Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Suitsetamine  (Loetud 5615 korda)

0 Kasutajat ja 2 Külalisi vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Suitsetamine
« : 07 mai, 2012, 09:40 »

Kuna olen kunagi ka ise suitsetaja olnud siis mõte tekkis paar head juttu jutustada suitsudest.
Siia oleks hea kirja panna suitsetamiskogemused, arvamused sellest huvitavast nn mõnuainest ja kuid seda ka vajadusel maha jätta.

Tsiteeri
Meil tegelikult üks teema suitsetamisest oli kus on toodud plussid ja miinused välja, panin tolle teema lukku, et siin oleks põhiteema.
http://anastasia.ee/foorum/index.php/topic,43.0.html
« Viimasena muutis: 06 detsember, 2012, 19:28 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas Leili K

• Noor Liige
  • **
  • Sugu: Naine
Suitsetamine
« Vastus #1 : 07 mai, 2012, 11:43 »
Kui inimene suitsetab siis ta on tugevas egregoris millest on raske välja tulla! Minuarust on kummaline mõelda, et sõltuvuses olevaid inimesi hakkab suits juhtima, ta on nagu ori siis.

Ümber ringi suitsetavad sõbrad teevad ka mahajätmise palju raskemaks. 

Võrgust väljas Esko Välling

• Uustulnu
  • *
Suitsetamine
« Vastus #2 : 07 mai, 2012, 16:43 »
Minu ema suitsetas palju. Maha suutis jätta ni, et talle torgati nõelu kõrva. Mina suitsetasin ka. Maha jätsin koos naisega siis kui me esimest poega hakkasime ootama. Nüüd, 4 a hiljem pole enam teinud suitsu. Kui tagasi vaadata, siis nii minu kui ema puhul oli enne mõte, mis tekitas meie jaoks õige väljavalitud mooduse see ellu viia.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #3 : 07 mai, 2012, 17:48 »
Minu ema suitsetas palju. Maha suutis jätta ni, et talle torgati nõelu kõrva. Mina suitsetasin ka. Maha jätsin koos naisega siis kui me esimest poega hakkasime ootama. Nüüd, 4 a hiljem pole enam teinud suitsu. Kui tagasi vaadata, siis nii minu kui ema puhul oli enne mõte, mis tekitas meie jaoks õige väljavalitud mooduse see ellu viia.

Nõelravist olen minagi kuulnud, et see pidi aitama, täpsustusi siiamani ei teadnud kuhu neid nõelu pannakse...
Ise mu suitsetamise hiilgeajad oli kui käisin kutsekas, seal kõik tegid ka jne... aga peale seda õigemini lõpuaastal otsisin põhjust maha jätmiseks. see, et see kahjustab tervist see tundus liiga nõrk põhjus maha jätmiseks, kuna reaalselt ma suitsetasin ja midagi erilist halba see ei teinud veel.

Aga ma siis ükskord kalkuleerisin ja mõtisklesin kõik plussid ja miinused läbi, et mis jama see teeb ja mis see kasu toob... ma ei mäleta enam detaile aga kaalukauss läks kõvasti suitsetamise mahajätmise poole. Ma olin siis juba seal maal, et mul ei olnud vaja ego pärast suitsetada et oleksin cool, ma olin juba piisavalt iseseisev, et avaldada oma arvamust ja mitte suitsetada ka suitsetajate seas siis olin ma umbes 18-19 kui maha jätsin. Aga enne seda ma läksin võimalikult lahja peale üle ( 1 ja 0,1 ) hommikuti ma kunagi ei suitsetanud, tundsin, et siis rikub see kuidagi rohkem tervist. Läksin üle resiimile, et üksi suitsu ei teinud ja siis kui tundsin, et ma suudan maja jätta ( kuna teen nagunii harva ) otsisin võimlust. Üks jaanipäev siis tollaegsed sõbrad arutlesid, et suitsetamine ei ole ikka hea asi ja võiks maja jätta, haarasin kohe võimalusest ja andsin lubaduse, et jätan maha mida tegid ka teised... mina suutsin ainukesena lubadusest kinni pidada :)

Aga enne seda nagu mainisin siis ma mõtisklesin kõik miinused ja plussid läbi ja tegin teadliku otsuse maha jätmise peale ja ütlesin endale "Ma olen otsustanud maha jätta ja selel teen teoks" ma teadsin juba ette et algus on natuke piinarikas ja et tekivad kummalised mõtted kuskilt, et "võiks ikka ühe teha jne, et ega see midagi halba ei tee" Muidugi need tulevad aga olin tugev ja jäin iseenda lubadusele kindlaks! Igakord kui suur suitsu himu tekkis siis meenutasin oma lubadust ja tulgu mis tuleb.

Siiamaani ei suitseta nüüd juba 4-5 aastat ja pole vähematki isu. Olen valiku üle väga rõõmus, sest see andis plusse hulganisti juurde ja nagunii seltskonnad kus ma nüüd viibin keegi ei suitseta :)

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamise maha jätmine taimede abil.
« Vastus #4 : 29 detsember, 2012, 12:39 »
Tead leidsin huvitava pildi, mis jutustab, et mõned taimed aitavad suitsetamisest loobuda... Ma ise ei tea kas töötab aga tundus huvitav....

Allikas: http://www.guidinginstincts.com/2012/02/natural-remedies-to-help-you-quit.html

Võrgust väljas Krissu

• Täis Liige
Suitsetamine
« Vastus #5 : 30 detsember, 2012, 23:39 »
Ka mina olin suitsetaja. Ja päris pikka aega. Tegema hakkasin ka ikka päris noorena, et ikka rohkem äge näida. Kuid antud teemaga, kuidas maha sain jätta, siis huvitaval kombel, see lihtsalt kukkus minu küljest ära. Olin pea paar aastat nn pühapäeva-suitsetaja, enne seda tegin ikka üle 10a.
Kuid siis ühel järjekordsel pühapäeval, kui tuttav sigaretti pakkus, siis tundsin seda vastu võttes, et AGA MA JU TEGELIKULT EI TAHA SEDA. Ja see oligi hetk, kui ma siis enam ei suitsetanud. Ja nii siiamaani. Mulle näib, et minu isiksusetüübiga ongi nii, et sundida ei tohi, kõik ikka vabast tahtest, nii ka vägisi mahajätmised ei andnud varem tulemust. Kuid jah, siis olingi paar aastat pühapäeviti suitsetaja, tegin siis kui seltskonnas ja tekkis soov. Aga end vabaks andes sunnist loobuda - see kukkuski mu küljest. :-)

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #6 : 10 märts, 2013, 13:08 »
Täna tiirles FB vahva video mis näitas ühe suitsu tõmbamise efekti ja juures eestikeelne tekst:

Kes ütleb, "ma suitsetan, sest see meeldib mulle", ajab jama suust välja... mitte ükski inimene ei hävita ennast meelega!!! Kes tahab endale haiget teha? Kui sa arvad, et tahad, siis küsi endalt päris ausalt, kas see ikka on nii ja kuula ka vastust. Suitsetamine on sõltuvus ja sellest on võimalik vabaneda kui sa seda soovid :)

[embed=425,349]http://youtu.be/T3tFxeZ9a14[/embed]

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #7 : 10 märts, 2013, 13:24 »
minule kui mittesuitsetajale mõistetavalt see maha jätmise teema huvi eriti ei paku.
küll aga on huvitavam küsimus hoopis et mis põhjustas suitsetamise harjumuse alustamise üldse?
seega teaduslikust huvist esitan selle küsimuse kunagistele ja praegustele suitsetajatele.
tänan kõigile kes jagavad, aitavad ehk teistel midagi aru saada inimloomusest.

« Viimasena muutis: 10 märts, 2013, 18:48 postitatud kasutaja joonatan »
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
Suitsetamine
« Vastus #8 : 10 märts, 2013, 18:39 »
Esimest korda proovisin suitsu kui proovisin ka 1. korda alkoholi. Tahtsin lihtsalt proovida. Inimene suitsetab harjumusest, pingest ja ajaveetmiseks. Sõltuvust pole olemas. Ennekõike on inimene harjumuste ori.

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #9 : 10 märts, 2013, 18:47 »
mingid ained siiski tekitavad füüsilist sõltuvust eks? st. keha harjub nendega ja hakkab vajama neid samamoodi edasi toimimiseks, biokeemilises mõttes.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #10 : 10 märts, 2013, 22:07 »
Minumeelest on sõltuvus seotud egregoridega, sellel on suur haare ja haarab inimese enda sisse ja hakkab inimest juhtima ja siteerima mida ta peaks tegema. Sõltvusvõrku langeb inimene tavaliselt siis kui teine kes selles võrgus juba on meelitab teda tegema mingeid asju millega jäädakse sõltuvusse. Sellest tekib kiirelt harjumus mis nagu traditsioon mida hakkab inimene tegema, sellest saab lahti tugeva tahtejõuga või alternatiivide leidmisega.

Mõned inimesed jäävad kiirelt sõltuvusse mõnega mitte väga individuaalne asi.

Võrgust väljas Ahto

• Täis Liige
Suitsetamine
« Vastus #11 : 11 märts, 2013, 12:15 »
Selline on minu lahtimótestus suitsetamisest.

Olen püüdnud sellest elust siin aru saada nii, et kóik asjad siin ilmas on kui óppematerjalid.Tuleb vaid iseendale selgeks teha millejaoks üks vói teine asi tehtud on.

Suitsetamisest olen aru saanud niimoodi, et suitsetajad ópivad ju nii óelda joogade rahustavat hingamist - sügavalt sisse hingata, väike paus ning sügav väljahingamine.

Oleneb nüüd siis inimesest millal see tuluke süttib ja arusaam tekib on see óppimise aja pikkus, kahjuks móni aga  jääbki elulópuni óppima ehk n.ó. klassi kordama.

Sammuti, eelnevat aluseks vóttes, mitteteadlik (ainult pimesi oma tervist aluseks tuues) mittesuitsetaja on samasugune kui suitsetaja, vahe on selles et suitsetaja vähemalt püüab alateadlikult praktilisel teel arusaamiseni jóuda (kahjuks ka oma tervist rikkudes).

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #12 : 31 märts, 2013, 20:22 »
noh see annab küll väga värske perspektiivi asjale.
väärt järele mõtlemist!

Võrgust väljas seedridaam

• Uustulnu
  • *
Suitsetamine
« Vastus #13 : 30 august, 2013, 21:20 »
Kuidas siis ikkagi on? Igal omamoodi või? Ma tean küll, et on kahjulik, aga ikka teen, sest mulle meeldib ja see on omamoodi rituaal. Olgugi jama jutt mõne meelest-teen kui meeldib ja ei tee kui ei meeldi. Saan ilma olla ka, aga kui on soov, suitsetan.
Kui ma teen seda ja pean ennast samas süüdi tundma, et teen midagi taunitavat, siis ma ju ei naudi seda. Jah, narkots on ka ilmas olemas, ometi ma pole tahtnud seda proovida isegi uudishimust mitte, miks küll? Puudub valmidus selleks ja soov. Alkohol ka ei tõmba, jätab täiesti ükskõikseks, ta ei paku mingit naudingut. Vahel toidu kõrvale, aga kui tekib see tunne, et hakkab pähe või uimastab, on kohe pidur peal. Tähendab, mul pole seda vaja. Miks siis sigarettidega nii pole?

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
Suitsetamine
« Vastus #14 : 31 august, 2013, 00:15 »
Valmisolek narkootikumideks...  ma ei tea kas see on parim lähenemisviis, tihtipeale jõutakse nendeni pidudel kus on juba eelnevalt uimasti all, või siis depersiivses seisukorras kus keegi pakub..
Millegipärast nii narkootikume, alkoholi kui ka sigarette nimetatakse meelemürkideks.. võibolla mitte asjata, vaid mingi põhi on seal all. Ma mäletan kui ma ise kunagi suitsetasin jaa see oli muidugi mõnus ja ma jätsin selle maha teadlikult läbi mõeldes ja otsuse tegemisel, mitte et suitsu maitse oleks halb olnud.
Praegu tagant järgi vaadates ei näe suitsemisel mõtet, mis vägi mind küll suitsu otsas hoidis ja nii meeldivaks selle tegi? Kindlasti uuesti ei alustaks ja tunnen, et hoolin oma kehast ja ei taha talle rasket koormust tekitada..  ehk olen mõju alt väljas...

Hmmm joogade rahustav hingamine... sügavalt sisse-välja hingamine kevadel lillelõhna sees oleks super.  Või kasvõi toas proovida seda keskendunult on hea ning võimas kogemus! Kuid kas suitsetajad seda alateadlikult just sellepärast teevad, seda ei oska öelda. Samas võibolla rahustabgi neid just rahulik ning sügav hingamine, mitte suits ise.  ???

Suitsetamisel on ka positiivsed pooled, näiteks tegevus mis ühendab sarnaseid, ehk teiste suitsetajatega,

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc