Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Ökoküla Iirimaal - Cloughjordan  (Loetud 3700 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
Ökoküla Iirimaal - Cloughjordan
« : 21 detsember, 2011, 16:14 »
www.thevillage.ie  - käisin ise eelmine nädal seal kohapeal asja uurimas, tõsised tegijad. Iiri esimene ja ainuke ökoküla siiani.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #1 : 21 detsember, 2011, 16:30 »
Ma ei tea kui palju see ökoküla nüüd on aga rohkem paistis et lausa öko-linn. Aga tundub et asi areneb seal väga jõudslat...

« Viimasena muutis: 21 detsember, 2011, 16:32 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
« Vastus #2 : 21 detsember, 2011, 19:29 »
jah neil on 130st platsist 80 müüdud ja üle 30 pere elab juba kohapeal sees. Järgmised 25 peaks valmima 2012. See küla on poogitud vana olemasoleva küla külge e 100m jalutada. Ühine veevärk ja kaubandus aga omapead ja autoga külla sisse kondama ei saa. Minu fotodega ülevaade on siin: https://picasaweb.google.com/100406236506675706479/EcovillageCloughjordan#

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #3 : 21 detsember, 2011, 19:32 »
jah neil on 130st platsist 80 müüdud ja üle 30 pere elab juba kohapeal sees. Järgmised 25 peaks valmima 2012. See küla on poogitud vana olemasoleva küla külge e 100m jalutada. Ühine veevärk ja kaubandus aga omapead ja autoga külla sisse kondama ei saa. Minu fotodega ülevaade on siin: https://picasaweb.google.com/100406236506675706479/EcovillageCloughjordan#

Lahe  :) Tänud jagamast

Võrgust väljas Kristiinag

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Naine
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
« Vastus #4 : 21 detsember, 2011, 21:45 »
Vau, kui inspireeriv! Nende toimimisüsteemi võiks lähemalt uurida..

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
« Vastus #5 : 21 detsember, 2011, 23:48 »
Kristiina, küsi aga, kui tean siis vastan ja saan neilt lisaks uurida. Plaanin sinna külla kevad-suvel veel üht reisi, et rohkem infot passiivmajade jm kohta saada elanikelt.

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #6 : 21 detsember, 2011, 23:56 »
Küsimusi oleks lausa mitu lehekülge, kuid kui sul on endal ökokülas elamise või selle loomise-kujundamise kogemusi, siis saaks sinuga hea meelega lausa teetassi taga kokku, või kutsuks sind oma kogemust jagama jaanuaris korraldatavale kogunemisele Tallinnas, kuhu just ökoküla loomise huvilised koguda planeerime.
Nagu ma näen siis Iirimaa öko-linnakeses ei ole peredel palju privaatset ruumi, mis on tegelikult väga oluline. Huvitav kuidas nad koos toimivad ja millised on nende haridussüsteemi ning ära-elatumise korraldus nt. kas nad käivad tööl ning lapsed tavakoolides? Millisel põhimõttel nad koos elavad ning mis kujund külas valitseb, energeetiliselt? Kas järgitakse mõnda õpetust või on iga üks oma mõtetega oma kodus ning omavahel usulisi tõekspidamisi ei arutada..?
Võid alati rohkem rääkida kui ma küsida jaksan :)

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
« Vastus #7 : 22 detsember, 2011, 02:41 »
Kristiina, kui sa oled inglise keelega mina peal, siis saad päris palju selle küla tausta ja inimeste kohta teada nende veebilehelt www.thevillage.ie
Endal mul öko elamine ja kogemus veel puudub aga huvitun ja uurin asja juba 10a. Pane oma konkreetsed küsimused mulle emailile ja järgmisel külaskäigul laon nad seal lauale. Kui tõsisemat pikemat arutlust plaanid nn teetassi taga, siis selleks kasutan skype, sest elan kolme maa ja mere taga.

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #8 : 22 detsember, 2011, 02:43 »
Selge, tänud. Uurin seda lehekülge :)

Võrgust väljas Brendan Sullivan

• Uustulnu
  • *
« Vastus #9 : 07 jaanuar, 2012, 18:57 »
Iirimaal kõik sissesõitnud elavad pead-jalad üheskoos...pole mitte kui mingisugust privaatsust...inimene harjub kõigega...Mis teha kui üürid on röögatud...
Parem elada ökokülas ja mitte maksta üüri kui selle pead-jalad koos elamise eest maksta üüri...
Ma tean,et ka juba eestis elatakse üürikortereis võõraste inimestega...see on loomulik sest kes jaksab maksta seda kallist üüri ja siis veel osta süüa ja rõivaid ühest üalgast...
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/12/koik-iirimaale-sisserannanud-inimesed.html

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc