Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Kummardamine, mis see on ja kuidas suhtuda ?  (Loetud 3669 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Kummardamine, mis see on ja kuidas suhtuda ?
« : 19 detsember, 2012, 13:20 »
Mis te arvate sellisest huvitavast mõistest nagu kummardamine ? See kindlasti jaguneb ka erinevatesse katekooriatesse...

Võrgust väljas Madis

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #1 : 27 detsember, 2012, 23:38 »
Minul seostub selle sõnaga eelkõige olukord, kus inimene kummardab ehk ülistab kedagi pidades teda endast kõrgemalolevaks/võimekamaks. Anastasia raamatutele toetudes võib väita, et midagi sellist kas pole olemas või võib meist kõrgemalseisvaks lugeda meie loojat. Siinkohal tuleb aga meeles pidada, et Jumal lõi meid endaga võrdseks - Ta on nagu meie hea isa. Raamatutes on mainitud ka, et laste ja täiskasvanute suhe peaks olema üksteist austav ja lugupidav: kohelda teineteist kui võrdväärset mitte alaväärtusliku- või täisväärtuslikumat. Samasuguse suhte kehtimajäämine on minu arust loogiline ka inimese ja Jumala vahel, mistõttu on kummardamine ebavajalik, isegi kahjulik tegevus. Kummardamisega me ju eitaks võrdsust, tunnistaks ennast kui millekski alamväärsemaks. Sellega me kaotame või anname ära kas osaliselt või täielikult usu iseendasse, milles peitub kogu traagika. Inimene, kes ei usu iseendasse jääb tihtipeale lootma, et välised "kõrgemad" jõud tema probleemid lahendaksid endale aru andmata, et seda suudaks teha ka ta ise. Raamatutes on välja toodud seda ka ühe preestrite võttena inimesi oma jumalikust olemusest ja ettemääratusest eemaldada/võõrandada, mis neil ka õnnestus. Väga oluline on siinkohal vigadest õppida, et me neid enam ei kordaks.

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #2 : 28 detsember, 2012, 00:35 »
Madis räägib õiget juttu :vhea:
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #3 : 28 detsember, 2012, 00:47 »
Väga hea Madis :) Sõnastasid väga täpselt, mõte ühtib!

Olen ka inimgruppidega kohtund kes ütlevad, et see kummardamine neil kui sügav austus, kuid ma ei tea... see tundub ikkagi enda väikseks tegemine rohkem ja räägin sellest ninuli maha kummardamisest. Tunne nagu mingid sugemed tulevad Indiast.
Samas hipid ja nimõnedgi vabamõtlejad teemad suuri kummardusi emakese maa heaks...
Laval kummardamine on vist natuke teine asi... aga kui ka lavapea viiakse pea täitsa põrandani välja, siis see võib väga kummaliseks minna ja osa plaksutajad võivad plaksutamise katkestada, mõttega, et mis toimub ?

Mina võtan ka Jumalat kui isa, ja mina küll ei tahaks, et mu pojad minu ees kummardaksid... :ei l2he:

Samas selliste asjadega on hea kui saad seda teist poolt kogeda, et kuidas on tunne kui keegi sunu ees kummardab.
Kes suudab teha hästi rollivahetust ja ette visualeerida, ning tunnetades saab sealt kogemust... Minu ees on ka püütud kummardada, põhimõttega mu otsuste muutmiseks. Kuid see oli väga väga jõle, tegin talle asja kohe selgeks, et minu ees inimsugu kunagi enam ei häbistaks! Kuid pani jällegi mõtlema, et kui madalale peaks inimene langema, et ta seda naudiks ? kuidagi kummaline...

Samas võtame need kes end pühakuteks nimetavad, nad nagu naudiks seda? kas seal on mingi viga (error) sisse jooksnud või kuidas mõelda ?
« Viimasena muutis: 28 detsember, 2012, 12:30 postitatud kasutaja Priit »

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #4 : 28 detsember, 2012, 00:54 »
Need kes on edevad naudivad seda. Loojas ei ole edevust.

Võrgust väljas Madis

• Uustulnu
  • *
  • ....
« Vastus #5 : 28 detsember, 2012, 14:54 »
Head tähelepanekud, Priit ja Joonatan :)

Eks kummardamine võib olla ka austuse avaldamiseks või viisakus-žest ja ma ei näe selles midagi halba. Kombeid ja tavasid on erinevaid, aga usun, et peamine on inimese mõte või eesmärk kummardamisel. Arvan, et antud tegevuse juures (ka alateadvuslikult) ei tohiks ennast kuidagi vähemväärtuslikumaks tunnistada ega kummardatavat ülistada kõrgemalolevaks. Kui mina (kõrvalseisjana) peaksin piiri tõmbama selle vahele, kus inimene läheb üle austuse avaldamisest ülistamisele, oleks see koht, kus ta mitte ei painuta ainult oma ülakeha ning pead ette- ja allapoole vaid näiteks põlvitab - teeb ennast väiksemaks/madalamaks. Keha ju tihti väljendab inimese mõtet ja põlvitamine või täitsa maas lömitamine jätab minu jaoks mulje, et inimene tunnistab ennast vähemväärtuslikumaks näidates seda välja enda väiksemaks või madalamaks tegemisega.

Mis puutub ajaloolistesse pühakutesse siis arvan, et nad ei soovinud mingit ülistamist. See kummardamise komme on pigem tulnud peale nende surma kõrvaliste jõudude (preestrite) poolt, et inimesi tõest eemale viia. Inimesed, kelles on universumi energiad tasakaalus ei vaja ega taha mingisugust ülistamist. Kui mõni inimene seda naudib, siis pole temas energiate tasakaalu ja teda ei saa kindlasti pidada pühakuks.

Laval kummardamise kohta kehtib eelpool õeldu, aga siinkohal võib välja tuua ka ühe erandjuhu: näitleja kummardamine esinemise ajal oma rolli mängides. Kummardajaks võib siinkohal pidada näitleja loodud kujundit, kuna ta ei kummarda mitte enda nimel vaid mingit rolli mängides. Arvan, et sellisel juhul peaks otsustama selle tegevuse esitusviisi/tagamõtte järgi: kindlasti ei tohiks see üles kutsuda pealtvaatajaid kedagi ülistama.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #6 : 28 detsember, 2012, 15:01 »
Kui mina (kõrvalseisjana) peaksin piiri tõmbama selle vahele, kus inimene läheb üle austuse avaldamisest ülistamisele, oleks see koht, kus ta mitte ei painuta ainult oma ülakeha ning pead ette- ja allapoole vaid näiteks põlvitab - teeb ennast väiksemaks/madalamaks. Keha ju tihti väljendab inimese mõtet ja põlvitamine või täitsa maas lömitamine jätab minu jaoks mulje, et inimene tunnistab ennast vähemväärtuslikumaks näidates seda välja enda väiksemaks või madalamaks tegemisega.

Võibolla siis midagi sellist jah, laval peale esinemist kummardamisel ka ma ei näe midag halba.

Mis puutub ajaloolistesse pühakutesse siis arvan, et nad ei soovinud mingit ülistamist. See kummardamise komme on pigem tulnud peale nende surma kõrvaliste jõudude (preestrite) poolt, et inimesi tõest eemale viia. Inimesed, kelles on universumi energiad tasakaalus ei vaja ega taha mingisugust ülistamist. Kui mõni inimene seda naudib, siis pole temas energiate tasakaalu ja teda ei saa kindlasti pidada pühakuks.
Siinkohal ma pidasin rohkem silmas elavaid isikuid, kes lasevad oma jüngitel ja muul rahval enda ees põlvitada ja maas lömitada...

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #7 : 28 detsember, 2012, 15:44 »
Taaskord väga täpsed mõtted, Madis.

Tsiteeri
Siinkohal ma pidasin rohkem silmas elavaid isikuid, kes lasevad oma jüngitel ja muul rahval enda ees põlvitada ja maas lömitada...
Ja mida selline käitumine sulle nende kohta räägib? Mulle räägib see võimuihast, kontrolli saavutamisest masside üle ja selle oma huvides kasutamisest. Kui inimene alistab oma tahte teisele ja usub temasse jäägitult, siis võib seda inimest manipuleerida tegema ükskõik mida. Niimoodi töötab religioosne fanatism, terrorism, suitsiidipommitajad jne.

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Sugu: Naine
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
« Vastus #8 : 28 detsember, 2012, 17:08 »
 Indias on selliseid uusprohveteid minumeelest nagu seeni pärast vihma, keda kummardatakse ja ülistatakse.

Võrgust väljas Kristiinag

• Admin
  • Super Liige
  • Usk, mõte, tegu- nii loome maapealse paradiisi..
« Vastus #9 : 28 detsember, 2012, 18:37 »
Hea teema, aitäh Priit.

Eriti ettevaatlik tuleb olla minu meelest noormeestel ja meessool Anastasia raamatuid lugedes, et nad ei langeks "jumaldamise" võrku, millest nende tõelised poolekesed ja armastavad naised kodus välja neid ei suuda ehk sikutada ja südame ruumi raamatukangelasega jagama peavad hakkama.
On oht hakata jumaldama- kummardama ka Anastasiat nähes temas kui ideaalset naist, milline PEAB olema ka kindlasti meeste tulevane kaasa.
Ma nõustun sellega, mida Vladimir ühe konverentsi lõpus ütles: " Ma soovin, et iga mees leiaks oma Anastasia", aga rohkem veel soovin ma, et enim saaks inspiratsiooni raamatuist Tüdrukud kes on teel kasvamaks Naiseks- ilusaks, puhtsaks, tõeliseks Jumalannaks oma mehele..Ja AINSAKS Jumalannaks oma mehele..

Poisid, nähke kõigis naistes ja tüdrukutes- endi väljavalitutes ja tulevastes kui Jumalannat ja oma mõistmise ja puhta armastusega te puhastate ja kasvatate neist Naised, kellena te soovite neid näha. Tuletage meelde mõistujuttu ühest osast, kus Jumal sosistas mehele, et tema köögis on Jumalanna...

Ja veel, mehed, poisid, oma väljavalitut ja oma poolekest te VÕITE kummardada küll. Miks? Sest kummardades-jumaldades-armastades teist, te tegelikult kummardate-jumaldate-armastate ISEEND...Me kõik oleme üks.
 <syda2>

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #10 : 31 detsember, 2012, 11:55 »
Tõsi ta on, kõike võib jumaldada isegi laua jalga ja nii võib kergelt tekkida ka kultus. Kui keegi minu silme all Anastasiat kummardaks siis ma ei vaataks küll seda just parima pilguga, kuid see on jällegi vaba tahe.

Minuarust need Anastasia raamatud koolitavd inimestest välja kui superinimesi, nii mehi kui naisi, kuid jah igalpool on ohud olemas ka siin.
Meenub kohe kuidas ühes raamatus tuli  Vladimir õhinal Anastasia juurde ja jagas talle õhinal head uudist. Gelendžikis oli loodud "Anastasia" nimeline klubi... Anastasia muutus selle peale väga kurvaks... ta seletas ära, et kultuse loomine pole hea. Ta tegelikult mitmetes kohtades seletab seda kummardamise teemat ja kas ta ise mitte ei öelnud umbes sellist lauset, et inimene ei peaks mitte kellegi ees kummardama...

Minule on oluline nendes raamatutes kujundid mis ta kokku tõi, mult on ikka küsitud, et "Aga kui teda polegi olemas, mis siis saab ?" Neile olen ma suht ühte moodi vastanud, ei ole vahet kas ta on olemas või ei ole, oluline on info, mis on neis raamatutes. Ma tean, et ta on olemas, kuid ma ei ripu ta küljes ja ma ei ole täna sellepärast rõõmus, et Anastasia ütles nii, vaid sest see on minu isiklik valik. Ma ei tee asjast kultust  :)

Aga mis puutub oma väljavalitu jumaldamisse, siis see tundub küll väga supper  :hea:

Võrgust väljas Kati

• Uustulnu
  • *
« Vastus #11 : 02 jaanuar, 2013, 15:47 »
Ta tegelikult mitmetes kohtades seletab seda kummardamise teemat ja kas ta ise mitte ei öelnud umbes sellist lauset, et inimene ei peaks mitte kellegi ees kummardama...

Õnneks võib millegi ees kummardada. Kas teate laulu "Emamaa"? Seal on sellised sõnad, mis mulle väga meeldivad
:,:Ema maa, ema maa, maaema:,:
Su sees elab ürgne vägi, mis toob mul lohutust.
Kummardan su ees kallis ema, et südames mind ikka kannad...

Seega tähendab minu jaoks kummardamine puhtalt austusavaldust. Jumaldamine, lömitamine ja vaga usk on teised nähtused.

Võrgust väljas muusa

• Suur Liige
  • Elul ei ole lugu, elu on loomine.
« Vastus #12 : 02 jaanuar, 2013, 15:57 »
Ta tegelikult mitmetes kohtades seletab seda kummardamise teemat ja kas ta ise mitte ei öelnud umbes sellist lauset, et inimene ei peaks mitte kellegi ees kummardama...

Õnneks võib millegi ees kummardada. Kas teate laulu "Emamaa"? Seal on sellised sõnad, mis mulle väga meeldivad
:,:Ema maa, ema maa, maaema:,:
Su sees elab ürgne vägi, mis toob mul lohutust.
Kummardan su ees kallis ema, et südames mind ikka kannad...

Seega tähendab minu jaoks kummardamine puhtalt austusavaldust. Jumaldamine, lömitamine ja vaga usk on teised nähtused.

Mina olen 100 protsenti sinuga nõus. See on sama austus ja tänuväärsus,  kui kirikus põlvitad altari ääres loojale. :sun:

Võrgust väljas Humanoid

• Noor Liige
  • **
  • Мой адрес CCCP
« Vastus #13 : 08 veebruar, 2016, 21:53 »
Oleneb, kuidas sa seda teed. Kas austusest, või enda alandamisest, et midagi näidata/tõestada. Jaapanis kummardatakse teineteise tervituseks/ hüvastijätmiseks. Niisama on ükskõik millega  - mis ajendil, mida tehakse.
Kui soovite natukene endale meelde tuletada, siis lugege raamatut "Bhagavad Gita".
"Asjad ei ole kunagi iseenesest halvad, tähtis on, kuidas sa neid võtad."

SMF 2.0.14 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc