kogu see info, mis terve suures veekogumis - iga piisk on terve nt kannutäie või järvetäie või peotäie sama veekoguse tillukene, kuid absoluutselt identne koopia. Ka inimrakud koosnevad suures osas veest ning vesi "lindistab" enesesse tohutult hästi kõike tunnetuslikku. Ema ja laps on aga ju niigi seotud veel ka hingesidemega - nii et seda enam toimib selline tunde edasi kandumine.
Häid mõtteid ja ilusaid tegusid! :)

Võrgust väljas Katake

• Uustulnu
  • *
« Vastus #6 : 11 september, 2013, 02:42 »
Aitäh Monikale oma kogemuse jagamise eest! :) Minu kogemus on sarnane. Hakkasin ka rääkima oma lapsega juba enne rasedaks jäämist. Rääkisin kuidas ta on oodatud ja soovitud. Kui jäin lapseootele meie jutuajamine järkus. Ainult et siis küsisin lapselt ka tema arvamust. Uskuge või mitte aga igale küsimusele sain ka tunnetuslikul tasandil vastuse. Näiteks teadsin ma kindlalt, et ta sünnib tähtajast varem. Vaktsineerimise kohta tuli kindle EI. Olin kahel viimasel raseduskuul igal hommikul ärganud kell 6.30. Küsisin, et mis siis sündima hakkab? Vastust ei pidanudki ootama, hakkasin hoopis oma küsimuse peale naerma. Ja meie poja sünd algas vete puhkemisega kell 6.32, kolm nädalat enne tähtaega.
Hetkel kümne kuuselt on väikemees üks rõõmsameelne, aktiivne ja taibuks tegelane. Jätkan temaga kahekõnet ja proovin kuulata ning mõista tema veel sõnadeta vestlust.

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc