Eesti Anastasia Foorum

Hääletus

Kui palju maad oleks vaja põliskodu loomiseks ?

alla ühe hektari
0 (0%)
1 ha
8 (33.3%)
umbes 1,5 ha
5 (20.8%)
umbes 2 ha
7 (29.2%)
Rohkem kui 2 ha
4 (16.7%)

Teisi hääli : 19

Autor Teema: Maa-ala suuruse küsimus.  (Loetud 12090 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • Sugu: Naine
  • ...
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #30 : 09 mai, 2012, 17:54 »
Mulle tunduvad Sinu kirjad tõe ja õiguse tagaajamisena oma isenimetatud vastuväidetega.
Igaüks elab nii nagu oskab ja tahab, oma eelistuste järgi, ja mingeid tõestusi teiste eelistuste sobivuse kohta nõuda on minu meelest just see tõe ja õiguse tagaajamine.

Mina ei leia, et saartel elamine kuidagi halvem oleks kui kusagil mujal, eeldusel, et inimene ise tahab seal elada ja talle sealne keskkond meeldib. Igal kohal on oma eelised ja puudused lähtuvalt konkreetsete inimeste soovidega kattuvusest, mitte iseenesest. Paljude jaoks on aknast naabrite tulede nägemine hädavajalik turvatundeks. Mõne jaoks on linnaagul kõige ideaalsem elukeskkond, kus lapsi kasvatada. Ühes hiljutises Pere ja Kodus oli sel teemal artikkel Mika Keräneniga, kes leidis, et Supilinna vanad puitmajad oma puukuuride ja hooletusse jäetud tühjade kruntidega, kus lastel on põnev seigelda, on väga hea kasvukeskkond, mida Soomes ja Rootsis enam ei kohta.

Kurje inimesi võib igal pool kohata, samuti nagu võib keset suurt linna elada ilma kunagi uksi lukustamata ja kui väga rangelt ja püüdlikult hakata eraldatust otsima, siis leiavad tüütud külaelanikud uustulnuka Sirtsu soost ka üles (selle näitega räägiti mulle kunagi konkreetne lugu).

Kunagi sattusin ühe inimesega arutama ökoküla ja koduehituse detailide üle. Kippusin oma eelistusi peale suruma kuni ta ütles, et me ei pea ühtemoodi mõtlema. See oli väga vabastav vaatenurk. Me ei hakka ühes majas elama ega pea üle Eesti ühte külla kokku kolima. Maailm on piisavalt suur, et siia mahuks palju erinevaid külasid ja kodusid. Ja mis jääks Eestist järele, kui kõik ökokülahuvilised saartele koliks ja betoonmaju seal ehitama hakkaks?

« Viimasena muutis: 09 mai, 2012, 17:58 postitatud kasutaja Ingrid »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #31 : 09 mai, 2012, 21:14 »
Erinevad arvamused on muidugi teretulnud ja väga huvitav lugeda :) Samuti kui tahta mingist teemast sügavamalt ja pikemalt arutleda võib uusi teemasid foorumis teha :)

Aga mulle meeldib ikka küla kus oleksid inimesed mitte väga kaugel, kuid on olemas privaatsus, et saad omas aias teha mida tahad ja keegi ei näe sind (see eeldab muidugi aeda üks mõte siis elav aed). Samas võiks olla ühisala kus saab teostada kõikvõimalikke asju... :) 1 hektar maja aia jaoks on igati teostatav suurus... aga mõte kaldub jah ka sinnapoole, et võibolla oleks vaja ka 1 hektar küttepuude ala.. võibolla ühismetsa ala vms...

Võrgust väljas Mafepp

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #32 : 10 mai, 2012, 03:41 »
1 ha on küll. Ei tasu ahneks minna. Ärge unustage, et tegemist on küla loomisega, mitte üksiku hundi mängimisega keset suuri metsi ja laani. Suurtel aladel tekib laialivalgumine, perede energiad ei puutu enam kokku ja ühtne side hakkab katkema jne. Ja mis privaatsusest siin enamus räägivad, mida selle all täpsemalt mõeldakse? Teha 'oma asja' aga mis see on, mida naaber ei või/sobi näha? Eks ta siis puhas asi ikka pole. Kisub sinna nõuka aja mõtlemisse, et igal pool peab 2 meetrine plank ümber olema ja siis on hea. Olen üles kasvanud linnas eramu rajoonis 700 ruudu peal ja privaatsust leidis seal 4 inimest küll + laud oli ka värskega kaetud.
Aga mis kõige tähtsam - sa hakkad looma midagi uut siin Emakesel Maal e LOOMA PARADIISI e uut elu. Ja mõtle hoolega, kas oled võimeline looma/kujundama midagi võrratult ilusat ja funktsioneerivat suuremal tükil kui 10000 ruutu!? Kui oled sarnase asjaga siin elus juba hakkama saanud, siis on sul õigus edasi areneda ja luua suuremalt. Seniks hoiame tihedamalt kokku ja õpime teineteiselt. Pigem toimigu elu efektiivselt väikesel tükil, kui puudulikult ja ebapraktiliselt suurel maalapil.
Maa-ala kasutusest tuleviku linnade tarbeks saab hea ülevaate visionäär ja leiutaja Jacque Fresco elutöö filmist Future by Design. http://www.imdb.com/title/tt0870112/

Võrgust väljas liisura

• Uustulnu
  • *
  • ....
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #33 : 13 mai, 2012, 20:45 »
Piisab 1 hektarist. Anastasia on ju kirjutanud, kuidas seda hooldusvabalt pidada- lehtpuud ja okaspuud vaheldumisi. Peale puude on ju ka tarbeaed, mida vaja siiski mingil määral hooldada ja kogu aega aia korrastamisele ei taha kulutada, nautida looduse kätetööd on ka vaja. Liiga suurt maaala ei jõua piisavalt läbi käia, et igat taime armastusega vaadata.

Kerti Rand

• Külaline
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #34 : 14 mai, 2012, 11:43 »
Ühest hektarist piidab täiesti. Kuigi ära ei ütleks 1,5 hektarist - 0,8 hektari jagu võiks olla metsa all ja selline looduslik privaatsuseseinake. Mulle meeldib ka selline päikeseline aas omal maal. Privaatsuse ja ka muude oluliste nüansside koha pealt on oluline, et kahe krundi vahel on 4m laiune tee. Nii saavad ka metsloomad liikuma. Privaatsus on rohkem tagatud.
Usaldada tuleb siiski Anastasiat - 1ha on väga peenelt välja timmitud Anastasia poolt.

Võrgust väljas Leili K

• Noor Liige
  • **
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #35 : 14 mai, 2012, 12:42 »
Ühest hektarist piidab täiesti. Kuigi ära ei ütleks 1,5 hektarist - 0,8 hektari jagu võiks olla metsa all ja selline looduslik privaatsuseseinake. Mulle meeldib ka selline päikeseline aas omal maal. Privaatsuse ja ka muude oluliste nüansside koha pealt on oluline, et kahe krundi vahel on 4m laiune tee. Nii saavad ka metsloomad liikuma. Privaatsus on rohkem tagatud.
Usaldada tuleb siiski Anastasiat - 1ha on väga peenelt välja timmitud Anastasia poolt.

Ka mulle tundub, et 1 ha on piisav kuid ära ei ütleks 1,5 hektarist. Ning kodualakeste vahelised eraldus alakesed ehk loomarajakesed teevad pildi veel ilusamaks.  <lill>

Võrgust väljas Kristiinag

• Admin
  • Super Liige
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
Maa-ala suuruse küsimus.
« Vastus #36 : 18 mai, 2012, 06:09 »
Mina tajun, et tegemist võiks vabalt olla nii väiksema kui suurema maa-lapiga, olenevalt mida mul sellega ette on võtta, ning mis eesmärgil ma( me)  ta soetan(me)..
Hetkel tunnen, et minuni tuleb just õige suurusega tükike ning oo ja kui ma oma varvastega ta pinnale esimest korda astun ja seda sooja rohtu taldadega tunnetan... millised loomise ja kujundamise tunded minus tärkama hakkavad...See saab olema nii imeline kogemus ja ma olen ette juba ülivõrdes tänulik!!!!
Ma lihtsalt tajun, et jah ideaalis-1ha, aga minuni jõudev maa-lapike saab sellise austuse ja loomingu osaliseks, et iga jumala antud pinnas ja asukoht annab meeletult õitsema panna kui minnakse õigete  !tunnete ! ja mõtetega. Ärgem seda unustage...

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc