Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Uue Ajastu Festival: Rahu sagedus  (Loetud 1383 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Rivoveski

  • Uustulnu
  • *
  • Postitusi: 1
  • Sugu: Mees
Uue Ajastu Festival: Rahu sagedus
« : 01 august, 2011, 14:12 »
11. augustil rahu sagedusele häälestuv Põlva linnaruum täitub neljaks päevaks kunstinäituste, kontsertide, tänavamuusikute, luuleesituste, klubiürituste ja koosistumiste ning palju muu põnevaga, millele festivali peakorraldaja MTÜ Munalinn ruumi kasvada jätab. Mis täpselt neil päevil Põlvas toimuma saab, seda keegi ei teagi. Ka peakorraldajad Lehari Järg ja Martin Ruus mitte.

Uue Ajastu Festivali omalaadsus seineb lisaks muusikaelamusele efektses linnaruumi kujundamises visuaalidega õhtuhämaruses ning koostöös maastikuarhitektidega, kelle abil muutub kontserdipaik ja Põlva vahelduv pinnamood koduselt hubaseks keskkonnaks.

2010. aastal festivali alapealkirjaks olnud «Armastuse Sagedus» häälestub tänavu rahu sagedusele. «Kui oleme täis vihkamist ja hirmu, näeme maailma läbi vastavate filtrite. Kui aga oleme valmis andestama ja vihkamisest loobuma, võime näha maailma sootuks erineva paigana. Meie «sagedusest» ehk meeleseisundist sõltub kõik,» seisab festivali manifestis.

UAF-i kontseptsioon haakub ka sellega, et augustis külastab Eestit maailma tuntuim rahu eest seisja Tema Pühadus XIV dalai-laama. Festival on üks dalai-laama visiidikuu ametlikke sündmusi.

11.-14. augustil Põlvas toimuv kultuurifestival toob esinema mitmeid nimekaid esinejad. Teiste seas astub üles Vene post-rock bänd Mooncake, kelle etteastet võib pidada üheks osaks n-ö harmoniseerimisprotsessis, seda siis Eesti-Vene kultuurivahetuse kontekstis. Neljal päeval kuuleb ja näeb järgmisi Eesti ja välismaa artiste/koosseise: Kadi Uibo, Imandra Lake, Tallinn Daggers, Broken Spectacles, Vaiko Eplik ja Eliit, Liisi Koikson ja bänd, Silvi Vrait-Wright & Co., Superficial Random Knowledge Porridge, Mooncake, Mimicry, Kaido Kirikmäe, 3Pead, Mahavok, Outloudz ning E-Stuudio tütarlastekoor. Korraldajad jätavad ka siinkohal ruumi üllatusteks.

Positiivsete emotsioonide võimendamisel tulevad appi kunstinäitused, kontserdid, tänavamuusikud, luuleesitused, klubiüritused ja koosistumised ning visuaalkunst, mis kuvatakse õhtuhämaruses mitmesajaruutmeetrisele Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse seinapinnale. Rahu võngub ka Eesti festivalide ühes põnevaimas telklas - kausja linnastaadioni põhjas.

Festivali ajaks valmib 1000 paberist volditud origami kurge, mis riputatakse festivali kontserdipaiga lähedal asuva tamme külge. Ühtlasi kaetakse 3000-ruutmeetrine parklaplats vaipadega, et külalistel oleks võimalikult mugav rahu sagedusest osa saada.

Festivali avapäeval kuvatakse välikinos Põlva kunagise kinomaja Võit seinale film pealkirjaga “Kundun”. 1997. aasta linateos (Režissöör Martin Scorsese) räägib dalai-laama elust tänapäevani, Hiina ülemvõimuga tekkinud probleemide lahendamisest ning ühes sellega Tiibeti kultuurist ning argipäevast.

Uue Ajastu Festival ootab Põlvasse kõiki inimesi üle Eesti ja väljastpooltki, et ühiselt 11.-14. augustini Põlvas rahu sagedusel võnkuda. Täpsem info ürituse kohta on kättesaadav festivali ametlikult kodulehelt www.uueajastufestival.ee ning festivali Facebooki lehelt.


 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc