Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Mesindusega alustamine  (Loetud 2674 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Mesindusega alustamine
« : 18 märts, 2012, 09:13 »
Kas keegi teab head nõu anda kui tahaksin hakata mesindusega tegelema ?

Mida peaks teadma ja kus on ohud ?

Võrgust väljas MeckronSeraph

• Uustulnu
  • *
  • Täiustan elukeskkonda!
    • Ingliteraapia
Mesindusega alustamine
« Vastus #1 : 24 aprill, 2012, 21:55 »
Olen mesilasi pidanud niiöelda "kaasaegses stiilis". Olen aru saanud, et seal on väga palju tööd endale juurde tehtud, et saada ühelt tarult rohkem mett. Sellega ma kogesin läbi, et võimalik, et on kusagil 10 korda rohkem tööd ja arvan, et kolm korda rohkem mett (sealhulgas läheb palju mett raisku inventari ja mesilaste häirimise pärast). Kogu inventar lisaks ja nende hooldamine. Tuleb mett müüa, et raha tagasi saada, et üldse pidada saaks.
Külmumine, hiired, niiskus, hallitus, linnud - need on "kaasaegse mesinduse" lakkamatud kaaslased, kellega sõdida nagu tuuleveskitega. :)
Kui alguses ei ole asi käpas, siis ei saagi üldse rohkem mett, kui vanade meetodite puhul.
Mida aga ei saa kontrollida oma tööga, on maailma ülesehitus, kus mesilased elavad. Hakkavad vohama mesilaste haigused ja moondumised, kuna nad pole loodud sellistes tingimustes elama.

Mina isiklikult katsetan järgmiseks pakk-taru meetodit. Seda tegid minu esivanemad siinmail. Said tõenäoliselt vähema tööga sama palju mett, kui mina. See on Jumala väljamõeldud süsteem.
Panen suure 1,5 - 2 meetrise paku, umbes 0,5 kuni meetrise läbimõõduga, kivide või teiste puupakkude peale külili, maast kõrgemale. Teen seest tühjaks kusagil 30 cm - 50 cm. Lõikan lennuava 1 cm paksuse ja 10 cm laiuse. Sisse panen naistenõgese või melissi lehti, vana kärjetüki samuti. Sülemlevad mesilased ise tulevad sisse sinna kevadel.
Teen kaks väikest kaanekest alla kahte otsa (üleliigne varumesi on pesa äärtes) nii et võtad kaane ära ja murrad äärmised kärjed. Paned need riidest kotti ja soojasse. Mesi tilgub ise välja ja ongi korras.
Külmumine, hiired, niiskus, hallitus, linnud, haigused - need ei ole enam ohuks sellise taru puhul. Pole vaja suurt inventari, lisatööd ega raha.
Rohkem häirimas ei käi kui paar korda, suve esimesel poolel ja teisel, kui mett võtan.

Magusat proovimist kõigile!  <lill>
« Viimasena muutis: 24 aprill, 2012, 22:19 postitatud kasutaja MeckronSeraph »
Suurim vaimsuse näitaja on õige eluviis.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Mesindusega alustamine
« Vastus #2 : 25 aprill, 2012, 08:24 »
Suured tänud   :t2nu: Ma sain kohe rohkem inspiratsiooni juurde, meil oli just kokkutulek Sae külas ja seal näitas Riho oma taru, see oli ka pakk tüüpi vineerist kokku pandud selline kandiline ja natuke kaldega, selle me tõstsime 4 meetri kõrgusele, väidetavalt tulevad siis mesilas sülem paremini sisse... panin manusega pildid ka ülesse  :)
« Viimasena muutis: 25 aprill, 2012, 08:26 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Mesindusega alustamine
« Vastus #3 : 28 aprill, 2012, 18:48 »
Uskuge või mitte aga täna ma valmistasin elu esimese taru :) Proovin täna ka puu peale panna, ega see nüüd meister näidis pole aga katsetan ja vaatan kas mesimummid sisse tulevad   :)

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Mesindusega alustamine
« Vastus #4 : 29 aprill, 2012, 16:43 »
Tegin nüüd ka pildid ära, tirisin ta 4-5 meetri kõrgusele ja kinnitasin paika et ta tuulega ära ei lendaks, ma tegin ka topelt katuse, et vihm jama ei teeks...

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc