Eesti Anastasia Foorum

Autor Teema: Arvuti ja mobiilimängude sõltuvus.  (Loetud 1877 korda)

0 Kasutajat ja 1 Külaline vaatavad teemat.

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • Sugu: Mees
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
Arvuti ja mobiilimängude sõltuvus.
« : 14 jaanuar, 2013, 18:07 »
Nii nii rahvas, mis te selle kohta kostate, arvatavasti niimõnedgi on sellega kokku puutunud, kaasa arvatud ka mina :)
Teeme siia teema arenduse, sellest mängu sõltuvusest ja vaatamae kas saame siit välja võluda ka lahendusi...

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #1 : 14 jaanuar, 2013, 20:56 »
eks tehislikud asjad suures koguses head olla ei saa. sõltlasele saad soovitada teha midagi muud, aga valiku teeb igaüks ise.
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas Priit

• Admin
  • Super Liige
  • :)
    • Eesti Anastasia lehekülg
« Vastus #2 : 15 jaanuar, 2013, 12:38 »
Probleem seisneb lihtsalt selles, et igasugused arvutimängud neelavad meeletu aja! jah see on tõsi, et nad on äärmiselt huvitavad ja kui annad sõrme võtab terve käe :) Olen isegi lapsepõlves erinevaid mänge mänginud ja mitte vähe, kuid mingil ajal hakkasin tajuma, et see võtab liiga palju väärtuslikku aega. Selle ajaga saaks hoopis muud moodi end arendada.
Tõsi ta on, et mängudest vahest saab ka kasu, näiteks väikevend õppis oma inglisekeele väga heaks ja strateergiamängud arendavad teatuid nn "skille" kuid see aeg mis sinna topitakse on üpris suur ja kas seda väärt ? ja kui mängimine lõpetada siis midagi oleks kui just puudu.. sama mis suitsetamisega.

Siin tõin välja ühe pildi mis räägib arvatavasti enda eest, kui on tekkinud paari suhe ja kaks kena inimest elavad isegi ühe katuse all siis võib see arvutimäng üheks tüliussiks muutuda küll. Kogu aeg kulub mitte oma väljavalituga rõõmsalt kätest kinni hoidmisele vaid hoopis kas kiirendusvõistlusele või mingite kollide tapmisele, et saada paremat mõõka või võluvõimet. Tean enda kogemustest, et kui hakata neid mängima siis huvi järjest suureneb, tekivad pähe kohe laused kas ma suudan, huvitav kui võimas olen kui saaksin, ehk natuke mängiks, see on nii põnev ?

Ning kui pole mitu päeva mänginud... tulevad mängud ka unenägudesse... tule ja mängi :) Aga jama selles, et kaasakiskuvate mängude kõrval eksteerib reaalsus mis aeglustub.
4 tundi päevas on üpris pikk aeg millega saaks niipalju asju teha, kasvõi metsas jalutada või mõne mätta najal mõelda oma elu üle järgi või luua tuleviku kujundeid paremaks tulevikuks  :)

Seda saab võrrelda ka natuke seebikatega, seal kasvab ka põnevus ja ei tea mis see Elmerando järgmiseks teeb, seal sa ei saa tegelasi küll juhtida kuid samamoodi, kui kord juba hakkasid vaatama siis huvi kasvab, vaja on suurt sisemist tugevust et katkestada niidid ja öelda "Ei" ma ei lähe selle õnge ja tean kuhu see viib, ei kuhugi... ainult seisakusse.

Võrgust väljas Illart

• Suur Liige
  • ....
« Vastus #3 : 15 jaanuar, 2013, 14:26 »
Tere
Õige ta on, selle asja nimi on meelelahutus ja igal inimesel on erinevad individuaalsed nõrkused, omapärad, "seadistused" selle meelelahutuse kütkesse jäämisel. Põhimõtteliselt peaks selle lõksu jääma igaüks kes konksu korralikult alla neelab. Kui öelda et ei mind see ei puuduta siis on see võimalik et vale jutt.
Väike kogemus: Angry Birds. Eelmine aasta lõpp käisid meil soomlased külas ja muuhulgas läks jutt ka selle soomlase tehtud mängu peale.
Ma olin seda enne näinud aga ei olnud ise mänginud, pidasin seda natukene napakaks mänguks, noh, ragulka, imelikud kanad ja üldse tegemist ju lammutamisega, ühesõnaga minu arust täitsa arulage mäng jne.
Läks kuidagi nii et ma laadisin selle mängu ikkagi alla ja salvestasin menüüse. Tänapäeval on allalaadimine mõni minut ja telefonid on ju kõike muud kui telefonid. Ilmselt ma proovisin soome sõpradele seletada et mida nad siis selles mängus leiavad ja näevad.
Selle aasta alguses jäin ma korraks paariks päevaks nohuga ja veel millegiga koju "tiksuma". Otsustasin et olen lihtsalt voodis ja puhkan. Millegi pärast meenus see kana mäng. Otsisin menüüst välja põmmutasin mõned korrad ja siis veel mõned ja siis veel mõned ja siis oli juba raske kõrvale panna, järgmine hommik ärgates mõtlesin juba nende vihaste kanade peale, esimesel võimalusel avastasin ennast "kanu loopimas", mängu ajal panin tähele kuidas ma närviliselt üritasin mängus edasi jõuda, üks hetk ajas see juba naerma.
Eks ma siis asusin seda asja enda jaoks läbi mõtlema, vähe aja päras ei tundunud see ajaviide enam nii primaarne ja ei tundu siiani.
Aga ka sellel lool on palju paralleele Anastasia raamatute kui millega iganes selles meie elamises.
Esiteks viga, viga mida inimkond ei suutnud vältida (eva õun) ja tänu millele me nüüd siin "tiksume" ja ei mõista mis või kes.
Teiseks Deemon Krati kes teiste preestritega kujundas orjad vabatahtlikeks kivitassijateks ja kujustas neile, meile ka meelelahutuse, mis on vaid läbi aegade oma vormi muutnud.
Nii et ülemiste piltide peal ja meie ise oleme, on need samad kaasaegsed kivitassijad, kes kunadi A raamatutes ahelates kõndisid või siis ülestõusu sepitsesid.
Puhas kujundlik protsess.
Mõte määrab mateeria vormi.
« Viimasena muutis: 15 jaanuar, 2013, 15:40 postitatud kasutaja Illart »

Võrgust väljas joonatan

• Admin
  • Super Liige
« Vastus #4 : 15 jaanuar, 2013, 22:12 »
et andkem rahvale leiba ja tsirkust? :hee:

mind ennast huvitavad tõelised asjad rohkem kui virtuaalsed, ei tunne seda mängude tõmmet. väikeses koguses võivad tõesti arendada, aga kõigest saab ju kunagi küllalt eks :)
« Viimasena muutis: 16 jaanuar, 2013, 12:14 postitatud kasutaja joonatan »
Can you feel the heartbeat of the earth through the sea and the mist...

Võrgust väljas seedridaam

• Uustulnu
  • *
  • Sugu: Naine
« Vastus #5 : 01 mai, 2013, 21:04 »
Oli mul kunagi üks tore töökaaslane- tubli perepea ja koduhoidja. Päris tihti tööle tulles unine ja välja puhkamata- olid prouaga öö otsa arvutimänge mänginud-muidugi teadjana ta nimepidi neid ka nimetas, mis mulle ei öelnud mitte  midagi-polnud mul arvutitki veel tol ajal.
Nüüdseks saab lülitada mängu hulga inimesi üle maailma  või mängida väikeste seltskondadega, ka raha peale jms.
Ausalt, ma ei tea, millest ma räägin, sest olen poja juhendamisel autoga ringi sõitnud ja endale ise auto ehitanud- tegelikult huvitav oli muidugi, aga muud asjad on vist veel huvitavamad... minu jaoks.
Üks põhjus, miks lapsed ja ka täisinimesed endid virtuaalmaailma peidavad, on põgenemine reaalse elu ja ebameeldivuste eest.
Ja see aitab mõnda aega, aga lõppude lõpuks tuleb ikkagi lahendada omad ülesanded- lõpmatuseni ei põgene.
Sõltuvus nagu iga teinegi. :(

SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
imPulse2 © Bloc