Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Toitumine kui hingamine  (Loetud 2776 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Kristiinag

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Naine
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
Toitumine kui hingamine
« : 20 mai, 2012, 13:30 »
Kopeerin toreda Mari trükise A- raamatuist inspireeritud ja kogetud.

-------------
Ma mõtlen alati Anastasia sõnadele, et söömine on kõige vähemtähtsam asi meie elus. Süüa tuleb nagu hingata. Inimene ei peaks üldse mõtlema söögist, sest looduses on kõik tema jaoks suurepäraselt olemas kogu aeg, et ta ei peaks üldse hakkama oma mõtteenergiat suunamagi sellele, et mida süüa, kui palju süüa, kust oomegat saada, kust b12 saada, kas on ikka piisavalt proteiini, mida ma peaks nüüd sööma et c-vitamiin ikka imenduks jne. Inimese mõte peaks olema sellest vaba, et see saaks KOGU AEG olla ametis tähtsate asjadega, nagu elu ja looduse mõistma- ja tundmaõppimine.
Ta jutustas veel, kuidas inimesele on see külge haagitud, et ta kõike analüüsiks. Kõik tükkideks võtaks. Aga selle asemel peaks ta rohkem asja nägema suuremas plaanis.
Sellele mõeldes tundub see üksikelementide pärast muretsemine nii naljakalt imelik. Mõelge vaid, inimene on selles nii kaugele viidud, et ta looduse kuulamise asemel tegelikult ka SÜSTIB ENDALE SÜNTEETILIST AINET vereringesse või teeb muid hullusi.
Kas ma olen ainus, kelle jaoks sellised asjad nii kummalised tunduvad? Miks elu, mis on ju NII KERGE, nii lõbus, nii ilus, tehakse iseenda jaoks nii raskeks ja koledaks.

Tegin endale eelmine suvi Anastasia järgi päevamenüü, isekorjatud seedriseemned purustasin uhmris, segasin allikaveega ja tekkis piim, piima sisse lisasin tilga mett, õietolmu ja jõin, kõrvale sõin erinevaid taimi ja natuke metsast leitud metsikuid sõstraid. Ja kui hea, kui kerge oli suviläbi olla.
See viimasel ajal kogu aeg igal pool tulev info, et ikka peab jälgima toitumist, toituma võimalikult mitmekesiselt, 5 korda päevas sööma, või siis et jälle ei tohi viis korda päevas süüa, pidada toitumispäevikut, vitamiinipäevikud, kaloripäevikut, see kõik on selle kerguse ära võtnud. Jälle keerleb mõte selle ümber. Siis tuleb jälle selgusehetk, mõtlen, et mida kuradit, TOITUDA TULEB NAGU HINGATA ja mitte selle peale mõelda ja kõik on jälle kerge ja hea.

• Admin
  • Super Liige
Toitumine kui hingamine
« Vastus #1 : 20 mai, 2012, 13:32 »
Tema facebooki postitusele vastaksin ma ise sarnaste kogemustega..
Olen peale kevadist vedelikega keha puhastamist hakanud toituma spontaanselt ning võimalikult kergelt ja looduslikult. Peamised toiduained on seedriõli, õietolm, mesi, taimed loodusest, pähklid ja mõned puuviljad.. kõike äämiselt kergelt ja tunnetuslikult..mõni päev ei taha keha justkui mitte midagi.
See annab tohutu kerguse ja jõu-energia, olen kogenud...

Võrgust väljas Mari-

• Uustulnu
  • *
Toitumine kui hingamine
« Vastus #2 : 17 juuni, 2012, 22:53 »
Kristiina, kust Sina enda mett ja õietolmu hangid? Kas keegi juba müüb värsket mett, mis oleks puhtast loodusest?
Kòik, mis on olnud,  mis on ja mis veel tuleb,  kòik see on armastus.

• Admin
  • Super Liige
Toitumine kui hingamine
« Vastus #3 : 18 juuni, 2012, 12:28 »
Kuna liigun hetkel ringi, siis erinevatelt mesinikelt. Näiteks hankisin mett ja õietolmu Janika Metsalliku ja Tarmo Jaaniski käest  Kädva Anastasialaste ürituse pererahvas) ( http://www.paradiisimesila.ee/ ) ning ka Sae külast, Merle käest ( Jana ja Riho Kokki põlisküla algatus Rakvere lähedal).. Ja vahepeal ka Pärnu turult, kuna olen hetekel üpris mobiilne ...
Minule on tulnud info, et selle kevade mett veel ei müüda- mesinikud on nii öelnud ise ( turul).

Võrgust väljas Hille

• Uustulnu
  • *
Toitumine kui hingamine
« Vastus #4 : 24 juuni, 2012, 15:44 »
Kristiina, tahaksin teada, kus on Eestis võimalik ise seedermänniseemneid korjata? Ja milliseid taimi Te metsa alt korjate ja sööte? Ise tean ainult jänesekapsast. Kevadel on mõnus kuuse või männikasve nosida ja salatisse pista. Samuti leiab pargist  karulauku. Suvel, kui rohi kõrge, ei ole seda teiste, kõrgemate taimede seast enam just lihtne leida.

Võrgust väljas Ingrid

• Mode
  • Super Liige
  • ...
Toitumine kui hingamine
« Vastus #5 : 29 juuni, 2012, 10:42 »
Üks tore raamat on "Korja loodusest söödavaid taimi".
Mina söön kevadel naati, paiselehe õisi, noori heledaid pärnalehti, naistenõgese valgeid õisi salati sees, lehise- ja kuusevõrseid, jänesekapsast nii lehti kui õisi, noore maltsa lehti, supi sees nõgest...
Võilillest söön ainult õie sisu, see on magus. Roheline osa on mõru, aga üldiselt süüakse võilille tervenisti. 
Nurmenukulehti süüakse salatis, minu jaoks on need liiga mõrud.
Punet kasvab Eestis kohati suurte laikudena heinamaadel, sobib hästi salatitesse.
Sinililleõied osutusid söödavaks, varem arvasin, et neid ei sööda.
Kibuvitsaõisi süüakse nii värskelt kui magustoitudes, ise pole proovinud.
Põdrakanepit panime eelmine suvi Anastasia kokkutulekul salatisse, aga ma ei mäleta, kas ainult lehti või õisi või mõlemaid.

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc