Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Loe mind :)  (Loetud 6997 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Teilo

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
Loe mind :)
« Vastus #15 : 29 jaanuar, 2013, 15:52 »
Olen ise pigem oma sisemist häält kuulanud ja Vegardist eemale hoidnud, alles viimasel ajal, kui teda on nii palju taga räägitud, on ta muutunud sümpaatsemaks. Nimelt mind ennast on mitte küll minu halbade tegude pärast, vaid ühiskondlikust eelarvamusest lähtuvalt taga räägitud (sallimatus).

Kaldun arvama, et need keda ta nö ära kasutas, olid oma mõtteviisilt autoriteeti otsivad inimesed, kes selle asemel et iseendasse uskuda, otsisid guru, kes oleks neile autoriteediks ja ütleks mida teha.

Viimasel ajal olen tähele pannud, et Vegard võib olla täitsa tore inimene, aitab Tinge läbi viia ja teeb kogukonna heaks tööd. Võimu on tal nende inimeste üle, kes otsivad autoriteeti ja ta on seda ära kasutanud, aga tal on ka tõsine huvi maailma päästa, seega võiks ikkagi temaga koostööd teha.

Võrgust väljas Marika L

• Uustulnu
  • *
« Vastus #16 : 29 jaanuar, 2013, 17:51 »
Mina ise olen töötanud kõvasti, et luua põliskodu, nii palju kui tervis ikka lubab. Tahan valmis saada kuni veel siin ilmas aega on... et jääks minust midagi järeltulijale. Meie külas kõik annavad endast parima, nii palju kui suudame. Ja ausalt öeldes kasutaja Riina üleolev ja halvustav suhtumine minu jaoks kallitesse küsimustesse on vägagi solvav ja tegi südamele veidi haiget küll. On kahju, et ainsatki head sõna ei kuulnud, jätate endast väga ülbe mulje. Samas tunnen põgusalt ka ühte foorumi arendajat ja tegu on väga tööka inimesega, kes istus palju öid üleval et teha seda kohta kõigile meeldivaks, ise selle eest midagi vastu saamata...
Tunnen, et nad ei ole ära teeninud sellist halvustamist ja lugupidamatut sõnade väänamist.
Minu elukogemus on näidanud, et sellise suhtumisega sõpru ega toetajaid ei võida. Kandikul ei tooda midagi kätte, kõige nimel peab töötama ja pingutama....ning kõige tähtsam - inimesi hästi kohtlema!
Ole ikka lahke, kullake ja uksed avanevad Sulle! Loodan väga, et leiad endas veidi soojust ja jagad seda ka teiste inimestega <lill>

Kõigile foorumi tegijatele soovin aga jõudu ja ärge laske inimestel endale halvasti öelda, tehke ikka õiget asja edasi :sun:
Olen õnnelik, et leidsin sellise koha kus nii palju huvikaaslasi, päikest teile kõigile :)
« Viimasena muutis: 29 jaanuar, 2013, 19:10 postitatud kasutaja Marika L »
” Tarkus on nagu jõgi - mida sügavam ta on,
 seda vähem häält ta teeb.”

Võrgust väljas Riina

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
« Vastus #17 : 31 jaanuar, 2013, 21:56 »
Võrreldes näost näkku suhtlemisega on kirjade kirjutamisel mõningaid puudusi. Kui vahetul suhtlemisel mängivad rolli hääletoon, pilgud ja kehakeel, siis kirjade lugemisel on need puudu. Seetõttu lisab igaüks lugemisel kirjale oma hääletooni. Aga kirjutamisel on ka üks suur pluss – keegi ei saa poole sõna pealt katkestada ja saab rahulikult oma mõtted-tunded kirja panna. Kuidas keegi kirjutatust aru saab, see on hoopis iseasi.

Saatsin selle mõttevahetuse edasi oma kauaaegsele sõbrale, et saada temalt ausat tagasisidet minu eelmise postituse kohta. Et kas oli ülbe, süüdistav ja halvustav. Ma ei hakka siia kirja panema, mida ta arvas, kuid ta soovitas siit kiiresti jalga lasta. Ma veel ei lase, sest huvitav on jälgida, kui kaugele inimesed lähevad...

Minu siia foorumisse kirjutamine on paras eksperiment. Tahtsin näha, mis siis juhtub, kui oma eriarvamusega lagedale tulla ega pidanud üllatuma. Kuiv statistika selle kohta, et foorumis on asjad tasakaalust väljas ja räägivad põhiliselt administraatorid, pani Priidu mind süüdistama süüdistamises, mahategemises ja hukkamõistmises. Kahtlustan, et see on peamine põhjus, miks inimesed siia kirjutada ei taha või ei julge – paljudel on ju kahtlusi igasuguste kommuunide suhtes, aga kui neid avaldada, siis saad kohe vastu päid ja jalgu.

Igatahes ei saa ma Priidu tunnetust mitte kuidagi usaldada ja temaga ma klaarin otse, sest e-posti aadress on teada. Lihtsalt toon esile Priidu saadetud videost ühe lõigu: „Mul pole enam vaja karta vaidlusi, konflikte ja probleeme iseenda ja teistega, sest isegi tähed põrkuvad vahel ja nende kokkupõrkest sünnivad uued maailmad. Täna ma tean, see ongi elu.“ Aga ise sa neid ju kardad!

Teilot tänan mõtlemapaneva filmi postituse eest. Kuigi ma pole filmi näinud, siis juba sisututvustus on piisavalt kõnekas. Kas keegi veel imestab, et ma isehakanud gurusid ei salli? Või tundis keegi end puudutatuna?

Saatsin Teilo arvamuse edasi ühele mehele, kellel on Vegardiga pikaajaline kogemus. Saab ilmselt suutäie naerda, sest absoluutselt ei vasta tõele Teilo väide: „Kaldun arvama, et need keda ta nö ära kasutas, olid oma mõtteviisilt autoriteeti otsivad inimesed, kes selle asemel et iseendasse uskuda, otsisid guru, kes oleks neile autoriteediks ja ütleks mida teha.“

Ma olen näinud Vegardit suhtlemas paljude meestega, kes siiralt pakkusid talle oma abi erinevate projektide läbiviimiseks, kuid kuulsid vaid üha uusi lubadusi ja tähtaegu. Selleks Vegard TING-idel ja muudel kogunemistel käibki, et uusi ohvreid leida, keda ära kasutada. Ja kuna ta on ÜLIOSAV kõneleja, siis reeglina ta mõne ikka leiab, aga lühikeseks ajaks, sest peagi inimeste silmad avanevad. Muide, Vegard väitis, et TING-il olevat olnud väga ebakonstruktiivne õhkkond. Oli või? Või seisnes ebakonstruktiivsus selles, et info Vegardi kohta juba levis ja teda ei tahetud kuulata?

Teilole ja teistele infoks: see, kes teisi taga räägib, on Vegard, ta levitab väga hirmsaid lugusid nende kohta, kes teda läbi on näinud (k.a Priidu ja teiste n-ö vaimsetes ringkondades tuntud inimeste kohta), kuid ta räägib kohutavaid lugusid ka Eestis ja teistes riikides toimuva kohta. Ma ei hakka loomulikult neid jutte siia kirja panema, see pole eetiline. Maailma päästmine on vaid kattevari. Aga ei maksa mind pimesi uskuda, uurige ise välja, kuidas asjad on.

Eriti „huvitav“ oli Marika kiri. Ma lugesin iseenda eelmise postituse läbi ja püüdsin ära arvata, millega ma olen teda solvanud. Ei suutnud. See on ju väga tore, kui Teie rajate oma põliskodu ja külas on hea koostöö. Ma palun täpsustada, milles mu kirja ülbus seisnes. Kas selles, et ma ei salli igasugu libavaimseid pilvedes hõljujaid ja kurja eitajaid ega kommuune, kus kamandavad isehakanud gurud? Kuidas see Teid puudutab? Või selles, et ma pole kõiges Anastasiaga nõus ja leian, et osad on hakanud teda kummardama? Või selles, et ma tundsin huvi, miks siin nii vähe kirjutajaid on? Palun tuua mõni näide selle kohta, kuidas ma olen Priidu sõnu väänanud ja kellele olen halvasti ütelnud.

Ma ei tulnud siia foorumisse sõpru otsima, vaid hoiatama ohtliku suli eest. Mul on tegelikult ükskõik, milliseks peab mind Marika või keegi teine, kes mind ei tunne. Mulle aga üldse ei meeldi, kui kõigepealt kallatakse mulle ämber solki pähe ja siis öeldakse „kullake“. Siin foorumis pole ma „kullake“ küll mitte kellelegi.

Mul pole plaanis siin tõestama hakata, kuidas mul lahkusega lood on. Igatahes on mul hetkel rõõm töötada kohas, kus mind ümbritsevad toredad inimesed. Reegel on lihtne: kuidas küla koerale, nõnda koer külale! Haavatud loom pole lahke, vaid näitab hambaid, kui talle lähenetakse.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Riinaga kirjavahetus.
« Vastus #18 : 01 veebruar, 2013, 07:36 »
Kindlasti sa tahaksid, et ma sulle pikalt vastaksin ja teemaarendust teeksin, aga mul on kurb, et sa sellised kummalised hoiakud oled võtnud :-\ ei ma ei hakka su kirjale enam pikalt vastama,  hetkel on tunne jäänud, et sellel pole erilist mõtet.
See kas minu sisetunne on õige, selle otsustan enda jaoks ma ise, kuid kui see sulle ei sobi on ka väga aksepteeritav, sest iga inimene ise otsustab mida ta soovib. ma eeldan, et see mis sinuga praegu toimub on seotud su õppetundidega midagi suurt ära õppida. Loodan ka, et loed kunagi tulevikus uuesti oma kirjad läbi ja saad ise ka kõhutäie naerda. Mina su kirju ei hakka kellegile saatma ja sulle pikki vastuseid kirjutama, sest ma tunnen, et sa ei otsi lahendusi. Pealegi mul ei ole hetkel selleks aega ja mul on palju tähtsamaid asju millega tegeleda, see ei ole ka põgenemine milleks sa seda arvatavasti tahaksid tembeldada, kahju, et sellest videost ainult need lõigud üles korjasid.

Jään ootama siis su e-kirja milles ma ei hakka asju keerutama vaid sooviks lahendusi leida. Isu su küsimustele mul vastata väga pole, sest millegipärast on tunne, et sa pole sõbralikult meelestatud ja vajaksid rahunemist. Soovitan sul loodusesse minna ja korra ka Vegard unustada, siis tekkib ehk meelerahu ja näeksid rohkem. Loodus aitab alati, seal on midagi erilist ja ta toetab. Peaksin sulle looma uue teema: Negatiivsete kujundite loomine, näen et oled selles kogenud, ehk saad sõna sekka öelda.

Ehk saame kunagi kokku siis võime kõigest arutleda, ei ma ei karda konflikte aga ei poolda neid ka, olen ise 25 ja juba õppinud pika elu jooksul, et neid pole mõtet tekitada kunagi viha ja süüdistustega, inimesed on ikka omamoodi ja nende elurajad erinevad. Panen ka käe südamele ja ütlen, et ei kummarda kellegi ega millegi ees.

Foorum erineb suures osas e-maili kirjavehetuse poolest selles, et siin saab erinevaid teemasid teha ja ei pea ainult ühte teemat kasutama, et küsida oma küsimusi.

Sa kirjutasid ka, et " ma pole kõiges Anastasiaga nõus" ja just üks eesmäridest ongi selles foorumis arutleda A raamatute üle ja ka tuua välja teemad millega pole nõus, kirjuta neist ja saame nende üle arutleda, ehk on veel inimesi kes pole mõne väitega nõus? Aga ära kirjuta siia vaid alusta uus teema küsimusega või omade mõtetega.
« Viimasena muutis: 01 veebruar, 2013, 16:36 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Marika L

• Uustulnu
  • *
« Vastus #19 : 01 veebruar, 2013, 20:08 »
Minu kallis kadunud vanaema ikka ütles kui keegi sinu vastu paha on, siis joonista temast üks ilus pilt ja ta muutub heaks :sun:
Tead, võtangi veidi mesilasvaha, värvi ja maalin kauni portree Riinast, tunnen kuidas kevad on jälle südames <lill>
Ilusat uut küünlakuu teile lapsekesed, olgu kevad alati teiega! <vikerkaar>

Võrgust väljas Riina

• Uustulnu
  • *
« Vastus #20 : 01 veebruar, 2013, 21:28 »
Täna oli suurepärane päev! Terve päeva ümbritsesid mind vaid lahked ja naerusuised inimesed. Ilm oli päikseline ja vaikne, nii et sain pikalt looduses jalutada – lilled õitsesid, punarinnad ja teised linnud siristasid, kajakad, haned ja varesed vestlesid omavahel, jänkupoiss jooksis põõsasse. Mööda jõekallast jalutades jõudsin restoranini, mille terrassil nautisin tassikest kohvi ja maitsvaid küpsiseid, samal ajal jälgides linnurahva toimetamisi. Vastutulevad inimesed naeratasid ja tervitasid, võib-olla ka seepärast, et minu nägu oli kogu aeg naerul. Imeline päev!

Seda imelist päeva ei suutnud tumestada ka Priidu kiri. Vastupidi, see kiri tegi mulle palju nalja – nagu meelde tuli, nii läks nägu iseenesest naerule. Eriti kui meenus, et destruktiivsete kujundite all on nüüd eraldi teemana „Riina kirjavahetus“. Naera või ribadeks! Kellelgi teisel sellist „au“ ei ole.

Põhjus, miks ma ütlesin eelmises postituses, et ei saa Priidu tunnetust mitte kuidagi usaldada, on see, et ta arvab teadvat, mida mina tahan ja tunnen. Kinnitan, mitte ühegi siinse kirja kirjutamisel pole ma olnud vihaseisundis – vastupidi, olen eelnevalt korralikult keskendunud ja häälestunud sellele, mida on vaja öelda, mitte sellele, kuidas kellelegi meeldida. Kui mõni inimene näeb minu kirjades viha, siis see on tema enda tunnete projektsioon, millega minul pole midagi pistmist. Viha aga tekib sellest, et minu seisukohad ei meeldi. Kusjuures sellest pole midagi, et ei meeldi – kõigile ei saagi meeldida.

Kas ma KINDLASTI tahaksin, et Priit mulle pikalt vastab? See on ju Priidu vaba tahe, kas üldse ja kui pikalt ta mulle vastab. Ka vaikus on vastus, kuigi jätab alust spekulatsioonideks, millel ei pruugi tõega midagi pistmist olla. Nii et selles suhtes oleks vastus loomulikult parem. Mulle aga tundub, et osad mu küsimused on ebamugavad vastata...

Hirmsasti tegi mulle veel nalja, et Priit räägib minu õppetundidest. Noh, mis õppetunni ma siit siis sain? Sain teada seda, mida ma niigi teadsin – ära topi oma nina kuskile foorumisse, kui sa administraatori(te)ga ühte meelt pole. See pole küll minu jaoks mingi üllatus. M.O.T.T.

Kui aga õppetundidest rääkida, siis mulle tundub, et kellelgi käib siin õppetund küll, aga see ei pruugi olla mina...

Järgmine nali oli soovitus minna loodusesse, kus ma niikuinii igal võimalusel käin (kui töö võimaldab). Praegu veab mul eriti, sest ümberringi on mäed, metsad, aasad, jõgi jne. Loodus annab alati jõudu ja aitab hakkama saada isegi siinse foorumiga.

Oi, aga nalju on veelgi. Priit rõhutab, et 25 aastat on pikk eluiga. No mis siis veel minusugusest „lubjakast“ rääkida, kellele Priit võiks poja eest olla. Ma olen vaimsete asjadega tegelenud peaaegu sama palju aastaid kui Priidul vanust on. Hetkel olen seal, kus olen ega väida, et minu uskumused on need kõige õigemad. Ajas need muutuvad, vastavalt uutele kogemustele.

Priidu vastu ma mingit viha ei tunne ja saan hea meelega kokku, kui vaid ajas kokku lepime. Tõsi on küll see, et minus on ikka veel viha ühe Norra mehe vastu (see kogemus oli lihtsalt liiga ränk), aga küll see ka ükskord üle läheb – siis kui on õige aeg. Käsu peale see ei käi ja sellekohased manitsused ei tööta.

Muuseas, vihastamine on täiesi normaalne. Kunagi lugesin „Viharaamatust“, et kui keegi ütleb, et ta kunagi ei vihasta, siis tal on kas ajukahjustus või ta valetab. Nõustun selle arvamusega. Loomulikult ei ole hea viha endas kaua kanda, parem oleks ikka vabaneda, aga viha allasurumine ja halva mängu juures hea näo tegemine on veelgi hullemad. Tagajärgi loeme uudistest iga päev (haigused, koolitulistamised, kogu perele ja iseendale lõpu peale tegemised jne).

Jah, tõepoolest, ma ei ole kõiges Megre ega Anastasiaga nõus. Ma võin ju loll olla, aga nii loll ma küll ei ole, et tuleks siia foorumisse oma sellekohaste eriarvamustega. Milleks? Et lasta end vabatahtlikult siin risti lüüa? Juba sellest piisas, et siin ühest Norra mehest juttu teha – kohe näidati koht kätte.

Ma ei tea, kui palju on siin foorumis neid inimesi, kes usuvad seda külgetõmbe- ja peegeldusjuttu. Mina nende hulka ei kuulu. Küsingi siis nüüd nende käest, kes seda usuvad – millega siis teie minusuguse „pahareti“ siia foorumisse ligi tõmbasite? Mida või keda te siis kangesti peegeldate? Juhuseid ei pidavat olema. Huvitav, miks meie teed siis ristusid?

Ülejäänud asju, mis mul Priidule öelda on, ütlen talle otse. Kas ma siin foorumis veel sõna võtan, seda veel ei tea. Kui on veel midagi öelda, siis kirjutan.

Kogu südamest soovin jõudu kõigile, kes oma kodu rajavad. Ärge laske kellelgi ette öelda, milline see peab olema – teie kodu, ise otsustate.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Riinaga kirjavahetus.
« Vastus #21 : 01 veebruar, 2013, 22:00 »
See on hea kui rõõmu tegi, sest kurbusest see on igatahes etem. Aga sinu nimeline teema tuli sellepärast, et kuidagi tunne oli, et see kirjeldab seda paremini.

A.. lõpuks tulevad siis erinevused välja, peegeldamis seadus on selline asi, mis annab sulle võimaluse kiireks arenguks, saa annab võimaluse koguaeg enda sisse vaadta. Selle lihtsa trikiga on mõni juba palju küpsem ja arenenud 20 aastaselt kui teist hakkab muld juba omaks võtma, aga muidugi alati see pole nii. Keegi pea ka seda enda tõeks nimetada kui ei soovi aga mulle meeldib see. Samamoodi meeldib see seadus, et kõike mida teed tuleb kolmekordselt tagasi, nii hea kui halb. Tihtipeale inimesed arvavad, et inimese vanus määrab suurt rolli kui arenenud ja tark on (ma ei hakka nüüd ennas siin igatpidi targaks tembeldama) lihtsalt seda on huvitav siin ilmas näha erineva inteligentsusega inimesi, keegi mingi suure asja ära õppinud, teine on selles alles täitsa laguses jne muidugi inimesi ei saa järjekorda panna kes nüüd arenenum või mitte, sest see oleks arvatavasti võimatu, kuid mingites valdkondades on mõned tugevamad kui teised. Minu 25 aastat tundub mulle üpris pikk, võibolla sellepärast et see sisaldab mulle tervet mu elu ja ma olen üris rahul kuhu ma juba jõudnud olen ja teen aga arengut edasi just nii nagu mulle meeldib. Muidugi ma sind siin ei hakka õpetama, sest see tunduks rohkem targutamisena, poisike õpetab...ma ei teagi kuidas sa ennast seal nüüd nimetasidgi. Aga isegi kui ei usu siis tunnen, et sul on sees viha, see võib tõesti olla hoopis Vegardi vastu, kuid sa elad seda välja suht teiste peal, seda on tunda su hoiakust. võibolla se siis tundub mulle lihtsalt nii, aga ega ma ei lase end erilist sellest härida, natuke teeb kurvaks lihtsalt, et me ei saa arutleda teemade üle inimlikul moel. Mina ei võin vabalt kõigile su küsimustele vastata ja ausalt täpselt nagu on aga pean tunnistama, et mulle ei meeldi pikad kirjad, või kui on ainult ühest teemast räägitud, aga kui on nii palju teemasid kokku pressitud ühte kirja siis ma pean vastama ka umbes sama pika kirjaga või pikemaga, siis tavaliselt jääb mul vastamatta või lihtsalt ütlen et kunagi vastan. Tuleb välja et me oleme erinevad aga sellest ei ole midagi halba ju, või mis sa arvad ? Mina ei käse sul midagi teha, keegi olla ja keegi ei pea kellegile ütlema ette mis moodi peab tegema, igalühel on omal pea otsas ja teeb otsused, ning võtab vastutuse oma tegude eest, nii nagu mina võimalik, et ka sina ja ka naabrimees.

Ma küll ei saa siiamaani aru miks sa siinsete administraatorite vastu on, kas põhjus on selles, et Vegardi teema ära tõsteti (sina nimetasid kustutati) nagu alguses mainisid, või on siin veel mõni põhjus ?

Võrgust väljas Riina

• Uustulnu
  • *
« Vastus #22 : 02 veebruar, 2013, 21:22 »
Paistab, et veel ei saa pille kotti panna. Järjekordsed pikad jalutuskäigud looduses on selja taga, tuju hea (see oli infoks neile, kes paaniliselt mu kirjadest viha otsivad) ja aeg vastata mõnele küsimusele.

Kuivõrd Priidult sain eile pika kirja, siis vastan talle otse ega hakka siinset foorumit koormama. Aga, tõepoolest, Priit, sulle ainult tundub, et ma käin siin foorumis viha välja elamas, ma ei kavatsegi seda süüdistust omaks võtta.

Niisiis, kuidas mina saan aru ükskõik millise foorumi administreerimisest. Minu arvates on administraator (olgu ta kas 25, 50 või 70 aastat vana) nagu korrapidaja, kes jälgib, et foorumis ei ropendataks, ei õhutataks vaenu, kedagi isiklikult ei rünnataks jne. Minul tekib küsimus, kas administraator peab igasse teemasse sekkuma, igale küsimusele vastama ja omama n-ö viimase sõna õigust? Minu arvates ei pea. Kas administraatori kohustus on tulla aruteludes osalejaid õpetama, neid sildistama jne. Ma nii ei arva. Administraatorite liigne domineerimine peletab inimesed eemale ja nad lihtsalt ei võtagi sõna, kuigi öelda oleks paljutki.

Jah, administraatoritel on suur võim – nad võivad kustutada ükskõik millise teema või postituse, kellegi ära blokeerida, inimestes mõne neile mittemeeldiva inimese kohta eelarvamusi kujundada, kellegi pihuks ja põrmuks teha. Teised seda vabalt teha ei saa.

Hea näide võimu kasutamisest on see, et siinses foorumis on „Riina kirjavahetus“ nüüd eraldi teema destruktiivsete kujundite all, mistõttu igaühele, kes siia foorumisse tuleb ja kelle jaoks administraator on autoriteet, on selge – see on üks paha inimene. Mul on õnneks suva, mis keegi must mõtleb ja ma ei kavatse vastupidist tõestama hakata. Kel soovi, uurib ise välja, milline ma olen. Igatahes Marika, kes keeldus vastamast, millega ma teda solvanud olen, lubas must pildi joonistada. Ei tea, kas sellel on saba ja sarved ka peal?

Ma olen vahel psühholoogilisest huvist käinud lugemas mõnda foorumit või kommentaariumit ja alati on seal keegi, kes käib lihtsalt pasandamas (vabandage väljendust!). Laseb hunniku nurka ja on ise väga rahul oma vägiteo üle. Loomulikult käib see kõik anonüümselt. Kui keegi kavatseb selle üle rahulolematust avaldada, siis saab uue hunniku kaela ja pasandaja on veel solvunud kah. Seda tüpaaži kirjeldab hästi järgmine video, mis on pärit „õige eestlase“ otsingutest:

http://www.youtube.com/watch?v=-wTfFrmo9II

Kurb, aga tõsi! Kusjuures kogu seda laussõimu keegi ei administreeri, kuigi minu arvates peaks.

Selle foorumi kontekstis on veel küsimus, mis on negatiivne kujund, seda enam, et mind ju süüdistatakse nende levitamises. Selles osas olen ma Priiduga eriarvamusel. Millegi positiivsust või negatiivsust saab hinnata tulemuse järgi. Näiteks ükskõik millise petise paljastamise tulemusena on inimesed rohkem informeeritud ja ettevaatlikumad, petis ei saa vabalt tegutseda ning ohvreid jääb vähemaks. Kui siia kaasneks veel kannatanute ees vabandamine, oma pahategude kahetsemine ja nende heastamine, siis oleks pilt veelgi positiivsem. Kuid kõik kahjuks vastutust võtta ei taha, seega tuleb neid jõuliselt korrale kutsuda ning seegi on positiivne.

Kas lahkus, viisakus ja usaldusväärsus on positiivsed? Muidugi, ütlete teie. Kui siia aga lisada, et eelnimetatud omadused on sulide põhiliseks tööriistaks ja just seeläbi inimesed õnge lähevadki, siis muutub pilt teiseks.

Kas karjumine ja löömine on positiivsed? Oi, ei ole, kuulen enamust ütlevat. Aga kui te magate põlevas majas ja ainus tee teid üles äratada on teie peale karjumine ja teile korraliku kõrvakiilu andmine? Kuidas siis lood on?

Ma tajun, et siin foorumis tahetakse iga hinna eest säilitada positiivsust ja lõppkokkuvõttes muutub see hoopis negatiivsuseks.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Riinaga kirjavahetus
« Vastus #23 : 02 veebruar, 2013, 22:58 »
See teema tegelikult ei ole pealkirjaga "Riinaga kirjavahetus" selle pealkiri on hetkel "Loe mind" ehk ingliskeelest tulnud Readme. Sele mõte on, et inimesed enne kui postitamist loeks seda, et saada infot juurde mis moodi postitada. See on tõsi, et sa kirjutasid esimese teema valesse kohta ja enne kui ma seda kuskile hakkan tõstma siis küll ma mõtlen, mis ma sellele nimeks panen, viimased 3 postitust on mul sellise nimega, sest sa oled selles teemas kõige aktiivsem kasutaja olnud ja hetkel ei oska muud nimetust sellele anda ja pealegi pole kellegile õrna aimugi mis Riina sa oled, sul pole isegi pilti.

Tõsi on, et see teema on tõesti negatiivse kallakuga olnud, ma ei saa vastupidi väita, tegelikult kõik su postitused on olnud sellised, isegi kui sa nimetad seda kellegi päästmiseks või heategudeks, ma loodan, et sa ei arva, et tulid siia korda looma vms? Kui ma õieti loen su kirjast välja, siis ma olen sulle lausõimu kirjutanud mida peaksin muutma!? olen mõndades postitustest või siis pea kõigis vaid maininud, et tunnen su kirjad pole heasoovlikud ja nagu oleks sul mingi viha sees ja sa ei soovi sõbralikult neid lahendada ? Ega midagi igalühel omad meetodid, me oleme ju kõik erinevad inimesed lõppudelõpuks.

Sellest videost mis panid ma ei saanud täpselt aru millele sa vihjasid?  Loodan, et sa ei pea mind anonüümseks kommenteeriaks kes teisi sõimab, minul on enda profiili pilt olemas kus näeb millise näoga ma olen. Sama moodi on profiili koos kõikide kontakt andmetega, minu konto alt saab teada kes olen või millega tegelen, ma ei ole varjatud isik ja isegu mu telefoni number täitsa olemas. Samas ma ei käi üheski foorumis kuskil kommenteerimas peale selle siin, ei käi ka delfis või mujal kommentaare jamamas. Mul on olemas FB profiil kus harva mõne positiivse sisuga sõnumi jätan kuid ikka oma tegeliku identideediga. Samas mulle meeldib rohkem näost näkku rääkida.

Ma toon välja ilma lõikumatta 3 esimest postitust Riina, Joonatan ja Mina ja enne postitust kommenteerin.

Enne kui sa seda esimest postitust kirjutasid oli meil mitmeid kirjavahetusi kus seletasin sulle, et tunnen, et see teema pole siin hea ja midagi võiks ette võtta, minuarust ma püüdsin seda suht sõbralikult sulle selgeks teha, siis saigi see tõstetud teise kohta ja lukku pandud, juba su esimeses avalikus postitust oli mitmed valed sees (pean neid inimlikuks eksimusteks). See teema ei olnud kustutatud teema oli alles ja on siiamaani. Ma seletasin selles teemas mis praegugi üleval, et panin teema lukku ja põhjendasin seda ka seal miks. Et see oli kui kivi mu südamel ja nii suur kergendus oli kui see sai ümber tõstetud, et edaspidine teema arendus oleks mujal. Samas kirjutasin ka, et kõik postitused on muutmatta kujul olemas avalikult lugemiseks. Ma ei tea küll mis lause osakutest sa ei saanud sealt aru ?

Siis sa kirjutasid postituse teemasse "Loe mind" mille teema sisu on enne postituste lugemist korra lugeda, aga arvatavasti sa ei tea foorumi reegleid niiet annan andeks, ega see kuskil eriti üleval ka ju pole.
Sa siis kirjutasid...
Kuivõrd Anastasia foorumist on teema „Härra Vegard“ kahjuks kustutatud ja vastamisnupp eemaldatud, siis lihtsalt teatan, et tegin uue postituse siia: http://vegard.forumatic.com/viewtopic.php?f=2&t=3&p=51#p51
Selle peale vastas Joonatan minu arust väga selgelt, et see on väga õige, et šarlatanide tegusid valgustada aga me ei tohiks sellega ka iseennast ära kaotada. Nendele kogu tähelepanu pööramine on lõks. Ta pakkus ka varjandi välja mis ma vastan tema sõnadega: tehkem kompromiss nende vahel kes pooldavad Vegardi arutlust siin foorumis ja nende vahel kes ei poolda. Kui me oleme rahulikud ja ei lase sellistel inimestel ennast mõjutada siis suudame ka selgemalt asju näha. Ühine eesmärk on tema tegude paljastamine ja tema mõju vältimine. Seega pakun välja et tehkem kiire lõpp sellele küsimusele.
Iga moment kulutatud tema üle argumenteerimisele on väike võit temale.
Eks üheltpoolt on oluline et ka meie kogukond igasugu šarlatanide musti tegusid valgustaks, arutaks ja ühiselt enda eest seisaks.
Teiselt poolt ei tohiks nendele liiga palju tähelepanu anda, kuna see on oma eesmärgist eksitav ja aega raiskav. Segaduse ja vaidluse tekkimine ongi see mida ta tahab. Ärgem andkem järele.
Pakun et mõlema arvamuse esindajad leidke kompromiss - on ju eesmärk mõlemal juhul ühine, ainult meetod erinev nagu inimestel ikka. Otsustage ära, arutage avalikult kui vaja ja võtke ühine hoiak, et ei peaks väärtuslikku aega kulutama temale tähelepanu andmisele.
mina siis selgitasin olukorda, et Teema on olemas ja seal on suunamis link kus saab temast niipalju arutleda kui süda lustib.
Teema on olemas ja pole kustutatud (sellel on suunamis link.), kuid jah lukus, et see ei satuks mõtetu sõnavahualla ka inimeste poolt kes sellesse üldse puutu oma energia ära kinkimiseks on teisigi mooduseid.

Nendest kirjadest peale hakkas su ärritus ja pahameel kasvama ja nagu ühes postituses lausa mainisid, et sulle meeldivad pigem tülid kui rahulik hoiak. Sa hakkasid oma kampaania õigust seletama, et tegeled ohtliku petise paljastamisega. Ütlesid ka veendunult, et igaüks võiks ise otsustada, millele ta oma energiat kulutab! Selles olen ma aru saanud jah millel sa energia kulutad, kuid uute küsimuste ja süüdistustega, et administraatorid ei mõista sind hakkasid sa tõesti nagu tüli üles keerutama vähemalt enda poolt ja soovimatta peaküsimust lahendada hakkasid uusi küsimusi genereerima ja tihti läks su jutt nii kõrvale, et mõtles kuidas see küll teemaga kuidagi seotud on, kas sul üldse on siht ?`Nüüd sa kindlasti pead ka mind pahaks ja räägid mind taga kui halb inimene ma olen, aga mina sind küll ei hakka halvustavalt rääkima, võibolla kui keegi küsib siis seletan, et et Vegardi teema ei andnud sulle rahu ja nõudsid, et see siin eksisteeriks.

Sa hakaksid väitma, et kõik arvamused ikkagi ei ole teretulnud. Näiteks ei ole teretulnud „mitte just parimate inimeste“ arvamused. tahtsid teada mille järgi see lahterdamine käib ja tahtsid, et „Härra Vegardi“ teema jätkuvat kajastamist.
Ma olen su kirjadest jah aru saanud, et sa pead ennast parimaks inimeseks siin foorumis, sest kui mitte arvata sisse teemat "Härra Vegard" siis on siin foorumis ainult kahele isikluke arvukalt vastulauseid tehtud, üks oled sina ja vastulased on sisuga, et me ei soovi Vegardi teemat siia, teine on kasutaja Noolis, kes kinnitas, et inimesed on lihasööjad ja peavad seda sööma postitades ka oma söögikoha lingi kus reklaamis erinevaid lihatoite.

Muidugi ma võiks seda kirja siin pikalt edasi kirjutada aga olen korduvalt öelnud, et pole erilist mõtet
Aga teeme siis hääletuse, kas Vegardi teema siin foorumis lõpetada või peaks sedasi ikka edasi jutustama, siis on asi selge.

Ma tajun, et siin foorumis tahetakse iga hinna eest säilitada positiivsust ja lõppkokkuvõttes muutub see hoopis negatiivsuseks.
Ning mina tajun, et siine negatiivsus muutub varsti hoopis positiivsuseks  :hee:

Hääletada saab siin: http://anastasia.ee/foorum/index.php/topic,801.0.html
« Viimasena muutis: 02 veebruar, 2013, 23:45 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
« Vastus #24 : 03 veebruar, 2013, 00:55 »
 Mind Riina isiklikult hämmastab see, kui palju tühja energiat sa nö raiskad inimeste peale, kes sinu väitel on siinses foorumis nii ja naasugused. Kui sa oled nii vaimne ja tark, siis peaksid teadma , et niisama nalja pärast (ja nalja sul ikka saab, nagu sa väidad pidevalt), pole mõtet üldse end tühjaks laadida. Niikuinii keegi ei võta sind tõsiselt, sest kuna üldse keegi on saanud vaidlustest ja targutamistest kasu. Mina kui vaikne pealtvaataja,võin ütelda, et ma pole küll viitsinud neid teemaväitlusi siin eriti lugedagi, liiga palju tühja energiakulu. Kuid siin kinnistub siiski fakt, et issanda loomaaed on suur ja tuleb akseptreerida, et niipalju kui on inimesi, on ka arvamusi. Keegi ei käse otseselt siia foorumisse kontot luua, kui see keskkond pole sobiv. Alati on olemas koht, kus sa tunned end palju mugavamalt ja oodatumalt. Kindlasti pole see foorum loodud ka selle jaoks, et korjame kokku nüüd suure koguse liikmeid, et mida rohkem, seda uhkem. On nii palju kui on, ja kui kellegil on midagi kirjutada, siis ta ka võtab sõna, kui ei, siis pole ka lugu. Mina võin foorumi toetuseks ütelda, et müts maha foorumi ees, mis ei tooda ega reklaami kommertsi. :)
   Päikest! :sun:

Võrgust väljas Ahto

• Täis Liige
« Vastus #25 : 04 veebruar, 2013, 14:30 »
Teeks ettepaneku viia see teema KOGEMUSE rubriiki. See oleks ka ju asjale positiivne lahendus kui me ei pea enam seda destruktiivseks kujundiks vaid elu óppetunniks - kogemuseks.

Meenub jutuke ANASTA raamatust kahest vennast, heledast ja tumedast. On kaks moodust kuidas maailma (inimesi) päästa.

Hea ja halb eksisteerivad ikka koos ja aitavad üksteist.

« Viimasena muutis: 04 veebruar, 2013, 16:35 postitatud kasutaja Ahto »

Võrgust väljas Riina

• Uustulnu
  • *
« Vastus #26 : 04 veebruar, 2013, 22:04 »
Mul on tunne, et ma olen kogemata astunud kellegi konnasilmale. Millest muidu selline valulik reaktsioon mu kirjadele, eriti Priidu poolt.

Paar päeva tagasi jõudsin arusaamisele, milles asi. Kirjutasin 28. jaanuaril nii:

„Paraku ei huvita mind ka põlisküla rajamine. Mind huvitab(s) küll minu enda kodu, aga lausa kardan igasugu kommuune, kus on tõsine oht, et enda arust jube vaimsed hakkavad kamandama, mis kell ma pean ärkama, mida sööma, millistel rituaalidel osalema, keda kampaaniakorras kallistama jne. Loomulikult tehakse seda kõike kõlavate loosungite saatel, kuidas kõik on vabad ja armastavad kõiki tingimusteta. Mul ei ole usku sellesse. Eelistan privaatsust, ma ei armasta sugugi kõiki ja olen ilmselt mingi kommuuni jaoks liiga isekas. Igasugustest pilvedes ja „kõrgemates sagedustes“ hõljujatest ning isehakanud gurudest katsun aga eemale hoida.“

Sellest lõigust tegi Priit järelduse (lugesin seda tema otse mulle saadetud kirjast), nagu ma mõtleksin isehakanud gurude all teda ja Joonatani. Võimalik, et sellise järelduse tegi veel mõni inimene. Mulle aga pole selline asi mõttessegi tulnud. Kuidas ma saan pidada isehakanud guruks Priitu, keda tunnen pealiskaudselt või Joonatani, keda ma üldse ei tunne? See on absurdi tipp. Ometi on ju maailmas küllaldaselt näiteid gurudest, keda pimesi järgitakse.

Nüüd sekkus Muusa. Ta pole küll neid teemaväitlusi eriti lugenudki, aga ometi teab, et „niikuinii keegi ei võta Riinat tõsiselt“. No see on ju naljakas, kui keegi esineb terve foorumi nimel! Ilmselt oli vahepeal 350 inimese osavõtuga koosolek, kus niimoodi otsustati. Pean küll Muusat kurvastama, sest inimesed kirjutavad ka mulle otse ja mitmetele mu kirjad meeldivad.

Muusa muretseb veel väga minu energiakulu pärast, öeldes et raiskan seda inimeste peale, kes minu väitel on siinses foorumis nii ja naasugused. Ja mul tuleb taas korrata, et ma ei tunne neid inimesi, kes siin foorumis on (kui mõni üksik välja arvata) ja seetõttu ma ka ei tea, millised nad on. Enamus on ju vait. Kui see kedagi peaks huvitama, siis energiapuuduse üle ma ei kurda. Selline n-ö hoolitsus on minu jaoks äärmiselt silmakirjalik.
-----------------------
Priidule kirjutasin otse ja siin lükkan ümber vaid tema viimase postituse mõned väited, mis ei vasta tõele:

1. Kui ma õieti loen su kirjast välja, siis ma olen sulle lausõimu kirjutanud (...)

Loe uuesti, jutt käis sellest, mis üldiselt toimub foorumites ja kommentaariumites.

2. Sellest videost mis panid ma ei saanud täpselt aru millele sa vihjasid?  Loodan, et sa ei pea mind anonüümseks kommenteeriaks kes teisi sõimab, (...)

Ei pea. Aga miks sa kahtlustad, et pean?

3. Nendest kirjadest peale hakkas su ärritus ja pahameel kasvama ja nagu ühes postituses lausa mainisid, et sulle meeldivad pigem tülid kui rahulik hoiak.

Ärritunud on siin keegi teine, mind pole suudetud ikka veel vihale ajada ja see võib mõne inimese vihaseks teha küll.

Minu väide oli selline: „Minu arvates olgu parem hea tüli, mille järel saabub lahendus ja kummalegi poolele ei jää vimma hinge, kui teeseldud rahu.“

4. Selles olen ma aru saanud jah millel sa energia kulutad (...)

Ei ole aru saanud.

5. Nüüd sa kindlasti pead ka mind pahaks ja räägid mind taga kui halb inimene ma olen, (...)

Ei ole nii, ütlen otse nii sulle kui siin foorumis, mida mõtlen.

6. Ma olen su kirjadest jah aru saanud, et sa pead ennast parimaks inimeseks siin foorumis,

Valesti oled aru saanud. Kui ma isegi ei tea, kes siin foorumis on, kellest peaksin siis end paremaks pidama? Ma ei võistle siin kellegagi „parima“ tiitli nimel, ka sinuga mitte.
-------------------
Ahtole ütlen, et mul on tegelikult ükskõik, millises alajaotuses mu kirjad on. Kui Priidule pakub lõbu, et „Riina kirjavahetus“ on destruktiivsete kujundite all, siis las ta olla. Igaüks teeb omad järeldused niikuinii.

Tänaseks vast aitab. Eksperiment jätkub...

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
« Vastus #27 : 05 veebruar, 2013, 18:21 »
 Mul on hullult kahju, Riina, et sa päriselus tunned, et sa ei saa liialt teiste poolt tähelepanu, et seda nii meeleheitlikult otsid... Tunnen sulle sydamest kaasa.... Teen ettepaneku, et teeksid endale oma foorumi, kus saaksid oma kummalist missiooni jätkata. Ja küll  tulevad siis ka järgijad, kes sulle südamelähedased on. Kritiseerides sa kahjuks kaugele ei jõua, sest sulle kui targale naisele on kindlasti teada, millised laksud võivad hiljem käia.... Maailma parim ütlus, - " Ela ja lase teistel ka elada." :vanake:
 Päikest! :sun:

Võrgust väljas Marika L

• Uustulnu
  • *
« Vastus #28 : 05 veebruar, 2013, 19:56 »
Esitan administraatoritele palve: ärge palun laske eksperimente meie peal teha... see kõik tekitab judinaid. Ega mingi koonduslaager ei ole kus julmi inimkatseid tehakse, need ajad on möödas ja võikski minevikku jääda. Oleme humaansed ja oleme inimesed <lill>

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #29 : 05 veebruar, 2013, 21:55 »
Teeks ettepaneku viia see teema KOGEMUSE rubriiki. See oleks ka ju asjale positiivne lahendus kui me ei pea enam seda destruktiivseks kujundiks vaid elu óppetunniks - kogemuseks.

Meenub jutuke ANASTA raamatust kahest vennast, heledast ja tumedast. On kaks moodust kuidas maailma (inimesi) päästa.

Hea ja halb eksisteerivad ikka koos ja aitavad üksteist.

Võtan su ettepaneku arvesse, see on hea mõte! Ma hetkel veel seda ei tõsta ümber, aga pean seda meeles, sest kuhugi pean selle tõstma varem või hiljem.

SMF 2.0.14 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc