Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Jõuluaegne kokkutulek üle Eesti  (Loetud 5339 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas MargeL

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
  • ....
Jõuluaegne kokkutulek üle Eesti
« : 03 detsember, 2011, 14:27 »
Tsiteeri
FB kokkutulek: http://www.facebook.com/events/277310568986397/
Lehekülje uudis: http://anastasia.ee/2011/12/03/jouluaegne-kokkutulek-ule-eesti/

Tere kõigile!
Lugesin nüüd ka viimase kirjutise "Anasta" läbi, kõik eelmised sai samuti läbi loetud taas...
Järjekordne loomepuhang tahab nüüd laiemale inimringile jõuda.
Peagi jõuavad jõulud, kus tähistame taas valguse sündi ja seda võiks tähistada koos sõpradega.
Teen ettepaneku korraldada kokkutuleku omal viisil. Üle Eesti tulgu kokku omavahel sõbrad (2-,3-, 4.-..kesi ) ja head tuttavad pered (2-3... peret koos lastega), et koos olla, unistada ja süüa Anastasia poolt soovitatut. Tegin praeguseks ühe korra 3-päevase katsetuse läbi ning soovin seda korrata, sest kehale on see meeldiv ja leebe viis harjutada end loomuliku toiduga.
Samuti on tore, kui ühise koosolemise ajal joonistame vaba käega (ja lapsed ka!) kunstilised pildid oma unistuste põliskodust ja kingime selle põliskodude loomise mõtete infopanka. Ja riputame pildid kodulehele üles.
Tegin algse kava laagri või kokkutuleku jaoks, see on edasi arendamiseks ja uute ideedega täitmiseks :)
KOKKUTULEKU „LOOMULIK TOITUMINE“ KAVA

Idee ja eesmärk – õppida oma keha vajadusi tundma läbi toidu, hinnata loomulikku värsket toitu. Saada kogemusi individuaalselt ja koos, toetada üksteist ning osata hinnata avatust, loomingulisust ja huumorit.
Toitumise idee on saadud Anastasia soovitustest V.Megre raamatust „Uus tsivilisatsioon“ (täpsemalt lk 60).

Sihtgrupp – huvitatud 3-4 perekonda koos lastega.

Toimumise aeg – detsember 2011 kolm rahulikku jõulujärgset päeva, näit. 26.-28. detsember.

Toimumise koht – iga päev eri peres või siis kokkuleppeliselt; näit. päeval kõik koos, öösel ööbimine oma kodudes.

Tegevused – koosviibimisel vahetada kogemusi, tegeleda lastega, vajadusel tegeleda oma asjadega, käsitöö, meisterdamine, joonistamine, muusika tegemine ja kuulamine, lauamängud, kelgutamine...

Olukorra kirjeldus
I päev – soolestiku puhastamine
Vaja läheb soovituslikult allikavett (sobib ka seisnud kaevuvesi vm puhastatud elus vesi) ja värsket punapeedi mahla (ca 2 keskmist peeti annab 1 klaasi mahla).
Terve päev juua vastavalt oma soovile vett. Lõunal juua klaasitäis punapeedi mahla. Soolestik puhastub intensiivselt. Vajadusel võtta lusikatäis mett.
Lapsed söövad lauale pandud puu- ja juurvilju, leiba vm lihtsat.

II päev – erinevate toiduainete tutvustamine oma kehale
Vaja läheb eelnevalt varutud samas piirkonnas kasvanud ökoloogiliselt puhtaid köögi-, juur- ja puuvilju, marju, sarapuupähkleid, kuivatatud või rohelisi taimi, kuivatatud seeni, teravilja, külpressitud õli, allikavett joogiks. Lisaks panna veel lauale mett, õietolmu, seedriõli (?).
Oluline on terve päeva jooksul maitsta kõiki pakutavaid saadusi eraldi võetuna, segamata lisanditega. Keha jaoks oluline informatsioon(!), algul toiduainet vaadata, katsuda, nuusutada, limpsida, maitsta, süüa rahulikult. Süüa vastavalt vajadusele. Lapsed valivad lauale pandud toitu vabalt.

III päev – toituda vastavalt oma soovile, kusjuures soov on keha vajadus
Vaja läheb samu toiduaineid, mis eelmisel päeval. Panna lauale kogu sortiment toite ning süüa vastavalt vajadusele ja isu järgides. Juua allikavett.

IV päev – kodustes tingimustes toimida oma äranägemise järgi
********************************************************************************

Mul tuli ka idee, et hektarilise kodu ala võib esialgu joonistada mandalana (kes veel elab unistuste kodus), selles sisalduvad sümbolid, värvid... saavad aja jooksul taimedega täidetud.

Üks mõttekene tahab ka selgitust, ma pole küll uurinud foorumist, ent suguvõsa raamat tahaks minu jaoks konkreetsemat "pilti" saada.

Missugune ta võiks välja näha, millest teha, kaaned, paber, kujundus, mida kõigepealt kirja panna jne. Nii tore kingitus on teha endale ja kogu suguvõsale jõuludeks raamat!

Kaunist rõõmurohket olemist!
Marge
« Viimasena muutis: 08 detsember, 2011, 10:08 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #1 : 04 detsember, 2011, 15:04 »
Imeline mõte :)

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
« Vastus #2 : 06 detsember, 2011, 14:38 »

Üks mõttekene tahab ka selgitust, ma pole küll uurinud foorumist, ent suguvõsa raamat tahaks minu jaoks konkreetsemat "pilti" saada.

Missugune ta võiks välja näha, millest teha, kaaned, paber, kujundus, mida kõigepealt kirja panna jne. Nii tore kingitus on teha endale ja kogu suguvõsale jõuludeks raamat!

Kaunist rõõmurohket olemist!
Marge

Ma tegin foorumisse Suguvõsa raamtu jaoks eraldi teema http://anastasia.ee/foorum/index.php/topic,749.0.html

Ning leheküljel ka leheke: http://anastasia.ee/raamatud/suguvosa-raamat-ehk-perekonna-kroonika/
« Viimasena muutis: 09 detsember, 2011, 11:14 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas MargeL

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #3 : 07 detsember, 2011, 19:35 »
Kokkutulekut võib võtta loominguliselt ja vabalt. Isegi see võib olla ühepäevane sõprade kogunemine, kus pakutakse üksteisele oma aias kasvatatud või siis ökoloogiliselt puhast eesti toitu. Ma ise teen selle ürituse ära kasvõi omaette olles, no peres ühinevad need, kes on nõus ::)
Mulle endale lihtsalt jõudis kohale, et lihtsalt oodata ei saa, tuleb ise oma elu eest vastutama hakata. Just raamatust öeldu jõudis kohale, neid kohti on raamatutes mitmeid, mida saab tsiteerida...
Ja maaomanikuks hakkan kah, vot.
Marge

Võrgust väljas Kristiinag

• Super Liige
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
« Vastus #4 : 07 detsember, 2011, 23:19 »
Tere Marge! Nii meeldiv kuulda, et viimane raamat Sind niivõrd inspireeris, et sellisele suurepärasele ideele tulid- kokkutuleku laadsele mõttele. Ma loodan, et gruppide-peretuttavate viisi keegi sellest ideest ikka haarab ja teoks teeb ( neid laisku eestlasi me juba teame, kes pimedal ajal oma kodust nina välja pista ei taha;), aga meie keskendume positiivsele.
Tead, Marge, me küll ei tea kas sa oled samuti tulevikus külasse maalapikese soetamisest huvitatud või tahad omaette kuid meil on tekkimas väike plaan korraldada kokkusaamine küla loomise huvilistele, kuhu peaks kogunema päris armas väike grupp inimesi, kes on juba tükk aega neid õigeid inimesi ja maad otsinud, et koguneda ja koos luua.
Oma täpsest küla loomise ideest rääkima saame oma hea tuttava, Arvo, kes on väga innukalt valmis toetama maa soetamise ning küla alustalade loomisega. Tõeliselt huvitav isiksus.
Me mõtleme kokkutulekut-koosolemist korraldada Tallinnasse, kuna seal on suurem osa inimesi-huvitatuid koos ( kuigi me Sinuga oleme mõlemad Türi kandi inimesed).
Selle tahaksime teoks teha juba nädala-paari pärast, kuna mõned meist on nii inspireeritud kodu loomisest, et tahavad kevadel juba võimalust ehitama hakata! Milline energia :)
Ma loodan väga, et ka sina sellest kuidagi osa saaksid, sest on väga oluline just õige kogus ja õigeid inimesi kokku saada, et midagi suurt looma hakata. Sa inspireerid oma eluviisiga väga ja oleksid väga paljudele sarnaselt mõtlejatele nö.teenäitajaks. Kui sa isiklikult kohale ei saa tulla ( lapsed), siis ma usun, et tekitaksime huvilistele võimaluse meiega ühineda skype vestluse teel.

Tänud inspiratsiooni jagamise eest..:)

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
« Vastus #5 : 08 detsember, 2011, 09:56 »
Ja maaomanikuks hakkan kah, vot.
Marge

Tead ega minagi ei suuda enam kauem oodata, peab ikka kuskile looma hakkama. Mina näen parimat lahendust küla varjanti.. luua küla sarnaste inimestega koos :)
  Kunagi mõtlesin, et looks lihtsalt põliskodu... "naks" sain kohe hektar maad, mille tähedus oli mulle rohkem kui ainult maa aga siis mõistsin, et ikka küla oleks vaja moodustada !

Võrgust väljas MargeL

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #6 : 12 detsember, 2011, 14:10 »
Reedel (16.12.2011) saame Tervisliku Eluviisi Klubi inimestega kokku ja arutame seal kokkusaamise võimaluse-huvi üle. Endal tuli mõte küsida külaseltsi maja kokkusaamise kohana. Edasi välgatas mõte, et tegemistest võiks näiteks kasetohust karbikest meisterdada, kus siis toitu hoida. Muidugi tuleb uurida selle valmistamist, teadjaid-inimesi, aga noh, korvi olen juba pununud. Arvan, et edaspidi, näiteks suvel saab juba uhke kokkusaamise ürituse sellest välja arendada ;)
Kokkutuleku jutust kaugemale aga... Minu praegune mõte maast on olla ökonoomne, st praeguse linnakodu lähedal, et põhimõtteliselt saaks ka jala kohale minna. Mu isal ja mehe vanematel on maad omajagu ja meie praeguse kodu lähedal. Kuidagi imelik sõita selleks teise Eestimaa otsa, maa ka kurvastab. Mõtlesin, et esialgu alustaks tasapisi enda lähima ümbruse korrastamisega...ei maksa arvata, et pean igavesti siduma ühe kohaga, lapsed kasvamas, tekib teisi huvilisi vms. Istikud ka tasapisi kasvamas, alguses saavad linna aias kasvada.
Ja-jah, mõtteid tekib aina.
Marge

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
« Vastus #7 : 13 detsember, 2011, 10:06 »
Reedel (16.12.2011) saame Tervisliku Eluviisi Klubi inimestega kokku ja arutame seal kokkusaamise võimaluse-huvi üle. Endal tuli mõte küsida külaseltsi maja kokkusaamise kohana. Edasi välgatas mõte, et tegemistest võiks näiteks kasetohust karbikest meisterdada, kus siis toitu hoida. Muidugi tuleb uurida selle valmistamist, teadjaid-inimesi, aga noh, korvi olen juba pununud. Arvan, et edaspidi, näiteks suvel saab juba uhke kokkusaamise ürituse sellest välja arendada ;)

Kus see kokkusaamine Reedel tuleb (mis linnas) ?
Mul on siin kapi peal kasetohust tehtud... asjandus, väga huvitav on meeleldi prooviks kätt kasetohust asjade valmistamisel... http://www.wildwoodsurvival.com/survival/containers/birchbark/index.html

Tuleb välja et kasetohust saab palju asju valmistada...

« Viimasena muutis: 13 detsember, 2011, 10:18 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas MargeL

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #8 : 13 detsember, 2011, 13:43 »
Ikka Türil saame kokku, vähemalt ma ise lähen kohale :)

Võrgust väljas Priit

• Super Liige
« Vastus #9 : 14 detsember, 2011, 09:59 »
Ikka Türil saame kokku, vähemalt ma ise lähen kohale :)
Kuna ma olen ka Türi lähedal, siis tulen kohale. Anna privaatselt või avalikult täpsemaid andmeid kuhu ja millal tulla :)
« Viimasena muutis: 14 detsember, 2011, 10:02 postitatud kasutaja Priit »

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc