Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Mis takistab mind põliskülasse elama minekut ?  (Loetud 5960 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Mis takistab mind põliskülasse elama minekut ?
« : 25 aprill, 2012, 12:51 »
Lihtne küsimus siis, mis sind takistab minemast või rajamast põlisküla ? Mis on need takistused  ???
« Viimasena muutis: 25 aprill, 2012, 15:27 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Hille

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
« Vastus #1 : 01 mai, 2012, 19:29 »
Raha. Ei ole raha, et maad osta ja maja ehitada. Samuti ei ole me suutnud lahendad probleemi, mille eest osta riideid ja jalatseid, tasuda elektri, kütuse ja toidu eest (kõike ei suuda ju ise kasvatada), kui puudub regulaarne sissetulek.  Töökohad on nii minul kui abikaasal linnas ja nende elukutsetega maal raha ei teeni. Hing ihkab maale! <lill> Oleme paberil joonistanud mitmeid põliskodu projekte, aga plaanide realiseerimine jääb puhtalt raha puudumisel ära.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #2 : 01 mai, 2012, 20:11 »
Aga kui sul oleks raha olemas siis mis sind veel takistaks ?  ???

Võrgust väljas Esko Välling

• Uustulnu
  • *
« Vastus #3 : 02 mai, 2012, 09:09 »
Sõbrad. Kui tahta võimalikult vähe raha teenida, peaks külas olema kõik eluks vajalik. Meelelahutus, töö, õppimine, seltsielu jne.
Nagu mu üks sõber ütles, inimeste mõttemaailm liigub sinna suunas, aga muudatused toimuvad aeglaselt. Alati on neid, kes suudavad teha hüppe ja olla teistele eeskujuks. mina olen ka sõprade käest küsinud, kas sa ei tahaks maale elama minna. Vastused on ikkagi pika kaalumise järel, ei. Kogu "värk" toimub linnas. Praegu on populaarne, vähemalt Tallinnas, nö Kalamaja (Uue-Maailma) linna-ökondus. Et elatakse ikkagi linnas, aga tuuakse väikeses koguses loodust (mõtteviisi) enda juurde. Võibolla see on see "oma jälgede koristamine".
Ühesõnaga, paljud sõbrad tahavad minna maale, tunnevad looduses mõnu, aga keegi ei taha sinna minna virelema. Siis peaks minema kõik koos, aga selleks pole paljud valmis.
« Viimasena muutis: 02 mai, 2012, 13:27 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #4 : 02 mai, 2012, 13:31 »
Muutused lähevad üha kiiremaks minuarust, aga kõik õigel ajal.

Kõige parem ongi minuarust kui teha mõnes mõttes oma küla kus oleks kõik vajadused olemas, ka töö kui peaks vaja minema aga kõik ikka sellises võtmes, et ei oleks sunniviisilist töölkäimist vaid rohkem hobi ja meeldivate tegevustega seotud. Praegu jah tundub, et enamus põnevaid asju toimub kuskil Tallinnas, aga kui põnevad asjad asjad toimuks omas külas siis oleks ju veel toredam :)

Ma tean ka, et paljudel on hirm minna maale, palju on ka hirmutatud ja palju on tõde, kuid kui valesti ja ilma kogemusteta minna siis võib raskeks minna, aga kui on külas toetavad inimesed olemas siis saab järje peale üsna ruttu.

Võrgust väljas Hille

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
« Vastus #5 : 02 mai, 2012, 18:07 »

Siis ei takistaks enam miski. Olen maal kasvanud, talus praktikal olnud aasta, õppinud kodumajandust, nii et maaeluga igati kursis, kaasa arvatud loomapidamisega. Viimasega ei ole küll plaanis tegelema hakata.

Võrgust väljas tiit22

• Uustulnu
  • *
« Vastus #6 : 02 mai, 2012, 22:19 »
Kopeerin enda postituse ühest isiklikust kirjast:
Mulle meeldis väga Klassikaraadio saade Räägivad - Uuest
hingamisest 23.03.2012. Saatelõik "kahekiiruseline Euroopa" <->
"kahekiiruseline Eesti", mida küll negatiivses võtmes mainiti, ei
peaks üldsegi negatiivne olema! Et las möllavad "kiired" inimesed
linnades ja olgu neil ikka piisavalt kiire ja palju tegemist ja raha
jne. Kui samal ajal võiks (sugugi mitte õnnetult) võtta eesmärgiks
teise kiirusega - madalama kiirusega Eesti? See on ainult minu mõte,
aga mulle endale hakkas see väga meeldima.  :-)

Mitte vastuolulisust ja võitlust, vaid rohkem valikuid! Kusjuures see
"kiire" - "kõrgema kiirusega Eesti" mõelgu pealegi, et "madalama
kiirusega" Eesti on üks õnnetu sotsiaalprojekt. Tundku end oma
rabelemises väärikamana - just nii võiks rahu jõuda paljudeni. Nagu on
see jõudnud minuni praegu "madalamal kiirusel" toimetades. Eks näis,
kauaks lastakse.
----------------------------------------------------------------
Sellest postitusest edasi fantaseerides:

Kui sama mõtte kandjaid ja selliseid koostoimivaid külasid saab mingi kriitiline hulk, siis --- üllatus, üllatus --- me osutame oma abistava käe tublidele ettevõtjatele - tootjatele. Kuna me oleme kujundanud oma elu selliseks, et võime rahumeeli töötada ka poole töötasu eest. Poole odavamalt, kui makstakse sama töö eest linnades. Mida see aga tähendab? Et Eesti muutubki konkurentsivõimalisemaks naabermaadest. Meie toodangut on lihtsam müüa jne. Palun ärge hakake mind kohe "peksma" teemal, et uut Elcoteq-i päris metsa ei loo. Isegi elektroonikamontaazhi saaks pisikestes harutsehhides teha. Samuti õmblemist ja muud.

Püüdke arvutada, et kui palju kulub teie linnas teenitust selleks, et seal samas linnas elada - maksta korteri, kütte eest. Maksta laste koolitamise eest - ma mõtlen kaudselt, kuna pead ju tagama lapsele sellised hüved, et ta kaaslaste hulgas õnnetu ei oleks?

Ja kui palju teist peavad töötama hoopis mitte-midagi-tootjatena? Kusagil vahenduses või riigiametis? Aga millest saavad tekkida tegelikud väärtused?
Teie vastuväiteks on esimese investeeringu talumatu suurus? Sama üle mõtlen mina - et kuidas see võimalikult talutavaks muuta. Pangalaen ei tule kõne alla.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #7 : 03 mai, 2012, 11:33 »
Palun ärge hakake mind kohe "peksma" teemal, et uut Elcoteq-i päris metsa ei loo. Isegi elektroonikamontaazhi saaks pisikestes harutsehhides teha. Samuti õmblemist ja muud.
Ameerikas üks esimesi ja suurim ökoküla tegeleb kõrgtehnoloogiliste vidinate toomisega (röntken skaneerimis aparaadid jne mille toodanguid kasutab isegi Eesti piirivalve). Saab tuua sellist asja ökokülasse iseasi kas inimesed kes kohapeal elavad on sellisest asjast huvitatud...

Ise ma õppisin kunagi kutsekas IT tugispetsalistiks aga näe mind tõmbab hoopis loodus, kunst, puutöö ja muu looming. Tegeleks ökokülas hoopis teiste asjadega mida õppisin. Ma näen, et kõige otstarbekas on ökokülas mitte orienteeruda odavtootmisse, ehk palju inimaega kulutada selleks, et saada natuke raha. Parem on toota/luua midagi kallihinnalisemat. Üksi keset metsa on raske sellist asja teostada, kuid küla saab koos tekitada vastavad võimalused ja toe... siis ei pea igaüks jalgratast leiutama.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #8 : 03 mai, 2012, 11:55 »

Siis ei takistaks enam miski. Olen maal kasvanud, talus praktikal olnud aasta, õppinud kodumajandust, nii et maaeluga igati kursis, kaasa arvatud loomapidamisega. Viimasega ei ole küll plaanis tegelema hakata.

Olen ise enda pealt jälginud ja märganud kummalist efekte  ;)
Enne ma arvasin ka, et ökoküla rajamine ja muu selline seisab suures osas just raha taga, aga tundub, et ma eksisin sellega. Mul ei olnud piisavalt selgelt detailid läbi mõelnud, et mis ma soovin. Nüüd ma näen, et raha on üks kõige väiksem detail selle juures. Olen märganud, et antakse alati vahendid asjade teostamiseks (kui projektil on õige vägi taga) tugi on universumilt alati olemas isegi kui on vaja miljoneid eurosid.

Näiteks kui tahaksid jalgratast ja see jalgratas läheb su tuleviku joontega kokku siis juba väikse aja jooksul on sul jalgaratas olemas, vahet ei ole kas vanaisa leidis mõne ratta garaasist ja pakkus sulle, sõber kinkis sulle ratta või pidid ise poest ostma vms... universum annab sulle kõik vahendid jalgratta hankimiseks. Sama on ka ülejäänud asjadega kui tahad endale kodu siis universum annab vajalikud vahendid selle ostmiseks, olgu see lotovõit, rahakohver mis kukub taevast alla, keegi rikast tuttav tahab toetada, keegi annab laenu, leiad väga tasuva töö vms see võimalus tuleb, iseasi kuidas sa suudad selle vastu võtta ja mis tingimustega sa nõus oled. Näiteks kui oled nõud maja hankima ka panga laenuga siis arvatavasti just see võimalus tulebgi. Sulle antakse võimalus millega oled nõud ja mis on kõige lihtsam teostada.

Palju on seotud just kujundi teadusega, Anastasia seletas sellest palju, ma alguses ei saanud aru mida ta kujundite all täpsemalt silmas pidas ja kuidas on kujundi teadus kõige tähtsam teadus mis sisaldab ka kõiki teisi teadusi. Nüüd ma saan kõigest juba paremini aru. Maailm ongi kui üks kujundite kogum ja see kujund mille lood seda ka saad. Anastasia mõistis kujundideid ja tõsi ta on, ta kogus kokku kõige heledamad ja puhtamad kujundid mis eales olnud on ja pani need raamatutesse :)  :vanake:

Aga mis minu arvates on tähtsaim Põliskodu või Küla rajamisel..
see on sisetunne ja kundite õige kooslus, kui sul on kujund mis ei resoneeru tulevikuga siis see takistab.
Mõtte puhtus on oluline ja selge kujundlik visioon.
« Viimasena muutis: 03 mai, 2012, 12:16 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas tiit22

• Uustulnu
  • *
« Vastus #9 : 05 mai, 2012, 10:14 »
Universum paistab viimasel ajal sellisel hulgal kurja andvat, et see puhtaid mõtteid lämmatamas.
Aga ega inimlaps vist teisiti ka aru saa. Olgem rahul, kui olud siin veel hullemaks lähevad. Seda šokki on vaja, et tõde korralikult kohale jõuaks ja uus kvaliteet sündida võiks.
Loteriivõitu ei taha endast eemale tõugata ja üks mänguväli on igal nädalal taskus. Aga kui sel nädalal uudist lugesin, et Vikingi "pott" Eestisse tuli ja uudises ei oldud täpsustatud, et kust pilet osteti, siis oma numbreid kontrollima asudes soovisin alateadvuses, et mina see ei oleks. Järelikult pole veel meel valmis suure põliskodude projekti algatamiseks või tegelikkuses läbiviimiseks. Miks mulle tundub, et siin kirjutajad on reaalsest juhtimisest - eestvedamisest veel kaugemal? :-(
Vladimir Megre raamatust Eluenergia äsja loetud lastekodulapse Sonja põliskodu peatükk pani mõtlema: kumbal pool on viga, et me kirjeldatus täna kahjuks utoopiat tajume? Mind ei võeta tõsiselt, kui sellest näitest kellelegi jutustan. Aga miks ei võiks see just nii olla ja kuidas teha parandus, et utoopiaviga ellimineeerida?
Parandage kui eksin! Kus toimib juba agar koostöö, kus on tehnilised lahendused, kus on planeeringute ideed, juriidilised põhjendused, haridus - koolitustaust, maailmavaate kohandumine ...?
Et teinekord "numbreid" positiivsema tundega kontrollida võiksin ja Universum saaks aru, et ta mind ei kiusa, kui mingil kujul suure võimaluse pakub. :-D

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #10 : 06 mai, 2012, 09:51 »
Universum paistab viimasel ajal sellisel hulgal kurja andvat, et see puhtaid mõtteid lämmatamas.
Aga ega inimlaps vist teisiti ka aru saa. Olgem rahul, kui olud siin veel hullemaks lähevad. Seda šokki on vaja, et tõde korralikult kohale jõuaks ja uus kvaliteet sündida võiks.
Loteriivõitu ei taha endast eemale tõugata ja üks mänguväli on igal nädalal taskus. Aga kui sel nädalal uudist lugesin, et Vikingi "pott" Eestisse tuli ja uudises ei oldud täpsustatud, et kust pilet osteti, siis oma numbreid kontrollima asudes soovisin alateadvuses, et mina see ei oleks. Järelikult pole veel meel valmis suure põliskodude projekti algatamiseks või tegelikkuses läbiviimiseks. Miks mulle tundub, et siin kirjutajad on reaalsest juhtimisest - eestvedamisest veel kaugemal? :-(
Vladimir Megre raamatust Eluenergia äsja loetud lastekodulapse Sonja põliskodu peatükk pani mõtlema: kumbal pool on viga, et me kirjeldatus täna kahjuks utoopiat tajume? Mind ei võeta tõsiselt, kui sellest näitest kellelegi jutustan. Aga miks ei võiks see just nii olla ja kuidas teha parandus, et utoopiaviga ellimineeerida?
Parandage kui eksin! Kus toimib juba agar koostöö, kus on tehnilised lahendused, kus on planeeringute ideed, juriidilised põhjendused, haridus - koolitustaust, maailmavaate kohandumine ...?
Et teinekord "numbreid" positiivsema tundega kontrollida võiksin ja Universum saaks aru, et ta mind ei kiusa, kui mingil kujul suure võimaluse pakub. :-D

Jep vahepeal vajavad inimesed shokki, et millegist aru saada... kuid alati see ka ei mõju.

Selles õigus, et füüsilises plaanis mul hetkel põliskodu puudub ja pole ühtegi ehitanud, aga utoopiat ma kuskil küll ei näe, minuarust vägagi reaalsed ja teostatavad asjad. Ega ma kõigile ei saagi kõgest rääkida, sest paljudel on piirid peal ja peavad asju võimatuks, mul siin küllalt inimesi läbi käiunud kes on püüdnud mus purustada kõikmanifiseerimise kujundit, aga olen tugev ja olen seda arendanud hoopis järjest tugevamaks :)

Kõik süsteemid, koostöö, hariduse ja juriidilised asjad peame ise looma... vähemalt keegi peab olema teerajaja, et teistel lihtsam oleks. Eestis on palju asju juba loodud, päris nullist ei pea alustama.

Võrgust väljas tiit22

• Uustulnu
  • *
« Vastus #11 : 06 mai, 2012, 13:25 »
Minu elamise taga on 7ha + 17ha + 20ha +12ha. Esimesele tegin ise ostuhuvi avalduse, kuna sellel puudus isegi katastritunnus. Edasi tulevad riigimaad ja kahjuks hulgas üks erakätesse läinud riigimaa, millel sisuliselt röövraie harvendusraide nime all toimunud. Tagant on kõik kenasti soodega suletud - pääs juurde ainult ühelt poolt.

Kui üleeile abikaasaga jooksmas käisime, kolasime läbi ühe kaugema, madala kadaka ja võsataimestikuga kõrgema platsi. Imeilusad kohad põliskodude rajamiseks. Oma arusaamise järgi tundus, et see piirkond pidi mingi madal soo olema, aga vastupidi - inimtühjas, puutamata võsametsas ja kadastikus sees kohtasime nii kõrget kiviaeda, millist kunagi varem näinud ei ole. Kaugemalt maanteel vaadatuna tundub väärtusetu, nagu paljud paigad siin meie rikkal Eestimaal.

Millegi alustamiseks on vaja raha. Üksi tõmmeldes tuleb raha vaevaliselt. Seda ma ju ärgitangi, et otsigem koostööd ja pugege välja kivistunud arusaamadest. Loogem juurde valikuid. Ühendagem oskused.

Kui keegi imestab, et mis häda mul siin sedasi tippida on, siis tunnistan, et väideldes ja mõtteid läbikirjutades saavad need endale selgemaks või tekib mõni juurde.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #12 : 06 mai, 2012, 13:37 »
Kus eesti kandis sul muidu maad asuvad ?

Võrgust väljas tiit22

• Uustulnu
  • *
« Vastus #13 : 06 mai, 2012, 20:47 »
Kirjuta mulle suletult:  [e-mail eemaldatud]

Ma kardan kinnisvaraärikaid! Ma kardan "mingit-uut-seadust", millest aasta algul rohkem räägiti ja mis pidavat lisama välismaalastele õigusi Eestimaa kokkuostmiseks. Ma kardan hiljuti emiteeritud suurt eurodemassi, millest salamisi räägitud ja mis majanduskogemusliku tsükli alusel mõne kuu või poole aasta pärast ka siia kinnisvaraturule jõuab.

Ja nii tulebki ehk tunda rahuldust praeguse olukorra üle - kus maaelu võimalikkus tõsise kahtluse alla seatud? Kuid seda kriitilisem on see aeg meie jaoks, kellel meil õilsad eesmärgid. Kui vaid saaks selle paarkümmend ha enda omandisse osta - annaksin õige mõtlemise kandjatele, tugevatele peredele TASUTA 2-3 ha kaupa. Teadmises, et just nende hulgast sirguvad eetilised noored, kes minul kunagi puid tuppa aitavad tassida või lõhkuda, kui endal jõud enam üle ei käi.
Kui aga saaks tänaseid maaomanikke samamoodi mõtlema panna, olekski ju Eestimaa päästetud?

Ega ma liiga suurushull või pateetiline ei tundu?   :P
« Viimasena muutis: 10 mai, 2012, 22:06 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #14 : 06 mai, 2012, 22:05 »
Ma kardan kinnisvaraärikaid! Ma kardan "mingit-uut-seadust", millest aasta algul rohkem räägiti ja mis pidavat lisama välismaalastele õigusi Eestimaa kokkuostmiseks. Ma kardan hiljuti emiteeritud suurt eurodemassi, millest salamisi räägitud ja mis majanduskogemusliku tsükli alusel mõne kuu või poole aasta pärast ka siia kinnisvaraturule jõuab.

Selles on sul õigus, mõndasid asju tuleb varjatult teha, ega need kinnisvara ärikad kasutavad igasugu võimalusi ära !

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc