Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Hetkes olemine  (Loetud 3280 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Hetkes olemine
« : 18 august, 2011, 10:03 »
Käisin just ühel üritusel ja seal jutustati natuke hetkes olemisest ja mõtlesin, kirjutan siia ka üht teist..

Seal räägiti siis seda nii pidi :)

Miks mõnel inimesel juhtub nii, et püüab midagi head teha aga tuleb ikka halvasti välja, näiteks teeb süüa paneb kõik koostisosad õigesti ja mõte ka positiivne aga ikka roog ei valmi hea ?

Tihtipeale on põhjus selles, et inimene ei ole oma mõttega kohal vaid kuskil mujal. Näiteks kui ta terve söögi tegemise ajal mõtleb kui hea meel on inimestel kes seda söövad ja mõtleb kogu aeg tulevikule ja mitte söögile mis ta teeb siis jääb söök energiata. Ta küll ehitab tuleviku pildi aga hetke olukorraga ei tegele.

muide väga hea film mis räägib hetkes olemisest on "Rahumeelne sõdalane"
http://anastasia.ee/foorum/index.php/topic,135.0.html

« Viimasena muutis: 21 detsember, 2011, 13:06 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Astra

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
Hetkes olemine
« Vastus #1 : 23 august, 2011, 16:47 »
Mis üritus see muidu oli?
Vahest mulle jääb mulje, et nõuandeid jagavad inimesed, kellel ei ole peret või majapidamist, mis aega võtab.
Nt minul  :) Kui mul mees pikalt ära on ja ma oma 3 lapsega kodus, siis ma tõesti ei saa võtta 1 vaba tundi, kus keskenduksin ainult toidule. Kuigi tahan alati pakkuda perele parimat!

Või tipprestoranides, kus on pidev sigin-sagin, stress jne toidud õnnestuvad suurepäraselt!

Arvan, et mõni lihtsalt on sündinud kokk, mõni laulja, mõni kunstnik jne. Ma võin ükskõik, kui keskendunud olla, aga Navitrollalaadset maali mul ikka välja manada ei õnnestu  ;D

Lihtsalt neid elumuutvaidtegevusi, mis "vaid 5minutit päevas!" vajavad on rohkem kui võimalusi. Kahjuks.

Võrgust väljas Tiiu

• Noor Liige
  • **
Hetkes olemine
« Vastus #2 : 21 detsember, 2011, 12:41 »
Keskendumine on tõesti tähtis. Ja pere kõrvalt keskendunult süüa teha on tõesti suur kunst... Kui see üldse ongi võimalik... :P
Ehk siis on võimalik, kui ka teised pereliikmed mõistavad, kuivõrd on tähtis keskendumine ja lasevad keskenduda..... 
Mulle ka meeldib süüa teha kui olen köögis täiesti üksi või vähemasti segamatult. Ma ei saa samal ajal teise inimesega näiteks jutustada ja veel hoopis teistel teemadel vms. Kuigi öeldakse, et erinevalt meestest suudavad naised mitut asja korraga teha - süüa teha ja samal ajal sokke kududa kasvõi :)
Ma siis pole tavaline naine selles mõttes või on see arvamus vale hoopis.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Hetkes olemine
« Vastus #3 : 21 detsember, 2011, 13:31 »
Mis üritus see muidu oli?
Vahest mulle jääb mulje, et nõuandeid jagavad inimesed, kellel ei ole peret või majapidamist, mis aega võtab.

See oli avanemise suvepäevadelt aga kes rääkis, ei mäleta... tükk aega tagasi oli

Tiiu ja Astra teil on õigus.. see on kahe otsaga asi... mina igatahes pole suurem asi kokk, seda tean. Kuid pintsel tahab mu käes olla küll  ???
« Viimasena muutis: 21 detsember, 2011, 13:34 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Kristiinag

• Admin
  • Super Liige
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
Hetkes olemine
« Vastus #4 : 21 detsember, 2011, 22:31 »
Priidukene, Sa oled imeline kokk. ;) Lihtsalt naised ei lase sul üksinda paraku toimetada ja sädistavad aina ümberringi isegi siis kui sa söögitegemise initsiatiivi oled näidanud..
Aga hetkes olemisest räägib hästi Echkart Tolle, ning selleks, et hetkes olla minu meelest, ei pea kaljukoopas mediteerima.. Seda saab teha iga tegevuse juures, aga lihtsalt tunnetada, et oled keskmes ning miski ega keegi sind sellest välja ei vii, isegi kui su tähelepanu lausa nõutakse..

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
Hetkes olemine
« Vastus #5 : 02 jaanuar, 2013, 16:34 »
 Väärtustades hetki, elades hetkedes vaid, loome endale imeilusa tuleviku ja õnneliku mineviku, mida meenutada. Ainus, mis  tähtis on hetk, siin ja praegu.  :sun: <lill>

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
Hetkes olemine
« Vastus #6 : 02 jaanuar, 2013, 18:11 »
Väärtustades hetki, elades hetkedes vaid, loome endale imeilusa tuleviku ja õnneliku mineviku, mida meenutada. Ainus, mis  tähtis on hetk, siin ja praegu.  :sun: <lill>
kuldsed sõnad :vhea:
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Hetkes olemine
« Vastus #7 : 02 jaanuar, 2013, 21:30 »
Olen ka Kristiinaga nõus, et selleks pole vaja koopas viibida ja mediteerida. Lihtsalt elu õpetab meid ka suures kaoses leidma selle hingerahu, ükskõik kui tormiline ka ümbrus ei ole. Minul on see muidugi pika ajaga tulnud. Või õigemini, see protsess on käimas. Appi tuli mulle keset tormi kord üks mõte, kus vanast harjumusest hakkasin taas käivituma, keegi justkui sosistas: Hei, sa ei pea valima niimoodi tunda ja reageerida , vali parem rõõm ja rahu, imelihtne!
Tegelt ongi see imelihtne, kui vaid meenuks see lihtne tõde õigel hetkel  <neiu>

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc