Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Soojust akumuleeriv materjal.  (Loetud 1820 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Soojust akumuleeriv materjal.
« : 09 mai, 2012, 11:25 »
Ispireeritult Tiidu kirjast tegin uue teema :)

Elan maal ja minu eluasemekulu koosneb ainult valgustus-, kaevupumba-, arvutite ja hommikuse kohvivee elektrikulust. Ka sooja vett kütan pliidiga. Nii ongi kulu külmadel talvekuudel ca 25 EUR kuus. Kui kasvataksin lisaks kartulitele veel igasugu muud aedvilja ja omaksin head keldrit - seda võiks ka kambapeale teha, võiks vist mingi paarisaja euroga kuus õnnelikult ära elada - jääb isegi raha millegi suurema jaoks kogumiseks ja mõneks linnasõiduks.

Aga maja puhul olen aru saanud, et ülioluline on soojust akumuleeriv mass seespool ja loomulikult korralik soojustusvill ja tuuletõke väljaspool. Seega siis ikka kivi, mis võib loodusehitajatele vastumeelne olla. Norras ehitatavat 80% kivist väikemajadest monoliitbetoonist ja täpselt seda sama kasutaksin ka mina. Rõhutan, et see on meie kohalik ehitusmaterjal. Betoon ei ole külm, kui see on seespool korralikku soojustust - seega siis soe kivi sul ümberringi. Korralikult soojustatud kergkonstruktsiooniga oleks mu õhtuste hoolikate pliidikütmiste tulemuseks vist paras saun, aga kuna kivi hakkab igal pool ümberringi soojust akumuleerima, siis on efekt umbes sama, mis ahju puhu. Ainult ahjul tuleb ajada väga kuumaks väiksem hulk kivimassi. Kivimajal surem hulk massi veidi soojemaks.

Ma ei suru oma ideed kellelegi peale - see on üks paljudest valikutest. Me oleme erinevad - meie soovid on erinevad. Mina eelistan lihtsust ja hilisemat mugavust. Materjal on käinud eelarvestaja käest läbi - soojustatud seinte, katuse, akende, välisukse ja korstnaga 11X8,5 m välismõõduga pooleteistkordse "karbi" võid saada umbes 21000 EUR-iga - kui töö teha talgute kujul. Ja kõige tähtsam - see idee vastandub igasugu äritegevusele. Mida arvad "TEISE KIIRUSEGA EESTIST"?  ;)

Olen isegi kuulnud palju soojust akumuleerivast materjalidest ja nippidest... Kui hakkan mõtlema siis päev läbi päikese käes olnud kivi on ka pikalt soe õhtutundidel kui muidu õhk jahedam. Miks mitte kasutada kivisid. Olen kuulnud, et nimõned on betooni ka kiitnud aga ei oska öelda kui looduslik ja tervislik see on, aga ratsionaalne igatahes !

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #1 : 09 mai, 2012, 21:14 »
Kuid betoon - loodusliku päritoluga tsement segatuna kivide ja kruusaga, mulle sobib. Või laiemalt - sobib neile, kes laisavõitu ja sellejagu mugavust vajavad.

Leidsin Tiidu kirjast ka veel, et betoon võib looduslik olla... olen ise arvanud, et see pole looduslik või on olemas eri varjnate ?

Võrgust väljas Weayby

• Uustulnu
  • *
« Vastus #2 : 16 september, 2015, 09:59 »
Who have good information about my request.

SMF 2.0.14 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc