Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Seente kupatamine ja leotamine ?  (Loetud 4854 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Seente kupatamine ja leotamine ?
« : 15 september, 2012, 12:35 »
Kupatamise juures tekib alati küsimusi, et kaua neid siis tuleb keeta, mõni väidab 5 minutit teised 30 minutit. Aga minuni jõudis just teisugune kupatamis meetod mis ei vaja isegi keevat vett :)

Nimelt vene piiriäärsed mammidel olid teisugused traditsioonid. Nemad leotasid mürgiseid ja kibedaid seeni. Panin likku külma vette ja aeg ajalt vahetasid vett. Ma nüüd ei tea, kas seda tehti ööpäev või mitu päeva aga see olevat võtnud kibeda maitse ja mürgid ära  ::) ja siis pärast söödi sibula ja hapukoorega :)

Ise pole leotamis tehnikat katsetanud, aga kui keegi teab selles rohkem, võib täpsustusi välja tuua.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #1 : 18 september, 2012, 18:35 »
ok ma püüan seda meetotit katsetada, käisin just metsas ja tõin suure hunniku tõmmu-riisikaid :)

Võrgust väljas Leili K

• Noor Liige
  • **
  • Sugu: Naine
« Vastus #2 : 28 september, 2012, 21:32 »
Kuidas välja tuli ?

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #3 : 29 september, 2012, 04:09 »
e.. ma panin nad likku ja vahetasin paar korda päevas vett, mõndade päevade pärast maitses päris hästi aga ma ei julgenud neid süüa kuna tulin Tallinna. Nad jäid... e vette likku.. loodan, et nad halvaks pole läinud vahepeal..  Homme lähen tagasi maale siis vaatan olukorra üle :) Ehk söön ja vaatan ka mis toime on...

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc