Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Mis takistab mind põliskülasse elama minekut ?  (Loetud 5269 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Esko Välling

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Mees
Mis takistab mind põliskülasse elama minekut ?
« Vastus #15 : 07 mai, 2012, 07:22 »
Hea on lugeda Tiidu kirjutisi. Ma tunnen samasugust ahastust reaalse toimimise suhtes. Ka enda otsustusvõime ja tahtmiste ja suutlikkuse üle. Mina tunnen, et ma ei jõua piisavalt tegeleda enda kujnditega, südamega, palvetamisega (mediteerimisega). Aga kas Priidul on ülevaade, kui palju on Eestis umbes neid inimesi kes Sonja lihtsaid unistusi ja tahtmisi peavad kõige õigemateks inimeste jaoks.
Kui selline isetoimiv põlisküla teha, siis peab päris palju peresid oma praeguse kodukandi, sõpruskonna, perekonna maha jätma ja uute inimsestega elu alustama. Need inimesed küll mõistavad üksteist kõige "veidramate" vajadusterahuldamise suhtes (tegelikult mitte veidramate vaid lihtsaamte ja puhtamate), aga tundub et see on ületamatu üks asi. Kas siin kirjutajad ja kokkusaamistel käijad on nõus oma kodukandi jätma ühise põlisküla loomise eesmärgil? 

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #16 : 07 mai, 2012, 08:57 »
Kui vaid saaks selle paarkümmend ha enda omandisse osta - annaksin õige mõtlemise kandjatele, tugevatele peredele TASUTA 2-3 ha kaupa. Teadmises, et just nende hulgast sirguvad eetilised noored, kes minul kunagi puid tuppa aitavad tassida või lõhkuda, kui endal jõud enam üle ei käi.
Kui aga saaks tänaseid maaomanikke samamoodi mõtlema panna, olekski ju Eestimaa päästetud?

Ega ma liiga suurushull või pateetiline ei tundu?   :P
Kui sa mõtlesid siin maa suuruse kohta siis, vaata mis mõtteid ma mõtisklen]vaata mis mõtteid ma mõtisklen, ise mõtisklen siin paarisajast hektarist...

Hea on lugeda Tiidu kirjutisi. Ma tunnen samasugust ahastust reaalse toimimise suhtes. Ka enda otsustusvõime ja tahtmiste ja suutlikkuse üle. Mina tunnen, et ma ei jõua piisavalt tegeleda enda kujnditega, südamega, palvetamisega (mediteerimisega). Aga kas Priidul on ülevaade, kui palju on Eestis umbes neid inimesi kes Sonja lihtsaid unistusi ja tahtmisi peavad kõige õigemateks inimeste jaoks.
Kui selline isetoimiv põlisküla teha, siis peab päris palju peresid oma praeguse kodukandi, sõpruskonna, perekonna maha jätma ja uute inimsestega elu alustama. Need inimesed küll mõistavad üksteist kõige "veidramate" vajadusterahuldamise suhtes (tegelikult mitte veidramate vaid lihtsaamte ja puhtamate), aga tundub et see on ületamatu üks asi. Kas siin kirjutajad ja kokkusaamistel käijad on nõus oma kodukandi jätma ühise põlisküla loomise eesmärgil?
See küsimus tekib küll jah, et peab eemalduma võibolla kohast kust kogu elu oled elanud. Ma olen kohanud inimesi kes väga hoiab kohast kinni kus kasvanud, sest ta kõik sugulased seal ja mõned tahavad just eesti teise otsa minna. Mina isiklikult seda probleemi ei näe, et jätan sugulased kaugemasse kohta, kui kunagi kutsekasse läksin siis sain harjutatud kaugamal elamist vanematest, nüüd ei näe selles erilist probleemi.

Võrgust väljas tiit22

• Uustulnu
  • *
« Vastus #17 : 09 mai, 2012, 10:44 »

Kui sul on praegu kõik see, mida sinu postitusest tsiteerin, ei ole sul mitte mingit põhjust kusagile uute inimeste ja uude kohta elama asuda! Perekonna küll võtad ju kaasa? Või kui nad ei taha, ei sea sa enda ego nendest kõrgemaks ainult põhjusel, et Anastasia raamatust vaimustatud oled.
Paraku on mul praegu sugulasi, kellel sein üsna püsti ees. Täielik linnakeskkonna muutus võiks olla lahenduseks. Kuna ma ju tean ja näen - tööd ei kardeta.
Ma vist ei eksi, kui arvan, et paljude juured ja geneetiline mälu (või midagi taolist) on maal? Millist sisemist tungi ja erutust tuntakse aiandusküsimuste suhtes? Mul on võimalus oma töö tõttu uurida inimeste hobide kohta, milles sageli aiandus esikohal.

Võrgust väljas Humanoid

• Noor Liige
  • **
  • Мой адрес CCCP
« Vastus #18 : 11 jaanuar, 2016, 21:43 »
Toetan Teie mõtte kujundlikkust oma kujunditega maapealsest paradiisist põliskülade/kodude näol.
"Asjad ei ole kunagi iseenesest halvad, tähtis on, kuidas sa neid võtad."

SMF 2.0.14 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc