Eesti Anastasia Foorum

 

Autor Teema: Üks küla projekt..  (Loetud 4816 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« : 08 aprill, 2012, 13:46 »
Me teatud väikse grupiga arutleme küla tekke ideedest (tegelikult kindlast plaanist juba). Väga häid ja mõnusaid kirju on meil tekkinud ja mõndade grupi liikmete palvel, jagan ma ühte oma kirjadest siin avalikult.
Siin ma siis räägin paari sõnaga endast ja seletan natuke miks on mulle oluline kujundid ja mustrid külas...

Kirjutage siis jätkuks mis arvate   ::)


9 Veebruar 2012


/.../
 
Kokkutõtteks:
 
Mina soovin luua küla, kus on Paradiisi suund! Kas naiivne mõte ? Ei täitsa reaalne ja teostatav idee! See on mõtte muster mis suunab küla arenema teatud olekusse ja suunda. Kui võtta Anastasia raamatud ette, siis ta ei õpeta kuidas täpselt küla teha, ta jätab väga palju vaba ruumi ise leiutamiseks ja mõtlemiseks, kuid mõned detailid on väga olulised ja ta selgitab ka väga lihtsalt lahti miks.
Mina isiklikult pooldan Anastasia visiooni ühis eesmärgiks võtmist, see ei piira vabadust vaid liidab inimesi. See loob ka teatud filtersüsteemi ja kaitse aga sellest räägin pärast :)
 
Igale perele vähemalt 1 hektar maad oma põliskodu rajamiseks.
Ma kindlasti ei tahaks, et siit areneks välja ökoküla muster, et 1 suur maja ökoküla peale ja kõik elavad seal sees. Selliseid ökokülasid kindlasti on ja ka toimivaid kuid mina näen omas visioonis ette midagi muud.

Ma sooviks, et oleks põliskodude ühendus, kus igal ühel on vähemalt 1 ha maad, kus ta saab teha oma privaat ala, seal on selle omaniku reeglistik ja kõik peavad seda austama , kuid selle maa omanik, ei või teisi sellega kuidagi härida. Sellel võib igaüks kasvatada oma taimi ja ehitada endale maja ja kasvõi paljalt ringi joosta. Mina näen omas visioonis, et igaüks teeb endale kui väikese paradiisi nurgakese. See on privaat ala kus ta on alati kaitstud kõige eest.
 
Maa jagamine.
/.../, siis me tunnetame kus kohtades täpsemalt keegi tahaks elada, jagame ära mõned maa alad (võibolla teeme detailsema planeeringu).
Kui me maa jagamises kokkuleppele ei jõua siis kasutame alternatiivina kasvõi loosi, kuid oluline on, et keegi ei jääks naabri pale pahaseks, et „hoopis mina tahtsin sinna“ jne
Meil peab olema võrdne võimalus maatükkide jagamisel.

Põliskodu.

Ma näen, et selliste sõnaühendite kasutamine nagu „Põliskodu“ ja „Põlisküla“ on otstarvekas ! Muidugi see ei ole kohustuslik ja oluline neile kes selle tähtust ei näe. Mina isiklikult ei soovi hakata endale rajama suvilat või lihtsalt maja, vaid midagi palju tõsisemat ja sügavamat. Ma hakkan looma Põliskodu mis tähendabki otseselt, et see on mõeldud põliseks kodukohaks, kus planeerin ma ka uuesti sündida. Sõna esimene pool „Põline“ on juba piisava kujundiga see tähedab otseselt põlvnemist mis on igati sobilik ka suguvõsa osade tagasi toomiseks.
 
Maja ehitamine
Igaüks võib alguses endale ehitada ajutise väikse maja ( talgud ja koos ehitamise võimalus), vastavalt enda soovile (Võimalusi ja varjante on palju) või kui soov võib hakata endale põhimaja ehitama, kuid peab uurima seadusi ja võimalusi. Kui ehitada endale põhimaja siis võiks kasutada vähemalt väljaspool maja viimistelmisel looduslike materjale. Kuidas keegi maja ehitab, on vastavalt iga pere enda soovile.
Materjalid võiksid olla siiski võimalikult ökoloogilised, kuid see ei ole piirang.

Saaste tekitamine
Kindlasti tuleb erinevad saaste allikad üle vaadta, et need probleeme ei hakkaks tekitama, väikesed tegurid võivad hakkata aja jooksul härima, näiteks:
 
 • Valgus saaste (välis valgustid, eriti öösel),
 • Müra saaste (muru niidukid, probellerid, muusika, autod),
 • Õhu saaste (Nafta saaduste põlema panemine),
 • Vibratsiooni saaste,
 • Raadio lainete saaste (einevate võrkude üles ehitamine ja levimine),
 • Keemia saaste (erinevad mitte loodusõbralikud vahendid, autosampoonid, õlid, pesemisvahendid, nõudepesuvahendid, pesupulber jne)

Sissetulek külas.
Küla esmane idee pole mõeldud raha teenimiseks vaid jätkusuutliku keskonna loomiseks. Igasugune äritegeus on parem kui pool hobi korras, ehk tegeleda sellega mis tõeliselt meeldib ja huvitab. Näieks igati hea on kui tegeled mingi tegevusega mis sulle väga meeldib ja saad selle eest ka väga head tasu. Väga meeldis Kadri ütlus „Oluline on, et armastuse atmosfäär jääks alati tähtsamaks ärihuvidest.“ Sest muidu kaob küla mõte ära ja asendub ökotööstusega.
Parim lahendus on endale leida sissetulek kohapealt külast, kuid kel on asjalik sissetulek väljasool küla ei pea sellest loobuma, vaid vastavalt oma sisemisele tunnetusele aja jooksul ise otsustama. Mitmeid huvitavaid küla sissetuleku mõtted on juba arutlusele võetud.
 
Vabadus
Inimestel külas peab olema vabadus, ei või olla peale surumist. On kokkulepped kuid kui inimene tunneb surutust siis tal tekib juba sisemiselt protest ja blokk. …
Me teeme kõike rõõmuga ja südamest  :) Väga huvitav lähenemine oli sellele Anatoli Nekrassovil „Egregorid“ raamatus.
 
Välsmaailmast sõltuvus
Parim on kui püüame viia end seisusesse, et oleksime väljaspool külast vähe sõltuv. Alguses võtab see kindlasti aega, kuid järk järgult hakkame üle minema oma toodangu peale. Kindlasti tuleb olla ratsionaalne välja arutleda mis moodi on kõige arukam.
Valmisume ka, ette juhuks, et jääme probleemidetta ellu ka siis kui peaks ühiskonnas struktuurid kokku kukkuma.
 
Nõukogu – ümarlaud
Kui külal on juba maa ostetud ja kõik juba tegelevad vaikselt oma kruntidega siis tuleb kindlasti määrata ära kindlad ajad kuna me koos istume ja teatud asju lahendame.
Seda saame jooksvalt veel arutleda
 
Küla info avalikustamine
Oleme kogemusi saanud, et on hea kui küla oleks võimalikult privaatne, vähemalt alguses. Seda saab jooksvalt arutleda.
 
Kui palju maad me vajame ?
Arvestades meie hulka praegu siis /.../ maa pindala on sobiv, kuid kui peaks tulema juurde rohkm peresid võib kitsaks jääda. Mõte on liikunud 100ha ja üle selle pindade peale...
 
Laste harimine ning tegevused

Tulevik külas võiks kujuneda selliseks, et lapsi koolitatakse kodus või luuakse külasse alternatiiv metodoloogikaga kool nagu “šetinini kool” või midagi koduõppe ja looduses õppimise vahepealset, millest võtavad osa kõik küla lapsed.
Kõik pered on üksteisel abiks ja toeks laste kasvatamisel, harimisel ning vabaks isiksuseks kujunemise kulgmise teel.

jne  ;)
« Viimasena muutis: 12 november, 2012, 23:41 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Leheke

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 11
Üks küla projekt..
« Vastus #1 : 09 aprill, 2012, 09:54 »
Siit tundub tulevat midagi huvitavat :)
.... Vaikuse kohin

Võrgust väljas Andre

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 3
 • Sugu: Mees
Üks küla projekt..
« Vastus #2 : 09 aprill, 2012, 10:13 »
Minule väga meeldib teie idee.
mulle ei ole kunagi istunud tavaline ökoküla teema (rohkem nagu mängimine)... et kõik koos ja väga ühine... privaatsus kaob. Aga inimene vajab privaatsust :)
Tugev küla kujund ühendab ka selle elanikud? ma arvan.
« Viimasena muutis: 09 aprill, 2012, 10:32 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #3 : 09 aprill, 2012, 10:34 »
Minule väga meeldib teie idee.
mulle ei ole kunagi istunud tavaline ökoküla teema (rohkem nagu mängimine)... et kõik koos ja väga ühine... privaatsus kaob. Aga inimene vajab privaatsust :)
Tugev küla kujund ühendab ka selle elanikud? ma arvan.

Äitäh,
Ka mulle ei istu see ühes komuunimajas elamise mudel. See on natuke teisuguste maailmavaatega inimestele ja motiiv on neil ka natuke erinev... Kuid sellise meedotiga saab väga kiirelt inimesi tunma õppida, selle küla põhisuunaks jääb kindlasti ikkagi põliskodude ühendus. :)
« Viimasena muutis: 12 november, 2012, 23:43 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #4 : 12 aprill, 2012, 09:50 »
Leidsin veel ühe huvitava kirja, see jutustab siis natuke maa suuruse kohta

Kui palju maad me vajame ?
Arvestades meie hulka praegu siis /.../ maa pindala on sobiv, kuid kui peaks tulema juurde rohkm peresid võib kitsaks jääda.
3 Aprill 2011

Tervitust kõigile :)

Ma näen, et viimasel ajal on takistuseks ja küsimuseks tekkinud maa ala suurus, kui palju me maad vajame .
Kõige parem on seda lahti seletada nii, et kus me sooviksime olla lähitulevikus, ning mida me sooviksime kaugemas tulevikus? Üha rohkem märke ja selgust on tulnud mulle selles vallas, et 7 hektarit jagamiseks ehk seitsme pereline küla jääb väga väikseks. Algus hetk võib hea olla kuid ma tean, et juba suht lühikse ajaga on meil huvilisi palju rohkem ja siis me peame ütlema, et „sorry otsige endale ise koht“ või siis, et võime aidata küsimuste lahendamisega, kuid jällegi inimesed jäävad kuskile ripakile ja peavad hakkama kadalippu läbima, et kuskil midagi saada...

Praegu see protsess toimibki, inspireeritud inimesed otsivad mõnda aega küla kuhu oma põiskodu rajada kuid peale lühikest aega nad märkavad, et ei olegi seda mida otsivad. Siis tekivad varjandid...
 •   inspiratsioon langeb kuna ei ole kedagi kellega mõtteid jagada. Soov külast osa võtta ja loomis protsessis langeb, kuna ei ole julgust ja oskusi piisavalt ise alustada... tulemus on, et elatakse edasi linnas põliskodu rajamise energia vaibub ja sukeldutakse tagasi halli päeva, otsitakse linnas tegevusi...
   
 • kuna küla pole siis luuakse põliskodu mitte eriti soodsatesse tingimustesse, kuskile üksinda. (neid on palju, aga see on parem kui mitte midagi) aga tihti jäävad mõttekaaslased kaugele.
 • peale mingit aega otsides lüüakse käega oma tõekspidamiste ja püüdlustele, ning liitutakse gruppidega mis sarnanevad natuke oma mõtetega, kuid südamesse jääb kripeldama, et see pole päris see ikka...

Ma olen seda protsessi küllalt kõrvalt näinud, tean ka, et eestlasel pole tihtipeale kuidagi julgust midagi sellist nagu küla alustada ju on see suuremahuline projekt ja suure vastutusega.  On tehtud ju palju külasid, paljud on läbi kõrbend kuna on midagi tehtud kohe alguses valesti mõned on püsima jäänud ja mõned lausa õitsevad.
 
Kui ma räägin ise endast siis ma tunnen tugevat misiooni tunne, et saaksin pakkuda teatud ringkonnale soodsad võimalused oma unistuste täitumiseks (see on nagu sobiliku maa ettevalmistamine) ja ma ei saa seda misiooni täita kui ma selle võimaluse ise endal kinni müürin. Ma väga tahaks abistada kõiki eestlasi kel põksub rinnus sarnane unistus kui mul endalgi ja tahaks neid kõiki aidata.
Ma olen inspireeritud Megre raamatutest lähtuva maailmavaatest väga võimslt, seal kirjeldatud süsteem on minu arust parim ja seda tahaksin ka hakata eestis ellu viima, selle eeskujul on loodud venemaale juba üle 150 küla ja arvatavasti tuleb neid koguaeg juurde...

Süsteem on pealtnäha lihtne, igalühel vähemalt 1 hektar põliskodu loomiseks. Üks hektar on minuarust selline universaalne ruumala kus saab inimene kõik vajaliku endale teostada.  Selle ala on endale igaveseks võtmiseks kus lood ka soodsa ruumi enda taaskehastumiseks. See ei ole suvila või lihtsalt vahva talu koht vaid midagi väga sügavat mida ma ise ei oska nii oskuslikult edasi anda, kuid soovitan lugeda Anastasia raamatuid, tema oskas selle väga efektiivselt välja tuua.
Põliskodu on iga pere väga privaatne ala, seal saab iga indiviid teha oma reeglistiku, kuid oluline on, et põliskodus tekitatav tegevus ei häiriks ega mõjutaks negatiivselt teisi küla elanikke ! See on just väga oluline.
 
Põlikodudest tekib kodude võrgustik mis moodustab küla. Mida rohkem einevate oskustega inimesi seda soodsam on külal edasiminek. Mida rohkem aktiviste seda suurema hooga asjad külas arenevad.  Kuid alguses oleks hea panna mõni mõõdupuu mille najalt on lihtne asjadest aru saada. Mina olen mõõdupuuks pannud „Helisevate seedrite“ raamatuseeria kujundi, mis ei ole kordagi eksind, sellega saab väga kiirelt ja lihtsalt välja filtreerida destruktiivsed kujundid ja võtted. Muidugi kõik asjad tulevad ka endal korralikult läbi mõelda ja järeldused teha.
 
Miks mul just selline mõõdupuu ?
Sellele on väga lihtne vastata ! Ma ualdan seda, olen seda pikalt aastatega õppinud tundma ja usaldama. Ma olin alguses hämmingus selle puhtuse üle, ning alguses tegin palju tööd selle kujundi kontrollimiseks, kuid vigu ma ei leidnud kummalisi tumedaid aistinguid mis oleks mingilgi määral leidnud ka ei leidnud ja oma elu jooksul pole ühtegi teist nii heledat ja puhast kujundite kogumikku leidnud, ma võin ausalt käsi südamel öelda, et see on kuldajastu kujund, ning selle kujundi lugemisel ma sain väga kiire ära tundmise.
Kokuvõte siis selline, et mina usaldan seda kujundit J Ning tänu selle avastasin suure tõe erinevate teadmiste juures, et paljusid suuri tõdesid polegi kirjakeeles vaid on südame keeles kirjutatud. Võib mingist asjast pakse raamatuid kirjutada ja ikka pole asi selge aga südamega on vaid hetk ja sa mõistad seda aga see selleks...

Eelmise jutuga ma tahtsin natuke selgitada, et ma sooviks külla elama kutsuda rohkem inimesi ja see võiks laieneda korrlikult. Rägitakse, et normaalne on kui on 100-150 inimest külas kuid eks näib kuidas me lähme...
 
Peale põliskodude on külas veel palju ruumi vja, sest kindlasti tuleb väga palju erinevaid majakesi, ehitisi, platsikesi ja alasid, muidugi ära ei tule unustada loomi, hobuseid, karjamaid, põllulappe jne jne.

Üks idee tekkis ka ühe huvitava väikse projekti üle. Kui ma neli aastat tagasi dolmenireisil käisin siis nägin väga vahvat pilti. Seal oli kui bardide väljak tehtud, üle maailma erinevad muusikud ja lihtsalt anastasialised olid ja elasid telkidega puude ja põõsaste all, see oli nii vahva ja sõbralik vaatepilt. Nad tulid isegi oma puhkust sinna veetma... aga eestis võiks olla ka selline koht (muidugi põliskodudest eemal) kuhu saaks tulla oma telgiga, võibolla õhtuti lõkke ääres muusikat teha juttu ajada ja laulda :) minuarust vägevalt hea idee.. aga see nõuab ikkagi, et meil oleks rohkem maad...
 
Kui välismaa ökokülasid vaadata siis tihtipeale on neil isegi 200 hektari ringis maad vabaks tegutsemiseks J Ma arvan, et ka meil võiks suurem maa ala olla tegutsemiseks kui 30 hektarit.

Päikest ja lumememmi,
Priit

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #5 : 17 august, 2012, 22:01 »
Asi kaldub ikkagi tugevalt sinnapoole, et siit tuleb üks loovusküla mis täis inspiratsiooni ja kunsti :)

Võrgust väljas Esko Välling

 • Uustulnu
 • *
 • Postitusi: 7
 • Sugu: Mees
Üks küla projekt..
« Vastus #6 : 12 november, 2012, 12:23 »
Kuidas külaelu loomine läheb, kas külalised saavad juba külastada külainimesi. Palju sõnu on küla-tüvega :)
Head!

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #7 : 12 november, 2012, 18:08 »
Tõsi ta on :) õige tähelepanek... tegelikult ma olen hetkel Elvas ja arendan seda vaikselt edasi, teen plaan ja struktuure, tunnetan erinevaid valdkondi läbi jne...

Tegin ka esialgse lehekülje, kus hakkan paljusid detaile välja joonestama: http://web.zone.ee/kodukoht/  :sun:

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #8 : 12 november, 2012, 23:37 »
Õigemini, ma saatsin kogukondade listi ka oma sünnipäeval (24 ok) kirja oma tegemistest :) Ning nüüd ma tegutsengi ja vaatan üle kõiki detaile asja juures...Tervitust kõigile vahvatele inimestele kes seda kirja praegu loevad.

Minu nimi on Priit ja tahaksin teile natuke avalikustada ühest huvitavast Eesti öko-küla projektist. Ma teen kirja võimalikult kokkuvõtvalt ja ütlen ka ette ära, et seda kirja võib jagada, ning ka edasi saata.

Arvatavasti niimõnedgi juba teavad ja on aktiivselt hoidnud silma peal mu tegemistel, kuna on tekkimas üks üpris suur ja huvitav öko-küla projekt.
Ma kõiki detaile ei hakka veel avaldama aga võin öelda, et olen selle kallal nokitsenud juba viimased oma 5 aastat. Selle üpris pika ajaga olen ma õppinud tulevat tundma ja koostanud oma eluprojekti järjest täiuslikumaks.
Tänu sellele, et ma hoidsin mõtte pidevalt küla tekke peal on fokuseerimiselt tulenevad teadmiste hulk kogunenud märkimisväärselt, mille omandamisel olen mõistnud ja aru saanud järjes paremini, et milline on parimalt jätkusuutvalt töötav küla, kus inimesed on tõeliselt rõõmsad ja õnnelikud.

Olen jõudnud kindla ja selge arusaamisele, et parim tulemus on luua puhta ja siira südamega. Puhtast Armastusest inspireeritult saab luua kohti mis taastab meie kadunud kontaktid looduse ja iseendaga. Tegelikult kui aus olla siis on tekkimas üks abikülake, kunstide, laulude ja rõõmu koht. Koht kus saab inimhing juurde kosutust, indu ja inspiratsiooni. Koht kus maine ja vaimne saab üheks ja side loodusega taastub. See peaks meenutama kui maist paradiisi, kus inimene tunneb end terviklikult ja tervena.

See külluse kohake tuleb lõuna-eestisse ja maa alaga ≈250 ha. Küla visiooni detailid on peaaegu valmis, ainult mõned viimistlused veel teha ja projekt viisakalt kokku panna. See koosneb kahest põhi alast, üks on põliskodude ala millest iga krunt on 1-2 ha ja neid saab ametlikult välja osta külaga liitujad, teine ala on ühisala ja ehitised mis kuuluvad mtü-le, mille eesmärgiks on tagada kultuuri ja ühistegevuste platvorm kõigeks milleks küla soovib.

Küla energeetiliseks sise kujundiks toon ma kokku kõige puhtamad ja paremad kujundid mis ilmaruumist saada, ning ka lähtuvalt sellele paneme "Anastasia" V.Megre raamatutest tulevneva kujund süsteemid alg põhjaks. Selle kohakese mõningateks põhiprintsiipideks on vabadus ja iseseisvus. See küla ei hakka kunagi teenima kellegile isiklikku kasu kruntide müügiga, sest see ei ole äriprojekt, vaid siiratest südametest tekkiv koostöö. Tahan kindlustada efekti, et külaga saavad liituda ka inimesed kel taskud rahast tühjad ja koht oleks ilma ebameeldivate konksudetta! Kuid otseloomulikult me ei saa külaga liita inimesi kes mõjuvad külale otseselt destruktiivselt ja kuidagi kokku ei sobi.

Tahaks praegu veel palju jagada selle imelise küla kohta infot, aga praegu veel vara. Kõik tuleb õigel ajal!
Ma kasutangi nüüd seda sügist ja talve selleks, et tuua välja detaild, ning täpsem struktuur. Püüan teha kõik mis mu võimuses, et inimesed saaksid võimalikult kiirelt hakata juba oma kodusid ehiama.
See on esmakordne kord kui ma sellest projektist üldse nii avalikult räägin, kuid juba praegu võtab pea-aegu iga kuu mõni noor pere ühendust, sooviga liituda.

Kas tundub huvitav? Sellega seoses on mul aga ka üks abipalve.

Ma sain ühesse väikelinna- Elvasse talveks kasutada maja, suurtest linnades eemal. Ma näen, et see on väga positiivne, kuna ei teki pidevat siblimist tuttavate juurde külla minna või siis vastupidi. Tänu suurele vahemaale saan täielikult keskenduda öko-küla loomiseks ja eemaldada kõik mis mind selleks segab.
Talveks ma kuskile tööle ei lähe, kuna tööl käimine võtab oma aja ja energia ja sellega kannataks ja veniks mu projekt.

Kui mu arvestused ja tunnetused on kõik korrektsed siis saan julgelt öelda, et kohe kohe saab Eesti ühe tugeva ja ilusa öko-küla võrra rikkamaks. Kuid kerin natuke juttu tagasi, sain koha Elvas, kuid pöördumise sisu seisneb selles, et mul oleks vaja natuke korralikumat varustus hankida, et Elvas edukamalt toimetada.
Ma olen eelnevalt palju aastaid rännanud ja teadmsisi omandanud nii inimestelt kui looduselt, kuid ühe koha peal elamise varustus hetkel puudub. Hädavajalikud asjad on olemas ja otseloomulikult olen suuteline elama ka minimaalse varustusega, kuid projekt mille olen käsile võtnud saadaks kiirem edu kui oleks olemas korralikum varustus!
Mis mul vaja oleks? Ei midagi erilist tegelikult potid, pannid, köögivarustus, talve puud, hamba-arst, monitor ja palju pudipadi mis on vajalikud ruumi loomiseks ja projekti koostamiseks, kohe siin ei oskakski nimekirja koostada mida kõike vaja oleks...

Tegelikult kui aus olla on mul täna ka juhtumisi sünnipäev, niiet sünnipäevaks üks korralik tõuge, et saaks korralikult asjaga tegelema hakata oleks väga kiiduväärt. Siin kohal küsingi, et kui kellegil on huvi selle öko-küla projekti loomisel abistada siis rõõm on rohkem kui suur, panin alla ka pangalingi ja e-maili aadressi. Ma ise näen, et nn töö mis ma teen on väga oluline nii minule, kui ka kõigile teistele, vahet ei ole kas nad tulevad sinna elama või mitte.

Aga mis juhtub kui keegi mulle raha ei saadagi ? Ega midagi ei juhtu, ega ma oma projektist ei loobu, lihtsalt see kiirendaks oluliselt seda ja ma ei peaks ebaoluiste asjade peale mõtlemisega aega raiskama. Ma müüsin eelmine kuu järelmaksuga oma jalgratta maha, niiet talveks väike igakuine sissetulek nagunii olemas.

Ma tegin ka kiirelt kodulehe koha, kus hakkan külaga seonduvat infot üles panema. Mitte nüüd kohe, aga siis kui saab juba üles panna. Võite piiluda veel tühja lehekülge: http://web.zone.ee/kodukoht/
Läbi lehekülje on ka kõigi huvilistega lihtsam suhelda, kui kõigile eraldi kirjutada.

Olen kindel, et leidub ka rohkelt selliseid inimesi kes mõtlevad, et " on alles laisk ja looder, mees mine tööle" vms.

Ma aksepteerin nende valikut kui vabat tahet ja neil on õigus nii mõelda kui soovivad, kuid mina jään oma visoonile ja projektile kindlaks ja niikaua kui hingan ei kao mu tegutsemine kuhugi, kes mind vähegi lähemalt teavad, on teadlikud kes ma olen ja kui kindel oma projektis.
Pööran ka tähelepanu igaks juhuks asjaolule, et ma kirjutan suguvõsa raamatut. See tähendab, et dokumenteeritakse nagunii kõik külaga seonduv üles, kaasa arvatud ka minu tegevus, et tulevikus oleks huvitav lugeda ka väiksematest detailidest, et kuidas selline küla loodi.

Aga nagu me kõik teame, siis koostöö seisneb siinkohal täielikul usaldusel. Aga mis puudutab ülekandeid, siis iga sent ja euro on mulle väga oluine ja kui mul õnnestub koguda vähem või rohkem resursse, siis kõik ma kasutan selleks, et saaks peagi edastada häid uudiseid edasi arendusest ja tulemustest.

Ma olen inimene, kes tavaliselt kellegilt midagi ei küsi, heakene küll nüüd tegin jah erandi oma sünnipäeva puhul, kuid kui mu sisetunne ei eksi siis tegin õige otsuse, saate selle üle mõelda. Nimõnedgi mu tuttavad on mind hoiatanud, et ma sellistest asjadest avalikult ei räägiks, sest vastuseis tuleb suur, kuid arvan, et heade ja siiraste projektide välja toomine on õigustatud.

Imelist ja rõõmu rohket sügist kõigile,
Priit
« Viimasena muutis: 19 juuli, 2018, 22:39 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

 • Admin
 • Super Liige
 • *****
 • Postitusi: 1161
 • Sugu: Mees
 • :)
  • Eesti Anastasia lehekülg
Üks küla projekt..
« Vastus #9 : 17 detsember, 2012, 13:47 »
Väikesed teavitused sellest vahvast projektist  :)

Hakkasin vaikselt inimesi välja valima :) Soovi avaldanud inimesi on igasugu kirjut... vaatan ja tunnetan nad vaiskelt kõik üle  :)
Ma näen oluliseks, et kokkut tuleksid head inimesed ja sarnase maailmanägemusega.

Kui aga ise otsid kohta põliskodu rajamiseks öko-külase ja tahad, et koht oleks turvaline ja sinu maailmanägemust aksepteeritakse siis võid mulle endast teada anda   :sun:

http://web.zone.ee/kodukoht/index.php

 

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc